Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема 6. Правове регулювання банкрутства.



 

Ключові слова та поняття: банкрутство, боржник, кредитор, розпорядник майном боржника, санація, мирова угода, ліквідаційна процедура, реорганізація, скасування державної реєстрації.

Семінарське заняття 2год.

 

План.

 

1. Банкрутство як правовий інститут.

2. Провадження у справах про банкрутство.

3. Правові засоби запобігання банкрутству.

4. Ліквідаційне провадження.

 

Теми рефератів.

 

1. Поняття та підстави припинення суб’єктів господарювання.

2. Реорганізація та реструктуризація підприємств.

 

Питання для самостійного вивчення

1. Санація боржника.

2. Мирова угода в справі про банкрутство.

 

Практичне заняття 2 год.

     Підчас практичного заняття студенти вирішують наступні задачі:

 

Задача №1.

Державне авіабудівне підприємство, не маючи можливості (через відсутність необхідних коштів) протягом останнього півріччя розплатитися зі своїми кредиторами, а також у зв'язку з відмовою Міністерства, до відання якого входило це підприємство, надати останньому фінансову допомогу, звернулося до господарського суду із заявою про порушення відносно підприємства справи про банкрутство. До заяви були додані: копії установчих документів підприємства, балансовий звіт за останній фінансово-господарський рік, перелік кредиторів підприємства.

Питання:

1. Який сенс підприємству-боржнику виступати ініціатором порушення відносно себе справи про банкрутство?

2. Які фактичні підстави для порушення справи про банкрутство?

3. Які документи в цьому разі мають бути подані разом із заявою?

4. Які судові процедури можуть бути застосовані до підприємства-боржника?

5. Які особливості провадженим у сирові яро визнаним ді*а/м том державного підприємства?

 

 

Задача №2.

ВАТ «Експорт» звернулося до господарського суду із заявою про визнання ТОВ «Сервіс» банкрутом, оскільки згідно з актом звірки проведених розрахунків заборгованість останнього в розмірі 24 тис. грн. не була сплачена протягом трьох місяців.

Питання:

1. Яку ухвалу мас винести господарський суд?

2. Які умови встановлені для порушення провадження у справі про банкрутство? Обґрунтуйте свою відповідь.

Задача №3.

На підставі відповіді на претензію з визнанням заявлених претензійних вимог ТОВ «Світ» надіслало розпорядження до банку про безспірне списання із ЗАТ «Енерго» грошової суми в розмірі 153500 грн. Оскільки через чотири місяці після прийняття банком розпорядження про безспірне списання грошових коштів боржник був не в змозі виконати свої грошові зобов'язання, ТОВ «Світ» звернулось із заявою до господарського суду про визнання боржника (ЗАТ «Енерго») банкрутом. Ухвалою господарського суду заявнику було відмовлено в порушенні провадження у справі про банкрутство.

Питання:

1. Чи відповідає зазначена ухвала вимогам законодавства України?

2. Які умови порушення провадження у справі про банкрутство? Дайте аргументовану відповідь.

Задача №4.

Ухвалою господарського суду розпорядником майна ЗАТ «Пивзавод» було призначено Ваніна В. С., який, окрім втручання в оперативно-господарську діяльність, припинив повноваження керівника ЗАТ.

Питання:

1. Чи мас право розпорядник майна вчинювати такі дії?

2. Якими правами наділений розпорядник майна?

3. У яких випадках можливо припинити повноваження керівника боржника?

Задача №5.

Задовольняючи вимоги кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів, боржник розраховувався з останніми вибірково, за своїм власним розсудом.

Питання:

1. Чи мас право боржник при проведенні процедури розпорядження майном задовольняти вимоги кредиторів?

2. Чи встановлена календарна черговість на задоволення вимог кредиторів?

3. Чи с умови задоволення боржником вимог кредиторів? Обґрунтуйте свою відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України.

Задача №6.

Мирову угоду зі сторони боржника підписано арбітражним керуючим, зі сторони кредиторів — кредитором, який має найбільшу кількість голосів у комітеті кредиторів.

Питання:

1. Чи належними особами підписано мирову угоду?

2. У яких випадках і на яких стадіях провадження у справі про банкрутство можливе укладення мирової угоди?

3. Назвіть сторін мирової угоди та перелік осіб, які вправі ЇЇ підписувати.

Задача №7.

Керуючий санацією через два місяці після винесення ухвали про санацію боржника подав комітету кредиторів план санації боржника. Після ознайомлення з планом санації, комітет кредиторів подав його керуючому санацією, щоб останній цей план затвердив.

Посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України, дайте відповідь на наступні запитання:

Питання:

1. Хто вправі схвалювати план санації боржника?

2. Хто затверджує план санації боржника?

3. Які правові наслідки затвердження плану санації боржника?

Задача №8 .

Керівник ТОВ «Вересень» Сидорчук А. К. після прийняття господарським судом постанови про визнання ТОВ «Вересень» банкрутом був позбавлений повноважень щодо управління товариством та звільнений у зв'язку з банкрутством підприємства. Вважаючи такі дії незаконними, Сидорчук А. К. звернувся з позовом до суду про поновлення на роботі.

Питання:

1. Чи підлягають задоволенню позовні вимоги Сидорчука А. К.?

2. Обґрунтуйте відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України.

 

Література:

1. Закон України від 14.05.1992 р. «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону України від 30.06.1999 р.) // ВВР України. - 1999. - № 42-43. - Ст. 378.

2. Господарський процесуальний кодекс України // ВВР України 1992. - № 6. - Ст. 56.

3. Закон України від 07.02.1991 р.»Про підприємництво». Закон України від 27.03.1991 р. «Про підприємства в Україні». Закон України від 19.09.1991 р. «Про господарські товариства.

4. Закон України від 22.04.1993 р. «Про аудиторську діяльність» // ВВР України. - 1993. - N9 23. - Ст. 243; 1995. - № 14. - Ст. 88. Закон України від 21 квітня 1999 р. «Про виконавче провадження» // ВВР України. - 1999. - № 24. - Ст. 207. Закон України від 29.11.2001 р. «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» // Урядовий кур'єр. — 2001. — 26 грудня.

5. Закон України від 07.02.2002 р. «Про судоустрій України» // ВВР України. - 2002. - № 27-28. - Ст. 180; Вісник господарського судочинства. — 2002. — № 1. — С. 35—87.

6. Указ Президента України від 17.06.1996 р. № 435/96 «Про утворення Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій» // Урядовий кур'єр. — 1996. — 27 червня.

7. Указ Президента України від 21.04.1998 р. «Про утворення в арбітражних судах України спеціальних колегій з розгляду справ про банкрутство» // Вісник Вищого арбітражного суду України. — 1998. - № 3. - С. 14.

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 8.02.1994 р. № 67

9. “Про затвердження Положення про порядок проведення санації державних підприємств» //Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. — 1994. — № 7. — С. 12—15.

10. Постанова Кабінету Міністрів України від 01.12.1995 р. № 966

11. «Про затвердження Положення про Міжвідомчу комісію з питань санації, банкрутства та реструктуризації підприємств» // ЗП України. - 1996. -

 

 

Тема 7. Господарський договір

 

.

Ключові слова та поняття: оферта, акцепт, істотні умови, тендери, конкурси, аукціони, лізинг, господарський договір, планові та регульовані договори, вертикальні та горизонтальні договори, підрядні договори.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 375; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь