Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


До викладацької роботи в митних закладах освіти можуть залучатися фахівці митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій.



Законами України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про наукову і науково-технічну діяльність", Кодексом Законів про працю України, відповідними Указами Президента України, постановами Уряду "Про затвердження Положення про державний вищий заклад освіти", "Про центри підвищення кваліфікації державних службовців і керівників державних підприємств, установ й організацій", окремими Положеннями Міносвіти і науки України, Головдержслужби України та іншими документами визначені повноваження керівників, науково-педагогічних працівників закладів освіти України, зокрема щодо трудових відносин.

Названі нормативно-правові акти регулюють економічні, трудові відносини, правове положення і повноваження з керівниками, педагогічними та науково-педагогічними працівниками.

Педагогічну діяльність у навчальних закладах здійснюють педагогічні працівники, у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації та закладах післядипломної освіти - науково-педагогічні працівники.

Згідно зі ст. 47 Закону України "Про вищу освіту", науково-педагогічні працівниками є особи, які за основним місцем роботи у вищих навчальних закладах III і IV рівнів акредитації професійно займаються педагогічною діяльністю у поєднанні з науковою та науково-технічною діяльністю".

При найманні на роботу науково-педагогічні працівники проходять конкурсний відбір. Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Залучення посадових осіб митних органів та спеціалізованих митних установ (далі -працівники митної служби) до науково-педагогічної роботи регулюється Положенням про порядок залучення фахівців митних органів та спеціалізованих митних установ до науково-педагогічної діяльності в Академії митної служби України, затвердженим наказом Держмитслужби від 20.07.2005 р. №681.

Метою залучення працівників митної служби до науково-педагогічної роботи є підвищення якості підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з дисциплін митного спрямування. Основними завданнями залучення працівників митної служби до науково-педагогічної роботи є:

- поєднання теорії та практики в навчальному процесі, передача митниками практичного досвіду роботи курсантам, студентам і слухачам Академії при викладанні дисциплін митного спрямування;

- удосконалення взаємодії між посадовими особами митної служби і професорсько-викладацьким складом Академії при формуванні навчальних планів та навчальних програм дисциплін митного спрямування;

- залучення посадових осіб митної служби до науково-педагогічної діяльності з подальшою перспективою прийняття їх на роботу в Академію на постійній основі та написання дисертаційних робіт;

- розробка науково-методичного забезпечення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників митної служби.

До науково-педагогічної діяльності в Академії залучаються професійно підготовлені працівники митної служби, які мають педагогічні здібності. Формування Списку кандидатів на роботу в Академію (далі - Список) проводиться один раз на рік, як правило, в квітні — травні, спеціально створеною Комісією Академії (далі - Комісія). Рішення про початок формування Списку приймається ректором Академії у разі наявності вакантних посад. В інформаційному листі Комісія вказує перелік вакантних посад, кафедри, які мають потребу в залученні до викладання працівників митної служби, перелік навчальних дисциплін митного спрямування, кількість годин, вимоги до претендентів на вакантні посади тощо. Формування Списку проводиться при наявності заяв кандидатів про їх згоду на переведення до Академії, погоджених з Департаментом кадрової роботи. Список затверджується наказом Академії, у разі потреби до Списку протягом року можуть вноситися зміни.

Переведення працівника з митного органу, спеціалізованої митної установи до Академії проводиться відповідно до законодавства України про працю.

Працівники митної служби залучаються до роботи в Академії терміном не менше одного навчального року.

Працівник, залучений до науково-педагогічної роботи, повинен забезпечити виконання функціональних обов'язків згідно з посадовою інструкцією, затвердженою ректором Академії. З метою підвищення рівня педагогічної майстерності, Академія проводить з працівником заняття з педагогіки, психології, права та управління. На час роботи в Академії працівник, який залучений до науково-педагогічної роботи, забезпечується окремою кімнатою в гуртожитку.

Після закінчення терміну науково-педагогічної роботи в Академії працівникам митної служби надається попередня або рівноцінна посада. За клопотанням Академії перед Держмитслужбою України, може надаватися вища посада (порівняно з тою, яку працівник обіймав до переведення).

З метою стимулювання працівників митної служби до науково-педагогічної діяльності в Академії, її керівництво створює умови для наукової діяльності таких осіб, сприяє їм у підготовці й написанні дисертаційних робіт.

У разі успішного закінчення науково-педагогічної роботи в Академії, її керівництво надає рекомендації щодо застосування до цих працівників таких видів заохочень:

яр зарахування до кадрового резерву на вищу посаду в митному органі або для роботи у центральному апараті Держмитслужби України;

- присвоєння позачергового спеціального звання;

- нагородження відомчими відзнаками;

- призначення на вищу посаду в митному органі, де він раніше працював.

Стаття 420. Курсанти (студенти) і слухачі митних закладів освіти та інших вищих закладів освіти, в яких здійснюється підготовка фахівців для митної служби України

Курсантами (студентами), слухачами митних закладів освіти та інших вищих закладів освіти, в яких здійснюється підготовка фахівців для митної служби України, можуть бути громадяни України, зараховані на навчання відповідно до вимог законодавства, та громадяни інших країн, зараховані на навчання на підставі міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.

Курсантам (студентам), слухачам, аспірантам вищих закладів освіти, які проходять підготовку, перепідготовку та підвищують кваліфікацію для подальшої роботи в митній службі України, може надаватися додаткове соціально-матеріальне забезпечення за рахунок коштів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи. Курсантам (студентам) денної форми навчання відповідно до закону надається відстрочка у призові до Збройних Сил України на весь період навчання.

Випускники митних закладів освіти та інших вищих закладів освіти, в яких здійснюється підготовка фахівців для митної служби України, працевлаштовуються у порядку, встановленому законодавством України.

Згідно з Положенням про навчання курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби та коледжу митної служби, затвердженим наказом Держмитслужби від 14.07.1999 р. №433, особи, навчання яких в Академії митної служби України (Коледжі Академії митної служби) фінансується Державною митною службою України, поділяються на:

- курсантів (денна форма навчання);

- слухачів (заочна форма навчання). До числа курсантів належать також іноземні громадяни, які навчаються в Академії

відповідно до укладених міждержавних угод.

Студентами є громадяни України, які навчаються в Академії за кошти юридичних або фізичних осіб.

Зарахування на навчання курсантів, студентів та слухачів Академії здійснюється згідно з Умовами прийому на перший курс вищих навчальних закладів України та розробленими згідно з ними Правилами прийому до Академії митної служби України, затвердженими Головою Держмитслужби.

Згідно з Положенням про навчання курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби та коледжу митної служби відрахування курсантів, студентів і слухачів Академії здійснюється у таких випадках: а) за власним бажанням;

у зв'язку з призовом на строкову військову службу (відповідно до чинного законодавства);

при незадовільному складанні іспитів і заліків протягом сесії; у разі невиконання вимог навчального плану та графіка навчального процесу; при появі в навчальному корпусі на заняттях, бібліотеці, гуртожитку в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсикологічного сп'яніння; відповідно до вироку суду, що набирає законної сили, чи постанова органу, до компетенції якого належить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу;

при вчиненні одноразового грубого порушення навчальної дисципліни або Правил внутрішнього розпорядку Академії (за погодженням з профспілковою організацією).

Переведення та поновлення на навчання курсантів, студентів і слухачів Академії здійснюються відповідно до вимог Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України, та інших нормативних актів Міносвіти та Держмитслужби.

Також Положенням про навчання курсантів, студентів та слухачів Академії митної служби та коледжу митної служби передбачений соціальний захист слухачів та курсантів академії митної служби та Коледжу Академії митної служби.

Курсанти Академії - громадяни України забезпечуються за кошти Державної митної служби України форменим одягом з відзнаками курсанта. Курсанти, які на момент зарахування до Академії працювали в митних органах і мали персональні звання, забезпечуються за кошти Державної митної служби України форменим одягом з відзнаками, що відповідають персональному званню.

Курсанти Академії, які є іноземними громадянами, забезпечуються форменим одягом тими державами, які направили їх на навчання до Академії.

Курсантам Академії призначається стипендія, порядок, розмір та умови виплати якої встановлюються чинним законодавством та затвердженим ректором Положенням про призначення та виплату стипендій курсантам Академії.

Курсантам-відмінникам, які беруть активну участь у навчально-методичній, науковій та організаційній роботі кафедри, мають наукові публікації, авторські свідоцтва чи винаходи, можуть призначатися персональні (іменні) стипендії. Персональні (іменні) стипендії призначаються за поданням Вченої ради Академії та за погодженням з Державною митною службою України, згідно з порядком та умовами призначення відповідної персональної (іменної) стипендії.

Курсантам, які до вступу в Академію працювали в митних органах і мають персональні звання, виплата відповідної надбавки зберігається.

Студентам Академії стипендії виплачуються згідно з умовами договорів про навчання. Курсантам - іноземним громадянам призначення і виплата стипендій проводяться відповідно до чинного законодавства та міждержавних угод.

Курсанти та студенти Академії проходять щорічні профілактичні медичні огляди, які організовуються Академією на базі міської лікарні, та отримують у ній необхідне амбулаторне лікування. Фінансування зазначених заходів для курсантів Академії -громадян України здійснюється за кошти фонду соціально-культурного розвитку Академії; для курсантів-іноземців - відповідно до укладених угод; для студентів Академії - за кошти, сплачені за навчання.

Курсантам-випускникам - громадянам України наказом Державної митної служби України присвоюється спеціальне персональне звання "інспектор митної служби III рангу". Курсантам-випускникам - громадянам України, які отримали диплом з відзнакою, наказом Державної митної служби України присвоюється персональне звання "інспектор митної служби II рангу".

Курсантам-випускникам, які на момент зарахування до Академії працювали в митних органах України та мали персональне звання, наказом Державної митної служби України присвоюється чергове персональне звання в межах, передбачених нормативними актами Держмитслужби.

Слухачам, які на момент закінчення Академії працюють у митних органах України та мають персональне звання, наказом Держмитслужби за поданням митного органу може присвоюватися чергове персональне звання в межах, передбачених нормативними актами Держмитслужби.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 202; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь