Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок провадження торговельної діяльності



 

Основним підзаконним нормативним актом, що регулює здійснення торговельної діяльності в Україні, – є Порядок торгівлі[203].

Зазначений нормативний акт визначає загальні умови провад­ження торговельної діяльності, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування громадян, які придбавають товари для власних побутових потреб у підприємств, установ, організацій незалежно від організаційно-правової форми і форм власності, фізичних осіб – підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприєм­ницьку діяльність на території України (суб’єкти господарювання).

Загальною умовою провадження торговельної діяльності суб’єктом господарювання є його державна реєстрація, а у випадках, передбачених законодавчими актами, ще й наявність відповідних дозвільних документів (ліцензії, торговельного патенту тощо).

Торговельна діяльність може здійснюватись у відповідних

торговельних об’єктах. Найбільш поширений торговельний об’єкт – це магазин, який може бути:

а) за товарною спеціалізацією – продовольчим, непродоволь­чим, змішаним;

б) за товарним асортиментом – універсальним, спеціалізо­ваним, вузькоспеціалізованим, комбінованим;

в) за методом продажу товарів – з індивідуальним обслугову­ванням, самообслуговуванням, торгівлею за зразками або через торговельні автомати.

Крім магазину, до торговельних об’єктів відносяться: павіль­йон; кіоск, ятка; палатка, намет; лоток, рундук; склад товарний; крамниця-склад, магазин-склад.

Заклад ресторанного господарства розміщується у спеціально призначеному та обладнаному приміщенні.

У кожному торговельному об’єкті суб’єкти господарювання повинні забезпечити:

· відповідність приміщення (місця) для провадження діяльності у сфері торгівлі і ресторанного господарства необхідним санітарним нормам, а технічного стану приміщення (місця), будівлі та устаткування – вимогам нормативних документів щодо збері­гання, виробництва та продажу відповідних товарів, а також охорони праці;

· наявність на видному та доступному місці куточка покуп­ця, в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;

· розміщення торговельного патенту, ліцензії відповідно до встановлених законодавством вимог;

· продаж товарів згідно з установленими правилами і нормами.

Крім того, на вимогу споживача відповідальний працівник суб’єкта господарювання повинен надати йому примірник Порядку торгівлі, Закону України «Про захист прав споживачів», санітарних норм, ветеринарних документів, правил продажу окремих видів товарів відповідно до спеціалізації суб’єкта господарювання.

У кожному випадку суб’єкт господарювання самостійно вирі­шує питання забезпечення торговельних приміщень (місць) облад­нанням (холодильним, підйомно-транспортним, ваговимірювальним тощо), реєстраторами розрахункових операцій відповідно до законо­давства та нормативних документів. При цьому засоби вимірюваль­ної техніки, що використовуються у торговельній діяльності, повинні бути у справному стані, мати повірочне клеймо та проходити періодичну повірку в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 34 Порядку торгівлі кожний торговельний об’єкт обладнується відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, здоров’я та навколишнього природного середовища, протипожежної безпеки, а також санітарних норм.

При цьому відповідно до п. 35 Порядку торгівлі суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити наявність у працівників, що здійснюють продаж продовольчих товарів, особистих медичних книжок установленого зразка, організацію і своєчасність проход­ження ними медичних оглядів та контроль за допуском їх до роботи за наявності необхідного медичного висновку. Медичні книжки пред’являються на вимогу працівників санітарно-епідеміологічної служби.

Також Порядком торгівлі встановлюються вимоги щодо зовнішнього вигляду торговельного об’єкта. Згідно з п. 12 Порядку торгівлі на фасаді торговельного об’єкта розміщується вивіска із зазначенням найменування суб’єкта господарювання. Біля входу до торговельного об’єкта на видному місці розміщується інформація про режим роботи.


У разі здійснення виїзної (виносної) торгівлі, а також продажу товарів з використанням інших нестаціонарних засобів на робочому місці продавця встановлюється табличка із зазначенням прізвища, імені та по батькові продавця, а також відомості про суб’єкта господарювання, що організував торгівлю:

1) для юридичної особи – найменування, адреса і номер телефону;

2) для фізичної особи – підприємця – прізвище, ім’я та по батькові, номер свідоцтва про державну реєстрацію та наймену­вання органу, що здійснив таку реєстрацію.

Усі відомості оформляються відповідно до законодавства про мови.

Відповідно до п. 13 Порядку торгівлі режим роботи торговель­ного об’єкта та закладу ресторанного господарства встановлюється суб’єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самовряду­вання. Для закладу ресторанного господарства, який обслуговує споживачів на підприємствах, в установах та організаціях, режим роботи встановлюється суб’єктом господарювання за домовленістю з їх адміністрацією.

У разі закриття торговельного об’єкта для проведення сані­тарних заходів, ремонту, технічного переобладнання та інших робіт суб’єкт господарювання повинен розмістити поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-29; Просмотров: 319; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь