Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Загальні методичні вказівки щодо підготовки до



Семінарських занять

Семінарські заняття з курсу «Цивільний процес» є важ­ливою формою оволодіння студентами, курсантами та слухачами програмним матеріалом, роз­витку у них самостійної навчальної роботи, відпрацювання вмінь теоретичного аналізу правових приписів та їх практичного застосування.

У процесі цього різновиду занять здійснюється поточний контроль якості знань, застосовуються методичні заходи індивідуалізації навчання.

Підготовка до семінарського заняття розпочинається з:

Ø ознайомлення зі змістом відповідної теми в анотації навчальної дисципліни;

Ø ознайомлення з питаннями, які заплановано розглянути на да­ному занятті;

Ø звертання до конспекту лекції;

Ø  звертання до методичних вказівок лектора щодо особливостей вивчення даної теми;

Ø опрацювати рекомендовану для вивчення тем літературу, закон­спектувати окремі положення, що стосуються питань теми;

Ø використовуючи підручники, необхідно добре засвоїти поняття, які є визначними /опорними/ для цієї теми і виділені в плані семінару;

Ø зробити в зошиті конспект основних положень теми, яка вино­ситься на семінар;    

Ø продумати на кожне питання, що виноситься на обговорення, план відповіді - це допоможе студенту зробити свою відповідь чіт­кою, логічною та послідовною;

Ø повторити основні положення та визначення з попередніх тем;

Методика семінарських занять передбачає дискусійне обговорення попередньо визначених питань, що потребує вивчення слухачами рекомендованих монографічних робіт, наукових статей.

Відповіді на теоретичні питання повинні бути докладними та обґрунтованими, містити посилання на нормативні акти. Вирішення практичних завдань здійснюються в письмовій формі. Усі складені документи зачитуються та обговорюються під час проведення занять.

Після засвоєння теоретичного матеріалу необхідно ознайомитись зі змістом задачі, виявити, чи викликають юридичні наслідки викладені обставини, а також те, як необхідно оцінювати фактичні відносини, що виникли між учасниками з погляду на норми цивільного процесуального права.

Мета вирішення задач - допомогти студентам, курсантам, слухачам закріпити теоретичні знання, отримані при вивченні курсу, та оволодіти навичками практичного застосування матеріалу, що вивчається.

З’ясування змісту задачі та її умов, виходячи з яких необхідно дати відповіді на визначені запитання, надасть можливість пра­вильно кваліфікувати фактичні обставини з юридичної сторони.

Умови задач потребують комплексної відповіді, оскільки з визначенням одного питання виникають ряд інших, пов’язаних з пер­шим, тому на всі питання необхідно давати відповіді. Відповідь студента повинна бути обґрунтованою, чіткою, повною і мотивованою.

Обґрунтування відповіді не повинно обмежуватись механічним посиланням на нормативно-правовий акт чи його норму, необхідно вміти їх тлумачити.

Окремі теми потребують, крім рішення задач, укладення про­цесуальних документів. Так, тема «Позовне провадження» потребує не тільки вивчення теоретичних питань і вирішення задач, а ще й має на меті надати студенту, курсанту, слухачу практичні навички щодо складання позовної заяви, рішень та ухвал.

Процесуальні документи повинні складатись у відповідності зі зразками, що напрацьовані судовою практикою згідно з вимогами цивільного процесуального законодавства.

Результати участі студентів, курсантів, слухачів на заняттях, самостійної підготовки та засвоєння теми оцінюються викладачем.

Пропущені незалежно від причини заняття чи незадовільна оцінка - відпрацьовуються у встановлені дні та години.

 

ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь