Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


У країнах з розвинутою ринковою економікою частка бюджетних коштів у вартості інвестиційного проекту дорівнює:



1) 20-25%;

2) 25-30%;

3) 35-40%.

 

15. Помірною вважається інфляція в діапазоні:

1) від 2 до 4%;

2) від 5 до 20%;

3) від 20 до 25%.

 

16. Право встановлювати в Україні валютний коридор або ж режим плаваючого курсу належить:

1) МВФ;

2) НБУ;

3) МБРР.

 

17. Валютне регулювання являє собою:

1) контроль за дотриманням валютного законодавства;

2) регламентація державою міжнародних розрахунків і порядку проведення валютних операцій;

3) усі відповіді вірні.

 

18. Співвідношення між сумою платежів, здійснених даною країною за кордоном, і сумою надходжень до цієї країни з-за кордону за певний період (рік, квартал, місяць) - це:

1) торговельний баланс;

2) баланс руху капіталів;

3) платіжний баланс.

 

19. Можливе мінімальне та максимальне відхилення офіційного курсу національної грошової одиниці до іноземних валют є:

1) платіжних баланс;

2) валютний коридор;

3) валютне регулювання.

 

20. Елемент, що відображає хід процесу або стан об’єкта спостережень, його якісні і кількісні характеристики:

1) індикатор;

2) коефіцієнт;

3) показник.

Завдання

До даних термінів доберіть єдине правильне визначення серед тих, що наведені нижче.

 

Терміни

1. Фінансова безпека держави.

2. Індикатор.

3. Бюджетна безпека.

4. Бюджетний дефіцит.

5. Боргова безпека.

6. Інфляція.

7. Валютна безпека держави.

8. Валютний коридор.

9. Платіжний баланс.

10. Валютне регулювання

11. Інвестиційна безпека держави.

12. Інвестиційний клімат.

 

Визначення

А. Спроможність бюджетної системи забезпечити платоспроможність держави при збалансуванні доходів і видатків та ефективне використання бюджетних коштів в процесі виконання функцій державного регулювання економічного розвитку, реалізації соціальної політики, а також утримання органів державного управління, забезпечення національної безпеки і оборони.

Б. Підвищення загального рівня цін в економіці, яке спричинене зниженням купівельної спроможності грошей, внаслідок переповнення каналів обігу надлишковою кількістю паперових грошей, незабезпечених відповідним зростанням товарної маси.

В. Можливе мінімальне та максимальне відхилення офіційного курсу національної грошової одиниці до іноземних валют.

Г. Ступінь захищеності фінансових інтересів держави, стан фінансової, грошово-кредитної, бюджетної, податкової, валютної, банківської, інвестиційної, митно-тарифної, розрахункової та фондової систем, який характеризується збалансованістю, стійкістю до внутрішніх і зовнішніх негативних впливів, спроможністю держави ефективно формувати та раціонально використовувати фінансові ресурси, достатні для задоволення її потреб, виконуючи існуючі зобов’язання та забезпечуючи соціально-економічний розвиток.

Д. Регламентація державою міжнародних розрахунків і порядку проведення валютних операцій. Воно є економічною необхідністю, зумовлено міжнародною економічною інтеграцією та співпрацею між країнами на світовому ринку. Валютне регулювання здійснюється безпосередньо НБУ.

Е. Перевищення видатків бюджету над його доходами.

Є. Рівень співвідношення між розміром інвестицій країни за кордон та отриманими інвестиціями, який задовольняє потреби внутрішньої економіки та підтримує позитивний платіжний баланс держави. Ж. Елемент, що відображає хід процесу або стан об’єкта спостережень, його якісні і кількісні характеристики.

З. Співвідношення між сумою платежів, здійснених даною країною за кордоном, і сумою надходжень до цієї країни з-за кордону за певний період

И. Забезпеченість держави достатніми валютними коштами, підтримування стабільності внутрішньої та зовнішньої купівельної спроможності грошової одиниці, накопичення необхідного обсягу валютних резервів, виконання міжнародних зобов’язань, такий стан курсоутворення, який направлений на розвиток вітчизняного експорту та приплив іноземних інвестицій.

І. Рівень внутрішньої і зовнішньої заборгованості з урахуванням вартості її обслуговування та ефективності використання внутрішніх і зовнішніх запозичень й оптимального співвідношення між ними, достатній для вирішення нагальних соціально-економічних потреб, що не загрожує втратою суверенітету та руйнуванням вітчизняної фінансової системи.

К. Сукупність політичних, правових, економічних та соціальних умов, які забезпечують та сприяють інвестиційній діяльності вітчизняних та закордонних інвесторів.

 

 


Тема 18


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 269; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь