Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ТЕОРЕТИЧНІ І НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ГОТЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ ТА ДОСВІД СТВОРЕННЯ ГОТЕЛІВ



ЗМІСТ

 

 

Вступ…………………………………………………………………………… 4
Розділ 1. Теоретичні і нормативно-правові основи готельного бізнесу та досвід створення готелів………………………………………………………   6
1.1.Історія розвитку готельного бізнесу в Україні 6
1.2. Нормативно-правова база забезпечення розвитку готельного бізнесу. в Україні………………………………………………………………………..   9
1.3. Міжнародна і вітчизняна класифікація готелів і готельних послуг…... 15
1.4. Обгрунтування актуальності проекту…………………………………... 25
Висновок до розділу 1………………………………………………………… 26
Розділ 2. Дослідження ринку готельних послуг…………………………….. 28
2.1. Дослідження сучасного стану розвитку готелів в Україні…………….. 28
2.2. Маркетингове дослідження ринку готельних послуг………………….. 35
2.3. Дослідження основних тенденцій розвитку ринку та надання готельних послуг………………………………………………………………   39
2.4. Аналіз споживачів………………………………………………………... 43
2.5. Аналіз конкурентного середовища……………………………………… 46
2.6. Дослідження альтернатив проекту……………………………………… 50
Висновок до розділу 2………………………………………………………… 53
Розділ 3. Обгрунтування та аналіз ризиків обраного варіанту проекту…... 55
3.1. Опис продукту проекту………………………………………………….. 55
3.2. Учасники проекту………………………………………………………… 56
3.3. Комерційний аналіз проекту…………………………………………….. 59
3.4. Технічний аналіз проекту………………………………………………... 60
3.5. Інвестиційний аналіз проекту…………………………………………… 68
3.6. SWOT аналіз та аналіз ризиків проекту………………………………… 72
Висновок до розділу 3………………………………………………………… 75
Розділ 4. Розробка предметної області, документів та організаційних заходів проекту………………………………………………………………...   77
4.1. Опис предметної області проекту…………………………………......... 77
4.2. Розробка плану виконання проекту……………………………………... 79
4.3. Розробка бюджету проекту……………………………………………… 81
4.4. Розробка WBS і OBS структур проекту продукту…………………… 83
4.5. Формування команди проекту…………………………………………... 84
4.6. Заходи забезпечення якості проекту……………………….... 86
Висновок до розділу 4………………………………………………………… 89
Висновки………………………………………………………………………. 91
Список використаних джерел………………………………………………... 95
Додатки………………………………………………………………………… 100


ВСТУП

Актуальність. Готельне господарство на сучасному етапі розвивається на індустріальній основі і являє собою галузь економіки, яка забезпечує значні бюджетні надходження, в тому числі - валютні за рахунок розвитку іноземного туризму. В багатьох країнах та містах ця галузь стає однією з найважливіших сфер заняття населення. Як розвиток туризму викликав розширення готельної справи, так і використання готельних і туристичних комплексів сьогодні сприяє, у свою чергу, розвитку іноземного туризму, культурних зв'язків, розширенню спілкування між людьми та зближенню народів.

Наша країна перейшла до ринкових відносин у час, коли на міжнародному ринку сталися суттєві зміни в туристичній галузі, важливою складовою якої є готельний сервіс. Загалом у світі налічується близько 307683 готелів, загальна кількість номерів у готелях світу досягла 11 333 199. По офіційним даним, на сьогоднішній день в Україні нараховується понад 4,5 тис. готелів, пансіонатів, санаторіїв, будинків і таборів відпочинку, готових у високий сезон одночасно прийняти 620 тис. чол.

Ізмаїл - затишне, невелике місто на березі річки Дунай. До міста часто прибувають іноземні туристи. Готельний ринок м. Ізмаїл не задовольняє потреб споживачів.

Мета самостійної  роботи – обґрунтувати і розробити основні документи проекту створення готелю у м. Ізмаїл.

Мета дослідження передбачає виконання таких завдань:

- визначити теоретичні і нормативно-правові основи готельного бізнесу та досвід створення готелів;

- дослідити ринок готельних послуг в Україні та м. Ізмаїл;

- обгрунтувати та провести аналіз ризиків обраного варіанту проекту;

- розробити предметну область, документи та організаційні заходи проекту.

Об’єктом дослідження є процес створення і функціонування готелів в Україні та у м. Ізмаїл.

Предметом дослідження є процес обґрунтування та розробки документів і заходів проекту створення готелю у м. Ізмаїл.

Були застосовані наступні методи дослідження – історичний аналіз, структурний аналіз, проектний аналіз та програмно-імітаційна оптимізація варіантів проектного фінансування з застосуванням програмних пакетів Microsoft Project і Microsoft Excel.

Наукова новизна полягає у дослідженні специфічних зовнішніх і внутрішніх факторів процесу створення готелю у м. Ізмаїл в умовах невизначеності з урахуванням можливих ризиків.

Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні економічної доцільності та розробленні основних документів для реалізації проекту створення готелю у м. Ізмаїл.

Структура роботи. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів (двадцяти двух підрозділів), висновків, загальний обсяг складає 122 сторінки. Список використаних джерел містить 65 найменувань. У роботі вміщенно 5 рисунків та 16 таблиць. Положення основного тексту доповнює матеріал, викладений у одинадцяти додатках.



РОЗДІЛ 1

Висновок до розділу 1

На Русі готельна справа зародилася в ХІІ-ХІІІ ст. налагоджувалися стійкі торговельні відносини, різнобічні культурні та релігійні зв'язки. У XVI - першій половині XVII ст. одним із торговельних центрів Східної Європи був Київ. Бурхливий розвиток готелебудівництва розпочався після приєднання України до Московської держави. У 80-90 – х роках XIX ст. на Бессарабській площі також було збудовано готель «Пале – Рояль» у стилі французького ренессансу.

Державна політика щодо розвитку готельного бізнесу як основної складової туристичної галузі та сфери послуг спрямована на поліпшення якісних критеріїв його функціонування. До порівняно нових вітчизняних організаційних форм у готельному господарстві належать готельні асоціації, створені на регіональному рівні. Такі асоціації мають спільні риси з закордонними корпоративними готельними об'єднаннями .Серед напрямів державної підтримки розвитку готельного бізнесу слід виділити: визначення і стимулювання пріоритетних напрямів розвитку готельного бізнесу; підготовка нормативних актів, необхідних для відлагодження ринкового механізму діяльності готельного бізнесу в межах загальної державної політики щодо розвитку сфери послуг; розробка і затвердження науково обґрунтованих державних стандартів у сфері готельних послуг.

Сучасний готельний бізнес характеризується наявністю різних форм і видів підприємств розміщення. Готельні підприємства також можна класифікувати за зручним розташуванням транспортних засобів, за правом власності. Однак на перше місце при класифікації готелів важливим є рівень комфорту. У світовій практиці готельний фонд групують за різними ознаками. Поряд з тим, різноманіття підприємств готельного сервісу, а також періодична поява нових видів робить будь-яку систематизацію типів і характеристик підприємств розміщення досить умовною. Узагальнюючи теоретичні положення і досвід практики, необхідно відзначити, що трактування певного типу готельного підприємства повною мірою залежить від його призначення та комплексу послуг, що надаються.

За результатами досліджень витрати туристів на готельні послуги становлять приблизно від 30% до 50% від їх загальних витрат. І хоча сьогодні спостерігається тенденція будівництва вишуканих, неймовірно дорогих готелів. однак секрет гостинності криється все ж таки не в розкоші і пишності, а в чуйності і здатності вгадати настрій і бажання клієнтів, врахлвуючи їх платоспроможність.

 

 



РОЗДІЛ 2

Аналіз споживачів

Споживач — фізична або юридична особа, яка споживає виготовлені іншими суб'єктами товари, а також товари та послуги власного виробництва.

Споживачем людина стає від свого народжен­ня. Саме життя в родині надає дітям можливість опанувати ази відповідної поведінки: вибір та споживання продуктів харчування, різних товарів та послуг, виходячи з їхньої значущості, корис­ності, необхідності. Крім того, малеча починає на практиці засвоювати правила поводження в різних закладах: лікувальних, навчальних, розва­жальних, торговельних тощо.

Таким чином, виникає об'єктивна необхідність у формуванні основ споживацьких знань, відповідної культури, вироблення навичок розумної споживацької поведінки вже з дошкільного віку. [8]

Для того, щоб виявити хто саме буде споживачами готельних послуг в місті Ізмаїл проведемо анкетування.

Анкетування – емпіричний соціально-психологічний метод одержання інформації на підставі відповідей на спеціально підготовлені, що відповідають основній задачі дослідження питання, що складають анкету. Анкетування – метод масового збору матеріалу за допомогою спеціально розроблених анкет. Анкетування ґрунтується на припущенні, що людина відверто відповідає на задані йому питання [63]. Однак, як показує останні дослідження ефективності даного методу, ці чекання виправдуються приблизно наполовину. Це обставина різко звужує діапазон застосування анкетування і підриває довіра до об'єктивності отриманих результатів.Зараз використовуються різні типи анкет.

1. Відкриті, надає респондентові можливість відповідати своїми словами. Відповіді на них містять більше інформації, але їх складніше обробляти.

2. Закриті, у яких учням приходиться вибирати один з готових відповідей.

Закрите запитання містить усі можливі варіанти відповідей і опитуваний просто вибирає один із них.

Форми закритих запитань можуть бути різні. Найпоширенішими з них є альтернативні запитання (передбачають відповідь «так» або «ні») і запитання з вибірковою відповіддю. Доволі часто дослідники використовують усілякі шкали, зокрема:

- шкалу оцінок (від «незадовільно» до «відмінно»);

- шкалу Лайкерта, де респондентові пропонують висловити ступінь згоди чи незгоди із суттю зробленої заяви;

- семантичний диференціал, тобто шкалу розрядів між двома біполярними поняттями, на якій респондент обирає точку, що відповідає його сприйняттю певної характеристики;

- іменні, потребуючі вказувати прізвища випробуваного;

- анонімні, що обходяться без прізвища випробуваного та ін..

Анкетування може бути усним, письмовим, індивідуальним, груповим, але в будь-якому випадку повинне відповідати двом вимогам – репрезентативності й однорідності вибірки. Матеріал анкетування піддається кількісній і якісній обробці.

Під час проведення анкетування потрібно визначити мету об’єкту дослідження:

Вивчення товару. Під вивченням товару розуміють ті напрямки досліджень, що мають на меті відповісти на запитання, наскільки товари, що вироблені або вироблятимуться даним підприємством, відповідають потребам, смакам, бажанням споживача.

Вивчення покупця. Метою вивчення покупця є виявлення і детальне дослідження тих категорій осіб (покупців і споживачів), котрим адресована продукція фірми, а також їхніх навичок і мотивів, якими вони керуються у своїй поведінці на ринку.

Вивчення ринку. Кожен ринок не є якимось однорідним утворенням, він диференціюється за різноманітними ознаками. Під вивченням ринку розуміють дослідження галузевих, регіональних, товарних ринків і ринків покупців. Основна мета такого дослідження - визначити (загалом або щодо кожного ринку зокрема) потенціал продажу і скласти прогноз на майбутнє. Іншими словами, дати кількісну оцінку існуючих і потенційних можливостей збуту продукції фірми.

Вивчення навколишнього середовища. Діячеві міжнародного ринку потрібно розібратися в закордонному середовищі й іноземних інституціях і бути готовим до перегляду фундаментальних уявлень про те, як люди реагують на спонукальні прийоми маркетингу. Відмінності і значущість політичного, культурного, економічного й інституційного оточення суттєво впливають на комплекс маркетингу. Набір товарів і послуг, розрахованих на задоволення виявлених потреб в одній країні, наприклад європейській, буде суттєво відрізнятися від такого набору для іншої країни, наприклад африканської.

Для вивчення споживачів готельних послуг було проведено анкетування (додаток К) .

В анкетуванні брали участь 100 чоловік. З них 67 % чоловічої статі, 33% жіночої. Як виявилось більшість споживачів віком от 31 до 45 років;  більше 50 % одружені, 57 % громадян подорожують по роботі; найчастіше подорожують раз на місяць; 51 % опитуваних громадян мають місячний дохід більше 5000 грн; найголовнішим в готелі вважають асортимент послуг; одним з найважливіших недостатків готелів вважають відсутність в номерах ліжків для дітей.

Висновок до розділу 2

Український готельний ринок істотно пожвавився після перемоги України і Польщі в тендері на право проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». За оцінками вітчизняних готельєрів до 2014 року в українські чотири- і п'ятизіркові готелі інвестують $300 млн. і в столиці з'являться близько 35 нових готелів (таблиця 2.2) на 100-250 номерів кожний.

В маркетинговому дослідженні ринку готельних послуг виявлено найкращі готелі країни: «Radisson SAS»; «Опера»; «Дніпро»; «HYATT Regency Kiev».

За допомогою SWOT-аналізу виявлено, що ринок готельних послуг не є досконалим. Сфера готельного бізнесу загалом не має досконалого стратегічного напряму, має незадовільний рівень менеджменту, недостатню різноманітність пропонованих послуг. Для того щоб підвищити рівень готельних послуг треба цікавитись розвитком готельного бізнесу в світі, приділити увагу розвитку маркетингової стратегії, розширювати ринок готелів в Україні.

Аналіз споживачів показав, що готельними послугами будуть користуватись 67 % чоловічої статі, 33% жіночої. Як виявилось 51 % споживачів віком от 31 до 45 років; більше 50 % одружені, заміжні; 57 % опитуванних подорожують по роботі.

Проведено аналіз конкурентного середовища готелю. Визначено, що конкурентоспроможність – це зумовлене економічними, соціальними та політичними чинниками становище країни або окремого товаровиробника на внутрішньому та зовнішньому ринках [8]. Розроблено дослідження, об’єктами якого стали такі готелі: готель «Старе місто», «Грін Хол», «Прем'єр Готель», «Віп-Готель», «Гостинний Двір». За результатами оцінки готелів конкурентів можна зробити висновок, що в Ізмаїлі є два готелі з високою конкурентоспроможністю на готельному ринку - це: «Старе місто» та «Грін Хол».

Досліджено три альтернативних варіанти проекту: проекти будівництва в найближчих селах до міста Ізмаїл :в с. Броска, с. Матроска та в самому місті Ізмаїл. Проведена оцінка альтернатив з використанням визначених критеріїв показала, що найкращим альтернативним варіантом проекту є створення готелю у м. Ізмаїл.



РОЗДІЛ 3

Опис продукту проекту

Продуктом даного проекту є готель в місті Ізмаїл.

Готель буде розташований в м. Ізмаїл, за адресою: вул. Фанагорійська. З одного боку від готелю буде розташована пам’ятка культури Ізмаїльська фортеця, з другого- Миколаївська церква. Через дорогу від готеля відпочиваючі зможуть насолодитися міським пляжем на березі річки Дунай. Це дуже зелена, гарна місткість, де можна добре провести вільний час.

Готель буде складатися з трьох поверхів, де на першому поверсі будуть розміщені рецепшин, ресторан, сауна (масаж), кімната для дітей; на другому поверсі - 8 стандартних номерів та 8 номерів економ класу; на третьому поверсі - 4 номера люкс, 8 напівлюкс і технічні приміщення.

Всього номерний фонд  готелю складатиме 28 номерів, серед яких можна виділити номери різних класів: економ клас, стандартний, напівлюкс, люкс.

В економ клас входять 2 односпальні ліжка, 2 тумбочки, 2 стільці, кондиціонер, шафа-купе, дзеркало, душова кабіна, санвузол.

Стандарт клас - 2 односпальні ліжка, 2 тумбочки, 1 журнальний столик, 2 стільці, конденціонер, шафа-купе, дзеркало, душова кабіна, санвузол.

Напівлюкс - 1 двоспальне ліжко, 2 тумбочки, 1 журнальний столик, 2 крісла, міні-бар, телевізор, тумбочка під телевізор, телефон, кондиціонер, шафа-купе, електрочайник, набір посуду, душова кабіна, умивальник, дзеркало, санвузол.

Люкс - 1 євро ліжко, 2 тумбочки, 1 журнальний столик, 2 крісла, міні-бар, телевізор, тумбочка під телевізор, телефон, кондиціонер, шафа-купе, електрочайник, набір посуду, душова кабіна, умивальник, дзеркало, санвузол.

Комплекс послуг готелю, що надасть готелю конкурентних переваг:

- ресторан;

- сауна;

- масажні послуги;

- кімната для дітей.

Організаційна структура готелю : директор, адміністратор, менеджер, бухгалтер – економіст, портьє, прибиральниця.

Персонал, який буде входити до служби прийому, буде працювати за міжнародними стандартами в три зміни: денна з 7.00 до 15.00; вечірня з 15.00 до 23.00; нічна з 23.00 до 7.00.

До маркетингових заходів готелю будуть відноситися перш за все:

- реклама на радіо, по телебаченню; установка біл – бордів, які знаходяться по дорозі в місто Ізмаїл, по маршруту Одеса-Ізмаїл,в місцевих транспортних засобах;

- створення сайта готелю, де можна буде завчасно бронювати номер, ознайомитися з переліком послуг, з наявною категорією номерів (фото), а також можна залишити відгук про готель;

- розповсюдження флаєрів в пік сезону, а саме в місцях скупичення людей (в парках, кінотеатрах, на вокзалі, на автостанціях).

 

 

Учасники проекту

Для управління будь-яким проектом на період його здійснення створюється специфічна тимчасова організаційна структура, очолювана керівником проекту.

За формою команда проекту відображає існуючу організаційну структуру управління проектом, розділення функцій, обов'язків і відповідальності за прийняті рішення в процесі його реалізації. На верхньому рівні структури знаходиться менеджер проекту, а на нижніх - виконавці, відділи і фахівці, що відповідають за окремі функціональні сфери.

 За змістом команда проекту є групою фахівців високої кваліфікації, що володіють знаннями та навичками, необхідними для ефективного досягнення цілей проекту. Основним інтегруючим чинником створення і діяльності команди виступає стратегічна мета - реалізація проекту. Учасники проекту наведені в таблиці 3.1.

Таблиця 3.1 - Характеристика учасників проекту за їх ролями у проекті

№ пп/п Участники проекта Роль у проекті
1. Ініціатор Надає ідею про створення готелю в м. Ізмаїл.
2. Інвестор Розділяє відповідальність за успіх проекту і впливає на його реалізацію всіма доступними засобами.
3. Замовник Зацікавлений в здійсненні проекту и досягненні його результатів.
4. Кредитор Забезпечує кредитом для створення готелю.
5. Команда проекту (керівник проекту, помічник керівника проекту, маркетолог, юрист, бухгалтер, кнономіст, HR-менеджер, дизайнер) Розробка проекту та управління протягом всього життєвого циклу..
6. Постачальники Здійснює поставки будівельних матеріалів, технічного обладнання, спеціальних пристроїв, меблів, для готелю в місті Ізмаїл.
7. Генеральний підрядчик Несе відповідальність за виконання робіт відповідно до контракту.
8. Проектувальник Несе відповідальність за якісні проектувальні роботи.
9. Експерт Видає заключне рішення та незалежні висновки щодо проекту

 

З кожною з сторін, необхідно провести переговори для з'ясування проблем, які стоять перед ними. Характеристика учасників проекту наведена в таблиці 3.2.

Метою аналізу зацікавлених сторін є визначення їхнього інтересу у вирішенні виявлених проблем, а також, яким чином їх інтереси узгоджуються з підтримкою проекту і розподілом ризиків. Для цього необхідно з'ясувати наступне:

- підстави та умови участі зацікавлених сторін у вирішенні проблем;

- перспективи та умови розвитку відносин між зацікавленими сторонами з метою успішного вирішення проблем;

- обсяг участі у вирішенні проблем окремих зацікавлених сторін, адекватний їх вигодам в майбутньому;

- протиріччя на користь зацікавлених сторін, які можуть призвести до конфліктів і підвищувати ризик дозволу проблем в майбутньому.

Таблиця 3.2 - Характеристика учасників проекту по схемі «вигоди – внесок»

№ п/п Організація,  посада Вигоди, які отримає учасник Втрати, які понесе учасник Внесок – механізм участі в проекті
1 2 3 4 5
1. Ініціатор Створення готелю в місті Ізмаїл . Підвищення навиків . Час на експертизу та час на виконання проекту може збільшуватися. Подача ідеї про створення готелю та підвищення методів надання послуг. Контроль та вдосконалення проектних рішень.
2. Замовник Отримання прибутку після реалізації проекту за рахунок залучення клієнтів потребуючих в послугах Час на консультації, експертизу і реалізацію проекту,. Час на отримання дозволів для відкриття готелю, оренда приміщення. Внесення грошових коштів. Зацікавленість у відкритті підприємства з наданням послуг високої якості.
3 Команда проекта Набуття навиків. Оплата за виконану роботу. Час на виконання робіт. Помилки у виконанні робіт. Управління проектом до його завершення.
4 Інвестор Надання обладнання, приміщення для оренди. Грошові кошти для оренди приміщення та закупівлі обладнання. Фінансування проекту та інвестиції в обладнання.
5 Генеральний підрядник Отримання оплати праці за виконану роботу. Час на виконання замовлення. Виконання робіт реконструкції будівлі під готель.
6 Проектувальник Створення унікальної моделі та іміджу готелю. Налагодження нових зв’язків. Час на виконання замовлення. Неякісно виконана робота. Виконання проектних робіт протягом проекту.

 

Продовження таблиці - 3.2

1 2 3 4 5
7 Постачальники Прибуток. Вигідні умови контракту. Налагодження нових зв’язків та каналів надання послуг. Відмова від інших контрактів. Перебої з поставкою продукції. Поставка матеріалів для реконструкції приміщення під готельний бізнесу
8 Споживачі кінцевого продукту проекту (населення різної вікової категорії Отримання високоякісного результату. Задоволення результатом. Очікування на реалізацію проекту. Незадоволення результатами проекту Визначають вимоги до продукту та є його користувачами.
9. Експерт Налагодження нових зв’язків. Винагорода за роботу. Відмова від інших контрактів Незалежні висновки по результатах

Комерційний аналіз проекту

Комерційний аналіз – це аналіз в ході якого аналізується ринок збуту тої продукції, яка буде вироблятися після реалізації інвестиційного проекту, тобто скільки потрібно виробляти продукції, і ринок продукції, необхідної для забезпечення реалізації проекту (перш за все ціни на неї) [46].

Якщо розглядати існуючі методи ціноутворення то можна виявити за яким методом буде створюватись ціна у продукті проекту. У цілому всі методи ціноутворення можна поділити на затратні та маркетингові [15]. В проекті застосовується маркетинговий метод ціноутворення, а саме - визначення ціни з орієнтацією на конкурентів.

В додатку А розраховані витрати на наповнення номерів готелю та детально описані складові кожного класу номерів.

До наповнення номерів необхідні такі меблі: односпальні ліжка, тумбочки, стільці, кондиціонер, шафа-купе, дзеркало, душова кабіна, санвузол, журнальний столик, євро-ліжко, міні-бар, крісла, телевізор, тумбочка під телевізор, телефон, електрочайник, набір посуду, умивальник, двоспальне ліжко.

 

В підрозділі 2.5 «Аналіз конкурентного середовища» було розглянуто основних конкурентів готелю.

У готелі ціна на номери за класами за день проживання буде становити: економ клас – 220 грн., стандартний – 540 грн., напівлюкс – 800 грн., люкс – 1020 грн.

Конкурентними перевагами готелю буде комплекс додаткових послуг, в які будуть входити:

- ресторан;

- сауна;

- масажні послуги;

- кімната для дітей.

До маркетингових заходів готелю будуть відноситися перш за все:

- реклама на радіо, по телебаченню; установка біл – бордів, які знаходяться по дорозі в місто Ізмаїл, по маршруту Одеса-Ізмаїл і в місцевих транспортних засобах;

- створення сайта готелю, де можна буде завчасно бронювати номер, ознайомитися з переліком послуг, з наявною категорією номерів (фото), а також можна залишити відгук про готель;

- розповсюдження флаєрів в пік сезону, а саме в місцях скупчення людей (в парках, кінотеатрах, на вокзалі, на автостанціях та ін.).

 

 

Висновки до розділу 3

Продуктом проекту є готель у місті Ізмаїл. Готель буде складатися з трьох поверхів, де на першому поверсі будуть розміщені рецепшин, ресторан, сауна (масаж), кімната для дітей; на другому поверсі - 8 стандартних номерів та 8 номерів економ класу; на третьому поверсі - 4 номера люкс, 8 напівлюкс і технічні приміщення. Всього номерний фонд готелю складатиме 28 номерів, серед яких можна виділити номери різних класів: економ клас, стандартний, напівлюкс, люкс.

Учасниками проекту є ініціатор, інвестор, замовник, кредитор, керівник проекту, команда проекту, постачальники, дизайнер, генеральний підрядчик, експерт, юрист, маркетолог, проектувальник.

Під час проведення комерційного аналізу визначена цінова політика готелю, за якою ціна на номери за класами за день проживання буде становити: економ клас – 220 грн., стандартний – 540 грн., напівлюкс – 800 грн., люкс – 1020 грн. При цьому конкурентними перевагами готелю будуть такі додаткові послуги як ресторан, сауна, масаж, кімната для дітей.

У ході технологічного аналізу проекту визначені усі технологічні процеси, які будуть проходити в готелі. В технологію послуг готелю входять: технологія резервування місць в готелі, технологія експлуатації номерного фонду готелю, технологічні процеси в службі прийому, технологічні процеси, обладнання та експлуатаційна документація служби прийому та розміщення готелю

В процесі проведення інвестиційного аналізу розраховані такі показники : чиста приведена вартість, внутрішня норма прибутковості, рентабельність інвестицій, термін окупності інвестицій. Загальна сума інвестиційної діяльність складає 548713 грн., операційної – 363728 грн., ЧДД проекту – 1112943,1 грн., індекс доходності - 28, термін окупності 2 роки та 260 днів, внутрішня норма доходності – 42%.

В SWOT - аналізі переважають сильні сторони, а саме: привабливе розташування готелю, рівень культури сервісу вище, ніж у основного конкурента; вихід на нові сегменти, можливість надання якісного відпочинку, завдяки комфортабельним умовам, розширення асортименту послуг.

Основними ризиками, з якими може зіткнутися готель є спад туристських потоків, зміна сегмента готельного бізнесу на ринку, нестабільний фінансовий стан населення, збільшення числа готелів у цьому сегменті, зміни споживчого попиту, відсутність постачання.

 



РОЗДІЛ 4

Розробка бюджету проекту

Для того, щоб розрахувати бюджет проекту доцільно перенести структуру проектних робіт до MS Project. Необхідно включати до бюджету проекту сумарні оціночні витрати, необхідні для реалізації проекту. Перед тим як приступити до реалізації проекту, необхідно визначити вимоги за обсягами робіт і вимоги до бюджету. Обидва ці фактори є вкрай важливими, оскільки являють собою цільовий план, з яким порівнюється виконання проекту.

Заробітна плата проектної команди представлена в таблиці 4.2.

Таблиця 4.2 - Ставки заробітних виплат команді проекту

Ресурс Стандартна ставка, грн./міс
Керівник проекту 6 000
Помічник керівника проекту 4 000
Маркетолог 3 000
Економіст 2000
Бухгалтер 2500
Юрист 3 500
HR-менеджер 3 000
Дизайнер 2500
Всього 26500

 

По завершенню проекту визначається освоєння витрат, для чого фактичні витрати порівнюються із значеннями, закладеними в бюджеті. Орієнтований бюджет проекту представлений на рисунку 4.2.

Рисунок 4.2 – Бюджет проекту по роботах

Бюджет проекту по роботах показує, що основні витрати припадають на фазу виконання проекту і складають – 3 466 936,50 грн. На фазі підготовки проекту витрати складають – 18 612,50 грн., на фазі розробки ТЕО 38 440,50 грн., а фаза закриття проекту становить 30 466,15 грн. В цілому витрати по проекту складуть 3 595 058,90 грн.

Формування команди проекту

Підвищення складності проектів, використання нових технологій вимагають створення комплексних команд. Вони складаються з різних спеціалістів, які працюють поруч один з одним.

Команда проекту — це певна чисельність людей, які працюють разом для досягнення спільної мети. Вони безпосередньо працюють над здійсненням проекту і підпорядковані керівникові (менеджеру) проекту. Команда проекту створюється на період реалізації проекту і після його завершення розпускається.

Командна робота має синергічний ефект, коли опрацьовуються різні пропозиції, надається конструктивна допомога одним членам команди з боку інших, що сприяє досягненню більш високих результатів.

Вимоги до членів команди проекту представлені в таблиці 4.3.

Таблиця 4.3 – Вимоги до членів команди проекту

Члени команди проекту Кваліфікаційні вимоги Навички
1 2 3
Керівник проекту Вищий навчальний заклад (ВНЗ) IV рівня акредитації з підготовки магістрів з управління проектами - організувати ефективну роботу проектної команди; - відстоювати проект на вищому організаційному рівні; - налагоджувати зв'язки з партнерами проекту; - самостійно приймати правильні рішення; - захищати цілісність проекту та інтереси усіх його учасників; - забезпечити творчу активність проектної команди особистим прикладом.
Помічник керівника проекту ВНЗ IV рівня акредитації з підготовки магістрів з управління проектами - контролювати використання проектних ресурсів; - створити відповідну атмосферу в проектній команді, що стимулюватиме творчість та ініціативність її членів, - обмін думками та новими ідеями; - налагодити підбір фахівців у проектну команду з урахуванням завдання і вимог проекту;
Маркетолог ВНЗ IV рівня акредитації, спеціалізовані курси - організація і безпосередня участь у проведенні комплексних досліджень національних та міжнародних товарних ринків; - вивчення кон'юнктури ринку; - проведення сегментації ринків і вибір цільових сегментів; - вивчення поведінки споживачів .

Продовження таблиці 4.3

1 2 3
Юрист ВНЗ IV рівня акредитації - розробка або участь в розробці документів правового характеру; - правова допомога структурним підрозділам у підготовці та оформленні правових документів; - підготовка обгрунтованих відповідей при відхиленні претензій третіх осіб; - здійснення контролю за своєчасністю подання структурними підрозділами інформації для підготовки відповідей на претензії, позовні заяви, т.і..; - інформування працівників про нормативно правові акти та зміни в них; - консультації працівників з організаційно-правових та інших юридичних питань, підготовка висновків, сприяння в оформленні документів і актів майново-правового характеру.
Бухгалтер ВНЗ IV рівня акредитації - оформлення бухгалтерських документів, контроль за грошовим оборотом.
Економіст ВНЗ IV рівня акредитації - вивчення, аналіз та узагальнення результатів розгляду претензій, судових і арбітражних справ, практики укладання та виконання господарських договорів; - участь у роботі з укладення господарських договорів, проведенні їх економічної експертизи.
HR-менеджер ВНЗ IV рівня акредитації - створює ефективну систему управління кадрами і соціальними процесами готелю; - визначає потребу готеля в персоналі; - розробляє систему заміщення посад та робочих місць; - вивчає ринок праці з метою визначення можливих джерел забезпечення необхідними кадрами; - організовує пошук кандидатів.
Дизайнер ВНЗ IV рівня акредитації - здійснює переддрукарську підготовку оригінал-макетів відповідно до технологічних вимог поліграфічного виробництва; - проведення оформлювальних робіт; - вивчення вимог, що пред'являються замовниками до проектованих виробів, технічних можливостей готелю для їх виготовлення; - відбір та аналіз науково-технічної інформації, необхідної на різних стадіях (етапах) художнього конструювання; - взаємодія з технічною службою з метою підтримки комп'ютерної техніки, яка використовується відділом реклами, в робочому стані та забезпеченні модернізації техніки і програмного забезпечення.

 

З наведеної таблиці можна зробити висновок, що всі фахівці повинні мати вищу освіту, тобто закінчити вищі навчальні заклади IV рівня акредитації з підготовки магістрів з управління проектами, маркетингу. Крім цього, вони повинні мати достатній досвід роботи за фахом і відповідні навички.

Командна робота — це інструмент, який забезпечує підтримку й успіх управління. Команда може оновлюватись і відновлюватись самостійно через добір людей у міру вибуття окремих членів. Команда створює «банк» колективного набутого досвіду, інформації, правил, які можна передавати новим членам. Багато людей досягають більшого успіху, працюючи у команді, ніж самотужки [11].

Для команди проекту необхідною є наявність у її членів комбінації взаємодоповнюючих навичок трьох категорій:

- технічні і функціональні, тобто професійні, навички;

- навички вирішення проблем і прийняття рішень;

- навички міжособистісного спілкування.

Члени команди повинні розглядати себе як частину команди проекту і розвивати загальні цінності й норми перед тим, як вони зможуть працювати разом як одна команда. Процес формування почуття команди і спільних цінностей потребує певного часу.

 

 

Висновки до розділу 4

Структурно-логічна схема проекту включає :

- логіку змін, до якої входять: стратегічні цілі, специфічні цілі, основні напрями діяльності готелю, очікувані результати;

- основні показники, індикатори, які включають в себе збільшення кількості споживачів на 60%, відстеження трудових витрат, фактичні витрати на виконання робіт, затверджений графік робіт, підписані контракти з постачальниками;

- джерела інформації, які містять : підсумковий звіт про завершення проекту, договори із постачальниками матеріалів, акт прийому-здачі об’єкта в експлуатацію;

- умови та ризики проекту - несприйняття споживачами інновацій на ринку, активність конкурентів; економічна та політична нестабільність.

Розроблений план виконання проекту показав, що тривалість всіх робіт по проекту складає 313 днів.

Бюджет проекту по роботах показує, що основні витрати припадають на фазу виконання проекту і складають 3 466 936,50 грн. На фазі підготовки проекту витрати складають 18 612,50 грн., на фазі розробки ТЕО - 38 440,50 грн., а фаза закриття проекту становить 30 466,15 грн. В цілому витрати по проекту складуть 3 595 058,90 грн.

WBS структура складається з трьох фаз проекту: підготовка проекту (17 днів); ТЕО (29 днів); закриття проекту (21 день). В OBS структуру входять: ініціатор проекту, керівник проекту, юрист, бухгалтер, економіст, маркетолог, архітектор, дизайнер, HR менеджер.

Основними вимогами до членів проектної команди є наявність диплому про завершення вищих навчальних закладів IV рівня акредитації, закінчення спеціалізованих курсів, а також відповідний досвід роботи.

Основними роботами з розробки системи якості готелю є: подання заяви на надання послуг з розробки системи управління якістю, укладання договору про послуги з розробки системи управління якістю, розробка, узгодження і затвердження графіка робіт з розробки системи управління якістю, розробка «Керівництва з якості». Основними документами по затвердженню систем управління якістю готелю є: заява, відповідь, договір, графік, програма, таблиця, наказ.

 



ВИСНОВКИ

Готельна справа на Русі зародилася ще в ХІІ-ХІІІ ст. У XVI - першій половині XVII ст. одним із торговельних центрів Східної Європи був Київ. Бурхливий розвиток готелебудівництва розпочався після приєднання України до Московської держави. У 80-90 – х роках XIX ст. на Бессарабській площі м. Київ також було збудовано готель «Пале – Рояль» у стилі французького ренессансу.

Сучасний готельний бізнес характеризується наявністю різних форм і видів підприємств розміщення. Готельні підприємства також можна класифікувати за зручним розташуванням транспортних засобів, за правом власності. Однак на перше місце при класифікації готелів можна поставити рівень комфорту. У світовій практиці готельний фонд групують за різними ознаками.

За оцінками вітчизняних готельєрів до 2014 року за рахунок іноземних інвестицій (до $300 млн.) в столиці України з'являться близько 35 нових чотири- і п'ятизіркових готелів на 100-250 номерів кожний.

В маркетинговому дослідженні ринку готельних послуг виявлено найкращі готелі України: «Radisson SAS»; «Опера»; «Дніпро»; «HYATT Regency Kiev».

За допомогою SWOT-аналізу виявлено, що ринок готельних послуг у м. Ізмаїл не є досконалим. Сфера готельного бізнесу загалом не має обґрунтованого стратегічного напряму, має незадовільний рівень менеджменту, недостатню різноманітність пропонованих послуг.

Проведений аналіз конкурентного середовища показав, що споживачами готельних послуг будуть 67 % клієнтів чоловічої статі і 33% жіночої. Як виявилось, більшість споживачів - віком від 31 до 45 років; більше 50 % - одружені; більшість опитуванних (57 %) користуються готельними послугами у відрядженні по роботі.

Об’єктами дослідження конкурентного середовища в м. Ізмаїл стали такі готелі: «Старе місто», «Грін Хол», «Прем'єр Готель», «Віп-Готель», «Гостинний Двір». За результатами оцінки готелів - конкурентів можна зробити висновок, що в Ізмаїлі є два готелі з високою конкурентоспроможністю на готельному ринку - «Старе місто» та «Грін Хол».

В якості альтернативних варіантів розглядалися проекти будівництва в найближчих селах до міста Ізмаїл (Броска і Матроска) та в самому місті Ізмаїл. На підставі проведеної оцінки альтернатив з використанням визначених  критеріїв найкращим варіантом проекту є створення готелю в м. Ізмаїл.

Продуктом проекту є готель у місті Ізмаїл, який складається з трьох поверхів. Всього номерний фонд готелю включає 28 номерів, серед яких можна виділити номери різних класів: економ клас, стандартний, напівлюкс, люкс.

Учасниками проекту є ініціатор, інвестор, замовник, кредитор, команда проекту, постачальники, генеральний підрядник, експерт.

На підставі проведеного комерційного аналізу визначені такі ціни на номери готелю за класами за добу проживання: економ клас – 220 грн., стандартний – 540 грн., напівлюкс – 800 грн., люкс – 1020 грн.

У ході технологічного аналізу визначені і розроблені наступні процеси та послуги: технологічні процеси обладнання готелю, технологія резервування місць в готелі, технологія експлуатації номерного фонду готелю, технологічні процеси та експлуатаційна документація служби прийому та розміщення готелю.

В SWOT - аналізі переважають сильні сторони, а саме :привабливе розташування готелю, рівень культури сервісу вище, ніж у основного конкурента; вихід на нові сегменти, можливість надання якісного відпочинку, завдяки комфортабельним умовам, розширення асортименту послуг.

Ризиками, з якими може зіткнутися готель - спад туристських потоків, зміна сегмента готельного бізнесу на ринку, нестабільний фінансовий стан населення, збільшення числа готелів у цьому сегменті, зміни споживчого попиту, відсутність постачання.

Під час інвестиційного аналізу були розраховані такі показники: чиста приведена вартість, внутрішня норма прибутковості, рентабельність інвестицій, термін окупності інвестицій. Загальна сума інвестиційної діяльність складає 548 713 грн., операційної – 363 728 грн., ЧДД проекту – 1 112 943,1 грн., індекс доходності - 28, термін окупності 2 роки та 260 днів, внутрішня норма доходності – 42%.

Визначена предметна область проекту. Вона включає логіку змін, (стратегічні цілі, специфічні цілі, основні напрями діяльності готелю, очікувані результати), основні показники та індикатори (наприклад, збільшення кількості споживачів на 60% за три роки функціонування готелю, відстеження трудових витрат, фактичні витрати на виконання робіт, затверджений графік робіт, підписані контракти з постачальниками), необхідні джерела інформації (підсумковий звіт про завершення проекту, договори із постачальниками матеріалів, акт прийому-здачі об’єкта в експлуатацію), а також умови та ризики проекту (несприйняття споживачами інновацій на ринку, активність конкурентів, економічна та політична нестабільність).

Бюджет проекту по роботах показує, що основні витрати припадають на фазу виконання проекту і складають 3 466 936,50 грн. На фазі підготовки проекту витрати складають 18 612,50 грн., на фазі розробки ТЕО - 38 440,50 грн., а фаза закриття проекту становить 30 466,15 грн. В цілому витрати по проекту складуть 3 595 058,90 грн.

WBS структура складається з трьох фаз проекту: підготовка проекту (17 днів); ТЕО (29 днів); закриття проекту (21 день). В OBS структуру входять: ініціатор проекту, керівник проекту, юрист, бухгалтер, економіст, маркетолог, архітектор, дизайнер.

Основними вимогами до членів проектної команди є наявність диплому про закінчення вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та спеціалізованих курсів, а також певний досвід роботи.

Для сучасного ефективного обслуговування у готелі створена система управління якістю, яка повинна діяти згідно зі стандартами ІSО 9000. Основними роботами з розробки системи якості готелю є: подання заяви на надання послуг з розробки системи управління якістю, укладання договору про послуги з розробки системи управління якістю, розробка, узгодження і затвердження графіка робіт з розробки системи управління якістю, розробка «Керівництва з якості». Основними документами по затвердженню систем управління якістю готелю є: заява, відповідь, договір, графік, програма, таблиця, наказ.

Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні економічної доцільності та розробленні основних документів для реалізації проекту створення готелю у м. Ізмаїл.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Байлик С. И. Гостиничное хозяйство: проблемы, перспективы, сертификация. - К.: ВИРА-Р, 2001.

2. Бардиш Г. О. Проектний аналіз: Підручник. – 2-ге вид., стер. – К.: Знання, 2006. – 415 с.

3. Безверхнюк Т. М. Управління проектами в публічній сфері : навч. посібник / Т.М. Безверхнюк, Н. О. Котова, С. А. Попов. - Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2011. - 342 с.

4. Бланк И. А. Управление финансовыми рисками. - К.: Ника-Центр, 2005. - 600 с. -(Серия "Библиотека финансового менеджера" ; Вип. 12

5. Бланк И. А. Управление финансовыми рисками: Учебный курс. -К.: Ника-Центр, 2006. -444 с.

6. Бойко М. Г. Суть і завдання стратегії розвитку підприємств готельного господарства в умовах трансформаційної економіки // Вісн. ДІТБ.– 2002.–№ 6.– С.108–113.

7. Бойко М. Г. Сучасний стан та особливості розвитку підприємництва в готельному господарстві України // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федерації профспілок України.–2001.– № 4.– С. 59–66.

8. Большаков В. И Управление организациями с помощью проектов / В. И. Большаков, А. И. Белоконь, Д. Л. Левчинский. -Днепропетровск: ПГАСА, 2006. -123 с.

9. Бушуев С. Д., Морозов В. В. Динамическое лидерство в управлении проектами / Бушуев С. Д., Морозов В. В. –К.: Укр. ассоциация управления проектами, 1999. -310 с.

10. Бушуев С. Д., Морозов В. В. Управление закупками в проектах: Учеб.пособие. в 2-х т. Т. 2. / Бушуев С. Д., Морозов В. В. –К.: УкрИНТЭИ, 1999. -193 с.

11. Вертакова Ю. В., Козьева И. А., Кузьбожев Э. Н. Управленческие решения: разработка и выбор: Учеб.пособие. -М.: КНОРУС, 2005. -352 с.

12. Візерський С. Н. Міжнародна ярмарка інвестиційних, інноваційних та гуманітарних проектів «Україна відкрита для інвестицій» 17-18 квітня 2008 року «Девелопмент готельної нерухомості проблеми та перспективи».

13. Державний комітет статистики України. Готелі та інші місця для тимчасового проживання: Статистичний бюлетень. – К.: 2007. – 170 с.

14. Державний комітет статистики України. Статистичний збірник «Туризм в Україні 2006».

15. Джон Р.Уокер. Введение в гостеприимство: учебник / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1999.

16. ДК 016-2010 «Державний класифікатор продукції і послуг» (ГКПУ).

17. ДСТУ IS0 9004-2-96 «Управління якістю й елементи системи якості. Частина 2. Установки у відношенні послуг».

18. ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів».

19. ДСТУ 4268:2003 «Туристсько-екскурсійне обслуговування. Вимоги по забезпеченню безпеки туристів і екскурсантів».

20. ДСТУ 28681.4-95 «Туристсько-екскурсійне обслуговування. Класифікація готелів».

21. Евстигнеева О. Гостиничный консалтинг по-европейски // Гостиничный и ресторанный бизнес. – 2008. – № 2. – С. 21-22.

22. Ефимов В. Об управлении качеством гостиничных услуг // Гостиничный и ресторнный бизнес. – 2008. – № 1 – С. 56-57.

23. Ефремова М. В. Основы технологии туристического бизнеса. – Ось –89, - М.: 1999. С. 90-98.

24. Закон України «Про захист економічної конкуренції» № 1561 від 18.09.1991 р.

25. Закон України «Про захист прав споживачів» № 94 від 10.03.1996 р.

26. Закон України «Про туризм» № 324 від 1995 р.

27. Закон України «Про підтвердження відповідності»: № 2406-III від 17.05.2001.

28. Заруба Д. Малый отельный бизнес // Гостиничный и ресторанный бизнес.– 2008. – № 2 – С. 70-71.

29. Ильина Е. Н. Туризм: организация деятельности: Учебник. - М.: 2000. 239 с.

30. Іванова Л. Дослідження сучасного стану ринку готельних послуг в Україні // Маркетинг в Україні. – 2008. – №1. – С. 33 – 38.

31. Іванова Л. О. Маркетингові можливості сучасного готельного бізнесу в Україні. – Л., 2002.

32. Історія туризму в Україні: Навч. посібник – К.: Вища школа, 2002. – 195 с

33.  ИСО 9000 - 3: 1998 Стандарты по управлению качеством и обеспечению качества.

34. Капитанов В. П. Проектный процесс: управление и обоснование. Учебное пособие / Капитанов В.П. - Одесса-Севастополь: изд. ООО «Эксперт Крым», 2008. - 256 с.

35.  Керiвництво з питань визначення компетентностi й сертифiкацiї українських професiональних керiвникiв i фахiвцiв з управлiння проектами NCB (ua) / Авт. кол.: С. Д.Бушуєв та iн. -К: УАУП, 2000. -84 с.

36.  Колпаков В. М. Теория и практика принятия управленческих решений: учеб. пособие / В. М.Колпаков. - К. : МАУП, 2000.

37.  Кузнєцов Н. М. Основи економіки готельного та ресторанного господарства: Навч. посібник. – К.: Інститут туризму ФПУ, 1997. – 176 с.

38. Кучеренко В. Р., Маркітан О. С. Управління діловими проектами: Навч.посібник. -К.: ЦНЛ, 2005. -279 с.

39. Л.О. Збаразська, В. С. Рижиков, І. Ю. Єрфорт, О. Ю. Єрфорт. Управління проектами: Навч.посібник/. -К.: ЦУЛ, 2008. -167 с.

40. Ляпина И. Ю. Организация и технология гостиничного обслуживания. ПрофОбрИздат, М., 2001 г. с. 7-25, 116-123, 137-160.

41. Матеріали міжнародного бізнес-форуму «Малі готелі та апартаменти в Україні» від 29 березня 2007 р.

42. Матеріали міжнародної інвестиційно-готельної конференції: девелопмент готельної нерухомості: Як заробляти зірки? 27 вересня 2007 р.

43. Мініч І. М. Соціальні аспекти розвитку готельного господарства як елемента інфраструктури туризму // ХХІ століття і сучасна науково-практична інноваційна культура. Матеріали ІІІ-х аспірантських читань (м. Київ, 11 квітня 2001 р.). – К.: Вид-во КІТЕП, 2001. – С. 12–16.

44. Основні показники роботи готелів України за 2003 рік. – К.: 2004.

45. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)» від 29.07.2009 р.

46. Постанова Кабінету Міністрів України № 483 від 11.04.2002 р. про «Порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи».

47. Правила обов'язкової сертифікації готельних послуг, затверджені наказом Держстандарту України від 27.01.99 р. № 37.

48. Ресторанне господарство і туристична індустрія у ринкових умовах: Зб. наук. пр. / Київський національний торговельно-економічний ун-т / М.І. Пересічний (відп. ред.). – К.: КНТЕУ, 2004. – 208 с.

49. Ресторанне господарство і туристична індустрія у ринкових умовах: Зб. наук. праць / Київський національний торговельно-економічний ун-т / М.І. Пересічний (відп. ред.). – К.: КНТЕУ, 2003. – 304 с.

50. Роглєв Х. Й. Основи готельного менеджменту: Навч. посіб. – К.: Кондор, 2005. – 408 с.

51. Сенин В. С. Организация международного туризма. – М.: Из-во «Финансы и статистика», 2003. – 400 с.

52. Сепин В. С. Организация международного туризма: Учебник. - М., 2000.453 с.

53. Скибінський С. В., Іванова Л. О., Моргун О. Ф. Маркетинг готельних послуг. – Львів: Видавництво Львівської комерційної академії, 2000. – 246 с.

54. Смирнов Э. А. Разработка управленческих решений: учебник / Э.А.Смирнов. - М. : ЮНИТИ, 2001.

55. Туризм и гостиничное хозяйство / Под редакцией А. Д. Чудновского. – М.: 2001 г. с. 130-131.

56. Туризм и гостиничное хозяйство: учебник / Под редакцией А. Д. Чудновского. - М.: Ассоциация авторов и издателей «Тандем». Издательство Экмос, 2000.

57. Управление рисками:Учеб.пособие. -М.: Проспект, 2006. -158 с.

58. Федорченко В. К. Уніфіковані технології готельних послуг: Навч. посіб. // За ред. проф. В. К. Федорченка; Л. Г. Лук’янова, Т. Т. Дорошенко, І. М. Мініч. – К.: Вища шк., 2001. – 237 с.

59. Федорченко В. К., Мініч І. М. Готельне гоподарство: основні показники, оцінка якості послуг. – К., 2000.

60. Хохлов Н. В. Управление риском: Учеб. пособие / Хохлов Н. В.. –М.: ЮНИТИ, 1999. -239 с.

61. Черкасов В. В.   Проблемы риска в управленческой деятельности.-2-е изд., перераб. и доп. -М.: Рефл-бук, 2002. -318 с.

62. Черкасов В. В.   Проблемы риска в управленческой деятельности/ Черкасов В. В.. –К.: Векслер, 1999. -287 с.

63. Чудновский А. Д. и др. Гостиничный и туристический бизнес. – М.: Экмос, 2000.

64. Щукін Б. М. Аналіз інвестиційних проектів. – К.: МАУП, 2002.

65. Юрковская Є. М. Инвестиционные процессы при реструктуризации строительства Украины // Фондовый рынок. – 2001. – № 42. – С.21 – 23.

 



ДОДАТКИ


Найменування Економ клас Ціна (грн.) Кількість (шт.) Стандарт Ціна (грн.) Кількість (шт.) Напівлюкс Ціна (грн.) Кількість (шт.) Люкс Ціна (грн.) Кількість (шт.)
Односпальні ліжка + 2000 2 + 2000 2 - 0 0 - 0 0
Тумбочки + 200 2 + 200 2 + 400 2 + 400 2
Стільці + 100 2 + 100 2 - 0 0 - 0 0
Кондиціонер + 1500 1 + 2000 1 + 2000 1 + 2000 1
Шафа-купе + 950 1 + 1200 1 + 1600 1 + 1600 1
Дзеркало + 50 1 + 70 1 + 150 1 + 150 1
Душова кабіна + 1500 1 + 1500 1 + 1700 1 + 2000 1
Санвузол + 300 1 + 500 1 + 500 1 + 600 1
Журнальний столик - 0 0 - 0 0 + 370 1 + 370 1
Двоспальне ліжко - 0 0 - 0 0 + 3000 1 - 0 0
Міні-бар - 0 0 - 0 0 + 200 1 + 200 1
Крісла - 0 0 - 0 0 + 1000 2 + 1000 2
Телевізор - 0 0 - 0 0 + 1000 1 + 1000 1
Тумбочка під телевізор - 0 0 - 0 0 + 150 1 + 150 1
Телефон - 0 0 - 0 0 + 120 1 + 120 1
Електрочайник - 0 0 - 0 0 + 150 1 + 150 1
Набір посуду - 0 0 - 0 0 + 170 1 + 170 1
Умивальник - 0 0 - 0 0 + 500 1 + 500 1
Євро-ліжко - 0 0 - 0 0 - 0 0 + 3000 1
Загальна вартість - 6600 0 - 7570 0 - 13010 0 - 13410 0

Додаток А

Таблиця А 1 - Витрати на наповнення номерів готелю

Додаток Б

Таблиця Б 1 – Інвестиційний аналіз проекту

Операційна діяльність

Прогнозований розподіл витрат по рокам

№ п/п Найменування витрат Сума витрат 1 2 3 4 5 6 7
1 Амортизація 1 групи (будівлі) 119808,0   119808,0 119808,0 119808,0 119808,0 119808,0 119808,0
2 Амортизація 2 групи (меблі, обладнання) 42501,0   42501,0 42501,0 42501,0 42501,0 42501,0 42501,0
3 Амортизація 3 групи (компьютери, програмне забезпечення) 9208,0   9208,0 9208,0 9208,0 9208,0 9208,0 9208,0
4 Комунальні послуги 5211,0 4968,0 5367,3 5528,3 5694,2 5865,0 6041,0 6222,2
5 Заробітня плата адміністративного персоналу 27000,0 11000,0 27810,0 28644,3 29503,6 30388,7 31300,4 32239,4
6 Заробітня плата виробничого персонлу 32000,0 5720,0 32960,0 33948,8 34967,3 36016,3 37096,8 38209,7
7 Податкові відрахування з заробітної плати 23600,0 6688,0 23836,0 24551,1 25287,6 26046,2 26827,6 27632,5
8 Затрати на рекламу 6000,0 1500,0 5100,0 4335,0 3684,8 3132,0 2662,2 2262,9
9 Сервісне обслуговування номерів 4000,0 1700,0 4120,0 4243,6 4370,9 4502,0 4637,1 4776,2
10 Витрати на рушників 80000,0 5000,0 82400,0 84872,0 87418,2 90040,7 92741,9 95524,2
11 Затрати на господадарські потреби 14400,0 13800,0 14832,0 15277,0 15735,3 16207,3 16693,5 17194,4
12 Щорічні витрати   50376,0 367942,3 372917,1 378178,8 383715,4 389517,6 395578,4
13 Щорічні доходи   2384640,0 2503872,0 2679143,0 2920265,9 3212292,5 3629890,5 4174374,1
14 Щорічний доход без ПДВ   1987200,0 2086560,0 2232619,2 2433554,9 2676910,4 3024908,8 3478645,1
15 Амортизація   171517,0 171517,0 171517,0 171517,0 171517,0 171517,0 171517,0
16 Прибуток оподаткування   1765307,0 1547100,7 1688185,1 1883859,1 2121678,0 2463874,2 2911549,7
17 Податок на прибуток   370714,5 293949,1 270109,6 301417,5 339468,5 394219,9 465848,0
18 Чистий прибуток   1394592,5 1253151,5 1418075,5 1582441,7 1782209,5 2069654,3 2445701,7

Продовження таблиці Б1

 

Найменування витрат

Сума витрат

Прогнозований розподіл витрат по рокам

1 2 3 4 5 6 7
19 Чистий грошовий потік -3934610,0 1566109,5 1424668,5 1589592,5 1753958,7 1953726,5 2241171,3 2617218,7
21 Коефіціент дисконтування 1,00 0,78 0,61 0,48 0,37 0,29 0,23 0,18
21 Дисконтований грошовий потік -3934 610,0 1 223 523,1 869 548,7 757 976,8 653 400,5 568 609,3 509 583,4 464 911,4
22 ЧДД 1112 943,1              
23 Термін окупності -2711 086,9 -1 487 563,9 -618015,2 139961,6 793362,1 1361971,4 1871554,7 2336466,2
24 Індекс доходності 1,28              
25 k= 0,28              
26 Термін окупності 2 роки та 260 днів                
27

Чистий грошовий потік

-3934610,0 1566109,5 1424668,5 1589592,5 1753958,7 1953726,5 2241171,3 2617218,7
28

Час

0 1 2 3 4 5 6 7
29

Коефіцієнт дисконтування

1,00 0,63 0,40 0,25 0,16 0,10 0,06 0,04
30

Дисконтований грошовий потік

-3934 610,0 991 208,6 570 689,2 403 008,8 281 443,4 198 416,8 144 056,4 106 473,2
31

 ЧДД

1 239 313,7              
32 ВНД 42 %              

 



Додаток В

Таблиця В 1 - Роботи в проекті

№ п/п Роботи в проекті К-ть днів
1 2 3
1 Створення готелю 319 днів
2 Підготовка проекту 17 днів
3 Формування групи учасників проекту 12 днів
4 Призначення виконавців проекту 3 дні
5 Призначення керівника 5 днів
6 Визначення інвесторів 2 дні
7 Пошук постачальників і підрядників 2 дні
8 Затвердження робітників 0 днів
9 Розробка ПОП 5 днів
10 Виявлення проблем і варіантів їх вирішення 5 днів
11 Розгляд ПОП 2 дні
12 Затвердження ПОП 0 днів
13 ТЕО 35 днів
14 Маркетингові дослідження середовища нового процесу 7 днів
15 Аналіз готельного ринку 4 дні
16 Аналіз конкурентів 3 дні
17 Аналіз побажань клієнтів готелів 4 днів
18 Аналіз побажань населення 5 днів
19 Вибір критеріїв оцінки варіантів 5 днів
20 Розробка основних критеріїв оцінки варіантів. 3 дні
21 Узгодження основних критеріїв оцінки варіантів. 2 дні
22 Затвердження критеріїв 0 днів
23 Розрахунки за варіантами 5 днів
24 Збір інформації по розрахунках 3 дні
25 Проведення розрахунків за обраними критеріями. 2 дні
26 Результати по розрахунках 0 днів
27 Розгляд та дослідження ТЕО нового процессу 8 днів
28 Розгляд складеного ТЕО та внесення поправок на збільшення кількості днів на розробку проекту та кількості фінансових витрат 3 дні
29 Аналіз поправок в ТЕО 2 дні
30 Внесення змін в робочі дні 3 дні
31 Підтвердження змін 0 дні
32 Підготовка та розробка ТЗ на проектний процес 7 днів
33 Збір інформації про майбутню підготовку кадрів. 3 дні
34 Обробка інформацію про підготовку кадрів 2 дней
35 Затвердження інформації про підготовку кадрів 2 дні
36 Оцінка та затвердження ПОП, ТЕО, ТЗ 7 днів
37 Оцінка ПОП, ТЗ, ТЕО на підставі даних 2 дні
38 Внесення змін в ПОП, ТЗ, ТЕО на підставі даних 1 день
39 Затвердження ПОП, ТЗ, ТЕО на підставі даних про їх розробку і підготовку 4 дні
40 Розробка проектного процессу 43 дні
41 Підготовка ресурсів 10 днів
42 Проведення розрахунків кількості ресурсів для проекту 4 дні

Продовження таблиці В 1

1 2 3
43 Уточнення графіка запланованих робіт: аналіз тривалості та складу робіт, координування робіт. 3 дні
44 Затверджений графік запланованих робіт і ресурсів 3 дні
45 Формування бюджету проекту 8 днів
46 Розрахунки майбутніх витрат за проектом: аналіз стану бюджета клієнтів, витрат на ресурси, виплат з / п. 3 дні
47 Аналіз розрахунків витрат по проекту 3 дні
48 Сформований бюджет 2 дні
49 Планування закупівлі і постачання у проекті 9 днів
50 Розробка плану по закупівлям. 3 дні
51 Розробка плану по постачанню 2 дні
52 Встановлений та затверджені плани 4 дні
53 Виявлення ризиків та обгрунтування засобів для протіворизикових заходів 7 днів
54 Аналіз ризиків при реалізації проекту. 4 дні
55 Розподіл ризиків між учасниками проекту. 3 дні
56 Підрахунок і резервування коштів на покриття непередбачених витрат 1 день
57 Розгляд та затвердження зводного бюджету та БП 9 днів
58 Розрахунок даних для зведеного бюджету 4 днів
59 Аналіз даних по зведеному бюджету 3 дні
60 Затвердження бюджету та БП. 2 дні
61 Виконання проекту 203 дні
62 Програма та пакет документів для зацікавленої державної влади 10 дні
63 Збір пакету документів. 4 дні
64 Склад проекту для перегляду замовнику 1 день
65 Висновки проекту для перегляду замовнику 5 днів
66 Відбір та тренінг нового персоналу та працівників 14 днів
67 Проведення підбору обслуговуючого персонала. 3 дні
68 Розробка програми навчання. 3 дні
69 Затвердження програми. 7 днів
70 Навчання працівників 5 днів
71 Контракти і постачання 11 днів
72 Аналіз постачальників та вибір оптимального варіанту 3 дні
73 Підписання контрактів. 3 дні
74 Закупівля матеріалів за узгодженим кошторисом 6 днів
75 Роботи по етапах проекту (підпроекти, віхи) 11 днів
76 Розгляд робіт по етапах проекту. 7 днів
77 Корегування робіт по етапах проекту 3 дні
78 Затвердження робіт 1 день
79 Проведення інформаційних та рекламних заходів 7 днів
80 Укладання договорів зі ЗМІ. 4 дні
81 Розробка реклами. 4 дні
82 Затвердження реклами. 3 дні
83 Проведення рекламних акцій. 5 днів
84 Здача об'єкта в експлуатацію 150 днів
85 Будівництво готелю 150 днів

 

Продовження таблиці В 1

1 2 3
86 Підготовка об'єкта до експлуатацію 10 днів
87 Корегування робіт по обєкту 7 днів
88 Здача об'єкта в експлуатацію 7 днів
89 Закриття проекту 21 день
90 Збір та перевірка аналітичних звітів 6 днів
91 Збір звітностей відповідальних осіб. 2 дні
92 Збір звітів підрядників. 2 дні
93 Проведення оплати. 2 дні
94 Порівняння отриманих результатів з наміченими 2 дні
95 Закриття контрактів 8 днів
96 Розразунки по контрактах 3 дні
97 Підписання закінчення умов договору 2 дні
98 Закриття контрактів з постачальниками та підрядними організаціями 3 дні
99 Розформування команди проекту 5 днів
100 Оплата праці 2 дні
101 Закриття трудових договорів 2 дні
102 Розпуск команди проекту 2 дні
103 Підготовка заключної звітності по проекту 4 дні
104 Збір даних за проектом. 2 дні
105 Проведення аналізу досвіду виконання проекту 2 дні
106 Підпис заключної звітності 0 днів
107 Загальна кількість днів 313 днів


Додаток Г

Таблиця Г 1 - Фази, етапи та завдання проекту

Фази, етапи, завдання

Короткий зміст та обсяг робіт

Підготовка проекту

Формування групи учасників проекту 1. Призначення виконавців проекту 2. Призначення керівника 3. Визначення інвесторів 4. Пошук постачальників і підрядників
Розробка ПОП 1. Виявлення проблем і варіантів їх вирішення 2. Розробка СЛС 3. Розгляд та затвердження ПОП

ТЕО

Маркетингові дослідження середовища нового процессу 1. Аналіз туристичного ринку Одеської області. 2. Аналіз конкурентів. 3. Аналіз побажань споживачів. 4. Аналіз побажань населення
Вибір критеріїв оцінки варіантів 1.Розробка та узгодження основних критеріїв оцінки варіантів. 2. Затвердження критеріїв.
Розрахунки за варіантами Проведення розрахунків за обраними критеріями.
Вибір найкращого варіанта Затвердження остаточного варіанту при виборі моделі процессу.
Розгляд та дослідження ТЕО нового процессу Розгляд складеного ТЕО та внесення поправок на збільшення кількості днів на розробку проекту та кількості фінансових вливань.
Підготовка та розробка ТЗ на проектний процесс Збір інформації про майбутню підготовку кадрів.
Оцінка та затвердження ПОП, ТЕО, ТЗ Затвердження ПОП, ТЗ, ТЕО на підставі даних про їх розробку і підготовку.

Розробка проектного процессу

Структурування робіт по проекту Зведення усіх робіт по проекту в єдиний план.
Підготовка ресурсів Проведення розрахунків кількості необхідних ресурсів для проекту.
Корректировка графіку Уточнення графіка запланованих робіт: аналіз тривалості та складу робіт, координування робіт.
Формування бюджету проекту Розрахунки майбутніх витрат за проектом витрат на ресурси, виплат з/п.
Планування закупівель і постачання у проекті 1. Розробка плану по закупівлям. 2. Розробка плану по постачанню.
Виявлення ризиків та обгрунтування засобів для протіворизикових заходів 1. Аналіз ризиків при реалізації проекту. 2. Розподіл ризиків між учасниками проекту. 3. Підрахунок і резервування коштів на покриття непередбачених витрат.

Продовження додатку Г 1

Формування зведеного бюджету Розрахунки і обгрунтування майбутніх витрат: розробка фінансового процесу, підготовка прогнозного бухгалтерського балансу.
Розгляд та затвердження зведеного бюджету та БП Затвердження бюджету та БП.

Виконання проекту

Програма та пакет документів для зацікавленого замовника 1. Збір пакету документів. 2. Висновки і склад проекту для демонстрації замовнику
Відбір та інструктаж нового персоналу 1. Проведення підбору обслуговуючого персонала. 2. Розробка інструктажу. 3. Інструктаж працівників.
Відбір та інструктаж нового персоналу 1. Проведення підбору обслуговуючого персонала. 2. Розробка інструктажу. 3. Інструктаж працівників.
Контракти і постачання 1. Підписання контрактів. 2. Закупівля матеріалів за узгодженим кошторисом.
Розробка проектно-кошторисної документації Підрахунок витрат і порівняння з попередніми розрахунками
Роботи по етапах проекту (підпроекти, віхи) 1. Розгляд робіт по етапах проекту. 2. Затвердження робіт.
Проведення інформаційних та рекламних заходів. 1. Укладання договорів зі ЗМІ. 2. Розробка і затвердження реклами. 3. Проведення рекламних акцій.
Здача об'єктів в експлуатацію. Підготовка та здача об'єктів в експлуатацію.
Здача проектно-кошторисної документації по об'єкту. Отримання і обробка проектно-кошторисної документації по об'єкту

Закриття проекту.

Збір та перевірка аналітичних звітів. 1. Збір звітностей відповідальних осіб. 2. Збір звітів підрядників. 3. Проведення оплати. 4.Порівняння отриманих результатів з наміченими.
Закриття контрактів. Закриття контрактів з постачальниками та підрядними організаціями.
Расформування команди проекту. 1. Оплата праці. 2. Закриття трудових договорів.
Підготовка заключної звітності по проекту. 1. Збір даних за проектом. 2. Проведення аналізу досвіду виконання проекту.
Святкування. Підготовка та проведення фуршету і урочистих заходів

 

 




Додаток Д

Таблиця Д 1 - Фази, етапи та завдання проекту

 

Фази, етапи, завдання

Короткий зміст та обсяг робіт Очікувана тривалість робіт, днів Експерт №1

Експерт

№2

Експерт №3

Підготовка проекту

Формування групи учасників проекту 1. Призначення виконавців проекту 2. Призначення керівника 3. Визначення інвесторів 4. Пошук постачальників і підрядників 17 14

16

21
Розробка ПОП 1. Виявлення проблем і варіантів їх вирішення 2. Розробка СЛС 3. Розгляд та затвердження ПОП 17 12

15

21

ТЕО

Маркетингові дослідження середовища нового процессу 1. Аналіз туристичного ринку Одеської області. 2. Аналіз конкурентів. 3. Аналіз побажань споживачів. 4. Аналіз побажань населення

20

14

20

25
Вибір критеріїв оцінки варіантів 1.Розробка та узгодження основних критеріїв оцінки варіантів. 2. Затвердження критеріїв.

4

3

5

5
Розрахунки за варіантами Проведення розрахунків за обраними критеріями.

5

3

6

8
Вибір найкращого варіанта Затвердження остаточного варіанту при виборі моделі процессу.

1

1

1

2
Розгляд та дослідження ТЕО нового процессу Розгляд складеного ТЕО та внесення поправок на збільшення кількості днів на розробку проекту та кількості фінансових вливань.

10

5

9

12
Підготовка та розробка ТЗ на проектний процес Збір інформації про майбутню підготовку кадрів.

6

3

7

8

Оцінка та затвердження ПОП, ТЕО, ТЗ Затвердження ПОП, ТЗ, ТЕО на підставі даних про їх розробку і підготовку.

4

1

1

2

             

 

Продовження таблиці Д 1

Розробка проектного процессу

Структурування робіт по проекту

Зведення усіх робіт по проекту в єдиний план.

8

5

12

15
Підготовка ресурсів

Проведення розрахунків кількості необхідних ресурсів для проекту.

4

3

5

6
Корректировка графіку

Уточнення графіка запланованих робіт: аналіз тривалості та складу робіт, координування робіт.

3

3

3

3
Формування бюджету проекту

Розрахунки майбутніх витрат за проектом витрат на ресурси, виплат з/п.

3

2

4

7
Планування закупівель і постачання у проекті

1. Розробка плану по закупівлям.

2. Розробка плану по постачанню.

5

3

5

8
Виявлення ризиків та обгрунтування засобів для протіворизикових заходів

1. Аналіз ризиків при реалізації проекту.

2. Розподіл ризиків між учасниками проекту.

3. Підрахунок і резервування коштів на покриття

непередбачених витрат.

7

4

10

18
Формування зведеного бюджету

Розрахунки і обгрунтування майбутніх витрат: розробка фінансового процесу, підготовка прогнозного бухгалтерського балансу.

5

3

6

8
Розгляд та затвердження зведеного бюджету та БП

Затвердження бюджету та БП.

2

2

3

3

Виконання проекту

Програма та пакет документів для зацікавленого замовника 1. Збір пакету документів. 2. Висновки і склад проекту для демонстрації Замовнику

8

4

7

14
Відбір та інструктаж нового персоналу 1. Проведення підбору обслуговуючого персонала. 2. Розробка інструктажу. 3. Інструктаж працівників.

12

8

14

15
Контракти і постачання 1. Підписання контрактів. 2. Закупівля матеріалів

9

4

6

12
             

 

Продовження таблиці Д 1

Розробка  документації Підрахунок витрат і порівняння з попередніми розрахунками

12

10

12

14
Роботи по етапах проекту (підпроекти, віхи) 1. Розгляд робіт по етапах проекту. 2. Затвердження робіт.

4

2

5

8
Проведення інформаційних та рекламних заходів 1. Укладання договорів зі ЗМІ. 2. Розробка і затвердження реклами. 3. Проведення рекламних акцій.

57

21

40

61
Здача об'єктів в експлуатацію Підготовка та здача об'єктів в експлуатацію.

120

90

120

150
Здача проектно-кошторисної документації по об'єкту Отримання і обробка проектно-кошторисної документації по об'єкту

1

1

1

2

Закриття проекту

Збір та перевірка аналітичних звітів 1. Збір звітностей відповідальних осіб. 2. Збір звітів підрядників. 3. Проведення оплати. 4.Порівняння отриманих результатів з наміченими.

8

5

8

11
Закриття контрактів Закриття контрактів з постачальниками та підрядними організаціями.

5

5

5

7
Расформування команди проекту 1. Оплата праці. 2. Закриття трудових договорів.

5

5

6

7
Підготовка заключної звітності по проекту 1. Збір даних за проектом. 2. Проведення аналізу досвіду виконання проекту.

14

5

10

16
Святкування Підготовка та проведення фуршету і урочистих заходів

7

3

5

9


Додаток К

Анкета

 

Ми будемо дуже вдячні, якщо Ви відповісте на питання нашої анкети, яка допоможе виявити споживачів готельних послуг.

1.Ваша стать:

a) Жіноча;

b) Чоловіча

2.Ваш вік:

a) До 20 років;

b) 21-30;

c) 31-45;

d) 46-60;

e) Більше 60 років.

3.Ваш сімейний стан:

a) Незаміжня/неодружений;

b) Заміжня/одружений.

Частота Вашого подорожування?

A. Раз на тиждень;

B. Раз на місяць;

C. Раз на півріччя;

D. Раз на рік.

Рівень Вашого доходу на місяць.

A. до 2000грн

B. 2000-3500грн

C. 3500-5000грн

D. більше 5000грн

На що Ви звертаєте увагу в готелі?

A. Якість обслуговування;

B. Асортимент послуг;

C. Гостинність.

Ваші пропозиції щодо покращення умов перебування у готелі.

A. Точне виконання бронювання;

B. Дитяче меню в ресторані;

C. Дитячі лыжка в номерах;

D. Покращити роботу ліфта.

 

Дякуємо за співпрацю.



Додаток Л

Таблиця Л 1 - Аналіз результатів анкетування

Питання Кількість відповідей Частка у загальній структурі
1.Ваша стать:    
- жіноча 33 33%
- чоловіча 67 67%
2.Ваш вік:    
- до 20 років 7 7%
- 21-30 25 25%
- 31-45 35 35%
- 46-60 25 25%
- більше 60 років 8 8%
3. Сімейний стан:    
- незаміжня/неодружений 38 38%
- заміжня/одружений 62 62%
4. Вкажіть, будь ласка, мету Вашого перебування    
- ділова 57 57%
- оздоровча-рекреаційна 13 13%
- пізнавальна 19 19%
- навчання 11 11%
5. Частота Вашого подорожування    
- раз на тиждень 21 31%
- раз на місяць 23 33%
- раз на півріччя 19 19%
- раз на рік 17 17%
6. Рівень Вашого доходу на місяць    
- до 2000 6 6%
- від 2000 до 3500 17 17%
- від 3500 до 5000 26 26%
- більше 5000 51 51%
7.На що Ви звертаєте увагу в готелі?    
- якість обслуговування 24 24%
- асортимент послуг 42 42%
- гостинність 34 34%
8. Ваші пропозиції щодо покращення умов перебування у готелі    
-точне виконання бронювання 23 23%
- побільше німецьких каналів 13 13%
- дитяче меню в ресторані 21 21%
- дитячі ліжка в номерах 33 33%
- покращити роботу ліфта 10 10%

 



Додаток М

Таблиця М 1 - Мінімальні вимоги до готелів згідно рекомендаціям про категорію

Параметри

Одиниця виміру

Розряди готелів

5 зірок 4 зірки 3 зірки 2 зірки
Вестибюль: на одне готельне місце м2   0,8    
сукупна площа м2 понад 70 понад 70 не менше 70  
Ліфти: з інтервалом чеканя Сек 30 30 45 понад 45
Номери на 1-2 особи % 100 90 70 50
Багатокімнатні номери % 10 5 менше 5  
Номери з повним санвузлом % 100 100 70 40
Мінімальна площа номеру: однокімн. на 1 особу м2 не менше 14 10-12 7-9 6-9
однокімн. на 2 особи м2 16-20 14-16 11-14 10-14
однокімн. на 3 особи м2 - 16-20 14-16 14-16
Двокімнатного м2 не менше 30 не менше 22 не менше 22 не менше 22
Трикімнатного м2 не менше 55 не менше 40 не менше 40  
Предмети гостинності одноразового вжитку у фірмовому виконанні Кількість не менше 10 не менше 10 3 1
Зовнішній телефонній зв'язок % 100 100 70 40
Міжміський і міжнародний зв'язок із номерів у кредит % 100 100 - -

 



Додаток Н

Таблиця Н 1 – Ризики в проекті

Фактор ризику Демографічна ситуація Нормативно правова база Економічна ситуація Стан природи Кон’юнктура ринку
Ризик Спад туристських потоків Зміна законодавства щодо готельного господарства Зміна економічного стану Зміна економічного стану Зміна сегмента готельного бізнесу на ринку
Вид ризику Зовнішній (макроеконом.) Зовнішній (макроеконом.) Зовнішній (макроеконом.) Зовнішній (макроеконом.) Зовнішній (макроеконом.)
Наслідки Зменшення прибутку. Зниження попиту. Вплив на умови створення готелю і ведення готельного бізнесу. Вплив на ціну та умови проживання Вплив на умови проживання, встановлення додаткових обігрівальних, охолоджуючих систем Вплив на пристрій, систему обслуговування готелю
Ймовірність 0,3 0,2 0,3 0,4 0,6
Значимість 5 4 5 5 5
Якісна оцінка 1,5 0,8 1,5 2 3
Заходи реагування Якісна реклама, доступні ціни  Вчасно відреагувати на зміни законодавства. Планувати економічний стан готелю, мати в запасі капітал Передбачити кліматичні умови, наперед спланувати бюджет, встановити охолоджуючу, обігріває систему Планувати заздалегідь систему роботи готелю

 


Продовження таблиці Н 1

Фактор ризику

Науково технічний прогрес

Фінансова ситуація Громадська політична ситуація Інвестори
Ризик Створення нових типів матеріальних ресурсів Створення нових умов для готельного господарства Нестабільний фінансовий стан населення Зміна політики органами влади щодо індустрії гостинності Неузгодженість наших цілей з цілей інвесторами
Вид ризику Зовнішні (макроеконом.) Зовнішні (макроеконом.) Зовнішні (макроеконом) Зовнішні (макроеконом) Зовнішні (мікроеконом.).
Наслідки Вплив на вимогу готелів Вплив на конкурентоспроможність та попит Вплив на вимогу Впливають на порядок відкриття Вплив на залучення коштів та порядок експлуатації готелю
Ймовірність 0.8 0.8 0,7 0,5 0,7
Значимість 5 5 4 4 4
Якісна оцінка 4 4 2.8 2 2.8
Заходи реагування

«Шагати в ногу з часом»

Розробити систему знижок для відвідувачів. Встановлення зв'язку з органами місцевої влади Узгода з інвесторами

 


Продовження таблиці Н 1

Фактор ризику Податкова інспекція Органи влади Конкуренти Постачальники Споживачам
Ризик Зміна налогового законодавства Видача дозволів на роботу готелів Збільшення числа готелів у цьому сегменті Відсутність постачання Зміни споживчого попиту
Тип ризику Зовнішні (микроеконом.) Зовнішні (микроеконом.) Зовнішні (микроеконом.) Зовнішні (микроеконом.) Зовнішні (микроеконом.)
Ефекти Вплив на прибуток для готелів Визначення готелів Вплив на вимогу Невдоволення відвідувачів Вплив на вимогу
Ймовірність 0,5 0.8 0.8 0.6 0.6
Значення 4 4 4 5 5
Якісна оцінка 2 3.2 3.2 3 3
Відповідь заходи Переговори з владою щодо представлення пільг Щоб отримати підтримку місцевих органів влади. Розробка маркетингової політики для залучення відвідувачів Збільшення списку постачальників Дизайн та реалізації програм для поліпшення якості послуг, що надаються.

 

 


 

Продовження таблиці Н 1

Фактор ризику Місцеве населення Колектив Інтелектуальна власність Матеріальні ресурси Фінансові ресурси
Ризик Негативні відгуки місцевого населення про готель. Некваліфіковані працівників Застарілий метод надання послуг в готелі Недобросовісне ставлення відвідувачів до матеріальних ресурсів, недостатність матеріальних ресурсів Нерраціональне ви користування фінансових ресурсів
Тип ризику Зовнішні (микроеконом.) Внутрішня Внутрішня Внутрішня Внутрішня
Ефекти Вплив на вимогу Вплив на вимогу Вплив на попит і роботу готелів Додаткові витрати. Впливають на функціонування усіх відділів готелю
Ймовірність 0.3 0.8 0,5 0.6 0.6
Значення 4 5 4 5 5
Якісна Оцінка 1.2 4 2 3 3
Відповідь заходи Забезпечення якості послуг. Реклама. Підбір кадрів в кілька етапів, з метою залучення кандидатів Систематичний моніторинг новинок ринку. Придбати якісні матеріальні ресурси, перевіряти номери при здачі. Залучення кваліфікованих кадрів.

Продовження таблиці Н 1

Фактор ризику Структури виробництва Виробничий процес Інвестиційний процес Маркетинг Планування Мотивація Керування
Ризик Невзаємодія підрозділів готелю. Системна помилка через "людський фактор" Ризик надання неякісних послуг відвідувачам Несвоєчасне отримання грошей, інвестор Ризик неефективної рекламної компанії Взяти до уваги сезонність відвідування готелю. планувати бюджету. Неефективна мотивація Порушення своїх обов'язків
Тип ризику Внутрішній Внутрішній Внутрішній Внутрішній Внутрішній Внутрішній Внутрішній
Ефекти Вплив на роботу готелю Вплив на попит і функції готелю Розрив, контракту з  інвесторами, несплата оренди. Низька конкуренто- спроможність Відсутність коштів для оплати послуг через низький попит Вплив на вимогу Вплив на попит
Ймовірність 0.9 0.8 0.9 0.9 0,7 0.2 0.6
Значення 5 5 5 5 5 5 5
Якісна Оцінка 4.5 4 4.5 4.5 3.5 1 3
Відповідь заходи Впровадження автоматизованої системи керування (АСК). Моніторинг якості послуг. Мати в наявності потенційних інвесторів. Ввести посаду маркетолога. Своєчасно планувати бюджет, враховуючи сезонність і попит. Своєчасне проходження навчальних Розробити систему штрафів.






Додаток П

Рис. П 1. – Дерево проблем проекту



Додаток П 1

Рис.П 2. – Дерево цілей проекту



Додаток Р

Таблиця Р 1 – Діаграма Ганта


 


ЗМІСТ

 

 

Вступ…………………………………………………………………………… 4
Розділ 1. Теоретичні і нормативно-правові основи готельного бізнесу та досвід створення готелів………………………………………………………   6
1.1.Історія розвитку готельного бізнесу в Україні 6
1.2. Нормативно-правова база забезпечення розвитку готельного бізнесу. в Україні………………………………………………………………………..   9
1.3. Міжнародна і вітчизняна класифікація готелів і готельних послуг…... 15
1.4. Обгрунтування актуальності проекту…………………………………... 25
Висновок до розділу 1………………………………………………………… 26
Розділ 2. Дослідження ринку готельних послуг…………………………….. 28
2.1. Дослідження сучасного стану розвитку готелів в Україні…………….. 28
2.2. Маркетингове дослідження ринку готельних послуг………………….. 35
2.3. Дослідження основних тенденцій розвитку ринку та надання готельних послуг………………………………………………………………   39
2.4. Аналіз споживачів………………………………………………………... 43
2.5. Аналіз конкурентного середовища……………………………………… 46
2.6. Дослідження альтернатив проекту……………………………………… 50
Висновок до розділу 2………………………………………………………… 53
Розділ 3. Обгрунтування та аналіз ризиків обраного варіанту проекту…... 55
3.1. Опис продукту проекту………………………………………………….. 55
3.2. Учасники проекту………………………………………………………… 56
3.3. Комерційний аналіз проекту…………………………………………….. 59
3.4. Технічний аналіз проекту………………………………………………... 60
3.5. Інвестиційний аналіз проекту…………………………………………… 68
3.6. SWOT аналіз та аналіз ризиків проекту………………………………… 72
Висновок до розділу 3………………………………………………………… 75
Розділ 4. Розробка предметної області, документів та організаційних заходів проекту………………………………………………………………...   77
4.1. Опис предметної області проекту…………………………………......... 77
4.2. Розробка плану виконання проекту……………………………………... 79
4.3. Розробка бюджету проекту……………………………………………… 81
4.4. Розробка WBS і OBS структур проекту продукту…………………… 83
4.5. Формування команди проекту…………………………………………... 84
4.6. Заходи забезпечення якості проекту……………………….... 86
Висновок до розділу 4………………………………………………………… 89
Висновки………………………………………………………………………. 91
Список використаних джерел………………………………………………... 95
Додатки………………………………………………………………………… 100


ВСТУП

Актуальність. Готельне господарство на сучасному етапі розвивається на індустріальній основі і являє собою галузь економіки, яка забезпечує значні бюджетні надходження, в тому числі - валютні за рахунок розвитку іноземного туризму. В багатьох країнах та містах ця галузь стає однією з найважливіших сфер заняття населення. Як розвиток туризму викликав розширення готельної справи, так і використання готельних і туристичних комплексів сьогодні сприяє, у свою чергу, розвитку іноземного туризму, культурних зв'язків, розширенню спілкування між людьми та зближенню народів.

Наша країна перейшла до ринкових відносин у час, коли на міжнародному ринку сталися суттєві зміни в туристичній галузі, важливою складовою якої є готельний сервіс. Загалом у світі налічується близько 307683 готелів, загальна кількість номерів у готелях світу досягла 11 333 199. По офіційним даним, на сьогоднішній день в Україні нараховується понад 4,5 тис. готелів, пансіонатів, санаторіїв, будинків і таборів відпочинку, готових у високий сезон одночасно прийняти 620 тис. чол.

Ізмаїл - затишне, невелике місто на березі річки Дунай. До міста часто прибувають іноземні туристи. Готельний ринок м. Ізмаїл не задовольняє потреб споживачів.

Мета самостійної  роботи – обґрунтувати і розробити основні документи проекту створення готелю у м. Ізмаїл.

Мета дослідження передбачає виконання таких завдань:

- визначити теоретичні і нормативно-правові основи готельного бізнесу та досвід створення готелів;

- дослідити ринок готельних послуг в Україні та м. Ізмаїл;

- обгрунтувати та провести аналіз ризиків обраного варіанту проекту;

- розробити предметну область, документи та організаційні заходи проекту.

Об’єктом дослідження є процес створення і функціонування готелів в Україні та у м. Ізмаїл.

Предметом дослідження є процес обґрунтування та розробки документів і заходів проекту створення готелю у м. Ізмаїл.

Були застосовані наступні методи дослідження – історичний аналіз, структурний аналіз, проектний аналіз та програмно-імітаційна оптимізація варіантів проектного фінансування з застосуванням програмних пакетів Microsoft Project і Microsoft Excel.

Наукова новизна полягає у дослідженні специфічних зовнішніх і внутрішніх факторів процесу створення готелю у м. Ізмаїл в умовах невизначеності з урахуванням можливих ризиків.

Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні економічної доцільності та розробленні основних документів для реалізації проекту створення готелю у м. Ізмаїл.

Структура роботи. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів (двадцяти двух підрозділів), висновків, загальний обсяг складає 122 сторінки. Список використаних джерел містить 65 найменувань. У роботі вміщенно 5 рисунків та 16 таблиць. Положення основного тексту доповнює матеріал, викладений у одинадцяти додатках.



РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНІ І НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ГОТЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ ТА ДОСВІД СТВОРЕННЯ ГОТЕЛІВ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 394; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.676 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь