Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Жанри радіореклами. Їх характеристика.



 

Тип реклами на радіо. Є лише два типи реклами на радіо - реклама, що виходить в прямому ефірі (репортажі, репліки, коментарі радіо ведучих і тому подібне) і реклама, що йде в записі (ролики). 

Формат подачі реклами в ефірі: 

• Оголошення. Найпростіший, ведучий в прямому ефірі зачитує текст оголошення. 

• Спонсорство програм, що входять у сітку мовлення станції. "Живий" варіант реклами може бути цікавий для роздрібного продавця чи ресторану, якому необхідно, що б реклама вийшла на слухача у момент проведення якого-небудь спеціального заходу. Особливо ефективною є форма "живого спілкування" з потенційним споживачем - представником цільової аудиторії. Йдеться про вікторини та ігри в прямому ефірі, на яких призи надаються рекламодавцем. Розіграш призів йде в "живому" контакті з представником рекламодавця "на очах" у зацікавлених слухачів. Так само вельми популярною є форма спонсорства особливо популярних ефірних передач або програм. Добре в спонсорському пакеті передбачити анонсування програми зі згадкою спонсора (лише назва компанії, без адреси і номера телефону).

• Радіо ролик. Сценарій радіореклами пишеться, виходячи з того, що час трансляції вельми і вельми обмежений. Середня швидкість мови, що рекомендується фахівцями, в рекламі - два слова в секунду. Якщо перевищити це обмеження, то доведеться дуже швидко читати, скорочувати або прибирати паузи, що призведе до монотонності мови, відсутності виразності. Тому тривалість роликів зазвичай складає 15 або 30 сек. Але, незалежно від тривалості, необхідно пам'ятати, що розуміння тексту не повинно викликати жодних зусиль, при цьому його суть слухачі повинні зрозуміти менш ніж за 6-8 секунд, звідси і максимальний хронометраж ролика - не більше 45 сек. 

Види рекламних роликів: 

• «Музичний» - оригінальна музика з рекламним текстом, оригінальні вірші до відомої пісні, або римована фраза з назвою продукту або компанії, слоган номера телефону, ігровий монолог або діалог, 1-2 актора або співака, спецефекти, складний звукомонтаж. 

• «Іміджевий» - не завжди музичний ролик; відсутні телефони, адреси, реклама направлена лише на ім'я марки, продукту, їх запам’ятовуваність і пізнаваність.

• «Ігровий» - оригінальний текст (ігровий монолог або діалог) 2 або 3 учасники у віршованій або діалоговій формі під музику представляють інформацію. 

• «Інформаційний» - надані клієнтом відомості, прочитані під музику або у супроводі спецефектів.

Окрім цього:

Радіофільм

Виступ (фірми до споживача)

Бесіда

Проблемні передачі

Репортаж

Радіопозивні

Рекламні пісні

Комерційні програми

Методи залучення уваги до реклами. Перший метод, найпростіший, полягає в постійному повторенні. Під час 30-хвилинної дороги на роботу водій може чотири рази почути "...ХХХ..." Вільно або мимоволі слухач звертає увагу на факти, про які говорилося в рекламі.

Другий метод - використання гумору і музики. Це привертає увагу і запам'ятовується. Скажімо, заставка перед рекламним блоком "Русского радио" у виконанні актора Фоменко на наших очах перетворюється на фольклор. І ідеально виконує роль "приманки" для слухача хвиль цієї радіостанції. 

Нарешті, третій метод, – своєчасний вихід реклами, так само досить добре працює. Реклама ресторанів, скажімо, як правило, звучить у вечірній час, нічні розважальні комплекси особливо активно оповіщають про свої програми в п'ятничні і суботні вечори.

 

46. Особливості вибору радіостанції та ефірного часу при розміщенні реклами на радіо.

Основними критеріями вибору радіостанцій і медіапланування при виконанні маркетингових завдань наших клієнтів є :

- охоплення

- попадання в цільову аудиторію

- оптимальне співвідношення вартості і ефективності кампанії.

47.СПЕЦИФІКА РЕКЛАМИ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ. Перш за все, телебачення має широкі можливості надавати цілеспрямований вплив і викликати бажану відповідну реакцію глядацької аудиторії. Завдяки комбінації зображення, кольору, руху і звуку досягається висока ступінь залучення уваги. Серед найпоширеніших видів телевізійної реклами можна виділити телевізійні рекламні ролики (кліпи), телевізійні рекламні оголошення, рекламні телерепортажі і передачі, а також рекламні телезаставки в перервах між передачами.

Телеролики - це в більшості випадків кіно-або відеоролики тривалістю від декількох секунд до 2-3 хв. Ролик - найбільш поширений рекламний матеріал для передачі по телебаченню. За часом трансляції і ступені подробиці викладу виділяють бліц-ролик і розгорнений ролик. Бліц-ролик, що триває 15-20с., Містить назву фірми і її товарний знак. Якщо ролик присвячений рекламі фірми, то додається інформація про основні напрями її діяльності. У бліц-ролику можуть використовуватися різні прийоми: від комп'ютерної графіки до ігрового кіно. Розгорнутий ролик триває 30 с. і більше. У ньому, крім тих відомостей, які наводяться у бліц-ролику, дається опис та характеристика туристських продуктів, відомості про умови їх продажу, ціни, знижки і т . д., більш ретельно опрацьовуються сюжет і сценарій.

телевізійн об'яви - рекламна інформація, зараховується диктором. При цьому одночасно з голосом диктора на екрані може подаватися письмова інформація (головним чином номери телефонів, факсів та інших засобів зв'язку з рекламодавцем). Рекламні телепередачі можуть являти собою самі різні телепрограми (шоу, вікторини, репортажі, інтерв'ю тощо), по ходу яких активно рекламуються ті чи інші послуги, фірми, регіони, товари. Телевізійне оголошення - це усне або відображене на екрані текстове повідомлення про торгову марку, рекламовані товари чи послуги (рядок, що біжить, телетекст, усне оголошення). Рекламний ролик - самостійне рекламний твір, довжиною до 3 хвилин з яскравим, таким, що запам'ятовується відеорядом. Телеанонси - попереднє оголошення про майбутню новому подію, що включає загальну інформацію про місце проведення події і короткий переказ її змісту. Телеафіша - оповіщення (нагадування) про соціально-значущу подію, як правило, з точним зазначенням місця, часу, умов його проведення та включає інформацію про організаторів та контактні дані. Рекламний відеофільм - це жанр більшої часової тривалості, ніж рекламний ролик, по суті ідентичний розгорнутому оголошенню. Рекламний відео сюжет - інформаційний сюжет рекламного характеру, що входить у новинні програми.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 545; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь