Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Поставка всіх партій товарів з однієї країни одним постачальником;



Ввезення всіх партій товарів через один і той же митний орган (митний пост);

Поставка всіх партій товарів у строк, що не перевищує шести місяців від дати прийняття митної декларації чи закінчення строку її подання стосовно першої партії.

Стаття 281 МК встановлює умови і порядок застосовування механізму визначення країни походження до товарів, які поставляються у розібраному чи незібраному вигляді, як до єдиного товару, а не до кожної частини товару, що поставляється окремою партією.

Такими умовами застосування правила є:

1) попереднє повідомлення митного органу про роздрібнення партії розібраного чи незібраного товару на кілька партій із зазначенням причин такого роздрібнення, докладної специфікації кожної партії із зазначенням кодів товарів за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, вартості і країни походження товарів, що входять до кожної партії;

документальне підтвердження помилковості роздрібнення товару на кілька партій;

поставка всіх партій товарів з однієї країни одним постачальником; ввезення всіх партій товарів через один і той же митний орган (митний пост); поставка всіх партій товарів у строк, що не перевищує шести місяців від дати прийняття митної декларації чи закінчення строку її подання стосовно першої партії.

Документальним підтвердженням помилковості роздрібнення товару на кілька партій є подання документації на товар, яка б містила доводи того, що зібраний з частин об'єкт може функціонувати як єдине ціле.

Слід зауважити, що положення коментованої статті містяться також у пункті 6 "Методичних рекомендацій щодо перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю", затверджених Наказами Держмитслужби України від 25.06.2004 р. №470 та №472.

Стаття 282. Підтвердження походження товару

Для підтвердження походження товару митний орган у передбачених законом випадках має право вимагати подання сертифіката про походження такого товару.

У разі вивезення товарів з митної території України сертифікат про походження товару, в тих випадках, коли він необхідний і це відображено у національних правилах країни ввезення чи передбачено міжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку, видається органом, уповноваженим на це Кабінетом Міністрів України.

У разі ввезення товару на митну територію України сертифікат про походження товару подається обов'язково:

На товари, що походять з країн, яким Україна надає преференції за Митним тарифом України;

На товари, ввезення яких з відповідної країни регулюється кількісними обмеженнями (квотами) чи іншими заходами регулювання зовнішньоекономічної діяльності;

Якщо це передбачено міжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку, а також законодавством України в галузі охорони довкілля, здоров'я населення, захисту прав споживачів, громадського порядку, державної безпеки та інших життєво важливих інтересів України;

У випадках, коли у документах, які подаються для митного оформлення, немає відомостей про походження товарів або у митного органу є достатні підстави вважати, що декларуються недостовірні відомості про походження товарів.

Стаття 282 МК надає митним органам право вимагати для підтвердження походження товару сертифікат про його походження у визначених законом випадках.

У разі вивезення товарів з митної території України, сертифікат про походження товару за передбачених частиною другою коментованої статті умов видається відповідним органом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Слід зауважити, що з 1 січня 2004 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 25.02.2003 р. №255 "Про визначення Торгово-промислової палати уповноваженим органом з видачі сертифікатів про походження товару".

Згідно з даною постановою, у разі вивезення товарів з митної території України сертифікат про походження товару в тих випадках, коли він необхідний і це відображено в національних правилах країни ввезення чи передбачено міжнародними договорами, видається Торгово-промисловою палатою або регіональними торгово-промисловими палатами. Оплата послуг, пов'язаних з видачею сертифікатів про походження товару, провадиться за єдиним тарифом на умовах, визначених Торгово-промисловою палатою за погодженням з Міністерством економіки і Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, а додаткових послуг, що надаються лише на прохання замовників, - виходячи з фактичної собівартості таких послуг.

У разі ввезення товару на митну територію України сертифікат про походження товару подається обов'язково:

1) на товари, що походять з країн, яким Україна надає преференції за Митним тарифом України;

2) на товари, ввезення яких з відповідної країни регулюється кількісними обмеженнями (квотами) чи іншими заходами регулювання зовнішньоекономічної діяльності;

3) якщо це передбачено міжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку, а також законодавством України в галузі охорони довкілля, здоров'я населення, захисту прав споживачів, громадського порядку, державної безпеки та інших життєво важливих інтересів України;

4) у випадках, коли у документах, які подаються для митного оформлення, немає відомостей про походження товарів або у митного органу є достатні підстави вважати, що декларуються недостовірні відомості про походження товарів.

Законом України від 03.04.1997 р. №170/97-ВР "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань обкладення ввізним митом товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України" затверджено перелік країн, з якими

Україною укладено угоди про вільну торгівлю та перелік країн, з якими Україною укладено торговельно-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму при ввезенні на митну територію України товарів та інших предметів походженням з яких застосовуються пільгові ставки ввізного мита.

Щодо застосування преференційного режиму оподаткування при ввезенні товарів з країн, з якими Україною укладено угоди про вільну торгівлю, Держмитслужбою видано лист, в якому міститься перелік зазначених вище країн, серед яких Азербайджанська республіка, Республіка Білорусь, Вірменська республіка, республіка Грузія, республіка Казахстан, Киргизька республіка, республіка Молдова, Російська Федерація, а також Туркменістан, Узбекистан, Таджикистан.

Для підтвердження країни походження товару в конкретній державі-учасниці Угоди необхідне подання митним органам країни ввозу сертифіката про походження товару форми СТ-1 (додаток 2, що є невід'ємною частиною цих Правил) чи декларації про походження товару.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь