Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вимоги до оформлення курсової роботи



Зібраний, проаналізований та систематизований матеріал студент розподіляє по окремих питаннях, послідовність викладення яких встановлюється планом курсової роботи. Викладення матеріалу повинно відрізнятися об’єктивністю, науковістю та чіткою логічною послідовністю.

Текст курсової роботи слід писати (або друкувати) без скорочень (крім загальноприйнятих) на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210*297 мм), залишаючи поля таких розмірів: ліве - не менше 25 мм, праве - не менше 10 мм, верхнє та нижнє - не менше 20 мм.

При написанні роботи текст виконується через міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Tіmes New Roman 14, абзац 1,27 мм. Вирівнювання здійснюється по ширині тексту. Насиченість букв і знаків повинна бути рівною в межах рядка, сторінки і всього тексту.

Першою сторінкою курсової роботи є титульна, яка має бути оформлена за формою, що наведена у додатку Г. Титульну сторінку та зміст курсової роботи включають до загальної нумерації сторінок, але їх не нумерують. Нумерація сторінок тексту і додатків, що входять до нього повинна бути наскрізною. Нумерація текстового матеріалу (починаючи з вступу) розпочинається із сторінки 4 (перша сторінка – титульний лист, 2 сторінка – завдання до курсової роботи, 3 сторінка – зміст). Колонцифра (номери сторінок) проставляються у правому верхньому куті, включаючи список літературних джерел і додатки.

Якщо в курсовій роботі є ілюстрації (таблиці, графіки, схеми, фотографії, тощо), які розміщені на окремих сторінках, то їх включають до загальної нумерації.

Кожне питання курсової роботи повинно мати заголовок відповідно до плану роботи. Заголовки повинні мати нумерацію у межах всієї роботи і позначатися арабськими цифрами без крапки у кінці – «1». Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Текст у рамках питання при необхідності поділяють на пункти. Номер пункту складається із номера питання і пункту, розділених крапкою (наприклад 3.1. – третє питання, перший пункт) Пункт може бути з заголовком і без нього, тоді номер ставиться на початку першого абзацу. Відповідь на кожне питання потрібно починати з нової сторінки, підпункт на тій же сторінці, де закінчується попередній.

Назви питань, а також слова: «ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ», «ДОДАТКИ» мають бути написані великими літерами і розміщуватися симетрично до тексту. Крапка в кінці назви питання не ставиться. Перенос літер у назвах не допускається.

Відстань між заголовком і текстом повинна дорівнювати 1,5 інтервалам. Підкреслювати заголовки не треба.

Таблиці, схеми, діаграми, графіки та інший ілюстративний матеріал слід подавати безпосередньо після посилання на них у тексті, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Сторінки курсової роботи, на яких наведено лише таблиці, діаграми, графіки, схеми включають до загальної нумерації сторінок.

Графічний ілюстративний матеріал позначають словом "Рис." і нумерують послідовно. Номер рисунка та його назву розміщують під рисунком . Нумерацію рисунків і таблиць подають арабськими цифрами без знака №.

Під час складання та оформлення таблиць необхідно дотримуватись таких вимог: таблиця має бути по можливості невеликою за розміром, включати тільки ті дані, які необхідні для вивчення певного явища. Таку таблицю простіше читати і аналізувати. Кожна таблиця повинна мати загальний і внутрішні заголовки. Загальний заголовок таблиці має коротко і чітко характеризувати її зміст, у ньому зазначають, що характеризується в таблиці та за який період. Внутрішні заголовки зазначають, які показники аналізуються у відповідних рядках і графах таблиці, в яких одиницях виміру наведені дані. Якщо наведені показники мають різноманітні одиниці вимірювання, їм потрібно виділяти спеціальну графу.

Якщо в курсовій роботі містяться додатки, то на них в текстовій частині роботи мають бути посилання. Кожен додаток повинен мати назву, що розкриває призначення і зміст додатку.

Посилання на літературні джерела слід надавати в квадратних дужках. Наприклад, посилання [7, с. 25] означає таке: 7 - порядковий номер, під яким значиться літературне джерело в списку, 25 - сторінка цитованого джерела, з якою використана відповідна цитата чи цифровий матеріал із статистичного збірника.

Список використаних літературних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків і пропозицій. Такий список – одна з суттєвих частин курсової роботи, що віддзеркалює самостійну творчу працю автора. У список використаних літературних джерел включають всі джерела, які студенти вивчали у процесі виконання курсової роботи, але не менше 15 джерел. Не варто включати до бібліографічного списку праці, на які немає посилання у тексті курсової роботи.

Оформлюючи список спеціальних літературних джерел, їх слід розміщувати в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків в такій послідовності:

- Закони України;

- Укази Президента України;

- Постанови Кабінету Міністрів України;

- книги і брошури;

- статистичні збірники і довідники;

- періодичні видання;

- відомчі матеріали.

 Відомості про джерела, які включені до списку, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту з обов'язковим наведенням назв праць. Обов'язковим є також використання законодавчих документів з досліджуваної теми, які в списку літератури наводяться першими. У списку літературних джерел наукові праці записуються мовою, якою вони видані. Приклад оформлення списку використаних літературних джерел подано в додатку Д.

Додатки слід оформлювати як продовження звіту на його наступних сторінках, розташовуючи їх в порядку появи посилань на них по тексту курсової роботи, та позначати послідовно великими літерами української абетки, наприклад, (Додаток А), за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О,Ч, Ь.

У змісті курсової роботи послідовно перераховують назви питань роботи, а також указують номери сторінок. Зміст повинен містити всі заголовки в роботі, у тому числі список літератури і додатки. Всі заголовки в змісті без крапки в кінці. Останнє слово кожного заголовка з’єднується крапками з відповідним номером сторінки у правому стовпчику змісту.

В кінці курсової роботи ставиться дата виконання і підпис автора роботи, додається два аркуші для написання рецензії.

Захист курсової роботи

Виконану курсову роботу студент подає на рецензування відповідно з графіком навчального процесу.

Як правило керівник перевіряє готову курсову роботу протягом 3 днів і робить свій висновок з приводу її майбутнього захисту. Загальний висновок завжди пишеться на титульному аркуші такими фразами:

- «до захисту» - у випадку позитивної рецензії (при наявності незначних недоліків у змісті та оформленні роботи);

- «до захисту з урахуванням доопрацювання зауважень» - у випадку в цілому позитивної рецензії (при наявності незначних недоліків, які в цілому не порушують логічну структуру роботи. Найчастіше зауваження викладача у цьому напрямку зводяться до уточнення, більш повного розкриття окремих моментів роботи). Доопрацювати зауваження можна, роблячи відповіді на запитання керівника у вставних аркушах до роботи;

- «на переробку» - якщо висновок викладача негативний ( в роботі не розкрито взагалі окремі важливі питання, маються порушення логічного викладу матеріалу, порядку оформлення). У цьому випадку доцільно ще раз отримати консультацію керівника та повністю переробити роботу з урахуванням його пропозицій і здати роботу для повторного рецензування.

З більш предметним змістом позитивних та негативних моментів роботи студент може ознайомитися, прочитавши рецензію керівника, яка завжди додається до перевіреної роботи, та подивившись зауваження по тексту курсової роботи.

Захист курсової роботи здійснюється перед комісією, яку призначають відповідно до наказу. Під час захисту роботи студент робить доповідь приблизно на 10 хвилин, в якій висловлює мету роботи, робочу гіпотезу, основний зміст роботи, свою точку зору на проблему, висновки і пропозиції, потім відповідає на задані з теми питання членами комісії. Особливу увагу студент повинен звернути на ті питання, які в рецензії були зазначені в якості недоліків. Варто мати на увазі, що відповіді на питання і зауваження, їх повнота і глибина в значній мірі впливають на оцінку роботи, тому їх треба ретельно продумувати.

На оцінку курсової роботи впливають результати рецензії керівника, якість змісту і оформлення роботи, знання студента з теми дослідження, уміння грамотно відповідати на питання членів комісії, пов’язувати теоретичні знання з практикою.

Рішення про оцінку роботи приймається на закритому засіданні відкритим голосуванням (засідання проводиться після захисту). Результати захисту оголошуються в той же день, виставляються у відомість і залікову книжку.

Захищені курсові роботи до архіву здає викладач – керівник курсових робіт.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 176; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь