Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Умови та порядок застосування попередніх операцій, передбачених цим Кодексом, не залежать від країни походження товарів або країни їх відправлення.



 Положеннями коментованій статті законодавець надає право митним органам проводити попередні операції, які сприяють прискоренню митного оформлення товарів та транспортних засобів, та встановлює умови та порядок проведення попередніх операцій.

Визначення «попередні операції» говорить саме за себе, тобто це операції, передбачені чинним митним законодавством, які проводять посадові особи Державної митної служби України перед початком митного оформлення товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України. Проведення попередніх операцій здійснюється з метою прискорення товарообігу, скорочення часу митного оформлення, крім того вони запобігають переміщенню через державний кордон України товарів і транспортних засобів, заборонених до ввезення в Україну та вивезення за її межі. Законодавець до попередніх операцій відносить:

а) подання документів митним органам у пунктах пропуску на митному кордоні України (детальніше див. коментар до ст. 91 МК);

б) повідомлення митних органів про намір ввезти товари на митну територію України, та про намір вивезти товари за межі митної території України (детальніше див. коментар до статей 72 та 93 МК);

в) доставка товарів та документів у місце, визначене митним органом (детальніше див. у коментарі до ст. 94 МК).

У процесі проведення попередніх операцій посадові особи митних органів також мають право проводити операції, пов'язані із здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також із справлянням передбачених законом податків і зборів.

У ч.З коментованої статті законодавець встановлює правило, відповідно до якого умови та порядок застосування попередніх операцій, передбачених чинним митним законодавством та міжнародними договорами України, підписаними в установленому законом порядку, не залежать від країни походження товарів або країни їх відправлення.

Стаття 92. Подання документів митним органам у пунктах пропуску на митному кордоні України

Якщо митне оформлення товарів і транспортних засобів у повному обсязі відповідно до їх митного режиму здійснюється не в місці перетинання митного кордону, митному органу у пункті пропуску на митному кордоні України подаються транспортні, комерційні та інші супровідні документи, що містять відомості про товари і транспортні засоби, достатні для прийняття рішення про можливість їх пропуску через митний кордон України.

У коментованій статті законодавець встановлює порядок та умови подання документів митним органам у пунктах пропуску на митному кордоні України.

Згідно з положеннями коментованої статті у разі, якщо митне оформлення товарів і транспортних засобів у повному обсязі відповідно до їх митного режиму здійснюється не в місці перетинання митного кордону, то суб'єкт, що переміщує товари та транспортні засоби, у пункті пропуску на митному кордоні України повинен надати митному органу транспортні, комерційні та інші супровідні документи, що містять відомості про товари і транспортні засоби, достатні для прийняття рішення про можливість їх пропуску через митний кордон України. Посадові особи митного органу, який розташовується у пункті пропуску на митному кордоні України здійснюють, відповідно до чинного митного законодавства, митний контроль та надають дозвіл суб'єкту на переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України з урахуванням заявленої мети такого переміщення до пункту, де буде здійснено митне оформлення у повному обсязі. Після надання дозволу товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем до митниці призначення. Діяльність посадових осіб митного органу щодо перевірки документів та відомостей, необхідних для здійснення митного контролю, є формою митного контролю, і це питання ми детально розглядали в коментарі до ст. 41 МК.

Що стосується подання транспортних, комерційних та інших супровідних документів, що містять відомості про товари і транспортні засоби, то це питання досліджене в коментарях до статей 45 та 54 МК.

Подання транспортних, комерційних та інших супровідних документів, що містять відомості про товари і транспортні засоби це, відповідно до положень ст. 45 МК обов'язок особи, яка переміщує зазначені предмети через митний кордон Україно. До цих осіб, відповідно до чинного законодавства, треба віднести: перевізника; особу, яка безпосередньо здійснює перевезення, уповноважену представником перевізника декларанта; особу, уповноважену підприємством, якому належать товари; особи, що мають відношення до переміщення товарів через митний кордон України (відправній одержувач, агент, повірений, комісіонер, експедитор). Названі особи, відповідно до вимог ст. 44 МК, повинні подати транспортні, комерційні та інші супровідні документи, що містять відомості про товари і транспортні засоби, достатні для прийняття рішення про можливість їх пропуску через митний кордон України у термін не пізніше ніж через три години після прибуття товарів та транспортних засобів у пункт пропуску на митному кордоні України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь