Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відтворення змісту казки з опорою на ілюстрацію.



Учитель знову виставляє на набірному полотні ілюстрації персонажів казки, крім онучки. Діти за допомогою запитань і з опорою на ілюстрації від­творюють зміст казки.

- Якою виросла ріпка? Покажіть, дітки, руками. (Діти показують ру­ками, якою виросла ріпка завширшки і заввишки). З якими словами зверну­вся дідусь до бабусі? Чи змогли вони вдвох витягти ріпку? Подивіться на ілюстрації і скажіть, хто ще прибіг допомагати тягти ріпку. Що сталося з рі­пкою, чому? Чим відрізняється ця казка від тієї, яку ми пригадали? Якою бу­ла та внучка? А яка внучка в казці, яку я вам щойно прочитала? Як ви ро­зумієте слово "білоручка"? Чи гарно вона вчинила? Як би ви їй порадили до­водитися?

4. Розгляд книжки Ю.Ярмиша "Чарівні ліки".

- Розгляньте уважно обкладинку. Чи можна сказати, що казка, яку ви слухали, є в цій книжці? Автор книжки - Ю.Ярмиш. А хто написав казку, яку я вам читала? Заголовок - "Чарівні ліки" А нашої казки? - Подивіться на ти­тульну сторінку. Покажіть, де написано прізвище автора, а де заголовок книжки. Хто допоможе мені прочитати заголовок? Я прочитаю перше слово, а ви -друге. Під заголовком написане слово "казки". У цій книжці одна казка чи кілька? Чому ви так вважаєте? (Книжка розглядається посторінково. Учитель звертає увагу на заголовки казок, на ілюстрації. Ілюстрації до прочитаної ка­зки аналізується детально).

- Як ви думаєте, це малюнок до прослуханої вами казки? Чому? Яким художник зобразив дідуся? А внучку? Розгляньте уважно собачку і мишку. Як ви думаєте, з чим вони звертаються до внучки? (Учитель узагальнює від­повіді дітей і робить висновок, що праця - найперша необхідність людини, що саме допомога один одному долає труднощі і приносить людині за­доволення, радість).

-То яку літературну казку ми прочитали? До якої книжки вона увійш­ла? А які ви знаєте народні казки?

5. Рекомендації до самостійної позаурочної діяльності з книжками. У куточку читача відібрати книжки з літературними казками. В кого є кни­жечки Ю.Ярмиша - принесіть їх у клас і покажіть своїм друзям.

 

УІ семестр

Зміст завдання К-сть годин
Опрацюйте конспект з теми: '' Розвиток мовлення - провідний принцип навчання молодших школярів рідної мови ''. З'ясуйте зміст роботи з розвитку мовлення і мислення учнів у період навчання грамоти. Визначте прийоми словникової роботи. Запропонуйте власні приклади словниково-логічних вправ (10 вправ). Зверніть увагу на основні напрями роботи з розвитку мовлення школярів. Дайте їм характеристику. Визначте вправи, які використовуються з метою розвитку мовлення школярів.      3
Опрацюйте конспект з теми: '' Розвиток мовлення - провідний принцип навчання молодших школярів рідної мови ''. Визначте основні компоненти роботи над детальним (стислим, вибірковим) переказом. Розробіть конспект уроку навчального переказу.   4
Опрацюйте матеріал лекції, конспект з теми: '' Розвиток мовлення - провідний принцип навчання молодших школярів рідної мови ''. З'ясуйте методику навчання учнів складати тексти-описи, тексти-розповіді, тести-міркування. Визначте основні компоненти роботи над твором. Зверніть увагу на методику навчання учнів писати твори. Визначте загальні риси структури уроків розвитку мовлення. Розробіть конспект нетрадиційного уроку з написання твору.   4
Розробіть план-конспект уроку навчального переказу. Підготуйтесь до проведення фрагменту уроку за власним планом.     3
Розробіть конспект уроку ( на вибір) з навчання молодших школярів: · добирати матеріал та писати замітку до газети; · складати і оформляти письмові привітання та запрошення. 3
Розробіть план-конспект уроку навчального твору. Підготуйтесь до проведення фрагменту уроку за власним планом. 3
Разом: 20

 

 

Опрацюйте конспект з теми: "Розвиток мовлення - провідний принцип навчання молодших школярів рідної мови". 3"ясуйте зміст ро­боти з розвитку мовлення і мислення учнів у період навчання грамоти. Визначте прийоми словникової роботи. Запропонуйте власні приклади словниково-логічних вправ (10 вправ). Зверніть увагу на основні напрями роботи з розвитку мовлення школярів. Дайте їм характеристику. Визначте впра­ви, які використовуються з метою розвитку мовлення школярів. Роз­крийте методику навчання учнів складати тексти-описи, розповіді, мір­кування. Визначте основні компоненти роботи над детальним (стислим, вибірковим) переказом. Зверніть увагу на методику навчання учнів пи­сати твори. Визначте загальні риси структури уроків розвитку мовлення. Розробіть конспект нетрадиційного уроку з написання твору.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 182; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь