Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ. ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ



КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кафедра адміністративного права

 

 

Цимбалюк Віталій Степанович

 

ПРАВОВА ІНФОРМАТИКА

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

для студентів спеціальності 8.03040101“ Правознавство ”

 

Затверджено

на засіданні кафедри

протокол № 1

від 20 вересня 2012 р.

 

Декан факультету

Д.ю.н. І.С. Гриценко

 

Київ 2012


Робоча навчальна програма з дисципліни « Правова інформатика ».

Укладач: кандидат юридичних наук, с.н.с. Цимбалюк В.С.

 

 


Погоджено

з науково-методичною комісією

 

О.М. Вінник

 

© В.С.Цимбалюк, 2012


 


ВСТУП

Дисципліна « Правова інформатика » є базовою нормативною дисципліною за спеціальністю “ Правознавство ”, що викладається для студентів 6-го курсу у ІІ семестрі в обсязі 2-х кредитів, у тому числі: лекцій – 34 години, семінарських, практичних занять – 34 години, самостійна робота студентів – 76 годин. Форма підсумкового контролю – залік у ІІ семестрі.

Метою навчальної дисципліни є забезпечення оволодіння студентами юридичного факультету знаннями пов’язаними з інженерією знань щодо комп’ютерних інформаційних систем на основі моделей предметних сфер правотворчості, правозастосування та правової освіти.

Завдання навчальної дисципліни:

- забезпечення інтелектуального і соціального розвитку особистості студента шляхом навчання основам правової інформатики, її теоретичної та практичної складових в умовах побудови в Україні інформаційного суспільства;

- орієнтація у правовідносинах пов’язаних із інформатикою, інформатизацією, створенням, розповсюдженням і застосуванням комп’ютерних інформаційних технологіях правотворчості, правозастосування, правової освіти;

- підвищення рівня комп’ютерної грамотності та інформаційної культури правознавців;

- вивчення та освоєння можливостей комплексних комп’ютерних інформаційних систем забезпечення правотворчості, правозастосуванні та правовій освіті.

Предметом навчальної дисципліни є правова інформатика як галузі прикладних науково-практичних знань щодо системної інформатизації правотворчості, правозастосування та правової освіти: застосування комп’ютерних інформаційних технологій, баз даних, як складових інформаційних систем.

Вимоги до знань та вмінь – володіння теоретичними знаннями, змістом окремих комп’ютерних інформаційних технологій у комплексі із галузевим нормативно-правовим забезпеченням інформатики та вміння їх застосовувати у практичній діяльності.

Місце навчальної дисципліни в структурно-логічній схемі освітньо-професійної програми підготовки фахівця за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем визначається тим, що правова інформатика є однією з базових комплексних галузей знань пов’язаних з науково-технічною діяльністю у сфері інформатизації, що вивчає структуру і загальні властивості інформації як ресурсу, а також закономірності та методи, засоби, способи (технології) її створення, обробки, подання, зберігання і застосування в різних сферах суспільних відносин пов’язаних із правотворчістю, правозастосуванням та правовою освітою.

Система контролю знань, умінь та умови складання заліку. Навчання за дисципліною оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з 2-х модулів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою в одному семестрі.

Якщо за результатами модульно-рейтингового контролю студент отримав середнє арифметичне за два змістовних модуля, що менше ніж 30 балів, то студент не допускається відповідно до заліку і вважається таким, що не виконав усі види робіт, що передбачаються навчальним планом на семестр з дисципліни.

Форми поточного контролю:

Усні виступи, опитування: відповідь – 5 балів; доповнення – 1 бал;

Ініціативні, креативні рішення, пропозиції – 5 балів;

Виконання контрольних завдань – 5 балів;

Модульний контроль:

2 модульні комплексні контрольні роботи (по одній у ході за індивідуальними завданнями та у цілому після завершення вивчення кожної теми модуля). Зміст контрольних робіт полягає у підготовці студентом на комп’ютері електронних версій конспектів та презентацій тем за модулем та перевірки їх викладачем на окремих лекційних і семінарських заняттях.

Оцінювання при модульному контролі. Студент може отримати максимально в цілому за комплексні модульні контрольні роботи – 10 балів.

Підсумковий контроль. ІІ-й семестр – залік. Студент за результатами заліку може максимально отримати до 40 балів при умові виконання контрольних завдань за кожною темою. Невиконання хоча б одного із контрольних завдань за кожною темою (відсутність конспекту теми тощо) є підставою не допуску студента до заліку навіть при умові, що він має понад 30 балів у процесі навчання у семестрі.

За результатами вивчення дисципліни студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною шкалою, що розраховується за накопичувальною системою як сума балів, отриманих студентом за кожен з двох змістовних модулів та за залік, за наступною схемою:

 

ІІ семестр

  Змістовний модуль 1 Змістовний модуль 2 Підсумковий модуль (залік) Підсумкова оцінка (бали)
Максимальна кількість балів 30 30 40 100

 

При цьому, кількість балів відповідає оцінці:

1-30 – “незадовільно” з обов’язковим повторним вивченням дисципліни;

31-59 –“незадовільно” з можливістю повторного складання;

60-64 – “задовільно” (достатньо);

65-74 – “задовільно”;

75-84 – “добре”;

85-89 – “добре” (дуже добре);

90-100 – “відмінно”.

 

Шкала відповідності:

 

Оцінка за 100-бальною шкалою Оцінка за шкалою ECTS

Оцінка за національною шкалою

90-100 A 5 відмінно зараховано
85-89 75-84 B C 4+ 4 дуже добре відносно добре зараховано
65-74   60-64 D   E 3+   3 достатньо задовільно задовільно зараховано
31-59 1-30 F X 2 1 незадовільно погано не зараховано

 

ІІ семестр:

Загальний обсяг – 144 год., у тому числі:

Лекції: 34 годин

Семінарські, практичні заняття: 34 години

Самостійна робота – 76 години

Місце проведення аудиторних занять – комп’ютерний клас.

Додаткові дидактичні матеріали:

Інтернет;

Бібліотека баз даних і знань в галузі держави і права. [ Електронний ресурс ] DVD. – К.: Науково-дослідний центр правової інформатики НАПрН України, 2012.


 

НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ І СЕМІНАРСЬКИХ, ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ІІ СЕМЕСТР

№ теми

Назва теми

Кількість годин

лекції семінар самост. робота

ВСЬОГО - 144

34 34 76


ІІ СЕМЕСТР

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ І

Основні положення загальної частини правової інформатики. Сутність зміст та структура правової інформатики. Об’єкти правової інформатики Методологія правової інформатики. Принципи правової інформатики. Методи і методики інформатики в праві. Взаємовплив інформатики та права. Взаємозв’язок інформатики та документалістики. Електронний документообіг. Інформатика та державна політика у інформаційній сфері суспільства.

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ ІІ.

Основні положення спеціальної частини правової інформатики: засади системної інформатизації правотворчості, правозастосування та правової освіти. Інформатика у сфері правотворчості. Інформатика у сфері правозастосування. Інформатика у сфері правоохоронної діяльності. Основні положення фінансово-правової інформатики. Основні положення податкової та митної інформатики. Державні реєстри. Інформатика в правовій науці та освіті. Організація комплексного захисту інформації

Нормативно-правові акти:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Про Концепцію Національної програми інформатизації: Закон України від 04.02.1998 р. № 75/98-ВР //Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1998. – №27-28. – Ст. 182.

3. Про Національну програму інформатизації: Закон України від 04.02.1998 р. № 74/98-ВР. //Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1998. – № 27-28. – Ст. 181

4. Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки: Закон України від 9 січня 2007 року № 537-V. //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2007. – № 12. – Ст. 102.

5. Регламент Верховної Ради України: Затверджено Законом України  від 10 лютого 2010 року № 1861-VI. Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1861-17/page10.

6. Положення про веб-сайт Верховної ради України у глобальній інформаційній мережі Інтернет: Затверджено Розпорядженням Голови Верховної Ради України від 24 травня 2001 р. № 462. Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/462/01-%D1%80%D0%B3.

7. Перелік автоматизованих систем інформаційно-технологічного забезпечення діяльності Верховної Ради України: Затверджено розпорядженням Голови Верховної Ради України від 1 липня 2003 року № 663. Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/663/03-%D1%80%D0%B3.

8. Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових  актів та набрання ними чинності: Указ Президента України від 10 червня 1997 року № 503/97. Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/503/97.

 

Література:

Основна:

1. Правова інформатика: Підручник. 2-ге вид., доп.та перероб. /За ред. В.Дурденця, Є.Моісеєва та М.Швеця. – К.: ТОВ «Панот» 2007. – 524с.

2. Денисова О.О. Інформаційні системи і технології в юридичній діяльності: Навч.посіб. – К.: КНЕУ, 2003. – 315 с.

Додаткова:

3. Інформаційні технології / Інвестиційний прогноз 2008 // Компаньйон. – 2008. – №4 (572). – С. 40.

4. Ресурси Українського Інтернет – К.: Інформаційний центр «ELVisti». 2000. – 453с.

5. Бачило И. Л. Информационное право: основы практической информатики. Учеб.пособ. / И. Л. Бачило. – М.: «Юридическая литература», 2001. – С. 52.

6. Правова інформація та комп’ютерні технології в юридичній діяльності: навч.посіб. –Х.: «Право», 2012. – 240 с.

7. Правовая информатика (информационные системы). – М.: Кафедра правовой информатики МГЮА, 2001. – 197 с.

Додаткова:

1. Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні. Науково-технічний збірник. Випуски 1- 12.

2. Цимбалюк В.С., Гавловський В., Гриценко В., Організаційно-правові питання формування державної інформаційної політики в Україні. Науковий вісник. Збірник наукових праць Академії державної податкової служби України. – 2002. – № 3 (17). – С. 177-182.

3. Гаврилов О.А. Математические методы и модели в соціально-правовых мсследованиях. – М. 1980.

4. Готт В.С., Семенюк Э.П., Урсул А.Д. Категории современной науки. – М. 1984.

5. Леванский В.А. Моделирование в социально-правовых исследованиях. – М. 1986.

6. Методологические проблемы общественных и гуманитарных наук. – М. 1982.

7. Методология в сфере теории и практики. – Новосибирск. 1988.

8. Молчанов А.А. Моделирование и проектирование в сложных системах. – К. 1988.

9. Пушкин В.Н. Эвристика – наука о творческом мышлении. – М. 1977.

10. Россолов М.М. Проблемы управления и информации в области права. – М. 1991.

11. Тюхтин В.С. Отражение, системы, кибернетика. – М. 1972.

12. Урсул А.Д. Философия и интегративно-общенаучный процесс. – М. 1981.

13. Штофф В.А. Моделирование и философия. – М. 1966.

14. Эшби У. Рос. Введение в кибернетику. – М. 1959.

15. Жигарев А.Н. , Макарова Н.В. Основы компютерной грамоты. – Л. 1987.

16. Глушков В.М. и др. Человек и вычислительная техника. – К. 1971.

17. Грановский Г.Л. Алгоритмические и эвристические методы решения экспертных зажач // Сбрник ВНИИСЭ. – М. – 1980. - №42.

18. Андреев Б.В. Правовая информатика. – М.: ИМП, 1998.

19. Нашиц А. Правотворчество. Теория и законодательная техника. – М. 1974.

 


 


ТЕМА 15. ДЕРЖАВНІ РЕЄСТРИ

Лекція 15 – оглядова, проблемно-орієнтована  ( 2 години)

1. Поняття державного реєстру.

2. Правовий статус державних реєстрів.

3. Види загальнодержавних реєстрів.

4. Галузеві державні реєстри

 

Семінарське заняття 15 (2 години): дискусія за питаннями теми у порядку визначеному викладачем:

 

1. Поняття державного реєстру.

2. Правовий статус державних реєстрів.

3. Види загальнодержавних реєстрів.

4. Галузеві державні реєстри

 

Завдання для самостійної роботи (2 год.):

Індивідуальна робота студентів за темою:

Пошук додаткових науково-практичних джерел та їх опрацювання щодо питань теми, доопрацювання конспекту теми.

Здійснити ініціативний пошук та додаткове опрацювання за різними джерелами альтернативних відповідей на питання теми.

Підготовка двома студентами проведення доповідей за темою як науково-навчальною роботою. Оформлення результатів самостійної роботи на комп’ютері у формі тез наукової доповіді та її презентації на семінарі.

Форма контролю: усне опитування студентів на семінарському занятті, перевірка виконання завдань у електронній формі та на паперовому носії.

Нормативно-правові акти:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Про державну статистику: Закон України  від 17.09.1992р. №2614-XII. //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1992. – № 43. – Ст. 608.

3. Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців: Закон України від 15.05.2003 р. № 755-IV //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2003. – № 31-32. – Ст. 263.

4. Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень: Закон України від 01.06.2004р. №1952-IV //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2004. – № 51. – Ст. 553.

5. Про Державний реєстр виборців: Закон України від 22.02.2007 р. № 698-V //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2007. – № 20. – Ст. 282.

6. Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень: Закон України 18.11.2003р. № 1255-IV // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2004. – № 11. – Ст. 140.

7. Про ідентифікацію та реєстрацію тварин: Закон України від 4 червня 2009 року № 1445-VI //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2009. – № 42. – Ст. 635.

8. Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг Закон України від 06.07.1995р. №265/95-ВР //Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1995. – № 28. – Ст. 205.

9. Про затвердження Положення про Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів: постанова Кібінету міністрів України від 17 березня 2004 р. № 326. // [ Електронний ресурс на DVD ] // Бібліотека баз даних і знань в галузі держави і права. – К.: НДЦПІ НАПрН України. – 2012. – 18 лютого.

10. Про Спадковий реєстр: наказ Міністерство юстиції України № 51/5 від 17.10.2000р. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2000 р. за № 714/4935.

Література:

Основна:

1. Правова інформатика: Підручник. 2-ге вид., доп.та перероб. /За ред. В.Дурденця, Є.Моісеєва та М.Швеця. – К.: ТОВ «Панот» 2007. – 524с.

2. Єдині та державні реєстри, утримувачем яких є Міністерство юстиції. Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/0/22253

3. Єдиний державний реєстр судових рішень. Режим доступу: http://reyestr.court.gov.ua

4. Реєстри Державної служби інтелектуальної власності України. Режим доступу: http://sips.gov.ua/ua/registers.html

5. Державний реєстр виборців. Режим доступу: http://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index

6. Державний реєстр потенційно небезпечних об`єктів. Режим доступу: http://sfd.archives.gov.ua/page4.html

7. Державний реєстр баз персональних даних. Режим доступу: https://rbpd.informjust.ua

Додаткова:

1. Дегтярев Ю.И. Исследование операций. – М. 1986.

2. Полевой Н.С., Эджубов Л.Г. Становление и развитие математических методов и ЭВМ в экспертной практике. – М. 1989.

3. Проблемы информационного и математического обеспечения экспертных исследований в целях решения задач судебной экспертизы. – М. 1983.

4. Проблемы автоматизации, создания информационно-поисковых систем и применение математических методов в судебной экспертизе. – М. 1987.

5. Селиванов Н.А. Математические методы в собирании и исследовании доказательства. – М. 1974.

6. Эшиб У.Р. Введение в кибернетику. – М. 1969.

7. Вопросы кибернетики и права. – М. 1968.

8. Основи правовой кибернетики – М. 1987.

9. Николайчик В.М. Полицейский контроль над обществом. – М. 1987.

10. Микрокомпютер для юристов. – М. 1988.

11. Симитс С. Информационный кризис права и обработка данных на ЭВМ. – Карлсруэ. 1970.

12. Студницкий Ф. Кибернетика и право. – Варшава. 1969.

13. Проблемы методологии и методики правоведения. – М. 1974.

14. Кунц Г., О-Доннел С. Управление: системный и ситуационный анализ управленческих функций. Пер. с англ. Т.1. – М. 1981.

15. Организация и управление. – М. 1968.

16. Авен О.И. Что такое АСУ? – М. 1982.

17. Глушков В.М. Введение в АСУ. – К. 1974.

18. Глушков В.М. Социально-экономическое управление в эпоху НТР. –ь К. 1979.

19. Ключинская А.А. АСУ и органзационная структура органов государственного управления. – Рига. 1983.

20. Основы построения автоматизированных систем управления. – М. 1977.

21. Моисеев Н.Н. Люди и кибернетика. – М. 1984.

22. Смолян Г.Л. Человек и компютер (социально-философские аспекты автоматизации управления и обработки информации). – М. 1981.

23. Оптнер С. Системный анализ для решения деловых и промышленных проблем. Пер. с англ. – М. 1969.

24. Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах інформатизації: організаційно-правові питання теорії і практики. –К.: АДПС України, 2002. – 296с.



Питання НА ЗАЛіК і ДЛЯ самоконтролю

Рекомендована література

Закони України:

1. Конституція України, від 28.06.1996 р - К.: Парламент.видав, 2012.

2. Про наукову і науково-технічну діяльність (від 13.12.1991, N 1977-XII).

3. Про державну статистику (від 17.09.1992, N 2614-XII). - К. 2012.

4. Про інформацію (від 02.10.1992, N 2657-XII). - К.: Парламент.видав., 2012.

5. Про основи національної безпеки України (19.06. 2003 року N964-IV).

6. Про авторське право і суміжні права (вiд 23.12.1993 № 3792-XII.) - К. 2012.

7. Про Національний архівний фонд і архівні установи (від 24.12.1993, N 3814-XII).

8. Про державну таємницю (від 21.01.1994, N 3855-XII - К.: Парламент.видав, 2012.

9. Про бібліотеки і бібліотечну справу (від 27.01.1995, N 32/95-ВР). – К. 2012.

10. Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем (від 05.11.1997, N 621/97-ВР).

11. Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні (від 10.12.1997, N 710/97-ВР). - К.: Парламент.видав, 2012.

12. Про Національну програму інформатизації (від 04.02.1998, N 74/98-ВР).

13. Про Концепцію Національної програми інформатизації (від 04.02.1998, N 75/98-ВР).

14. Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність (від 23.12.1998, N 353-XIV)

15. Про обов'язковий примірник документів (від 09.04.1999, N 595-XIV).

16. Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних (від 23.03.2000, № 1587-III)

17. Про національну систему конфіденційного зв’язку. (від10.01.2002, №2919-ІІІ).

18. Про електронні документи та електронний документообіг (від 22.05.2003, № 851-IV).

19. Про електронний цифровий підпис (від22.05.2003. №852-IV). – К. 2006.

20. Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах (від 31.05. 2005 року N 2594-IV) – К. 2012.

Укази Президента України:

1. Про єдину комп'ютерну інформаційну мережу державних органів приватизації (від 26.01.94, N 29/94).

2. Про електронний обіг цінних паперів і національний депозитарій (від 25.05.1994р. //УК. 1994. 28 травня.).

3. Про Основні напрями реформування вищої освіти в Україні (від 12.09.95, N832/95).

4. Про Положення про Державний центр страхового фонду документації України (від 19.06.98, N 668/98).

5. Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні (від 31.07.2000, N 928/2000).

6. Положення про Раду з питань інформаційної політики при Президентові України /Затверджено Указом Президента України (від 3.04.2001 р. №230/2001).

7. Про Єдину комп’ютерну інформаційну систему правоохоронних органів з питань боротьби зі злочинністю (від 31.01.2006, № 80/2006).

Постанови Кабінету міністрів України:

1. Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці. (від 09.08.1993р. N611).

2. Про затвердження Положення про технічний захист інформації в Україні (від 09.09.1994р N632).

3. Про створення Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (від 22.01.1996р. № 118).

4. Концепція технічного захисту інформації в Україні (Затверджена Постановою КМУ від 8.10.1997р. №1126).

5. Порядок легалізації програмних продуктів (програмних засобів) для виконання Національної програми інформатизації (Затверджено Постановою КМУ від 16.07.1998 р. №1815).

6. Положення про порядок передачі резидентам окремих завдань (проектів) Національної програми інформатизації у сфері національної безпеки та оборони держави /Затверджено Постановою КМУ від 26.07.1998 р. №1354.

7. Про затвердження порядку формування та виконання Галузевої програми і проекту інформатизації. (від 18.12.2001 р. №1702).

8. Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади /Затверджено Постановою КМУ від 4.01.2002 р. №3.

9. Порядок підключення до глобальних мереж передачі даних /Затверджено Постановою КМУ від 12.04.2002 р. №522.

10. Порядок взаємодії органів виконавчої влади з питань захисту державних інформаційних ресурсів в інформаційних та телекомунікаційних системах /Затверджено Постановою КМУ від 16.06.2002 р. №1772.

11. Порядок проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів) //Затверджено Постановою КМУ від 25.07.2002 р. №1048.

12. Порядок надання послуг конфіденційного зв’язку органам державної влади та органам місцевого самоврядування, державним підприємствам, установам та організаціям /Затверджено Постановою КМУ від 11.10.2002 р. №1519.

13. Заходи щодо створення електронної інформаційної системи «електронний Уряд» /Затверджено Постановою КМУ від 24.02.2002р. №208.

14. Порядок легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади /Затверджено Постановою КМУ від 4.03.2004 р. №253.

15. Положення про національний реєстр електронних інформаційних ресурсів /Затверджено Постановою КМУ від 17.03.2004 р. №326.

16. Порядок акредитації центру сертифікації ключів /Затверджено Постановою КМУ від 13.06.2004 р. №903.

17. Положення про Департамент з питань зв’язку та інформатизації /Затверджено Постановою КМУ від 22.09.2004 р. №1264.

18. Про затвердження інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави (від 17.11.2004 р. №1547).

Основна

1. Правова інформатика: Підручник. У 2-х т. – К.: Парлам.вид-во, 2004. Т.1. - 416с.

2. Основи інформаційного права України: Навч.посіб. – К.: Знання, 2004. – 274с.

3. Комп’ютерна злочинність. Навчальний посібник.. – Київ: “Атіка”, 2002. – 240с.

4. Інформатизація управління соціальними системами (організаційно-правові питання теорії і практики. Навч.посіб. – К.: МАУП, 2003, - 336с.

5. Кормич Б.А. Інформаційна безпека: організаційно-правові основи: Навч.пос. – К.: Кондор, 2004. – 384с.

6. Міжнародна інформація. Навч.пос. – К.: «Слово», 2005. – 400с.

7. Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах інформатизації: організаційно-правові питання теорії і практики. – К.: АДПС України, 2002.- 296с.

8. Правова інформатика: система інформатизація законотворчої, правозастосовсовчої, правоохоронної, судочинної та право освітньої діяльності в Україні. – Ужгород: ІВА, 2003. - 168 с.

9. Інформаційне право та правова інформатика у сфері захисту персональних даних. – К.: НДЦПІ АПрН України. – 2005. -334с.

10. Е-майбутнє та інформаційне право – К.: НДЦПІ АПрН України. –2006. -234с.

11. Правова інформатика: Науковий журнал. – К.: НДЦПІ НАПрН України. - 2003-2006. - №1-12.

12. Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні: Науковий журнал. – К.: НТУУ “КПІ”. -2000-2006. -№1-11.

13. Цимбалюк В. С. Інформаційне право: концептуальні положення до кодифікації інформаційного законодавства : Монографія. / В. С. Цимбалюк. – К.: « Освіта України », 2011. – 426 с.

14. Кононюк А.Е. Информациология. Общая теория информации. У 2-х томах. – К.: «Освіта України», 2010.

 

Додаткова

1. Голубєв В.О., Гавловський В.Д., Цимбалюк В.С. Інформаційна безпека: проблеми боротьби зі злочинами у сфері використання комп’ютерних технологій. Монографія /За заг.ред.д.ю.н. Калюжного Р.А..–Запоріжжя: “Просвіта”. 2001. –252с. 

2. Інформатизація, право, управління (організаційно-правові питання). Монографія /Калюжний Р.А., Крупчан О.Д., Гавловський В.Д., Гуцалюк М.В., Цимбалюк В.С., Швець М.Я. /За заг.ред. Швеця М.Я., Крупчана О.Д. - Київ: НДЦ правової інформатики АПрНУ, 2002. - 191с.

3. Вступ до інформаційної культури та інформаційного права. Монографія. /Брижко В.М., Гавловський В.Д, Калюжний Р.А., Попович В.М., Цимбалюк В.С., Швець М.Я., Яременко О.І. /За ред. М.Я. Швеця, Р.А. Калюжного. – Ужгород: ІВА, 2003. - 240 с.

4. Виявлення та розслідування злочинів, що вчиняються з використанням комп’ютерних технологій. Наукове видання. /Камлик М.І., Романюк Б.В., Гавловський В.Д. Хахановський В.Г. Цимбалюк В.С. /Заг.ред. Я.Ю. Кондратьєва – К. НАВСУ. 2000. - 64с.

5. Інформатизація соціального управління: теорія і практика (організаційно-правовий аспект). Посібник. Наукове видання /Гавловський В.Д., Гуцалюк М.В., Коваленко О.І. Цимбалюк В.С. та інш.) –Київ – Донецьк: Донецький інститут внутрішніх справ. 2001. –190с.

6. Голубєв В.О., Гавловський В.Д, Цимбалюк В.С. Проблеми боротьби зі злочинами у сфері використання комп’ютерних технологій. Навч.посібник. За заг.ред.д.ю.н., профес. Р.А.Калюжного. -Запоріжжя: ГУ “ЗІДМУ”, 2002. - 292с.

7. Е-будущее и информационное право /Брижко В.М., Орехов А.А., Цимбалюк В.С., Гальченко О.Н. /Под.ред Р.А. Калюжного и Н.Я. Швеца - К.: “Интеграл”, 2002. - 264 с.

8. Інформаційне суспільство. Дефініції…/Брижко В.М., Орехов А.А., Гальченко О.Н., Цимбалюк В.С., Чорнобров А.М. /Під.ред Р.А. Калюжного і М.Я. Швеца. - Київ: “Інтеграл”, 2002. - 220 с.

 

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 164; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.109 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь