Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методика складання систем обробітку ґрунту під культури сівозміни для Полісся України



Полісся України - зона достатнього зволоження. Ґрунти - де-ново-підзолисті, піщані і супіщані, бідні на вміст елементів мінерального живлення і гумус. Мають неглибокий орний шар, який становить у середньому 18-20 см. Головними культурами в цій зоні є озима пшениця, ячмінь, озиме жито, льон, картопля, овес, багаторічні трави та ін. Під час складання системи обробітку ґрунту необхідно враховувати ці фактори, а також біологічні особливості культур, які вирощуються в зоні. Зокрема, слід пам'ятати, що під час підготовки ґрунту під картоплю, кукурудзу, а також під озиму пшеницю після конюшини на один укіс основний обробіток ґрунту слід проводити на глибину орного шару 25-27 см. Після таких попередників, як льон, зернові, кукурудза на силос на чистих від бур'янів полях рекомен­дується застосовувати поверхневий обробіток на 8-10 см дисковим або плоскорізним знаряддям. На забур'янених полях слід провести полицеву оранку на глибину 20-22 см. Оранку тут, як правило, потрібно здійснювати в агрегаті з кільчасто-шпоровими котками і боронами. На добре розпушених і чистих від бур'янів полях під час підготовки ґрунту під ранні ярі культури після картоплі, цукрових та кормових буряків рекомендується поверхневий обробіток. При передпосівній підготовці ґрунту під озиму пшеницю після зайнятих парів для боротьби з бур'янами можна замість культивації застосовувати високоефективні гербіциди. Це необхідно враховувати під час складання системи передпосівного обробітку ґрунту, при догляді за просапними культурами: кукурудзою на силос, картоплею, цукровими і кормовими буряками, гречкою, при широкорядному способі посіву та ін.

Під час догляду за льоном проводять коткування ґрунту, а також до- і післясходове боронування. Така ж система обробітку ґрунту здійснюється при догляді за картоплею. Але при цьому рослини ще підживлюють і підгортають. Система обробітку ґрунту завжди складається відповідно до конкретних ґрунтово-кліматичних умов ( табл. 1.1).

Таблиця 1 .1

Орієнтовна система обробітку ґрунту під культури сівозміни Полісся України

Культури

в порядку чергування

Обробіток ґрунту під культури сівозміни

Основний Передпосівний Післяпосівний
1 2 3 4
Люпин на зелену масу   Знищення бур'янів дискуванням на 5-7 см. Відразу після збирання поперед-ника дисковим лу-щильником ЛДГ-10. Лемішне лущення на 12-14 см. При появі сходів бур'янів ле-мішним лущильни-ком ПШІ-10-25. Оптимізація будови ґрунту – плоскорізне розпушення або оранка на 18-20 см у кінці вересня ПНЛ-5-35. Вирівнювання по-верхні ґрунту боро-нуванням на 3-4 см. Ранньою весною при настанні фізичної стиглості ґрунту зубовими боронами БЗСС-1. Створення посівно-го шару ґрунту – культивація з боро-нуванням на 4-5 см перед сівбою куль- тиватором УКР-5.6 в комплекті із зубо-вими боронами БЗСС-1. Прискорення появи сходів коткуванням (у посушливих умо-вах) після сівби в день її проведення котками ЗКШ –6.      -    
1 2 3 4
Озиме жито Знищення бур’янів дискуванням на 5-7 см відразу після зби-рання попередника дисковим лущильни-ком ЛДГ-10. Оптимізація будови ґрунту оранка на 18-20 см при появі сходів бур’янів плу-гом ПНЛ-5-35. Створення посівного шару ґрунту – куль-тивація з боронуван-ням на 4-5 см перед сівбою культивато-ром УКР-5.6 у комп-лекті з зубовими бо-ронами БЗСС-1. -
Картопля   Знищення бур'янів дискуванням на 6-8 см. відразу після збирання поперед-ника дисковим лу-щильником ЛДГ-10. Лемішне лущення на 12-14 см при появі бур'янів лущильни-ком ПШІ-10-25. Загортання добрив-оранка на 23-25 см у кінці вересня плугом ПНЛ-5-35.   Розпушування, ви-рівнювання ґрунту боронуванням на 3-4 см ранньою весною при настанні фізич-ної стиглості ґрунту зубовими боронами БЗСС-1. Глибоке розпушува-ння –культивація на 28-30см. За 2-3 дні перед садінням. Чизель ЧП-4.5. Підготовка гребенів. Гребенування на 12-14 см перед садінням культиватором КОН-2.8П.   Знищення бу-р’ янів культи-вацією на 16-18 см у куль-турну фазу "білої нитки" бур'янів. Куль-тивація в агре-гаті з борона-ми КОН -2.8П+БСП-4 (також після появи сходів). Знищення бу-р'янівта опти-мізаціяумов для бульбо-утворення - культивація з підгортанням на 10-12 см після появи сходів куль-тури та у фазі бутонізації картоплі культивато-ром КОН -2,8.
1 2 3 4
Ячмінь (конюши-на) Оптимізація будови ґрунту – плоско різ-ний обробіток на 10-12 см після збирання попередника. Куль-тиватор - плоскоріз КПШ-5. Розпушува-ння і вирівнювання ґрунту – боронуван-ням на 3-4 см рано навесні зубовими бо-ронами БЗСС-1. Підготовка посів-ного шару ґрунту - культивація з боро-нуванням на 4-5 см перед сівбою куль-тиватором КПС-4 в агрегаті з бороною БЗСС-1. - Прискорення появи сходів культури – бо-ронуванням на 3-4 см рано навесні боро-ною БЗСС-1 (для конюши-ни). Розпуше-ння верхнього шару грунту – боронуванням на 3-4 см рано навесні друго-го року після сівби зубови-ми боронами БЗСС-1.
Озима пшениця   Створення умов для відмирання дерни-  ни дискуванням на 8-10 см. після зби- рання конюшини на сіно дисковою бо- роною БДТ - 7 . Оптимізація будови ґрунту – плоско-різний обробіток через 10-15 днів після диску-вання плоскорізом ОПТ-3-5 (за відсутності плоскоріза – плуг ПЛН-5-35).   Підготовка посівно-го шару і знищення бур'янів – культива-цією на 4-5 см кілька разів у міру появи сходів бур'янів куль-тиватором УКР- 5,6 з бороною БЗСС –1.     Знищення бу-р'янів, та роз-пушування ґрунту – боро-нуванням на 3-4 см рано навесні боро-ною БЗСС-1.    
1 2 3 4
Льон Знищення бур'янів дискуванням на 6-8 см. після збирання попередника диско-вим лущильником ЛДГ-10. Регулюван-ня будови ґрунту - плоскорізний обро-біток на 20-22 см через 10-15 днів піс-ля дискування плос-корізом ПГ-3-5. Зни-щення бур'янів – культивація на 8-10 см (кілька разів до настання морозів) культиватором УКР- 5,6. Вирівнювання і роз-пушування верх-нього шару ґрунту боронуванням на 3-4 см рано на весні за фізичної стиглості ґрунту бороною БЗСС-1. Підготовка посівного шару - культивація на 3-4 см перед сівбою комбінованими агре-гатами РВК-3,6 або "Європак". Прискорення появи сходів культури – коткування після сівби (в день її прове-дення) котка-ми ЗККШ –6.
Кукурудза 1 Знищення бур'янів дискуванням на 6-8 см після збирання попередника диско-вим лущильником ЛДГ-10. Оптимізація будови ґрунту - плоскорізний обро-біток на 23-25 см через 10-15 днів після дискування плоскорізом ПГ-3-5. Знищення бур'янів - культивація на 8-10 см (кілька разів у міру з'явлення бур'я-нів) культиватором КПС-4. 2 Вирівнювання і роз-пушування верх-нього шару ґрунту боронуванням на 3-4 см рано на весні за фізичної стиглості ґрунту бороною БЗСС-1 Підготовка посівного шару - культивація на 8-10 см після борону-вання культиватором УКР-5,6.     3 Знищення бу-р'янів борону-ванням 2 рази на 3-4 см (до і після появи сходів куль-тури у фазі "білої нитки") боронами БП-0,6. Розпушу-вання ґрунту, знищення бу-р'янів – між-рядні культи-вації на 8-10; 6-8; 4-6 см після появи сходів куль-тури, бур'янів та при ущіль-нені ґрунту культиватором - КРВН-5,6 з боронами ЗОР-0,7.   4
Озима пшениця Створення поверхне-вого пухкого шару – дискування на 10-12 см після збирання попередника диско-вою бороною БДТ –7. Підготовка посів-ного шару. Комбіно-ваний обробіток на 5-7 см перед сівбою. Агрегати: "Европак",КПІН-6. Знищення бу-р'янів –боро-нуванням на 3-4см. Рано навесні боро-нами БЗСС –1.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 234; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь