Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальні положення НАС(настанова автомобільної служби).



ТЕМА 1

Загальні положення НАС(настанова автомобільної служби).

Автомобільна служба ЗСУ – це система органів управління і військових частин, які призначені для автотехнічного забезпечення військ.

Автомобільна техніка має важливе значення для мобільності і бойової готовності військ. Із ростом кількості автомобілів у військах виникає необхідність організації правильного використання техніки.

Автотехнічне забезпечення - це комплекс організаційно-технічних заходів, які проводяться автомобільною службою і військами по забезпеченню і підтримці постійної бойової готовності автомоб. техніки і високої мобільності військ.

Автотехн. забезпечення полягає у:

-Організації технічно правильного використання автомобільної техніки;

-Технічного обслуговування

-Збереження автомобільної техніки

-В проведенні своєчасного ремонту і евакуації пошкоджених машин з метою швидкого повернення їх у стрій.

Основні задачі автомобільної служби в мирний та військовий час.

1.Вивчення характеру бойових дій, району бойових дій як своїми військами, так і військами інших збройних сил.

2.Розробка, перевірка і введення у війська сучасних засобів для проведення ремонту і обслуговування техніки.

3.Управління і підготовка роботи автомобільної служби.

4.Розробка заходів по мобілізаційній підготовці служб.

5.Організація авто технічного забезпечення військ.

Бойова готовність автомобільної техніки.

Бойова готовність машин визначається їх справністю, надійністю, наявністю підготовленого екіпажу (водія), укомплектованістю відповідними запасними частинами, інструментом, приладами, світломаскувальними засобами (відповідно табелю), заправкою паливом, мастильними та іншими експлуатаційними матеріалами, необхідними для виконання майбутньої задачі.

Бойова готовність машин досягається:

– суворим дотриманням вимог і правил їх експлуатації, встановлених нормативно – технічної документацією;

– своєчасним і якісним ремонтом машин, які вийшли з ладу або були пошкоджені;

– своєчасним та повним забезпеченням військ автомобільним майном і раціональним його використанням;

– створення і підтримання у працездатному стані парків і їх елементів, які забезпечуються виконання всіх технічних вимог по підготовці до використання, технічному обслуговуванню, зберіганню та ремонту машин; підтриманням рухомих засобів ремонту й технічного обслуговування в постійній готовності до виконання поставлених задач;

– високим рівнем технічної підготовки водіїв і інших спеціалістів автомобільної служби.

ТЕМА 2

Порядок використання машин.

Використання машин - застосування їх за прямим призначенням з дотриманням установлених норм і правил та виконанням вимог безпеки руху.

Порядок використання машин у Збройних Силах України визначений “Інструкцією про порядок використання автомобільної техніки у Збройних Силах України

Використання машин планується та здійснюється тільки за штатним призначенням і в межах установлених річних норм витрат моторесурсів в мирний час на одну машину.

Легкові автомобілі використовуються тільки за штатним призначенням для забезпечення службової діяльності посадових осіб, перевезення особового складу, транспортування озброєння, техніки та дрібних партій вантажу.

Легкові автомобілі, що виконують завдання поблизу частини, при тривалих перервах у день їх використання, мають утримуватися у парках цих частин. Виклик легкових машин здійснюється через чергового частини порядком, встановленим командиром.

Вантажні і спеціальні автомобілі бойової, стройової та учбової груп використовуються для забезпечення планів бойової підготовки. Не допускається використання цих автомобілів для забезпечення господарчої діяльності, а також замість легкових.

Автомобільні базові шасі використовуються у складі комплексів озброєння та військової техніки згідно з планами бойової підготовки на навчальний рік у межах встановлених річних норм витрат моторесурсів.

Категорично забороняються перевитрати норм моторесурсів на шасі

ТЕМА 3

Система ТО в ЗСУ.

Сукупність взаємозвязаних обєктів, засобів та сил і документації технічного обслуговування, необхідних для відновлення та підтримання якостей машини у визначених умовах експлуатації складають систему технічного обслуговування.

Головним завданням системи технічного обслуговування є підтримання максимальної кількості машин в справному працездатному стані та приведення їх у відповідну ступінь готовності до використання за призначенням при мінімальних затратах часу, сил та засобів. На неї покладається забезпечення максимально можливі міжремонтні ресурси, економної витрати експлуатаційних матеріалів та запасних частин.

В залежності від умов експлуатації машини та періодичності її обслуговування по напрацюванню чи календарному часу планово – попереджувальна система технічного обслуговування під розподіляється на системи:

- по напрацюванню,

- по календарним термінам,

- змішана.

Найбільше розповсюдження отримала змішана система, коли при використанні машина обслуговується по напрацюванні, а при зберіганні – по календарним термінам. Вона також передбачає одночасно проведення робіт технічного обслуговування для всіх складових частин, загальні організаційні форми та принципи проведення як при повсякденному використання так і екстремальних умовах.

Роботи технічного обслуговування виконуються на спеціально обладнаних місцях — лінії технічного обслуговування.

Єдина система комплексного технічного обслуговування та ремонту ОВТ включає в себе:

а) технічне обслуговування при використанні:

- контрольний огляд КО;

- щоденне технічне обслуговування ЩТО;

- технічне обслуговування №1 ТО-1;

- технічне обслуговування №2 ТО-2;

- сезонне технічне обслуговування СО;

- регламентоване технічне обслуговування РТО.

б) технічне обслуговування при короткочасному зберіганні:

- контрольно-технічний огляд КТО;

- технічне обслуговування №1 при зберіганні ТО-1з;

- сезонне технічне обслуговування СО;

- регламентоване технічне обслуговування РТО.

в) технічне обслуговування при тривалому зберіганні:

- контрольно-технічний огляд КТО;

- технічне обслуговування №1 при зберіганні ТО-1з;

- технічне обслуговування №2 при зберіганні ТО-2з;

- регламентоване технічне обслуговування РТО.

Види та періодичність ТО.

В Сухопутних військах України прийнята планово-попереджувальна система ТО, яка передбачує обов’язкове виконання установленого виду обслуговування в відповідності з заданою періодичністю.

Обслуговування по технічному стану машин дає можливість оптимально розмежувати роботи між членами екіпажів і спеціалістами ПТОР. При цьому екіпажі повинні бути навчені виконувати в першу чергу обов’язкові роботи миючо-очисних, заправ очних, змащувальних, кріпильних і усунення простих відмов, а спеціалісти ПТОР – проведенню контрольно-діагностичних, настроєно-регулювальних робіт і усуненню складних відмов, тобі ж з’являється можливість спеціалізації робіт, що, в свою чергу, підвищує якість їх виконання.

Система технічного обслуговування БТОТ вміщує в собі елементи ТО по напрацюванню і стану. В залежності від періодичності, об’єму робіт і стану машини в період використання машин проводяться слідуючи види технічного обслуговування:

- контрольний огляд КО (проводиться екіпажами перед виходом з парку і на машині під час зупинок привалів, перед стрільбою, заняттями і навчаннями в цілях перевірки готовності до використання систем, агрегатів, механізмів апаратури. КО повинен забезпечувати надійність роботи і безпеку руху машини.)

- щоденне технічне обслуговування (ЩТО машин проводиться екіпажами з участю спеціалістів підрозділів технічного забезпечення після виконання добового завдання переходу в кінці доби бойових дій. ЩТО включає загальний контроль технічного стану машин, дозаправку паливом, маслом і іншими експлуатаційними матеріалами, поповнення боєприпасами під час бойових дій, миття чистку і перевірку комплектності.)

- технічне обслуговування №1 ТО-1 (ТО-1, ТО-2 машин проводиться екіпажами з залученням спеціалістів ПТОР після визначеного напрацювання або часу знаходження в експлуатації. Вони призначені для зниження інтенсивності зносу механізмів, вузлів та агрегатів, попередження відмов і несправностей шляхом проведення контрольно-діагностичних, перевірочно-регулювальних, крипіжних і змащувальних робіт.)

- технічне обслуговування №2 ТО-2

- сезонне технічне обслуговування СО (проводиться екіпажами з залученням спеціалістів ПТО два рази на рік при переводі машин на зимову та літню експлуатацію. В об’єм СО входять номерні ТО в залежності від стану і тривалості зберігання машин, крім того, проводяться додаткові роботи, пов’язані з сезонною заміною експлуатаційних матеріалів і виконання додаткових операцій, предписаних експлуатаційною документацією. Найбільш трудоємним являється проведення СО в холодних районах при переводі машин на зимову експлуатацію, коли значно збільшується об’єм робіт.)

- річне технічне обслуговування річне ТО ()

- регламентоване технічне обслуговування РТО (проводиться спеціально підготовленими бригадами з участю екіпажів через 5-7 років довгочасного зберігання. РТО призначене для підтримання боєздатності БТОТ в на ступні 5-7 років шляхом визначеного впливу на механізми, вузли, агрегати, системи, які вміщують матеріали, які схильні до змін старінню в процесі зберігання.)

№ п\п

Автомобілі

Періодичність ТО (км. пробігу)

ТО1

ТО2

1 легкові

4000

16000
2 вантажні

3500

14000
3 автобуси

3000

12000
         

 

Кожний наступний вид технічного обслуговування, починаючи з щоденного технічного обслуговування, включає в себе обсяг робіт попереднього виду і додатковий обсяг робіт, який визначений наступним видом технічного обслуговування.

ТЕМА 4

ТЕМА 5

ТЕМА 6

1.Початкові дані для розробки річного плану експлуатації машин.

Вихідними даними для відпрацювання плану є:

- Дані про наявність та технічний стан машин;

- Дані по ресурсах до наступного ремонту по номерах машин;

- Потреба в регламентованому ТО і регламентованому ремонті машин;

- Норми витрати моторесурсів;

- Розрахунок потреби в автомобільній техніці і моторесурсах для забезпечення річного господарського плану військової частини;

-  Розрахунок потреби в автомобільній техніці і моторесурсах для забезпечення бойової підготовки, бойової і мобілізаційної готовності військової частини;

- Розрахунок потреби в ТО машин, які утримуються на зберіганні;

- Дані про можливість підрозділів ТО та ремонту машин.

2.Вимоги до річного плану експлуатації машин.

План повинен відповідати наступним основним вимогам:

- планова витрата моторесурсів не повиння перевищувати норм, встановлених наказом Міністра оборони;

- вихід машин в ремонт на протязі року повинен бути рівномірним, коефіцієнт технічної готовності парку машин не повинен бути нижчим встановленого;

- потреби в технічному обслуговуванні і ремонті машин повинні відповідати можливостям підрозділів технічного обслуговування і ремонту.

При невідповідності можливостей планується підсилення цих підрозділів за рахунок залучення водіїв.План затверджується командиром з’єднання і служить основою для розрахунку і запиту палива, мастильних і інших експлуатаційних матеріалів, агрегатів, деталей, а також грошей для експлуатації і ремонту машин. План складається у двох екземплярах: один екземпляр плана представляється начальнику автомобільної служби армії (оперативного командування). 

ТЕМА 7

1.Загальні положення по устрою, плануванню та обладнанню парків.

Парком називається територія, яка обладнана для зберігання, обслуговування, ремонту і підготовки до бойового застосування озброєння, бойової та іншої техніки.

В залежності від умов розміщення військових частин і характеру виконання ними завдань парки бувають постійні та польові. Озброєння і військова техніка ОВТ військових частин розміщаються і зберігаються в парках.

Постійні парки.

Постійні парки обладнаються в місцях дислокації військових частин і в навчальних центрах. Будинки, спорудження, стаціонарне устаткування, дороги і площадки в них розраховані на довголітній термін служби. Обслуговування в постійних парках здійснюється за принципом «машина до засобів обслуговування». Постійні парки включають кілька елементів сукупності будинків, споруджень, устаткування, що мають цільове призначення.

Вимоги до постійних парків.

До постійних парків предявляються визначені військово-технічні вимоги, що враховують фактори забезпечення боєздатності ОТ, а також дотримання технології їхнього обслуговування, ремонту і збереження.

Постійні парки проектуються:

- з розрахунку розміщення штатної кількості ОТ однієї чи декількох частин

- обліку скритої підготовки і виходу ОТ із парку, при підйомі частини по тривозі чи збору у встановлений термін

- розміщення елементів парку відповідно до прийнятої технології обслуговування і ремонту

- підтримки ОТ у боєздатному стані і повній комплектності протягом тривалого часу

- використання існуючих державних ліній електропередач, мереж водо- і теплопостачання, каналізації.Будівництво й удосконалювання постійних парків здійснюються відповідно до генеральних планів.

Обладнуються у місцях постійного розташування частини і на полігонах навчальних центрах, у таборах. Вони являють собою територію з капітальними будівлями і спорудами, розрахованими на тривале їх використання, і в пункті постійної дислокації є складовою частиною військового містечка.

Постійний парк розташовується суміжно з казармною зоною містечка з підвітряного від неї боку. Комунікації парку, як правило, підключаються до діючих комунікацій військового містечка.

Обладнання та влаштування взаємне розміщення будівель і споруд парку повинні забезпечити рішення таких завдань:

- розміщення всіх ОВТ, передбачених табелями до штату військової частини за воєнним часом, підготовка до використання ОВТ, проведення комплексного ТО та ремонту, підготовка до зберігання, зберігання в умовах, визначених наказами Міністра оборони України і НТД, технічне обслуговування при зберіганні, знімання зі зберігання та вивід ОВТ з парку в установлені строки під час оголошення тривоги;

- безпека праці особового складу, додержування правил особистої гігієни, а також створювання сприятливих мікрокліматичних умов під час проведення всіх видів робіт;

- матеріально-технічне та спеціальне забезпечення робіт на ОВТ контроль за станом ОВТ посадовими особами, можливість проведення занять з особовим складом для удосконалення навичок у виконанні робіт з ТО та ремонту ОВТ, охоронна сигналізація спеціальних обєктів з ОВТ і боєприпасами, внутрішній і зовнішній зв'язок, - пожежний захист, - надійна охорона, оборона і маскування від усіх видів розвідки.                                                             

Послідовність виконання робіт з обслуговування і ремонту машин у постійному парку повинна дотримуватися за схемою технологічного процесу ТО і ремонту ОВТ:

перевірка технічного стану машин і оформлення документів- дозаправлення машин пальним і моторним маслом на пункті заправлення, чищення і мийка машин на пункті чищення і мийки перевірно-кріпильні і мастильні роботи в обсязі ЩТО, а також усунення дрібних несправностей на спеціально обладнаних майданчиках постах або проведення робіт в обсязі чергового номерного ТО, або поточний ремонт і виконання звязаних з цим спеціальних робіт слюсарно-механічних, зварювальних, електротехнічних тощо у ПТО- зберігання справних машин на місцях стоянки.

На відкритих майданчиках-стоянках, як правило, зберігається техніка, призначена для щоденного виконання програм бойової підготовки і забезпечення господарської діяльності частини.

Польові парки

 Організуються і обладнуються під час тимчасового розташування військ у польових умовах, їх встановлюють для кожної роти батальйону. Вони являють собою територію з природним і штучним маскуванням, придатну для потайного розміщення, обслуговування та ремонту ОВТ.

Польові парки повинні забезпечувати:

- підготовку ОВТ до використання і своєчасний їх вихід за бойовою тривогою;

- комплексне ТО і ремонт рухомими засобами обслуговування і ремонту;

- дезактивацію та дегазацію ОВТ;

- матеріально-технічне і спеціальне забезпечення робіт, надійну охорону, оборону та маскування від наземного і повітряного противника;

- безпечність і зручність робіт особового складу на ОВТ;

- додержування правил пожежної безпеки, особистої і суспільної гігієни;

- охорону навколишнього середовища.

Територія парку, у більшості випадків, розподіляється на дві зони: зону ТО та ремонту і зону зберігання. Такий розподіл парку на зони виключає рух машин постійного використання територією зберігання. Поміж зонами встановлюється огородження з проходами і проїздами.

Бойові, стройові, транспортні і навчальні ОВТ, як правило, розміщуються в опалюваних сховищах в один ряд.

Усі будівлі парку, ворота будівель і ворота парку нумеруються. Нумерація воріт кожної споруди проводиться справа наліво, починаючи з першого номеру.

Паркові будівлі нумеруються на лицьовій і боковій сторонах посередині, на відстані 50 см від карнизу та на правій половині воріт на відстані 150 см від землі до нижнього краю обрізу круга по осі симетрії.

Взимку, коли із системи охолодження двигунів зливається охолоджувальна рідина і знімаються АБ, а також при зберіганні машин без них додатково вивішуються таблички «Воду злито», «Акумуляторні батареї знято» таблички виготовляються з листової сталі розміром 100х200 мм.

В парку обладнуються внутрішній парковий зв’язок і сигналізація.

Елементи польового парка.

Польові парки включають ділянки, що відводяться для розміщення ОВТ підрозділів, рухомих засобів технічного обслуговування, площадок для розгортання пунктів заправлення ПММ, обслуговування і ремонту ОВТ, розміщення складів АБТМ, КТП.

Парк включає в себе такі елементи:

1. Площадка для перевірки технічного стану машин;

2. Контрольно-технічний пункт і клас по безпеці руху та інструктажу водіїв і старших машин;

3. Стоянк ачергових машин;

4. Площадка стоянки машин, які чекають ТО;

5. Пункт заправки;

6. Пункт чистки і мийки;

7. Площадка щоденного ТО;

8. Стоянка машин, які чекають ремонту;

9. Пункт ТО і ремонту;

10. Склад автомеханічного майна;

11. Стаціонарна водомаслогрійка;

12. Стоянка машин в неопалюваному сховищі;

13. Стоянка машин під навісом;

14. Стоянка машин на відкритій площадці;

15. Місце для куріння;

16. Запасний виїзд колісних машин;

17. Виїзд гусеничних машин;

18. Караульне приміщення.

ТЕМА 8

ТЕМА 9

Види спрацювання деталей

Спрацювання деталей машин — це наслідок їх зношування, що виявляється у вигляді відокремлення або остаточної деформації матеріалу.

Зношування — це процес поступової зміни розмірів деталей при терті. Розрізняють три основні види: механічне, молекулярно-механічне і корозійно-механічне.

Механічне — зношування матеріалу деталей внаслідок механічної дії при терті. Зношування цього типу поділяють ще на підтипи: абразивне, гідро-, газоабразивне, ерозійне, кавітаційне, від стомлення.

Молекулярно-механічне — це зношування матеріалу деталей внаслідок одночасної дії механічних і молекулярних зусиль при терті.

Корозійно-механічне — зношування матеріалу деталей, що характе-ризується одночасним протіканням пластичної деформації поверхневого шару та його фізико-хімічного реагування з середовищем при терті.

ТЕМА 1

Загальні положення НАС(настанова автомобільної служби).

Автомобільна служба ЗСУ – це система органів управління і військових частин, які призначені для автотехнічного забезпечення військ.

Автомобільна техніка має важливе значення для мобільності і бойової готовності військ. Із ростом кількості автомобілів у військах виникає необхідність організації правильного використання техніки.

Автотехнічне забезпечення - це комплекс організаційно-технічних заходів, які проводяться автомобільною службою і військами по забезпеченню і підтримці постійної бойової готовності автомоб. техніки і високої мобільності військ.

Автотехн. забезпечення полягає у:

-Організації технічно правильного використання автомобільної техніки;

-Технічного обслуговування

-Збереження автомобільної техніки

-В проведенні своєчасного ремонту і евакуації пошкоджених машин з метою швидкого повернення їх у стрій.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 640; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.082 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь