Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ



ВНУТРІШНІХ СПРАВ

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Ректор Дніпропетровського

державного університету

внутрішніх справ

А.Є. Фоменко

 

 

 

ТЕОРЕТИКО-ПРИКЛАДНІ ПРОБЛЕМИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

 

Програма

Вибіркової навчальної дисципліни

Підготовки магістра

 

За спеціальністю 081 Право

 

 

 

 

Дніпро  – 201 8


Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження // Програма навчальної дисципліни. – Дніпро: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2018. – 23 с.

 

РОЗРОБНИК:

Андрієвська Л.О., викладач кафедри цивільно-правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

 


РЕЦЕНЗЕНТИ:

 

Свистун Л.Я. – доцент кафедри цивільного, господарського та екологічного права Університету митної справи і фінансів, к.ю.н.

 

Пугач А.В.         – адвокат

 

Розглянуто на засіданні кафедри цивільно-правових дисциплін

______.2018 р., протокол №  __

 

Рекомендовано Науково-методичною радою університету

______.2018, протокол № __

 

 

Схвалено Вченою радою університету

_______.2018, протокол № __

 


Вступ

 

Програма вивчення навчальної дисципліни «Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження» складена відповідно до рівня вищої освіти - другий (магістерський) підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 081 Право.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є: повний обсяг процесуальних принципів виконавчого провадження, інститутів, норм, які регулюють процесуальні правовідносини у виконавчому провадженні, здійснення виконавчого провадження у всіх його видах і стадіях, права та обов’язки суб’єктів виконавчого провадження, процесуальні документи виконавчого провадження та їх властивості.

Міждисциплінарні зв’язки: здобувачі вищої освіти вивчають дисципліну «Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження» у змістовому зв’язку з такими дисциплінами, як теорія держави і права, цивільний процес, господарський процес, адміністративний процес, міжнародне приватне право; а також з урахуванням тематики зазначених та інших навчальних дисциплін. При цьому слід сказати, що вивчення дисципліни «Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження», разом з вивченням дисциплін з цивільного, господарського, адміністративного, кримінального процесу, забезпечує опанування студентами магістратури усім комплексом знань у галузі процесуального права, що безпосередньо має практичне значення для юриста.

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни «Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження»:

- справедливість, добросовісність, законність, доступність, гласність та відкритість виконавчого провадження;

- диспозитивність, безпосередність вчинення процесуальних дій, здійснення права на оскарження дій (бездіяльності) державного виконавця;

- види виконавчих проваджень;

- стадії виконавчого провадження;

- учасники виконавчого провадження, їх процесуальні права та обов’язки;

- особливості процедури виконавчого провадження;

- процесуальні документи, їх форма і зміст;

- виконавчі документи;

- процесуальні виконавчі документи;

- зверенння судових рішень до виконання;

- процесуальні повноваження суду у процесі примусового виконання судових рішень.

Роль і значення навчальної дисципліни «Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження» у підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця підвищується в умовах розвитку правової демократичної держави. «Теоретико-прикладні проблеми виконавчого провадження» – одна з вибіркових дисциплін, предметом вивчення якої є норми права, що визначають встановлений законом порядок провадження з примусового виконання рішень судів, інших державних органів з метою захисту прав, свобод та інтересів заінтересованих осіб.

 

Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис, забезпечить майбутнім правникам глибинне підґрунтя знань і умінь у їхній повсякденній професійній діяльності, збагатить загальну правову культури та уможливить поглиблене розуміння ними сучасної правової системи України.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-30; Просмотров: 227; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь