Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Принципи територіальності, спеціалізації та інстанційності в побудові системи судів загальної юрисдикції.



1. Місцевимизагальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).

2. Місцевими господарськими судами є окружні господарські суди.

3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, визначені процесуальним законом.

1. Апеляційні суди діють як суди апеляційної інстанції, а у випадках, визначених процесуальним законом, - як суди першої інстанції, з розгляду цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

2. Апеляційними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є апеляційні суди, які утворюються в апеляційних округах.

3. Апеляційними судами з розгляду господарських справ, апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються у відповідних апеляційних округах.
1. У системі судоустрою діють вищі спеціалізовані суди як суди першої інстанції з розгляду окремих категорій справ.

2. Вищимиспеціалізованими судами є:

1) Вищий суд з питань інтелектуальної власності;

2) Вищий антикорупційний суд.

3. Вищі спеціалізовані суди розглядають справи, які віднесені до їх юрисдикції процесуальним законом.
1. Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустроюУкраїни, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.

. Верховний Суд:

1) здійснюєправосуддя як суд касаційноїінстанції, а у випадках, визначенихпроцесуальним законом, - як суд першоїабоапеляційноїінстанції, в порядку, встановленомупроцесуальним законом;

2) здійснюєаналізсудової статистики, узагальненнясудової практики;

3) надаєвисновкищодопроектівзаконодавчихактів, якістосуютьсясудоустрою, судочинства, статусу суддів, виконаннясудовихрішень та іншихпитань, пов’язанихізфункціонуваннямсистемисудоустрою;

4) надаєвисновок про наявністьчивідсутність у діяннях, у якихзвинувачується Президент України, ознакдержавноїзрадиабоіншогозлочину; вносить за зверненнямВерховної Ради Україниписьмовеподання про неспроможністьвиконання Президентом Українисвоїхповноважень за станом здоров’я;

5) звертається до Конституційного Суду Українищодоконституційностізаконів, іншихправовихактів, а такожщодоофіційноготлумачення КонституціїУкраїни;

6) забезпечуєоднаковезастосування норм права судами різнихспеціалізацій у порядку та спосіб, визначеніпроцесуальним законом;

7) здійснюєіншіповноваження, визначені законом.

24 . Спеціалізація судів.

1. Суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

2. У випадках, визначених законом, а також за рішенням зборів суддів відповідного суду може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ.

3. У місцевих загальних судах та апеляційних судах діє спеціалізація суддів і здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

4. Судді (суддя), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обираються з числа суддів відповідного суду зборами суддівсього суду за пропозицією голови суду або за пропозицією будь-якого суддівього суду, якщо пропозиція голови суду не булла підтримана, на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно.

5. Кількість суддів, уповноважених здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх,  визначається окремо для кожного суду зборами суддівцього суду.

6. Суддею, уповноваженим здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, може бути обрано суддю зі стажем роботи суддею не менше десяти років, досвідом здійснення кримінального провадження в суді і високими морально-діловими та професійними якостями. У разі відсутності в суді суддів з необхідним стажем роботи суддя, уповноважений здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обирається з числа суддів, які мають найбільший стаж роботи на посаді судді.

7. Судді, уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, не звільняються від виконання обов’язків суддів і до відної інстанції, протее здійснення ними таких повноважень ураховується при розподілі судових справ та має пріоритет не значення.

25. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції.

1. Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.                          2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.                                                                       3. Підставами для утворення чи ліквідації суду в зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.                           4. Кількість суддів у суді визначається Державною судовою адміністрацією України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.Законом України "Про судоустрій і статус суддів" визначений порядок утворення і ліквідації судів. Вказаний порядок поширюється на всі суди, окрім Конституційного Суду України і Верховного Суду України, назва і наявність яких закріплені Конституцією України (Розділ VIII ч. з ст. 124, ч. 2 ст. 125, чч. 1 і 2 ст. 128, Розділ XII). А тому їхня ліквідація можлива лише шляхом внесення змін до Конституції України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 305; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь