Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Очікувані результати реалізації проекту.



Оновлені характеристики регіональної виховної політики:

· Перехід від одноманітної, безіменної виховної системи до єдиного комплексу різних систем;

· Формування самостійної виховної політики навчального закладу з відображенням у ньому інтересів і потреб регіону;

· Перетворення виховного процесу у фактор соціокультурного розвитку;

· Апробація та впровадження нових педагогічних технологій, забезпечення навчальних закладів інформацією з цих питань;

· Соціальне вивчення перспектив і напрямів розвитку виховних систем навчальних закладів.

Оновлені характеристики організації виховного процесу:

· Підвищення соціального статусу виховання в системі освіти закладу, зміцнення й розвиток виховних функцій закладу.

· Забезпечення взаємодії закладу з усіма соціальними інститутами, дотичними до виховання дітей та учнівської молоді, розширення складу суб’єктів виховання, посилення координації їхніх зусиль.

· Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії з закладом.

· Розвиток учнівського самоврядування в закладі, використання нових форм реалізації виховного потенціалу дитячого та молодіжного руху.

· Оптимізація змісту і форм виховного процесу.

Оновлені характеристики досягнень особистості у вихованні:

· Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.

· Попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість.

· Формування досвіду гуманістичних стосунків на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі.

· Розвиток колективної творчої діяльності школярів.

· Забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та соціальних вимог.

Оновлені характеристики в оволодінні загальнолюдським етичним цінностям:

· Ціннісне ставлення до себе;

· Ціннісне ставлення до родини та друзів, до людей;

· Ціннісне ставлення до природи;

· Ціннісне ставлення до мистецтва;

· Ціннісне ставлення до праці;

· Ціннісне ставлення до суспільства і держави;

Відповідність програмі. В Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України визначено, що виховання учнів реалізується в процесі організації: навчально-виховної, позаурочної та позакласної діяльності; позашкільної освіти; роботи органів учнівського самоврядування; взаємодії з батьками, громадськими організаціями, державними установами. З цією метою створюються відповідні психолого-педагогічні умови в навчальному закладі, а саме: відповідність виховної практики засадам особистісно орієнтованої та гуманістичної парадигми освіти; ставлення до особистості дитини як до суб'єкта виховання; перцептивна, комунікативна, інтерактивна взаємодія всіх суб'єктів виховного процесу; створення необхідних умов для розвитку творчого потенціалу особистості, перспектив її саморозвитку в колективі; захист і підтримка інтересів особистості дитини; самоідентифікація та суспільно-значеннєве особистісне самовизначення дитини; стимулювання ініціативності та життєвої активності дитини; створення і набуття практичних навичок, необхідних для особистісної гармонізації; інтеграція виховних впливів освітнього середовища; практичне спрямування виховного процесу навчального закладу; культивування цінностей особистості.

Для кожної вікової категорії дітей прийнятними є використання індивідуальних (консультації), групових (тренінги, дискусії, дебати, ділові та рольові ігри), колективних (проекти) форм діяльності.

Другим важливим чинником є школа, яка сьогодні покликана, передовсім, стати осередком виховання, зокрема, самовизначення і самореалізації кожної особистості.

У навчально-виховному процесі головний акцент має переноситись із засвоєння певної кількості знань на виховання особистості з урахуванням її унікальної природи, і вже на цій основі формувати в неї моральні цінності, творчу і самотворчу діяльність.

Реалізація сучасних технологій виховної роботи в практиці можлива на основі проектування розвитку особистості вихованця. Застосування проектно-технологічного підходу до здійснення процесу виховання в навчальному закладі дозволяє:

а) практично реалізувати індивідуальний підхід;

б) планувати і прогнозувати результати виховних впливів;

в) обирати найбільш ефективні для окремого учня або класного колективу форми і методи виховної роботи;

г) об’єктивно оцінювати ефективність і результативність виховної роботи.

Зміст та структура проекту. Зміст виховання – це науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе. Виховання здійснюється для ідентифікації вихованця із загально визначеними цінностями і якостями. Змістове наповнення комплексного плану відповідно до основних орієнтирів виховання передбачає формування системи цінностей особистості і виявляється через її власні ставлення до себе і людей, суспільства і держави, природи і здоров'я, праці та мистецтва.

Складні й багатогранні змістові завдання виховання можна вирішити тільки шляхом комплексного використання різноманітних форм орга­нізації виховного процесу. Чим різноманітніші за змістом форми організації виховного процесу, тим він ефективніший. Цю позицію чітко охарактеризував А.С.Макаренко. Він радив учителям пам'ятати, що організаційна форма сама собою не може бути ні хорошою, ні поганою. Форми виховання (виховної роботи) – це варіанти організації конкретного виховного процесу, композиційна побудова виховного заходу, яку здійснює вихователь.

Комплексний план є орієнтованим. У змісті виховної діяльності запропоновано орієнтовні форми проведення виховних справ та їх тематика для різних вікових категорій. Конкретизується план класними керівниками колективно, враховуючи загальношкільний план виховної роботи, програми, проекти, що вже реалізуються в школі вікові, індивідуальні та психолого-педагогічні особливості дітей класів, їх інтереси, потреби, запити батьків та дітей. Самостійно наповнюючи план відповідними змістом і формами виховної роботи, творчо використовуючи запропоновані, класні керівники забезпечують його органічне впроваджується в навчально-виховний процес школи І-го ступеня й не допускають перевищення гранично допустимого тижневого навантаження учнів, установленого Базовим навчальним планом на підставі санітарно-гігієнічних норм організації навчально-виховного процесу.

Комплексний план виховної роботи школи 1-ого ступеня містить наступні розділи.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь