Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 239. Спеціальні перерви



1. На окремих видах робіт передбачається надання працівникам протягом робочого дня (зміни) спеціальних перерв для обігрівання та відпочинку, зумовлених технологією й організацією виробництва та праці, що включаються у тривалість робочого часу. Види цих робіт, тривалість і порядок надання таких перерв установлюються правилами внутрішнього трудового розпорядку або колективним договором.

2. Працівникам, зайнятим на роботах у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, а також працівникам, зайнятим на вантажно-розвантажувальних роботах, у необхідних випадках надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, що включаються у робочий час. Роботодавець зобов'язаний забезпечити облаштування приміщень для обігрівання та відпочинку працівників.

3. Жінкам, які мають дітей віком до півтора року, надаються, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини. Ці перерви надаються не рідше ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна. При наявності двох і більше дітей такого віку тривалість перерви встановлюється не менше години.

4. Порядок надання перерв передбачених частиною третьою цієї статті встановлюється роботодавцем за письмовою заявою матері і може передбачати об¢єднання двох перерв. Перерви для годування дитини включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком.

5. Працівники мають право на короткотермінові перерви санітарно-гігієнічного призначення, які включаються до складу робочого часу.

 

Стаття 240. Тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку

Тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви для відпочинку й харчування).

 

Стаття 241. Тривалість щотижневого безперервного відпочинку

Тривалість щотижневого безперервного відпочинку має бути не менш як сорок дві години, за винятком випадків застосування підсумованого робочого часу.

 

Стаття 242. Вихідні дні

1. Усім працівникам надаються вихідні дні (щотижневий безперервний відпочинок). При п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні – один вихідний день.

2. Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні встановлюється колективним договором, угодою або правилами внутрішнього трудового розпорядку, і, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем.

3. У випадку, коли загальний вихідний день збігається із днем державного чи релігійного свята, робота в який не провадиться (стаття 243 цього Кодексу), вихідний день переноситься на наступний після святкового чи вихідного день. При цьому перенесення загального вихідного дня на роботах, передбачених частиною третьою статті 244 цього Кодексу, враховується при визначенні норми тривалості робочого часу за місяць чи інший обліковий період.

4. З метою раціонального використання робочого часу і забезпечення сприятливих умов для відзначення днів державних і релігійних свят, робота в які не провадиться, Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати роботодавцям переносити вихідні дні на інші дні з додержанням нормальної тривалості робочого часу за відповідний обліковий період із додержанням норми робочого часу за відповідний обліковий період, визначеної відповідно до статей 217 – 218, 219 і 230 цього Кодексу.

5. На підприємствах, де робота не може бути перервана у вихідні дні у зв'язку з виробничо-технічними та організаційними умовами, вихідні дні надаються кожній групі працівників почергово у різні дні тижня згідно з колективним чи трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку.

6. колективним чи трудовим договором або на прохання працівника вихідним днем може бути визначено День народження працівника.

7. колективним договором чи правилами внутрішнього трудового розпорядку може бути визначено вихідним днем день заснування (утворення) підприємства, установи, організації.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 167; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь