Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Засоби для лікування хворих з дерматомікозами



Клотримазол – синтетичний препарат, що має широкий спектр протимі-козної дії. При місцевому застосуванні в низьких концентраціях виявляє фунгі-статичну дію, а у високих - фунгіцидну. Спектр дії: гриби роду Candida, збудники дерматомікозів, а також грампозитивні коки (стафілококи і стрептококи). Призначають тільки місцево (у формі крему, мазі, розчину, таблеток для інтравагінального застосування) для лікування мікозів стоп і урогенітального кандидозу.

Протипоказання: період вагітності.

Нітрофунгін - виявляє фунгіцидну дію на дерматофіти і гриби роду Candida. Застосовують для лікування хворих з епідермофітією, трихофітією (грибкове ураження волосся), грибковою екземою і кандидозом шкіри шляхом змащування ушкоджених ділянок (2-3 рази на день) до зникнення клінічних проявів хвороби.

Гризеофульвін - антибіотик, що продукується пліснявим грибом. Препарат добре всмоктується з травного каналу, його біозасвоєння збільшується у разі вживання жирної їжі. Краще всмоктується при застосуванні у формі суспензії. Препарат накопичується в клітинах епідермісу і, зв'язуючись із кератином, порушує синтез клітинної стінки грибів. Одужання настає після повної заміни інфікованого епідермісу. Застосовують при дерматомікозах. Призначають всередину у формі таблеток під час їди з олією або у формі суспензії.

Побічні ефекти: диспепсичні явища, головний біль, алергійні реакції, явища дезорієнтації, іноді лейкопенія. Під час дослідів на лабораторних тваринах у гризеофульвіну виявлено тератогенний та канцерогенний ефект.

Мазь Цинкундан. До складу мазі входять інгредієнти, які при місцевому застосуванні виявляють фунгістатичну і фунгіцидну дію. Мазь втирають в уражені ділянки 2 рази на день. Курс лікування - 15-20 діб. Застосовують при епідермофітії, дріжджових дерматозах.

Мікосептин. За фармакологічною дією препарат подібний до мазі Цинкундан. Після промивання шкіри теплою водою мазь втирають в шкіру або наносять на бинт та прикладають на уражені ділянки. Курс лікування - 2-6 тиж. З профілактичною метою застосовують 1-2 рази на тиждень.

Мікозолон - комбінований препарат (мазь), що містить міконазол та протизапальний кортикостероїд деперзолон. Застосовують при ураженнях шкіри і нігтів дерматоміцетами. Мазь ефективна при мікозах із суперінфекцією, що спричинена грампозитивними бактеріями.

Засоби для лікування хворих з кандидамікозами

Ністатин – антибіотик, що пригнічує ріст патогенних грибів і особливо дріжджових роду Candida, звикання до препарату виникає повільно. При вживанні всередину ністатин погано всмоктується і виводиться з калом. Призначають місцево у вигляді аплікацій на шкіру і слизові оболонки у формі мазі, свічок, суспензії та всередину - для профілактики і лікування кандидозів у дітей та дорослих зі зниженим імунітетом.

Побічний ефект: діарея. Якщо з'являється кашель та підвищується температура тіла, лікування слід припинити.

Леворин - антибіотик, активний у відношенні дріжджових грибів роду Candida і деяких найпростіших. За фармакологічними властивостями подібний до ністатину, але більш токсичний. Призначають всередину та місцево.

Побічні ефекти: нудота, діарея, дерматит.

Особливості роботи з протигрибковими препаратами

· клотримазол необхідно призначати тільки для зовнішнього застосування;

· ністатин несумісний з глюкозою;

· флуконазол, і н траконазол, кетоназол слід обережно застосовувати у хворих з порушенням функції печінки;

· амфоглюкамін доцільно призначати після їди, а гризеофульвін - під час їди;

· клотримазол, кетоконазол (нізорал), міконазол, флуконазол протипоказані жінкам у період вагітності.

Протигельмінтні засоби

Протигельмінтні засоби - це препарати, які застосовують для лікування гельмінтозів. Гельмінтози дуже поширені серед населення земної кулі. Збудниками гельмінтозів є глисти (гельмінти) та їхні личинки, які паразитують в організмі людей і тварин. Відомо 3 класи гельмінтів: а) нематоди (круглі глисти - аскариди, гострики); б) цестоди (стьожкові глисти - бичачий, широкий і карликовий ціп'як); в) трематоди (сисуни).

Таблиця 13. Класифікація протигельмінтних засобів


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 323; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь