Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Утримання території загального користування



1. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території міста Суми.

2. Під час проектування благоустрою території міста Суми, дотримуються протипожежних, санітарно-гігієнічних, конструктивних, технологічних вимог, спрямованих на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

3. Використання і забудова населених пунктів здійснюється із додержанням будівельних норм. При проектуванні житлової забудови слід передбачати розміщення майданчиків, розмір яких і відстані від них до житлових і громадських будинків треба приймати не менші ніж у наведеній Таблиці 1.  

Таблиця 1

Майданчики Питомі розміри майданчиків, кв. м на 1 людину Найменші відстані від майданчиків до вікон житлових і громадських будинків, м
Ігрові для дітей дошкільного й молодшого шкільного віку 0,7 12
Для відпочинку дорослого населення 0,1 10
Для занять фізкультурою 0,2 10-40
Для господарських цілей 0,3 20
Для вигулювання собак 0,3 40
Для стоянки автомашин 0,8 відповідно до ДБН

4. Об'єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, інших вимог, передбачених законодавством.

5. На об'єктах благоустрою забороняється:

1) виконувати роботи (підготовчі будівельні, земляні, та інші) без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;

2) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо; 3) вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

5) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

6) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

7) влаштовувати стоянки суден, катерів, інших моторних плавучих засобів у межах територій пляжів;

8) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

9) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів,машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці).

6. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

7. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться відповідним органом місцевого самоврядування.

8. Власники об'єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об'єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.

9. Забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів на території об'єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюються балансоутримувачами цих об'єктів благоустрою.

10. Орган місцевого самоврядування може утворювати підприємства для утримання об’єктів благоустрою комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств орган місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначає на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об’єктів.

11. Балансоутримувача, що здійснюватиме утримання і ремонт об’єкта благоустрою, який перебуває у приватній власності, визначає власник такого об’єкта благоустрою.

12. Підприємство та балансоутримувач забезпечують належне утримання і своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або можуть на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи та організації.

13. Відповідний структурний орган виконавчого комітету за поданням підприємства чи балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту об'єкта благоустрою комунальної власності на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Орган місцевого самоврядування, підприємство та балансоутримувач несуть відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.

3.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання парків (парків культури і відпочинку, парків – пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (надалі - парків), рекреаційні зон, садів, скверів та майданчиків.

1. Благоустрій та утримання у належному санітарно-технічному стані територій парків, рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів.

2. Благоустрій території парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до затверджених планів. До затвердження відповідних планів благоустрій вказаних об’єктів благоустрою здійснюється з додержанням цих Правил в порядку та обсязі, що забезпечує задоволення соціально-культурних потреб громадян, умови безпеки їх життя та здоров’я.

3. Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків включає:

1) санітарне очищення та прибирання території з дотриманням вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць;

освітлення територій з дотриманням вимог правил улаштування електроустановок;

2) озеленення, збереження існуючих зелених насаджень з дотриманням вимог Правил утримання зелених насаджень;

3) відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій та в інших випадках;

4) утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд, зокрема їх фасадів, що розташовані на території парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків;

5) встановлення та утримання у належному стані елементів благоустрою;

6) забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;

7) забезпечення належної роботи атракціонів із дотриманням вимог Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

4. Благоустрій рекреаційних зон водних об’єктів, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюють із дотриманням вимог чинного законодавства з оцінкою відповідності якості води водойм умовам водокористування за санітарно-гігієнічними показниками.

5. Благоустрій територій оздоровчих закладів (будинки відпочинку, пансіонати та комплекси цих закладів, туристичні бази, туристичні притулки, бази відпочинку та ін.) здійснюють із дотриманням вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів.

6. Збирання опалого листя на території парків, рекреаційних зон, садів, скверів здійснюється тільки на головних алеях, доріжках, майданчиках, партерних газонах, галявинах, квітниках. Збирати листя з-під угруповань дерев та чагарників у лісопарках, парках, скверах, садах, зелених зонах забороняється, оскільки це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту. Спалювати листя забороняється.

7. Пошкодження зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків забороняється.

8. На територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків суворо забороняється пошкодження елементів благоустрою.

9. Господарська зона парків з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями розташовується не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення населення, що відпочиває (танцювальні майданчики, естради, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони тощо).

10. Кількість урн встановлюється з розрахунку одна урна на 800 м2 площі парку. На головних алеях відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюється урна місткістю не менш ніж 0,01 м3.

11. Кількість контейнерів на господарських майданчиках визначається за показником середнього утворення відходів за 3 дні.

12. Основне прибирання парків проводиться після їх закриття та до 8 години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи та опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.

13. Поливальні пристрої повинні бути в справному стані, регулярно оглядатися і ремонтуватися.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь