Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Меню перегляду результатів моделювання



Меню перегляду результатів моделювання призначено для доступу до поточних оцінок функціонування статичних і динамічних об'єктів, а також механізмів управління, що становлять собою в сукупності імітаційну модель. До числа таких об'єктів відносяться пристрої, черги, вікна, вимоги на обслуговування і т.д. Активізація меню може здійснюватися тільки в процесі моделювання. Після натискання клавіші <F2 – Меню> забезпечується можливість візуального контролю поточних результатів експерименту. Далі необхідно вибрати альтернативу "Перегляд" і натиснути клавішу <Enter>. Після видачі вертикального меню необхідно активізувати альтернативу "Повна статистика". У результаті на екран видається меню, у якому перераховані всі пристрої, що входять у структуру моделі. Після вибору одного з них стає активним меню перегляду результатів моделювання (рис. 10).

 

 

Рисунок А.10 - Меню перегляду результатів моделювання

 

Меню містить сім альтернатив. Стисле призначення кожної з них полягає у тому, що:

"Черга" – забезпечує доступ до оцінок характеристик черг, установлених на вході пристрою, а також до довідкової інформації про позасистемні і внутрішньосистемні джерела, що формують чергу;

"Потоки" – надає можливість перегляду оцінок середніх часів перебування вимог у системі, законів розподілів цих часів і ймовірностей перебування вимог у системі протягом часу, що не перевищує задане обмеження;

"Пакети" – забезпечує можливість перегляду оцінок середніх часів доставки пакетів з вихідного вузла в пункт призначення в моделях мереж пакетної комутації;

"Ресурс" – надає можливість перегляду оцінок характеристик використання ресурсу і черги до ресурсу;

"Вікно" – дозволяє переглядати характеристики використання механізму вікна, а також довідкову інформацію про номери потоків, навантаження яких регулюється за допомогою цього механізму;

"Зборка заявок" – забезпечує можливість перегляду оцінок статистичних характеристик механізму складання заявок з безлічі вимог, що надходять з інших пристроїв;

"Гістограма" – надає можливість перегляду оцінки функції щільності розподілу вихідного потоку вимог із пристрою.

Активізація кожної з альтернатив, у випадку відсутності в описі пристрою відповідного механізму, призводить до видачі попереджень: "Черга відсутня", "Позасистемні потоки відсутні", "Пристрій не є пунктом призначення", "Ресурс не заданий", "Не заданий механізм вікна", "Складання відсутнє", "Гістограма не задана".

 

Одночасно з видачею меню перегляду результатів моделювання на екран виводиться вікно з найменуванням "Пристрій", що містить стандартний набір оцінок функціонування обслуговуючого пристрою. Для перегляду інших оцінок необхідно активізувати одну з перерахованих вище альтернатив.

 

Текстовий редактор

Текстовий редактор надає можливість створення і редагування імітаційних моделей, що становлять файли текстової інформації. Текстовий редактор „ДАСІМ” є найбільше оптимальним інструментом для підготовки вихідних текстів моделей. Він має всі можливості редагування файлів, що є в текстових процесорів, що поставляються як у складі інтегрованих середовищ різного призначення, так і у вигляді окремих програмних продуктів. Текстовий редактор тісно пов'язаний з іншими підсистемами моделюючого комплексу, що дозволяє використовувати його для виправлення синтаксичних і семантичних помилок, допущених на етапах уведення вихідного тексту моделі, її трансляції, логічного контролю й експериментування з нею.

Використання текстового редактора може здійснюватися в режимах прямого й автоматичного завантаження. У першому випадку редактор завантажується у вікно з меню "Файл" (альтернатива "Читання") або з меню "Запуск" (альтернатива "Виклик моделі"). У другому випадку редактор завантажується автоматично після перебування помилок, виявлених на одному з названих вище етапів. Вікно редактора займає в цьому випадку тринадцять рядків. Інші шість рядків (за винятком вікон меню, підказки і рамок) використовуються для видачі помилок.

Текстовий редактор заснований на використанні двовіконного інтерфейсу, що дозволяє досить просто формувати вихідний текст моделі, маючи на екрані можливість доступу до двох файлів. Оброблювані тексти можуть містити довільний набір малих і великих російських і латинських букв [4].

 

Завантаження моделі

Завантаження моделі у вікно редактора для наступного її коректування чи виконання імітаційного експерименту виробляються з використанням меню вибору файла. Для виконання цієї операції необхідно в головному меню за допомогою клавіш чи управління "мишкою" встановити курсор на альтернативу "Читання" і натиснути клавішу <Enter>. У результаті на екран видається меню вибору файла, наведене на рис. А.11.

 

 

Рисунок А.11 - Меню вибору файла

 

Як альтернативи меню містить найменування моделей, що знаходяться в підкаталозі /AS/MOD. Після установки курсору в позицію з необхідним ім'ям файла (моделі) і наступного натискання клавіші <Enter> виробляється завантаження моделі у вікно редактора. Найменування моделі може складатися з алфавітно-цифрового ідентифікатора, що включає не більш восьми символів. Ідентифікатор має починатися з латинської букви. Будь-яке найменування моделі може мати розширення, що включає не більш трьох латинських букв. Наприклад, ідентифікатор ASIM.MOD визначає найменування моделі (ASIM) з розширенням <MOD>.

У меню вибору файла одночасно може виводитися до 19 імен файлів. Якщо кількість файлів, що містяться в піддиректорії, більше кількості альтернатив меню, то за допомогою "мишки" чи клавіш управління курсором можна переглядати весь підкаталог. Після вибору необхідного найменування моделі і натискання клавіші <Enter> призводить до завантаження моделі у вікно текстового редактора (рис. А.12).

Завантаження моделі у вікно редактора для наступного її коректування чи виконання імітаційного експерименту можуть виконуватися також з меню "Запуск". Після активізації альтернативи "Виклик моделі" на екран видається вікно з найменуванням "Шлях" , у якому міститься шлях і найменування останньої викликаної моделі. Для її завантаження у вікно редактора необхідно натиснути кнопку "Уведення". При активізації альтернативи після завантаження комплексу це вікно порожнє. У цьому випадку для виклику моделі необхідно набрати шлях і її найменування. Після введення шляху і натискання кнопки "Уведення" чи клавіші <Enter> здійснюється завантаження тексту моделі у вікно редактора.

 

Рисунок А.12 - Вікно текстового редактора

 

У найменуванні вікна вказується обраний шлях. У нижню частину екрана виводиться рядок підказок, що містить інформацію про призначення функціональних клавіш:

<F1-допомога> – доступ до списку команд редактора;

<F2-запис> – запис моделі на гнучкий чи твердий магнітний диски;

<F3-вікно> – перехід у двовіконний режим роботи;

<F4-пошук> – пошук або заміна у файлі заданого шаблона;

<F5-меню> – активізація головного меню інтегрованого середовища;

<F6-запуск> – старт моделі на виконання.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 140; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь