Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Про проведення відкритого кубку



ПОЛОЖЕННЯ

Про проведення відкритого кубку

 «Кубок Слобожанщини 2018 року»

З Дрег-Рейсінгу

 

 

Зміст

 

1. Загальні положення 3
2. Цілі та мета   3-4
3. Визначення   4-5
4. Знання та дотримання правил Положення   5-6
5. Строки та місце проведення   6
6. Залікова дистанція   6-8
7. Подання заявок   8
8. Класи автомобілів   8-9
9. Екіпірування пілотів 9
10. Обов’язкові перевірки та контроль   10-11
11. Страхування 11
12. Спортивні номери, емблеми на авто   11
13. Реклама   11-12
14. Загальні вимоги для безпеки під час проведення змагань 12-13
15. Класифікація. Нарахування очок. Розподіл місць   13-14
16. Протести та апеляції 14
17. Призовий фонд Кубка   15
18 Технічні вимоги до автомобіля 16-28

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1 Дане Положення про проведення відкритого кубку «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу (надалі Кубок) включає в себе повну виключну інформацію про змагання, а також є керівним документом для всіх змагань, включених у залік Кубка.

1.2 Це Положення регулює умови всіх подій, і беручи участь у цих подіях, вважається, що всі учасники отримали, прочитали, зрозуміли та зобов’язуються дотримувалися цього Положення. Положення призначене як керівництво для проведення автоспортивного змагання та не є гарантією проти травми та/або смерті учасника, глядача чи офіційної особи. Тлумачення та використання Положення, визначається посадовими особами змагання на їх професійний розсуд. Все, що явно не дозволено у відповідності до даного Положення - заборонено.

1.3 ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» при необхідності вносить доповнення до цього Положення та повідомляє про них учасників змагань офіційним повідомленням на всіх доступних офіційних носіях.

1.4 Змагання проводяться у відповідності з:

Ø статутними завданнями ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ»;

Ø Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» зі змінами та доповненнями (далі – «Постанова»);

Ø Планом Безпеки змагання розробленим ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» у відповідності до вищевказаної Постанови;

Ø Даним Положенням;

Ø Технічними вимогами для автомобілів змагання з Дрег-Рейсінгу, розробленими ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» для проведення Кубку.

 

ЦІЛІ ТА МЕТА

 

2.1 ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ», як засновник і організатор змагань проводить відкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу, якийне має будь якого статусу та проводиться з цілю та метою:

Ø розвитку і популяризації автоспорту, насамперед серед аматорів, як засобу виховання та організації здорового способу життя, боротьби проти алкоголю і наркотиків;

Ø сприяння всебічному розвитку діяльності у сфері автомобільного спорту, залучення юридичних і фізичних осіб до автомобільного спорту, розвитку національного громадського автомобільного руху;

Ø залучення фізичних осіб до автомобільного спорту, сприяння реалізації прав всіх заінтересованих осіб на зайняття автомобільним спортом, в тому числі на професійних засадах, забезпечення їх участі в спортивних змаганнях;

Ø розвитку проведення та участь в організації та проведенні регіональних, місцевих аматорських спортивних змагань, виставок, парадів та фестивалів за напрямами діяльності Команди СДС;

Ø Зміцнення і розвиток міжрегіональних спортивних зв’язків;

Ø Залучення громадян, насамперед молоді, до занять автоспортом;

Ø Визначення найсильніших спортсменів автолюбителів;

Ø Підвищення рівня майстерності спортсменів автолюбителів.

 

ВИЗНАЧЕННЯ

 

3.1. Організатор змагань – ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» в особі Президента Свинаренка Сергія Миколайовича (далі – «Організатор»).

3.2. Дрег рейсінг – спринтерський заїзд на дистанцію від 201 метра (1/8 милі) ¼ милі до 1609 метрів (1 мірна миля).

3.3. Відкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу (далі – «Кубок») – Це серія змагань яка не має будь якого статусу та проводиться з метою розвитку Дрег-рейсингу, як аматорського та професійного спорту в Україні.

3.4. Директор змагань – особа, визначена Організатором, які відповідає за дотримання вимог цього Положення учасниками змагань.

3.5. Спортивні Судді змагань Кубку – протягом змагання відповідають за неухильне виконання вимог цього Положення та Плану Безпеки.

3.6. Секретар КУБКУ – особа визначена Організатором, яка відповідає за реєстрацію Пілотів, у тому числі через мережу інтернет, перевіряє наявність посвідчення водія відповідної категорії, відповідність поданих заявок документам на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, спортивного техпаспорту).

3.7. Пілот – Особа, яка керує автомобілем під час змагання і обов’язково є володарем посвідчення водія категорії «В» та ліцензії водія, яку видає Організатор.

3.8. Представник пілота – Фізична або юридична особа, яка фізично на змаганнях уповноважена пілотом відстоювати права пілота в будь яких випадках та має відповідну ліцензію, яку видає Організатор.

3.9. Технічні вимоги до автомобіля до участі у КУБКУ – технічні вимоги до транспортних засобів, пілоти яких мають бажання прийняти участь у змаганнях.

3.10. Переможець Кубкуце пілот, який здобуде перше місце в класі за підсумками трьох етапів та отримує титул «Переможець відкритого кубку «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

3.11. Призер Кубку – це пілот, який здобуде друге або трете місце в класі за підсумками трьох етапів та отримує титул «Призер відкритого кубку «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

3.12. Переможець етапу Кубку – це пілот, який здобуде перемогу на одному етапі змагань «В ідкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

3.13. Призер Кубку – це пілот, який здобуде друге або трете місце в класі на одному етапі змагань «В ідкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

 

 

ЗАЛІКОВА ДИСТАНЦІЯ

 

6.1. Для КУБКА залікова дистанція визначена у 402,336 метри або ¼ милі.

6.1.1. Змагання проводяться на закритій території полігону або на виділених Державтоінспекцією ділянках доріг загального користування;

6.1.2. Довжина прямолінійного ділянки траси для проведення змагань повинна бути не менше 850 метрів в разі проведення заїздом на дистанцію 402 метри;

6.1.3.  Покриття траси - асфальт без різких перепадів висот і серйозних дефектів покриття. Наявність люків та решіток каналізації не допускається;

6.1.4. Відстань від старту до фінішу 402,336 м (1/4 милі);

6.1.5. Зона гальмування, наступна за фінішом, повинна бути довжиною не менше 400 м;

6.1.6.  Зона розігріву шин має бути довжиною 15 метрів та знаходиться перед стартом;

6.1.7. Траса по всій довжині розділена на дві рівні по ширині смуги. Ширина кожної смуги не менше 3 метрів;

6.1.8. На трасі повинні бути обладнані дві суддівські пости : старт, фініш. На суддівських постах повинні перебувати сигнальні прапори;

6.1.9. Технічний парк для автомобілів учасників обладнується в безпосередній близькості від старту;

6.1.10. Стоянка учасників примикає до Технічного парку. Перед заїздом автомобілів учасників у Технічний парк на цій стоянці розташовуються тільки автомобілі учасників і технічний транспорт, призначений для підготовки автомобілів до змагань;

6.1.11. У стартовій зоні, крім двох автомобілів з учасниками за кермом, може знаходитися тільки персонал, який організовує змагання;

6.1.12.  Вільні від змагань пілоти, механіки та інший персонал повинні перебувати в безпечних місцях, визначених Організатором;

6.1.13. Для забезпечення безпеки в зоні гальмування не допускається перебування сторонніх осіб. Директор змагань зобов’язаний постійно контролювати відсутність сторонніх у небезпечних зонах на трасі і поблизу неї. Судді на дистанції зобов’язані негайно інформувати Директора змагань будь-яким доступним способом про появу в небезпечних зонах сторонніх осіб;

6.1.14. При проведенні тренувальних заїздів організатори повинні забезпечувати заходи безпеки такі ж, як і для залікових заїздів;

6.1.15. Директор змагань зобов’язаний проінструктувати суддів змагань про заходи безпеки при проведенні змагань.

6.2. Час реакції водія: Різниця часу, яка виникла від моменту спрацювання зеленого сигналу світлофору, що дає дозвіл на старт, до фактичного часу відкриття задньою частиною переднього колеса другого променю сенсора старту позиції «STAGE».

6.3. Час проходження дистанції без урахування часу реакції водія: Різниця часу, яка виникла від моменту фактичного відкриття задньою частиною переднього колеса другого променю старту позиції «STAGE» до моменту фактичного відкриття променю лінії фініш задньою частиною переднього коле

6.4. Загальний час проходження дистанції: Різниця часу, яка виникла від моменту спрацювання зеленого сигналу світлофору, що дає дозвіл на старт, до моменту фактичного відкриття променю лінії фініш задньою частиною переднього колеса.

6.5. Брейкстарт: Випадок, у якому автомобіль учасника не перетнув стартову лінію більш ніж за 30 секунд після спрацювання зеленого сигналу світлофору, що дає дозвіл на старт.

6.6. Фальстарт: Початок руху до надання стартового сигналу.

6.7. Повторний фальстарт: Повторний фальстарт в одному заїзді пеналізується поразкою в цьому заїзді. При вчиненні фальстарту у кваліфікаційному заїзді водій не отримує залік в даному заїзді і позбавляється однієї кваліфікаційної спроби. Попередження за фальстарт під час кваліфікаційних заїздів не виноситься.

6.8. Перед початком змагань проводиться оперативно-технічний огляд об’єкта (місцевості) щодо готовності об’єкта до проведення заходу. За результатами перевірки складається та підписується Акт прийняття траси.

 

Заявка є двох видів.

7.1.1. Заявка №1 подається з « 17 » квітня по « 10 » травня 2018 року. Подається на участь у серії КУБКА через мережу інтернет шляхом заповнення відповідної форми.

7.1.2. Заявка№2 подається через мережу інтернет шляхом заповнення відповідної форми на кожне змагання окремо та не пізніше ніж за 3 доби до початку будь-якого етапу. Прийом заявок на участь в одному етапі КУБКА завершується за одну годину до початку кваліфікаційних заїздів.

7.2. Пілот КУБКА подає заявку в терміни встановлені організатором. Після отримання заявки Організатор надсилає Пілоту запрошення на змагання (електронною поштою, через менеседжери у створеній для цього групі, телефоном) та видає в день змагань Набір Пілота КУБКА.

7.3. Відхилення заявки. Організатор змагань має право відхилити заявку пілота з будь-яких причин не надаючи ніяких пояснень.

7.4. Заявочний внесок. Пілоти КУБКА, які допущенні до змагань сплачують заявочні внески, з яких формується Призовий фонд етапу Кубку. Розмір заявочного внеску становить 2 00 грн. для кожного класу.

7.5. Присвоєння стартових номерів. Присвоєння стартових номерів здійснюється Організатором змагання, згідно з отриманих заявок. Стартовий номер закріпляється за учасником на всю серію КУБКА.

7.6. Попередня реєстрація та прийом заявок проводиться винятково через офіційний сайт Організатора або через інший ресурс визначений Організатором.

 

КЛАСИ АВТОМОБІЛІВ КУБКА

 

8.1. До участі в КУБКУ, допускаються автомобілі, які відповідають Технічним вимогам КУБКА (додаток № 1 до цього Положення) у наступні класи:

 

Класи автомобілів КУБКА

 

об’єм двигуна

1. STREET (любителі)

до 1600 см.куб.

 
2. STREET

до 2500 см. куб.

 
3. STREET

до 3600 см. куб.

 
4. RWD

без обмежень

 
5. FWD

без обмежень

 
6. AWD

без обмежень

 
7. UNLIM

без обмежень

 
         

 

8.2. Один водій та автомобіль може бути допущений у три класи. Участь пілота (автомобіля) у більшій кількості класів вирішується Директором змагання за погодженням з пілотами відповідного класу.

8.3. Змагання у класах.

8.3.1. Змагання у класах проводяться за умови, що заявлено мінімум три автомобілі.

 

ЕКІПІРУВАННЯ ПІЛОТІВ

 

9.1. Водіям РЕКОМЕНДОВАНО мати екіпірування з омологацією FIA (FIA Standard 8856-2000) чи згідно специфікацій SFI.

9.2. Використання під час усіх заїздів надійно зафіксованого на голові водія шолома ОБОВ`ЯЗКОВЕ.

9.3. У разі участі в класі STREET допускається пілот ОБОВ`ЯЗКОВО у Шоломі та у закритому одязі.

 

СТРАХУВАННЯ

 

11.1. Кожний водій, що допускається до участі у змаганні повинен мати дійсний на день проведення змагань договір страхування життя та здоров’я на суму не менше ніж 5000 (п’ять тисяч грн.), чинний для участі у автомобільних.

РЕКЛАМА

13.1. Організатор надає кожному пілоту Набор Пілота в якому буде комплект офіційних наклейок етапу, логотипів КУБКУ, організатора та партнерів.

13.2. Організатор надає пілоту схему розташування всіх наклейок. Протягом усього змагання офіційні наклейки повинні бути розташовані на автомобілі (згідно Технічних вимог КУБКУ), при цьому вони повинні бути повністю відкриті. Наклейки на автомобілях перевіряються під час технічної перевірки. У разі відсутності будь-яких наданих матеріалів представлених Організатором Пілоту автомобіль та пілот не допускаються до змагань.


 

 


Тренувальні заїзди

14.9.1. Проведення тренувальних заїздів є обов’язковою вимогою до проведення змагання.

14.9.2. До участі у тренувальних заїздах допускаються водії, які пройшли технічну інспекцію та адміністративну перевірку.

14.9.3. Проводиться у вільній формі за бажанням учасника у встановлений організатором часовий проміжок відповідно до таймінгу змагань.

14.10.  Кваліфікаційні заїзди

14.10.1. До кваліфікаційних заїздів допускаються водії, які пройшли адміністративні перевірки та допущені до змагань. Про що буде складено відомість та оприлюдниться на дошці оголошень. Пілот зобов’язаний взяти участь що найменше в одному та не більше ніж в трьох кваліфікаційних заїздах. Кращий час з трьох кваліфікацій іде в залік Пілоту навіть якщо він прийматиме участь у двох класах.

14.10.2. Якщо заїзд зупинено з форс-мажорних обставин, буде призначено повторний старт у кваліфікаційній спробі.

14.10.3. Час проходження дистанції засікається за допомогою телеметрії VIN RACE.

14.11.  Фінальні заїзди

14.11.1. Фінальні заїзди у кожному класі складаються з ТОП-8 пілотів, що досягли найменшого часу під час кваліфікаційних заїздів, згідно з схеми проведеннях змагань цього Положення.

14.11.2. Якщо водій, час якого увійшов у ТОП-8 кращих відповідного класу не може продовжувати змагання у фінальних заїздах, інший водій, якого було визначено опонентом відповідно до обраної сітки, у відповідному класі буде оголошено переможцем у парі. Обов’язкова умова – такий водій у будь-якому випадку має проїхати залікову дистанцію та не допустити ні фальстарт, ні брейкстарт


14.11.3. У заїздах переможцем кожної пари у всіх класах є той водій, який здобув 1 (одну) перемогу.

 


ПРОТЕСТИ ТА АПЕЛЯЦІЇ

 

16.1. Протести подаються Організатору змагань, зокрема безпосередньо директору або головному секретарю змагань. Судді змагань мають протягом 15 хвилин прийняти рішення та оприлюднити рішення учасникам змагань та зацікавленим особам.

 

ПРИЗОФИЙ ФОНД КУБКА

 

17.1.  Призовий фонд складається з заявочних внесків та спонсорських коштів (при наявності).

17.2. У кожному класі за рахунок заявочних внесків формується Призовий фонд, який за результатами змагань розподіляється :

1-е місце – 50 % від загальної суми в класі;

2-е місце – 30 % від загальної суми в класі;

3-е місце – 20 % від загальної суми в класі.

 

17.3. У випадку надання партнерами (спонсорами, меценатами) призів (коштів) для відзначення переможців етапу Кубку, переможці окрім отримання Призового фонду отримують відповідні відзнаки партнерів.

 

 

У відкритому кубку

 «Кубок Слобожанщини 2018 року»

З Дрег-Рейсінгу

 

I. Терміни

Ø БАЗОВА МОДЕЛЬ ТА БАЗОВИЙ ТРАНСПОРТНИЙ ЗАСІБ - повністю оригінальний легковий автомобіль з серії випущених даним виробником, не піддався ніяким змінам щодо стану поставки з підприємства-виробника і отримав сертифікат - «схвалення типу транспортного засобу » для експлуатації на дорогах загального користування.

Ø НЕБЕЗПЕЧНА КОНСТРУКЦІЯ - З огляду на те, що навіть при формальній відповідності автомобіля справжнім Вимогам, не виключається можливість технічних рішень, що представляють небезпеку для Водія і оточуючих, Технічний комісар має право не допустити той чи інший автомобіль до змагань, якщо визнає конструкцію даного автомобіля чи будь-якого його елементу небезпечною. Прийняття остаточного рішення з даного питання на змаганнях є прерогативою КСК.

 

Відкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу проводиться у наступних класах та залікових групах :

Класи автомобілів КУБКА

 

об’єм двигуна

1. STREET (любителі)

до 1600 см.куб.

  2. STREET

до 2500 см. куб.

  3. STREET

до 3600 см. куб.

  4. RWD (задній привід)

без обмежень

  5. FWD (передній привід)

без обмежень

  6. AWD (повний привід)

без обмежень

  7. UNLIM

без обмежень

           

 

При розподілі автомобілів у класи враховуються наступні коефіцієнти, які множаться на об’єм двигуна автомобіля:

 

Характеристика Коефіцієнт
Дизельний двигун 0,8
Двигун з системою VTEC 1,2
Передній привід з турбонагнітачем 1,5
Задній привід з турбонагнітачем 1,6
Повний привід з турбонагнітачем 2,0
Роторний двигун 1,8
Компресор 1,3
Наявність 2 та більше коеф. одночасно 2,0

 

      

II. Технічні вимоги для залікових груп «STREET»

 

II.1 Двигун

Зміни в двигуні не обмежуються. Двигун повинен бути розміщений в моторному відсіку базової моделі. Дозволяється використання інших моделей двигуна того ж виробника, що i кузов. Напрямок та просторове розташування коленвалу має відповідати базовій моделі.

Встановлення іншого двигуна не повинно викликати втручання в кузов та заводські точки кріплення двигуна, допускається лише підсилення заводських кріплень.

Системи електронного управління двигуном не обмежуються.

II.2 Трансмісія

 

Дозволяється допрацьовання коробки швидкостей базової конструкції (спортивні ряди, диференціали підвищеного тертя, зміна головної пари і т.п.). Дозволяється змінювати коробку швидкостей базової конструкції на коробки швидкостей з інших моделей автомобілів. Коробка має бути синхронізована (якщо механічна). Система та принцип перемикання швидкостей повинні бути базовими для встановлених з інших автомобілів коробок перемикання швидкостей (за виключенням класу STREET (любителі) до 1600 см. куб.)

Тип приводу (передній, задній, повний) повинен залишатися базовим для даної моделі.

Система рульового керування та підсилювач рульового керування повинні бути базовими, без змін.

II.3  Вихлопна система

 

Система вихлопу має бути повної довжини. Випуск вихлопних газів через глушник позаду автомобіля. Викид вихлопних газів до глушника може бути тільки через клапани регулювання наддуву (Wastegate), та повинен бути спрямований до низу.

II.4  Кузов

Усі несучі конструкції кузова повинні бути базовими. Вкорочення, звуження, свердлення, хімічна обробка та інші роботи по кузову, з метою полегшення ваги кузову та його невід’ємних частин, за рахунок обробки різних елементів комплектного кузову автомобіля ЗАБОРОНЕНІ.

Забороняється заміна оригінального даху, крил, та інших елементів кузову, що мають кріплення до кузова відмінні від болтових.

Забороняється використання матеріалів, що мають вміст магнію.

Автомобілі повинні мати усі базові двері з базовою системою кріплення. Всі двері повинні функціонувати як з салону так і ззовні та бути базової конструкції, якою автомобіль комплектується з заводу-виробника.

Лобове скло повинне бути базовим. Усі вікна та склопідйомники автомобіля повинні бути базовими.

Всі автомобілі повинні бути обладнані зовнішніми дзеркалами заднього виду з обох боків.

Бампери, крила повинні бути жорстко закріплені на кузові без проміжків, за допомогою інструменту.

Дозволяється заміна бамперів, кришки капоту, кришки багажнику та бокових крил (якщо вони мають лише болтове кріплення до кузову) на такі ж з композитних матеріалів.

Автомобілям, які долають залікову дистанцію швидше ніж 11,5 сек, чи мають швидкість на фініші більше 217 км/год. РЕКОМЕНДОВАНО бути обладнаними каркасом безпеки.

     Попереду і позаду повинні бути буксирувальні пристосування.

II.5  Система пожежогасіння

 

Кожен автомобіль повинен бути обладнаний закріпленим в салоні (в зоні вільного доступу водія) що найменш одним ручним вогнегасником, вагою не менше 2 кг.

II.6  Електроустаткування

У випадку зміни місця розташування акумуляторної батареї, повинні бути дотримані наступні умови:

Ø акумулятор повинний розташовуватися на металевому піддоні з закраїнами, що щільно охоплюють з боків нижню частини акумулятора;

Ø акумулятор повинен бути закріплений як мінімум двома сталевими стрічками з ізолюючими підкладками, розміром не менш 20мм х 0,8мм, що охоплюють його і закріплені на кузові 4 болтами діаметром не менш 8 мм. і повинен бути накритий герметичним коробом, який має вентиляцію, відведену за межі салону.

Ø у місцях кріплення стрічок кузов повинний бути посилений металевими пластинами площею не менш 20 см2 і товщиною не менш 3 мм;

Ø кріплення кожного з перерахованих елементів (піддон, акумулятор, кожух) повинні бути незалежними.

 

Дозволяється перенос акумуляторної батареї до багажного відділення – обов’язковим є встановлення хоча б одного розмикача маси, що вимикає всі електричні компоненти автомобіля.

II.7  Пальне

 

Дозволяється використовувати будь-який бензин або дизельне пальне (відповідно до типу двигуна). Впорскування суміші води з метанолом у впускний колектор, використання суміші пального та метанолу або аналогічних по хімічним властивостям речовин, у класі «STREET» (любителі) до 1600 см. куб. ЗАБОРОНЕНО.

II.8  Баки для пального

 

Дозволяється встановлення додаткового безпечного баку.

Вимоги до розміщення баків для пального:

Ø Баки для пального, заливні горловини і вентиляційні отвори не повинні розташовуватися усередині пасажирського відділення і відділення водія і повинні гарантувати відсутність витоків палива. А також всі елементи паливної системи (бензопроводи, фільтри, клапани, паливні помпи та ін.) повинні бути розташовані за межами пасажирського салону та/або ізольовані металевими герметичними перегородками.

Ø Якщо баки для пального і їхні заливні горловини розташовані в багажнику, то повинні бути передбачені отвори для стоку випадково пролитого в багажнику пального, а також передбачити вентиляцію відсіку/баку для пального за межі кузову. Заливна горловина не повинна розташовуватися над акумулятором.

Ø Кріплення бака на новому місці повинне бути здійснено не менш, ніж двома сталевими стрічками мінімальним розміром 20 х 0,8 мм. Кузов у місцях кріплення стрічок повинний бути посилений сталевими накладками товщиною не менш 3,0 мм і площею не менш 20 см2.

II.11 Інтер’єр

Салон (карти дверей, обшивка салону і т.д.) повинен бути комплектним без виключень. Панель приладів, система вентиляції та торпеда мають бути збережені, функціонування обов’язкове.

У кожному автомобілі водійське місце повинне бути обладнане ременем безпеки. Конструкція може залишатися базовою, відповідно даній моделі автомобіля.

Сидіння можуть бути замінені на більш легкі та призначені для автоспорту, що потягне за собою встановлення спортивних ременів безпеки у відповідності з вимогами автоспортивних змагань. Якщо замінені місця кріплення сидіння, то вони повинні відповідати вимогам автоспортивних змагань, функціонування та наявність усіх базових для даної моделі авто засобів безпеки обов’язкове.

II.12 Баласт

Баласт допускається, за умови жорсткого кріплення до кузова автомобіля. Кріплення баласту повинне бути надійним і витримувати віброудари та інерційні навантаження, що виникають при русі автомобіля.

II.13 Колісні диски та шини

Дозволяється використання тільки радіальних шин, сертифікованих для шляхів загального користування (на боці повинно бути нанесено фабричним способом клеймо у вигляді букви «Е» або «DOT») шини повинні мати заводський протектор та відповідати умовам експлуатації автомобіля по максимальному навантаженню, швидкості руху, а також розмірам.

Комплектні колеса однієї осі автомобіля повинні бути однаковими.

Забороняється застосування діагональних шин (типу drag slіck), шин c шипами, шин типу «докатка», трейлерних та коліс для сільгосптехніки та таких, що мають відшарування протектора й ушкодження каркаса шини.

Комплектні колеса вільні, за умови, що вони можуть розміститися в межах кузова. Це означає, що при вертикальному вимірюванні верхня частина комплектного колеса, що розташована вертикально по центру поверхні колеса повинна бути закрита кузовом. Кріплення коліс болтами може бути замінено на кріплення шпильками та гайками.

II.14 Дорожній просвіт

Жодна деталь автомобіля, що стоїть на колесах (крім еластичних бризковиків), не повинна торкатися поверхні дороги, навіть якщо спущені обидві шини з однієї сторони автомобіля. Дорожній просвіт має бути не менше 76 мм спереду авто, та 51 мм від картеру двигуна.

II.16 У випадку не дотримання хоча б з однієї вимог пунктів 2.2 -2.15, автомобіль і пілот автоматично включаються у відповідні залікові класи «RWD», «FWD», «AWD», «UNLIM». У випадку недотримання п. 2.1 цього розділу автомобіль, за рішенням Директора змагань, може бути допущений в клас вище.

 

 

III. Технічні вимоги до інших залікових груп

 

III.1  Двигун

 

Зміни в двигуні не обмежуються. Дозволяється заміна двигуна на будь-який інший. Дозволяється зміна місця розташування двигуна за умови, що він буде повністю відокремлений від водія та баку з пальним протипожежною металевою перетинкою. Мінімальна допустима товщина перетинки 2.5 мм (матеріал – алюміній) та 0.8 мм (матеріал – сталь).

Дозволяється використання системи впорскування закису азоту. Якщо таку систему встановлено – на правому задньому боковому вікні повинна бути відповідна наліпка згідно Додатку № «DRAWINGS – DRAGSTERS» до загальних вимог до дрегрейсингугонок на прискорення FIA та схеми-малюнку. Її виготовлення та розповсюдження серед допущених до змагання учасників покладається на організатора змагання.

Система може бути встановлена в салоні або у багажному відділенні. Балон(и) повинен бути оснащений клапаном скидання тиску, що має виведену за межі автомобіля вентиляцію. На системі, що встановлено, повинно бути маркування заводу виробника з ідентифікацією типу системи N2O та відтиском CE або DOT класифікацій про мінімально допустимий тиск 124 бар (1800 фунтів). Системи повинні бути комерційно доступні та змонтовані відповідно до рекомендацій виробника.

Кріплення системи повинно відповідати вимогам встановленим вимогам в автоспорті.

Використання кріплення з пластику – заборонено.

Нагрівання балонів дозволено за умови використання спеціальних систем підігріву типу «ковдра» з регулятором температури. Інші способи зовнішнього нагріву заборонені.

Системи електронного управління двигуном не обмежуються.

 

III.2  Трансмісія

 

Коробки перемикання швидкостей не обмежуються. Розташування і конструкція приводу перемикання швидкостей не обмежується. Якщо автомобіль обладнаний автоматичною трансмісією іншого виробника ніж базова коробка швидкостей, – селектор вибору режиму руху повинен мати механічне (пружинного типу) блокування включення реверсивного ходу.

Тип приводу (передній, задній, повний) можуть бути змінені. Система рульового керування може бути змінена.

Всі автомобілі ПОВИННІ мати захист картеру зчеплення\гідротрансформатора (Scatter Shield), що закриває 2/3 кола (зверху та з обох боків) , i становить не менш ніж 100мм в ширину та не менш нiж 4 мм в товщину, матеріал – сталь.

Захист картеру зчеплення може бути розбірним та складатися з декількох частин, які повинні бути надійно скріплені між собою болтами діам.8 мм та класу 8.8. Або може бути встановлено кевларовий гнучкий захист (Bellhousing Blanket) за відповідним сертифікатом.

 

III.3  Вихлопна система

 

Спортивний вихлоп дозволений при умові, що він не розташований в бік водія чи паливних баків (те ж стосується виходів з Wastegate).

 

III.4  Кузов.

 

Усі несучі конструкції кузова можуть бути змінені. Габарити кузова – можуть бути змінені. Вкорочення, звуження, свердлення та ін. роботи по кузову з метою полегшення за рахунок обробки різних елементів комплектного кузову автомобіля ДОЗВОЛЕНІ за умови збереження безпечності конструкції.

Встановлення каркасу безпеки омологованого FIA чи побудованого згідно вимог статті 253 додатку J FIA або згідно специфікації SFI обов’язкове для всіх автомобілів з повним кузовом та цілим не зміненим силовим каркасом кузова, автомобілі зі зміненою силовою структурою кузову, або на базі просторової рами повинні повністю відповідати технічним вимогам до відповідних класів Додатку «DRAWINGS – DRAGSTERS» до загальних вимог до гонок на прискореннядрег рейсингу FIA чи специфікаціям SFI відповідних класів.

Накладки відповідно до SFI 45.1 на каркас безпеки у місцях можливого контакту з тілом та шоломом обов’язкові до встановлення на всіх автомобілях, що долають залікову дистанцію швидше за 9.99 секунди.

Якщо кузов побудовано на основі рамної трубчатої конструкції, він повинен мати: Протипожежні перетинки товщиною 3 мм (алюміній) або 0,8 мм (сталь), що розташовані від однієї сторони трубчатої рами до іншої, від верху моторного відсіку до низу полу. Перетинка повинна забезпечувати перекриття між двигуном та/або баком з пальним і пасажирським відсіком. Всі отвори в протипожежній перетинці повинні бути ущільнені алюмінієм або сталлю. Використання матеріалів з вмістом магнію заборонено.

Днище. Всі автомобілі, що не мають днища повинні бути обладнані панелями полу, що виготовлені з сталі або алюмінію - повинні простягатися на всю довжину та ширину пасажирського відсіку та закінчуватися позаду водійського сидіння.

Захисна плита двигуна повинна мати дренажні отвори для попередження накоплення різних рідин та сторонніх матеріалів, що можуть призвести до виникнення пожару.

Плита повинна бути вироблена з алюмінію товщиною 3 мм або сталі товщиною 0,8 мм. Використання матеріалів з вмістом магнію заборонено.

Хімічна обробка кузову заборонена.

Забороняється використання матеріалів, що мають вміст магнію.

Усі задньомоторні автомобілі повинні мати захисну протипожежну перегородку для захисту водія та баків з пальним від двигуна (моторного відсіку) товщиною 3мм (матеріал – алюміній) або 0,8 мм (матеріал – сталь).

Автомобілі з закритим кузовом повинні мати обидві передні двері з можливістю для закривання та відкривання і завіси. Завіси не повинні бути розташовані на задній стійці або порозі. Ковзні, розсувні двері не допускаються. Передні двері повинні функціонувати як з салону так й ззовні. Заміна дверей на полегшені дозволяється.

Лобове скло має бути багатошаровим (наприклад, триплекс) та розташованим симетрично щодо середньої лінії автомобіля. Мінімально дозволені висота 250 мм і ширина скла, обмірювана на половині його висоти - 1000 мм. Застосування лобового скла виготовлене із загартованого скла, дозволено тільки, якщо воно є оригінальними для даного автомобіля.

Автомобілі повинні мати всі прозорі вікна. Матеріал усіх бічних і заднього вікон може бути або скло або прозорий пластик Lexan, полікарбонат або плексиглас товщиною 3 мм. Вікна повинні бути жорстко прикріплені до кузова за допомогою інструмента. Вікно передніх дверей повинно відкриватися не менш чим на 1/3 своїй поверхні для забезпечення вентиляції. Дозволяється застосовувати додаткові деталі для кріплення бокових вікон та лобового скла.

Бампери, крила мають бути жорстко закріплені на кузові без проміжків за допомогою інструменту.

Мінімальна колісна база 2120 мм окрім автомобілів з оригінальним двигуном та його заводською компоновкою.

Попереду і позаду встановлюються пристосування для буксирування. Вони повинні бути міцними, мати замкнуту форму, діаметр отвору не менш 30 мм і не виступати за периметр автомобіля, видимий зверху. У випадку їхньої наявності з заводу-виробника - можуть бути збережені заводські буксирувальні пристрої.

Рекомендовано використання віконної сітки водія

 

III.6  Електроустаткування

 

Акумуляторна батарея може розміщуватися у моторному відсіку, в багажному відділенні та її кріплення повинно відповідати наступним вимогам:

Ø акумулятор повинен бути розташований на металевому піддоні з закраїнами, що охоплюють з боків низ акумулятора;

Ø  акумулятор повинний кріпитися як мінімум двома сталевими стрічками з ізолюючими підкладками, розміром не менш 20мм х 0,8 мм, що охоплюють його і закріплені на кузові 4 болтами діаметром не менш 10 мм. і повинен бути накритий герметичним коробом, який має вентиляцію, виведену за межі салону;

Ø  у місцях кріплення стрічок кузов повинен бути посилений металевими пластинами площею не менше 20 см2 і товщиною не менше 3 мм;

Ø кріплення кожного з перерахованих елементів (піддон, акумулятор, кожух) повинне бути незалежним.

Встановлення подвійного розмикача маси (ззовні та у салоні), що вимикає всі електричні компоненти автомобіля обов’язкове. Розташування розмикача маси ззовні автомобіля біля нижньої лінії переднього вітрового скла – його візуальне маркування є обов’язковим відповідно до Додатку «DRAWINGS – DRAGSTERS» до загальних вимог до гонок на прискорення Дрег рейсингу FIA.

Руйнування кріплення будь-якого елемента не повинне послабляти інші.

 

 

III.7  Пальне

 

Дозволяється використовувати будь-який бензин (його суміші) або дизельне пальне (відповідно до типу двигуна). Дозволяється впорскування суміші води та метанолу у впускний колектор.

 

III.8  Баки для пального

 

Дозволяється використання базового або безпечного баку.

Вимоги до паливних баків:

Ø Баки для пального, їхні заливні горловини і вентиляційні отвори не повинні розташовуватися усередині пасажирського відділення і відділення водія та повинні гарантувати відсутність витоків палива. А також всі елементи паливної системи (бензопроводи, фільтри, клапани, паливні помпи та ін..) повинні бути розташовані за межами пасажирського салону та/або ізольовані металевими герметичними перегородками.

Ø Якщо паливні баки і їхні наливні горловини розташовані в багажнику, то повинні бути передбачені отвори для стоку випадково пролитого в багажнику палива, а також передбачити вентиляцію паливного відсіку/баку за межі кузову.

Ø Заливна горловина не повинна розташовуватися над акумулятором.

Ø Кріплення бака на новому місці повинне бути здійснено не менш, ніж двома сталевими стрічками мінімальним розміром 20 х 0,8 мм. Кузов у місцях кріплення стрічок повинний бути посилений сталевими накладками товщиною не менш 3,0 мм і площею не менш 20 см2.

 

III.11 Інтер’єр

 

Панель приладів, система вентиляції та торпедо можуть бути демонтовані, функціонування необов’язкове.

Обов’язкова наявність лише водійського сидіння з місцями кріплення, що відповідають вимогам встановленими для автоспорту та ременями безпеки.

Рекомендовано щоб сидіння водія повинне бути спортивного типу та мати омологацію ФІА (дозволяються сидіння виробництва Kirkey Racing Fabrication); паски безпеки повинні мати омологацію ФІА.

Оббивка з кріпленнями на водійських дверцятах повинна бути базова або модифікована, що повністю закриває внутрішню частину дверцят.

У салоні автомобіля забороняється знаходження жодного елементу, що несе небезпеку для здоров’я та життя водія у разі аварії.

 

III.12 Баласт

 

Баласт допускається, за умови жорсткого кріплення до кузова автомобіля. Кріплення баласту повинно бути надійним і витримувати віброудари та інерційні навантаження, що виникають при русі автомобіля.

 

III.14 Дорожній просвіт

 

Жодна деталь автомобіля, що стоїть на колесах (крім еластичних бризковиків), не повинна торкатися поверхні дороги, навіть якщо спущені обидві шини з однієї сторони автомобіля. Дорожній просвіт має бути не менше 76 мм спереду авто, та 51 мм від картеру двигуна.

 

III.15 Екіпірування водія

 

Всі пілоти класів «RWD», «FWD», «AWD», «UNLIM» потрібно мати екіпірування (FIA Standard 8856-2000) чи згідно специфікацій SFI, ОБОВ`ЯЗКОВО. Допускається прострочена омолгація.

Шолом омолгований ФІА або згідно специфікацій SFI ОБОВ`ЯЗКОВИЙ. Допускається прострочена омолгація.

У випадку участі в класах «RWD», «FWD», «AWD», «UNLIM» пілота з класу «STREET», за рішенням Директора змагань, можлива участь у закритому одязі з ОБОВ’ЯЗКОВОЮ наявністю шолома.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення відкритого кубку

 «Кубок Слобожанщини 2018 року»

З Дрег-Рейсінгу

 

 

Зміст

 

1. Загальні положення 3
2. Цілі та мета   3-4
3. Визначення   4-5
4. Знання та дотримання правил Положення   5-6
5. Строки та місце проведення   6
6. Залікова дистанція   6-8
7. Подання заявок   8
8. Класи автомобілів   8-9
9. Екіпірування пілотів 9
10. Обов’язкові перевірки та контроль   10-11
11. Страхування 11
12. Спортивні номери, емблеми на авто   11
13. Реклама   11-12
14. Загальні вимоги для безпеки під час проведення змагань 12-13
15. Класифікація. Нарахування очок. Розподіл місць   13-14
16. Протести та апеляції 14
17. Призовий фонд Кубка   15
18 Технічні вимоги до автомобіля 16-28

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1 Дане Положення про проведення відкритого кубку «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу (надалі Кубок) включає в себе повну виключну інформацію про змагання, а також є керівним документом для всіх змагань, включених у залік Кубка.

1.2 Це Положення регулює умови всіх подій, і беручи участь у цих подіях, вважається, що всі учасники отримали, прочитали, зрозуміли та зобов’язуються дотримувалися цього Положення. Положення призначене як керівництво для проведення автоспортивного змагання та не є гарантією проти травми та/або смерті учасника, глядача чи офіційної особи. Тлумачення та використання Положення, визначається посадовими особами змагання на їх професійний розсуд. Все, що явно не дозволено у відповідності до даного Положення - заборонено.

1.3 ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» при необхідності вносить доповнення до цього Положення та повідомляє про них учасників змагань офіційним повідомленням на всіх доступних офіційних носіях.

1.4 Змагання проводяться у відповідності з:

Ø статутними завданнями ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ»;

Ø Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» зі змінами та доповненнями (далі – «Постанова»);

Ø Планом Безпеки змагання розробленим ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» у відповідності до вищевказаної Постанови;

Ø Даним Положенням;

Ø Технічними вимогами для автомобілів змагання з Дрег-Рейсінгу, розробленими ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» для проведення Кубку.

 

ЦІЛІ ТА МЕТА

 

2.1 ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ», як засновник і організатор змагань проводить відкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу, якийне має будь якого статусу та проводиться з цілю та метою:

Ø розвитку і популяризації автоспорту, насамперед серед аматорів, як засобу виховання та організації здорового способу життя, боротьби проти алкоголю і наркотиків;

Ø сприяння всебічному розвитку діяльності у сфері автомобільного спорту, залучення юридичних і фізичних осіб до автомобільного спорту, розвитку національного громадського автомобільного руху;

Ø залучення фізичних осіб до автомобільного спорту, сприяння реалізації прав всіх заінтересованих осіб на зайняття автомобільним спортом, в тому числі на професійних засадах, забезпечення їх участі в спортивних змаганнях;

Ø розвитку проведення та участь в організації та проведенні регіональних, місцевих аматорських спортивних змагань, виставок, парадів та фестивалів за напрямами діяльності Команди СДС;

Ø Зміцнення і розвиток міжрегіональних спортивних зв’язків;

Ø Залучення громадян, насамперед молоді, до занять автоспортом;

Ø Визначення найсильніших спортсменів автолюбителів;

Ø Підвищення рівня майстерності спортсменів автолюбителів.

 

ВИЗНАЧЕННЯ

 

3.1. Організатор змагань – ГО «Команда СДС МОТОРСПОРТ» в особі Президента Свинаренка Сергія Миколайовича (далі – «Організатор»).

3.2. Дрег рейсінг – спринтерський заїзд на дистанцію від 201 метра (1/8 милі) ¼ милі до 1609 метрів (1 мірна миля).

3.3. Відкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу (далі – «Кубок») – Це серія змагань яка не має будь якого статусу та проводиться з метою розвитку Дрег-рейсингу, як аматорського та професійного спорту в Україні.

3.4. Директор змагань – особа, визначена Організатором, які відповідає за дотримання вимог цього Положення учасниками змагань.

3.5. Спортивні Судді змагань Кубку – протягом змагання відповідають за неухильне виконання вимог цього Положення та Плану Безпеки.

3.6. Секретар КУБКУ – особа визначена Організатором, яка відповідає за реєстрацію Пілотів, у тому числі через мережу інтернет, перевіряє наявність посвідчення водія відповідної категорії, відповідність поданих заявок документам на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, спортивного техпаспорту).

3.7. Пілот – Особа, яка керує автомобілем під час змагання і обов’язково є володарем посвідчення водія категорії «В» та ліцензії водія, яку видає Організатор.

3.8. Представник пілота – Фізична або юридична особа, яка фізично на змаганнях уповноважена пілотом відстоювати права пілота в будь яких випадках та має відповідну ліцензію, яку видає Організатор.

3.9. Технічні вимоги до автомобіля до участі у КУБКУ – технічні вимоги до транспортних засобів, пілоти яких мають бажання прийняти участь у змаганнях.

3.10. Переможець Кубкуце пілот, який здобуде перше місце в класі за підсумками трьох етапів та отримує титул «Переможець відкритого кубку «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

3.11. Призер Кубку – це пілот, який здобуде друге або трете місце в класі за підсумками трьох етапів та отримує титул «Призер відкритого кубку «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

3.12. Переможець етапу Кубку – це пілот, який здобуде перемогу на одному етапі змагань «В ідкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

3.13. Призер Кубку – це пілот, який здобуде друге або трете місце в класі на одному етапі змагань «В ідкритий кубок «Кубок Слобожанщини 2018 року» з Дрег-Рейсінгу ».

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-21; Просмотров: 214; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.255 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь