Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Людини і громадянина в Україні»



Мета: Закріпити знання про сутність категорії «права людини», принципи прав людини, які містить КУ. Уміти аналізувати, узагальнювати, порівнювати КУ з " Всесвітньою декларацією прав людини" та нормами минулих конституцій України. Сприяти розвитку правового мислення та громадської свідомості, поваги до прав людини.

План:

1.Конституційна сутність категорій «права людини», «права громадянина», «свободи».

2.Рішення дидактичних задач.

3.Знайомтсво з конституційним законом про громадянство.

 

Хід роботи:

1. Порівняльний аналіз принципів інституту прав і свобод людини в сучасному законі і радянських законах України. Після порівняння зробіть узагальнюючий висновок.

Зверніть увагу на питання лекції про права людини, на питання для закріплення цієї теми, літературу. Вони допоможуть вам орієнтуватися в самостійній роботі.

2.Складіть 3 задачі з використанням основних прав людини. Напишіть, як вони рішаються на окремих аркушах. Обов’язково вкажіть статті КУ, на які ви спиралися складаючи відповідь. 

3.Робота з конституційним законом про громадянство потребує від вас наявності Закону. Користуючись його текстом необхідно підкреслити основні ключеві положення Закону. Зверніть увагу на способи продовження КУ в Законі про громадянство. В роботі з текстом вам допоможуть питання:

· Хто може бути громадянином України?

· Як набувається громадянство?

· Які існують підстави для припинення громадянства?

· Хто не може стати громадянином?

· Як втілюються конституційні норми в Законі?

Ви можете додати до цих питань ваші. Зробіть висновок.

Самостійна робота №8

Д о теми №6 «Конституційно-правовий статус

Людини і громадянина в Україні»

Мета:    Порівняти особисті права людини і громадянина та політичні права громадян, які знаходяться в КУ з правами, які декларує " Загальна декларація прав людини" або з правами, які знаходяться у конституціях інших країн світу, або в конституціях радянської доби.

Виявити спільне та відмінне у них, зробити висновки. Сприяти розвитку громадської свідомості, правового мислення. Розвивати уміння аналізувати, узагальнювати матеріал правового акту, порівнювати його з іншими документами, систематизувати знання у таблицях, висловлювати власну думку щодо питань реалізації особистих прав людини в суспільне життя України.

План:

1.Порівняльний аналіз особистих та політичних прав і свобод КУ з основним законом іншої держави, або Загальною декларацією прав людини, або в конституціях радянської доби.

2.Рішення дидактичних задач теми.

Хід роботи:

1. Складіть таблицю за схемою:

Особисті права КУ Загальна декларація (або конституція...)
     

Після завершення таблиця ви робите висновки, в яких окремо визначаєте спільні риси документів, відмінне у документах: за суб'єктом права, змістом права, обмеженістю права, змістом права, моделі норми...

2. Складіть таблицю за відомою вам схемою по політичним правам.

Після заповнення таблиці ви робите висновки. Окремо визначаєте, чому політичними правами в державі користуються тільки громадяни.

3. Не забувайте заповнювати інформацією " Щоденник". Робити висновки про реалізацію конституційних норм про особисті права людини в сучасному суспільстві, про відношення владних структур до цього питання, про розвиток відношення людей в Україні до особистих прав. Висновки напишіть у «Щоденник».

4.Підготуйте 3-4 задачі для студентів вашої групи з особистих прав людини, 3-4 задачі з політичних прав людини. Окремо запишіть рішення задач з обов’язковою вказівкою використаної статті КУ.

Розміри самостійної роботи з цього питання – 4-5 сторінок.

 

Самостійна робота №9

Д о теми №6 «Конституційно-правовий статус


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 282; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь