Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Глава 60. Процесуальні дії у справі про порушення митних правил та порядок їх проведення



Дана глава МК містить 18 статей, що визначають перелік окремих процесуальних дій, що здійснюються посадовими особами митних органів та порядок їх проведення.

У вирішенні задач будь-якого виду юрисдикційного провадження особливе місце приділяється процесуальному доказуванню, тобто діяльності компетентних органів (їх посадових осіб) зі всебічного, повного і об'єктивного дослідження фактичних обставин справи за допомогою доказів. Для цього застосовуються різні адміністративно-процесуальні дії

Згідно зі ст. 245 КУпАП задачами провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення справи відповідно до законодавства, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин і умов, що сприяють здійсненню адміністративних правопорушень, попередження правопорушень...".

Обставини, що підлягають доказуванню при провадженні у справі про порушення митних правил, є предметом доказування.

Під час провадження у справі про порушення митних правил доказуванню підлягають:

- подія порушення митних правил (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення правопорушення);

- наявність у діях правопорушника вини у формі умислу або необережності, мотив учинення порушення митних правил;

- обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність;

- наслідки правопорушення, характер і розмір заподіяної шкоди;

- інші обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення у справі.

Для встановлення перелічених обставин, з'ясування об'єктивної істини у справі потрібно зібрати, дослідити, оцінити й використати всі докази. Посадова особа, яка здійснює провадження або розглядає справу про порушення митних правил, керуючись законом, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності.

Доказове значення мають:

- протокол про порушення митних правил, зафіксовані в установленому порядку результати процесуальних дій, оскільки ними підтверджуються обставини й факти, що мають значення для вирішення справи;

- пояснення свідків, особи, яка притягується до відповідальності;

- висновки експертів та інші документи, отримані в передбаченому законом порядку, якщо в них викладено або засвідчено обставини, які мають значення для справи;

- предмети, які були знаряддям учинення правопорушення, зберегли на собі сліди правопорушення; предмети порушення митних правил або предмети, що були об'єктом незаконних дій правопорушника; усі інші предмети, які можуть бути засобами для встановлення фактичних обставин справи, виявлення винних або для спростування обвинувачення, пом'якшення вини.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його здійсненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних пристроїв, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Перелік процесуальних дій, визначений у статті 375 МК, спрямований на отримання предмета доказування.

Усі вищезазначені процесуальні дії повинні здійснюватись та фіксуватись в порядку, передбаченому МК України та відповідно до вимог чинного законодавства, інакше фактичні дані, отримані в результаті їх проведення, не можуть мати доказової сили. Дотримання вимог законодавства щодо провадження процесуальних дій, встановлених у зазначеній главі, має суттєве значення, оскільки неналежне виконання хоча б однієї процесуальної дії являє собою порушення процесуальних норм. Наслідком цього є відміна постанови митного органу у справі про порушення митних правил.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь