Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Розділ 5. Умови проходження етапів, роз’яснення таблиць штрафів, вимоги до організації та суддівського обладнання етапів



5.1. Етап «Навісна переправа через річку»

Перший учасник команди під час організації переправи переправляється на протилежний берег вбрід, вплав або іншим, обумовленим в Умовах, способом. Транспортування рюкзаків (баулів тощо) зі спорядженням та/або контрольним вантажем йому заборонено. Решта учасників переправляється по навісній переправі головою вперед. Кріплення мотузки до першого учасника в перехрестя страхувальної системи на спині або ковзаючим карабіном в бокову частину поясу верхньої частини системи.

При переправі через водну перешкоду страховка першого учасника виконується:

- при переправі вбрід з жердиною (застосовувати в широкому діапазоні глибини та швидкості течії ріки: від 2,5 м/с при глибині до поясу,  до 4 м/с при глибині до коліна) страховка першого учасника виконується двома допоміжними мотузками (діаметром 6-8 мм) або однією основною мотузкою (діаметром 8-10 мм) та допоміжною (тоді допоміжна мотузка розташована нижче за течією), які розміщені під кутом не менше 30 градусів одна відносно іншої. На кожній мотузці повинно бути не менше  одного страхуючого в рукавицях, кінець мотузок не закріплений та відсутні будь-які вузли на кінці мотузок; учасники, що страхують, повинні бути без рюкзаків та повинні постійно бачити учасника, якого страхують. Перший учасник переходить річку вбрід з жердиною в три такти, при цьому жердина розміщується вище за течією. При переправі учасника с жердиною забороняється закріплення її на учаснику.

- при переправі вплав через стоячу водойму або через річку (при швидкості течії до 2,5 м/с) страховка виконується з берега однією основною мотузкою діаметром 8-10 мм. Мотузка на березі утримується та видається одним (та більше) учасником (без рюкзака),  кінець мотузки не закріплений та відсутні будь-які вузли на цьому кінці мотузки. При використанні рятувального жилету він надягається поверх страхувальної системи учасника.

При імітації водної перешкоди страховка першого виконується як при переправі вплав через стоячий водойм або згідно з умовами змагань.

Якщо течія річки швидше ніж 2,5 м/с при переправі вплав та швидше 4 м/с при переправі вбрід, то на змаганнях перший учасник переправляється по суддівській подвійній мотузці, а в поході рекомендується знайти інше місце переправи або дочекатися спаду води.

Натягування основної нижньої статичної мотузки для переправи будь-яким способом здійснюється за допомогою основної мотузки, карабінів, блоків та спорядження для закріплення поліспаста. Забороняється використання для кріплення поліспасту жюмарів та інших «кусаючих» технічних пристроїв, а також наведення переправи за допомогою інших технічних засобів (домкрат тощо).

Для всіх навісних переправ (в тому числі крутопохилої) обов’язковим є наведення верхньої командної страховки (перил), за яку кожен учасник страхується фалом самостраховки довжиною не більше двох метрів. Один кінець самостраховки кріпиться карабіном до верхньої мотузки, а другий окремим карабіном до карабіну (блоку), яким учасник кріпиться до нижньої навісної переправ або до карабіну короткої самостраховки, який закріплений за нижню навісну переправу після карабіну (блоку) учасника. Верхня командна основна мотузка (статична або динамічна) повинна наводиться із зусиллям максимальним для двох учасників.

Кріплення учасника до нижньої навісної переправи здійснюється двома карабінами або одним при збалансованій системі та карабіном короткого вуса самостраховки. Можливе використання для проходження навісних переправ сертифікованих блоків.

Нижня перильна мотузка може бути одинарною (для горизонтальної або крутопохилої переправи) при довжині до 20 м та обов’язково подвійною при довжині переправи понад 20 м (при цьому подвійні мотузки можуть мати як незалежне, так і охватне кріплення на опорах, карабінах тощо). Тоді в карабін (карабіни), блоки та карабін  короткого вуса самостраховки, на яких переправляється учасник, одночасно входять дві наведені мотузки перил.

Порядок закріплення учасника до навісної переправи (через річку, яр та на крутопохилій переправі):

1. Учасник стає на страховку на нижні перила або подвійну переправу карабіном короткої самостраховки.

2. До цього карабіну окремим карабіном приєднується один кінець самостраховки з основної мотузки (довжиною не більше 2 м), а інший кінець самостраховки карабіном приєднується до верхніх перил. Допускається кріплення нижнього карабіну цієї самостраховки до карабіну (блоку), на якому переправляється учасник. Тоді в п.4 учасник кріпиться до карабіну (блоку) на якому він переправляється, який в свою чергу вже підстрахований до верхніх перил самостраховкою (довжиною не більше      2 м).

3. До учасника приєднується супроводжуюча (командна страховка ­­– при крутопохилій переправі, транспортуванні потерпілого) мотузка до грудного карабіну або в будь-яке місце блокіровки ІСС чи до карабіну ковзаючого по перилах та приєднаного до учасника вусом самостраховки. При цьому супроводжуюча мотузка утримується іншим учасником, кінець цієї мотузки закріплений на опорі або учаснику, якій стоїть на самостраховці.

4. Учасник знімається з самостраховки (якщо вона є) та кріпиться до нижньої навісної переправи двома карабінами або одним при збалансованій системі.

5. Порядок відстібання від навісної переправи зворотній: учасник знімається з перил з карабіну(-нів), на яких він переправлявся, стає на самостраховку (якщо потрібно), знімає супроводжуючу мотузку та знімає карабін короткої самостраховки з нижніх перил.     

Кріплення перил жорстке (опора, крюк). До початку переправи учасників всі додаткові елементи системи натягування переправи повинні бути знятими. Елементами, що несуть навантаження можуть бути тільки карабіни з муфтою (на розрив вдовж осі карабіна не менше 4000 кг) та основна (статична або для верхніх перил можлива динамічна) мотузка. Наявність супроводжуючої мотузки обов'язкова, вона повинна бути закріплена на березі, де є хоч один учасник і контролюватися ним, тобто учасник, що контролює, тримає мотузку у руках (руці). Кріплення супроводжуючої мотузки до учасника (на перилах) в зблоковану систему в будь-якому місці або окремим карабіном до карабіну, що ковзає по перилах і зблокованому з системою учасника.

По навісній переправі через річку вантаж та спорядження в рюкзаках (баулах, бухтах тощо) транспортується окремо від учасника.

При проходженні етапу «Навісна переправа через річку» учасникам (команді) судді на етапі можуть поставити (після оголошення вголос) штрафи тільки за дії, які роз’яснені в таблиці 5.1 та таблиці 3.13.5. Інші дії, які не роз’яснені в цих Таблицях та які порушують дані Настанови (Умови, Положення, Правила) повинні бути виправлені учасником (командою) без оголошення штрафу. Судді на етапі повинні зупинити учасника та чітко указати йому, що він порушив та повинен виправити. При відмові учасника (команди) виправити порушення він штрафується згідно з вимогами таблиці 3.13.5 Правил, а саме п.1 - «Вимушене порушення Умов» – 10(300) балів.

 

Таблиця 5.1


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 146; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь