Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


II. ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ТА ПОДАННЯ СТАТИСТИЧНОЇ КАРТКИ НА ВИЯВЛЕНИЙ ЗЛОЧИН (ФОРМА 1)



8. Статистична картка на виявлений злочин за формою 1 є підставою для реєстрації і взяття на облік за територіальним принципом кожного злочину, що став у звітному періоді відомим прокурору, слід­чому або працівнику дізнання, незалежно від того, коли цей злочин мав місце і встановлені чи не встановлені особи, які його вчинили.

Злочин вважається облікованим, коли його поставлено на централізований облік в обліково-реєстраційному підрозділі і включено до статистичної звітності.

Для забезпечення повноти і достовірності реєстрації та об­ліку конкретних злочинів при складанні картки форми 1 необхідно керуватися положеннями, викладеними в Інструк­ції про єдиний облік злочинів.

Картка форми 1 може бути основною і додатковою. Ос­новною є картка, що складається на виявлений злочин упер­ше. Додатковою є картка, яка складається з метою внесення в облік і звітність необхідних змін про раніше вчинений зло­чин та його наслідки. Додатковою слід вважати також карт­ку, яка складається на виявлений у ході розслідування за основною справою інший, раніше не зареєстрований злочин, якщо розслідування об'єднано в одній справі.

8.1. ОСНОВНА КАРТКА СКЛАДАЄТЬСЯ У ВИПАДКАХ:

8.1.1. Порушення кримінальної справи.

8.1.2. Направлення справи прокурором відповідно до ст. 430 КПК України.

8.1.3. Звільнення особи, що вчинила злочин, при направленні справи (матеріалу) до суду від кримінальної відповідальності внаслідок акту амністії.

8.1.4. Прийняття до провадження кримінальної справи, пору­шеної судом, а також справи, що надійшла з Служби безпеки України, підрозділів податкової міліції і військової прокуратури або навпаки.

8.1.5. Прийняття до провадження кримінальної справи, що надійшла в установленому законом порядку за територіаль­ною підслідністю з органів прокуратури або внутрішніх справ інших областей, Автономної Республіки Крим, інших держав, за місцем вчинення злочину або УМВС на транспорті, якщо злочин, що розслідується у даному звітному періоді, раніше не був зареєстрований і постав­лений на облік.

8.1.6. Виділення справи про злочин з іншої кримінальної справи.

8.2. ДОДАТКОВА КАРТКА СКЛАДАЄТЬСЯ У ВИПАДКАХ:

8.2.1. Приєднання до розслідуваної справи іншої справи або матеріалу про інший, раніше не зареєстрований злочин.

8.2.2. Виявлення у ході розслідування справи, про основний злочин додаткового, раніше не зареєстрованого злочину, як­що розслідування об'єднано в одній справі.

8.2.3. Поновлення провадження за раніше закритою кримі­нальною справою, із зняттям злочину з обліку.

8.2.4. Перекваліфікації при розслідуванні вчиненого діяння з менш тяжкого на більш тяжкий злочин, із більш тяжкого на менш тяжкий злочин.

8.2.5. Необхідності повного відображення у звітності числа осіб, які загинули в результаті вчиненого злочину, якщо хто-небудь із потерпілих помер у процесі розслідування кримі­нальної справи, після її порушення.

Примітка. Якщо особою вчинено декілька злочинів, які складають реальну сукупність, кожне з яких підлягає обліку, то складається основна та додаткова картки.

В основній картці вказується кваліфікація основного злочину. При одночасному складанні основних та додаткових карток основним враховується найбільш тяжкий злочин.

У додаткових картках вказується кваліфікація інших злочинів, які складають реальну сукупність, за якою враховуються ці злочини.

Наприклад. При умисному вбивстві, поєднаному з зґвал­туванням, складається основна картка, в якій вказується кваліфікація за ст. 115 п. 10 КК України, і за цією карткою враховується умисне вбивство та додаткова карт­ка, в якій вказується кваліфікація за ст. 152 ч. 4 КК України і за цією карткою враховується зґвалтування.

9. Якщо кримінальні справи об'єднуються в одну справу в зв'язку з тим, що злочини вчинені однією особою, то в журналах обліку злочинів робляться відповідні позначки про об'єднання цих справ, але зміни в звітність про кількість зареєстрованих злочинів не вносяться.

Якщо кримінальні справи надходять для провадження розслідування з правоохоронних органів в органи прокура­тури або з органів прокуратури в правоохоронні органи одного і того ж району (міста), а також якщо справи надійшли за підслідністю з од­ного району (міста) у інший район (місто) тієї ж області або Автономної Республіки Крим, то виявлені в них зло­чини повторно не реєструються і справи про ці злочини за­кінчуються розслідуванням за номерами первинної реєстрації.

Якщо кримінальні справи пересилаються в іншу область, Автономну Республіку Крим або іншу державу для розсліду­вання за місцем вчинення злочину, обліково-реєстраційний підрозділ пересилає документи первинного обліку та повідомлення про направлення кримінальної справи в обліково-реєстраційний підрозділ правоохоронного органу цієї облас­ті, міста, Автономної Республіки Крим. Останній ставить на облік ці злочини після з'ясування, чи не були вони зареєстровані раніше.

На централізований облік у поточному звітному періоді повинні також ставитися і відображатися у відповідних статис­тичних звітах усі злочини, за якими були порушені у поперед­ньому звітному році кримінальні справи, що надійшли за під­слідністю з інших органів, де вони в зв'язку з цим були зняті з обліку, а в разі повернення таких справ у той орган, який ра­ніше пересилав справу, злочини повинні відновлюватися на обліку в цьому органі в той звітний період, коли справа по­вернулась назад.

Злочин, справа про який направляється за територіаль­ною підслідністю, може бути знятий з обліку тільки після то­го, як відповідним прокурором буде прийнято рішення про направлення кримінальної справи для подальшого розсліду­вання за місцем вчинення злочину.

Злочин може бути знятий з обліку, якщо справа про ньо­го направляється:

а) З України в іншу державу - після одержання на пе­редачу справи згоди прокурора.

б) З однієї області, Автономної Республіки Крим або з однієї ділянки обслуговування транспортним органом (в ме­жах України) до іншої, а також в територіальний орган, та навпаки - після одержання згоди на передачу справи про­курора області, міста, Автономної Республіки Крим.

в) З одного району в інший (в межах області, Автономної Республіки Крим, однієї ділянки обслуговування транспорт­ним органом) після одержання на пе­редачу справи згоди прокурора району, міста. При цьому треба мати на увазі, що коли в одній області або Автономній Республіці Крим злочин знімається з обліку в кінці звітного періоду і виключається із статистичного звіту за рік, як зареєстрова­ний у зв'язку з направленням кримінальної справи про нього за територіальною підслідністю, то в іншій області або Ав­тономній Республіці Крим цей же злочин після надходження кримінальної справи про нього і прийняття його слідчим (ор­ганом дізнання) до провадження на початку наступного ро­ку не може бути віднесений до злочинів минулих років, а по­винен бути зареєстрований і відображений у статистичній звітності поточного звітного періоду.

Якщо по кримінальній справі розслідується декілька зло­чинів, вчинених на території різних регіонів, слід­чий або працівник дізнання, в провадженні якого знаходить­ся справа, направляє картки в обліково-реєстраційні підроз­діли органів відповідних областей, міст, Автоном­ної Республіки Крим для постановки злочинів на облік за місцем їх вчинення, де вони становляться на облік незалеж­но від місцевої нумерації кримінальних справ.

10. У пунктах 10 і 12 картки зазначається дата (день і час) вчи­нення злочину, коротко вказується подія злочину, місце і спо­сіб його вчинення, характерні особливості та інші суттєві об­ставини, прізвища та ініціали потерпілих, наслідки злочину, дані осіб, що вчинили злочин.

У пункті 8 картки повинні зазначатися відомості про по­передження злочину. При цьому треба мати на увазі, що ці відомості вказуються тільки при наявності незакінченого зло­чину.

Попередженими безпосередньо правоохоронними органами слід вважати ті злочини, про підготовку до вчинення яких було заздалегідь відомо із показань обвинувачених, затрима­них, свідків, із заяв громадян, повідомлень посадових осіб під­приємств, установ та організацій або особистого спостере­ження працівників цих органів, і коли в результаті проведен­ня ними оперативних та інших заходів злочинці були затри­мані при готуванні або замаху на вчинення цього злочину, або поставлені в умови, які виключали можливість доведен­ня злочину до кінця.

Попередженими за ініціативою правоохоронних органів слід вважати й ті злочини, вчинення яких не було допущено представниками громадськості за пропозиціями (проханнями, рекомендаціями) працівників цих органів.

Не підлягають обліку в числі попереджених злочинів ді­яння, які не містять у собі ознак готування чи замаху на злочин, зазначених у статтях 14, 15 КК України.

У пункті 22 картки зазначається облік злочинів, вчинених у громадських місцях та на вулицях.

Відомості про потерпілих відмічаються в картці фор­ми 1 розділу 2 в пунктах 32-39. Підставою для запов­нення розділу 2 картки форми 1 є постанова у кримі­нальній справі про визнання особи, якій злочином заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду потерпілою (ст. 49 КПК України).

У пункті 32 показується загальна кількість потер­пілих.

Якщо відносно одного потерпілого вчинено два або більше злочинів, об'єднаних у одній кримінальній справі, то облік потерпілого здійснюється один раз в картці за злочином, який передбачає більшу міру покарання.

 Відомості про виявлені злочини можуть коригуватися та­кож за даними статистичних карток форми 1.1 про наслідки розслідування злочину, форми 2 на особу, яка вчинила злочин, форми 3 про рух кримінальної справи, форми 4 на злочин, за вчинення якого особі пред’явлено обвинувачення, а також довідки про наслідки розгляду кримінальної справи судом (форма 6).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь