Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПЕРСПЕКТИВИ В ОБЛАСТІ РОЗВИТКУ СВІТЛОВИХ ПРИЛАДІВ



Система інфрачервоного нічного бачення

Зображення, отримане від ІЧ-камери, передаватиметься на дисплей, що знаходиться у полі зору водія. При цьому можна розраховувати також на поліпшення видимості в тумані, коли видиме світло натрапляє на перешкоду (рис.7).

Основні переваги ІЧ-системи полягають в наступному:

—активне ІЧ-бачення, сумісне із зоровим сприйняттям дороги;

—відсутність засліпленості інших водіїв і засвічування інших учасників транспортного потоку;

—повне системне рішення, що включає джерело ІЧ-випромінювання, камеру, обробку сигналу і дисплей.

Технічні особливості нової системи:

—біфункціональний еліптичний модуль (видиме і інфрачервоне випромінювання) з галогенною ЛР;

—ІЧ-камера, інтегрована в дзеркало заднього виду перед лобовим склом;

—дисплей, що працює в реальному часі, з ергономічним екраном.

Представлена ІЧ-система реалізована і встановлена на автомобілі Cadillac De Ville.

 

 

Рисунок 7 – Система ІЧ нічного бачення

 

Адаптивні системи освітлення ( AFS )

Мотивація для створення таких систем обумовлена різноманіттям дорожніх умов і ситуацій, в яких класичні системи освітлення не можуть забезпечити достатньої видимості дорогі, а отже, і безпеки руху.

Замість стандартного ближнього світла, незмінного для всіх дорожніх ситуацій, передбачені наступні варіанти:

—«міське світло» — режим для невисоких швидкостей;

—«заміське світло» — режим для виконання поворотів;

—«магістральне світло» — режим для руху на великій швидкості;

—«світло для поганих погодних умов» — режим зниженої сліпучої дії для зустрічного руху при одночасно інтенсивнішому освітленні узбіччя доріг.

Доповнення до Правила ЄЕК ООН № 48 допускає застосування і статичного, і/або динамічного ближнього світла. У випадку із статичним світлом під час повороту автомобіля додатково включається світло від окремого відбивача або проектора, який повинен освітлювати внутрішню сторону повороту. У динамічному світлі повертається сама фара або її частина.

На рис.8 показана конструкція адаптивної фари, світловий пучок якої формує система проекторного типу. Це складний світловий прилад, який має електронну систему управління (по суті — процесор) і електромеханічну систему управління (виконавчі механізми).

 


Рисунок 8 – Адаптивнf системf освітлення (AFS)

 

Експлуатаційна ефективність системи AFS проілюстрована на рис.9

 

Рисунок 9 – Експлуатаційна ефективність системи AFS

 

 

Застосування світловодів і волоконної оптики в автомобільних СП

Вже в 80—90-х рр. минулого століття почали проводити дослідно-конструкторські роботи по застосуванню волоконної оптики в окремих світлових приладах і системах освітлення і сигналізації. Такі рішення дозволяють створювати компактні світлові прилади, економити метал, зменшити кількість джерел світла, усунути пожежонебезпеку транспортних засобів за рахунок зниження теплових і електричних навантажень.

Світловоди в світлосигнальних приладах

Згідно схеми (рис.10), світловий потік джерела передається по світлових волокнах, зібраних в джгут. В області світної поверхні сигнального вогню джгут розщеплюється на окремі волокна, світні торці яких опромінюють лінзи розсіювача і забезпечують потрібний світлорозподіл ліхтаря.

Рисунок 10 – Використанні світловодів

Світловоди в салоні автомобіля

За наявності центрального джерела світло передається до різних споживачів в салоні автомобіля: приладам управління, кнопкам, клавішам, щитку приладів, плафонам і ін. Це реалізується за допомогою оптичних гнучких світловодів. З'являється можливість «подати світло» туди, де є просторові і температурні обмеження. Це особливо важливо, якщо врахувати обмеженість простору в салоні автомобіля і необхідність підвищення комфорту для водія і пасажирів.

 

Використання світлодіодів

Світлодіоди вже знайшли застосування для стоп-сигналів, покажчиків поворотів, габаритних вогнів, фар денного світла, а також ближнього і дальнього світла (рис.12).

Основні переваги світлодіодів: виключно довгий термін служби, швидке встановлення номінального світлового потоку, мінімальне теплове випромінювання, а також можливість монтажу в деталі з пластмаси. Надплоска форма діодів дозволяє встановлювати їх на кузові автомобіля без підготовки спеціальних монтажних місць, що зберігає жорсткість кузова, а значить, збільшує його міцність. Випромінюване світлодіодами світло по своєму складу дуже однорідне.

 

Рисунок 11 – Оптика автомобіля Ауді R8: 1 – ближнє світло і габарити забезпечуються 14 світлодіодами; 2 – чотири світлодіода в кажному з двох відбивачів забезпечують дальнє світло; 3 – покажчик повороту, що складається з 8 жовтих світлодіодів; 4 – блок з 24 білих світлодіодів, що створює «денне світло».

Рисунок 12 – Автолампа H4 P43t-38 18 SMD світлодіодів

Використання неонових трубок

Новими джерелами світла в автомобільній світловій сигналізації є неонові трубки. Завдяки високій рівномірності свічення і  можливості «художнього трасування» вони дозволяють створювати ліхтарів складних форм з прозорими покривними деталями без призмолінзових елементів (гладкими). Це приводить до необхідності формувати світлорозподіл ліхтарів відбивачами. Так з'являються ліхтарі, що виготовляються по «ракушковій технології» і ліхтарі з прозорими покривними деталями, в яких світлорозподіл формується відбивачами з вільними поверхнями, а колір забезпечують світлофільтри на лампах.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь