Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 309. Використання митної статистики з питань зовнішньої торгівлі



Статистична інформація з питань зовнішньої торгівлі використовується для:

Визначення стратегії, тактики та основних напрямів розвитку зовнішньоекономічної діяльності;

Аналізу та прогнозування зовнішньоекономічної політики і ситуації, що склалася чи складатиметься на світовому ринку;

Проведення переговорів з торговельно-економічних питань;

Застосування методів тарифного і нетарифного регулювання;

5) складання торговельного та платіжного балансів України, планування і проведення валютно-фінансової політики;

Визначення ринків збуту товарів;

Формування статистики зовнішньоекономічних зв'язків України.

Дана стаття визначає цілі використання статистичної інформації з питань зовнішньої торгівлі.

Документальною основою митної статистики зовнішньої торгівлі є вантажні митні декларації. Дані, що занесені до вантажної митної декларації, після завершення митного контролю та відповідного оформлення їх електронних копій, являють собою об'єктивну та достовірну картину зовнішньої торгівлі країни.

Статистична інформація на підставі даних ВМД забезпечує об'єктивний і достовірний облік даних про зовнішньоторговельні операції, здійснені у певний період, що дає можливість відслідковувати динаміку експортних, імпортних операцій та зовнішньоторговельного обороту в цілому, по країнах та регіонах світу. Аналіз цих даних дозволяє виявляти тенденції, що відбуваються у зовнішній торгівлі, основні напрями просування на світові ринки окремих груп товарів та української зовнішньої торгівлі в цілому.

Всебічний аналіз даних митної статистики є об'єктивним підґрунтям для вивчення сучасного стану зовнішньої торгівлі, визначення стратегії, тактики та основних напрямів розвитку зовнішньоекономічної діяльності, стосунків з окремими країнами та регіонами світу, складання реальних прогнозів розвитку зовнішньоекономічної політики.

Відповідно до чинного законодавства, для своєчасного та якісного виконання робіт, пов'язаних із складанням звітного зовнішньоторговельного балансу, Держмитслужба щомісяця подає до Держкомстату узагальнену інформацію про товари, що пройшли митне декларування, на підставі якої формується державна статистика зовнішньої торгівлі та складається зовнішньоторговельний баланс.

Постійний моніторинг стану зовнішньої торгівлі на підставі інформації про експортно-імпортні операції дає можливості для вивчення стану зовнішньої торгівлі, світових ринків та визначення потенційних ринків збуту перспективних напрямів просування товарів на ринки.

Відповідно до ч.4 ст.23 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", на підставі даних митної статистики, що надаються Держмитслужбою та іншими органами, які провадять державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності, Держкомстат здійснює зведення статистичної інформації щодо зовнішньоекономічної діяльності.

Стаття 310. Відомчі класифікатори

Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи здійснює розроблення, впровадження та ведення відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій.

Порядок ведення класифікаторів, зазначених у частині першій цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.

Класифікатори, зазначені у частині першій цієї статті, використовуються виключно для митних цілей.

Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи інформує органи державної влади та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про зміни і доповнення, внесені до класифікаторів, зазначених у частині першій цієї статті.

Відповідно до частини 2 коментованої статті постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 р. №1876 за назвою "Про відомчі класифікатори з питань митної статистики, що використовуються в процесі оформлення митних декларацій", яка набула чинності 1 січня 2004 року, визначений порядок ведення класифікаторів, що використовуються у процесі оформлення митних декларацій.

Згідно з названою постановою, порядок ведення відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій (далі - відомчі класифікатори), затверджується Державною митною службою з урахуванням таких загальних вимог:

- ведення відомчих класифікаторів здійснюється на паперових та електронних носіях у формі таблиць розподілу об'єктів класифікації;

- таблиці розподілу об'єктів класифікації містять такі обов'язкові графи:

- код об'єкта класифікації - умовне цифрове та/або буквене позначення, яке відображає систему кодування і розподілу об'єктів за класифікаційними угрупованнями;

- назва об'єкта класифікації з його словесним описом, що дає змогу відрізнити конкретний об'єкт класифікації від інших;

у разі зміни системи кодування об'єктів класифікації та/або перевищення кількості змінюваних записів більш як на 20 відсотків його обсягу відомчий класифікатор підлягає перегляду.

У процесі оформлення митних декларацій використовуються такі відомчі класифікатори:

- митних органів України;

- умов поставки;

- характерів угод;

- видів транспорту;

- процедур переміщення товарів через митний кордон України;

- видів податків, зборів та інших бюджетних надходжень;

- пільг в обкладенні товарів ввізним митом;

- пільг в обкладенні товарів вивізним митом;

- пільг в обкладенні товарів акцизним збором;

- пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість;

- способів розрахунків;

документів.

РОЗДІЛ XV
УКРАЇНСЬКА КЛАСИФІКАЦІЯ ТОВАРІВ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 167; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь