Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Призначення, будова частин і механізмів триножного станка



Конструкції Степанова

32.Триножний станок конструкції Степанова (мал. 54) служить для додання кулемету ПКМ стійкості при стрільбі з різних положень по наземних і повітряних цілях (може застосовуватися і для стрільби з кулемета ПК). Він складається з основи станка, вертлюга з зажимом горизонтального наведення, рами і стійки з механізмом точного наведення. У комплект до станка входять в'ючний і переносний ремені.

33. Основа станка (мал. 55) складається з втулки, двох вкладишів, трьох ніг, затискачів ніг, сектора і двох обмежників повороту вертлюга.

За допомогою втулки (мал. 56) з'єднуються всі частини основи станка. Вона має стакан для розміщення штиря вертлюга, зубчасті поверхні, до яких прилягають відповідні поверхні вушка передньої ноги, упор для обмеження повороту передньої ноги при установленні станка в положення для стрільби лежачи.

Вкладиші (мал. 57) служать для шарнірного приєднання задніх ніг до втулки станка. Кожен вкладиш має: вушко для надягання на втулку, зубчасту шайбу і кронштейн з упорами для обмеження повороту задніх ніг при установленні станка в положення для стрільби лежачи (верхній упор), з коліна і сидячи (нижній упор), а також упор (зверху) під паз сектора.

 

 

1 — основа; 2 — вертлюг із затискачем горизонтального наведення; 3-рама;

4 — стійка з механізмом точного наведення; 5- переносні рамки; 6 — в'ючний ремінь

Малюнок 54 - Триножний станок конструкції Степанова

Ноги (мал. 55) служать опорами станка: вони дозволяють змінювати висоту лінії вогню.  

1 — втулка; 2 — вкладиші; 3 — задні ноги; 4 - передня нога; 5-рукоятки затискачів ніг; 6-сектор; 7 — обмежник повороту вертлюга; 8-скоби; 9 — сошник; 10— направляючий полозок; 11 — отвір для карабінчика лямки; 12 — пластмасовий упор; 13 — кронштейн для закріплення коробки з патронною стрічкою; 14 – упор; 15 — зуб для закріплення стійки в похідному положенні

Малюнок 55 - Основа станка

 

Кожна нога має вушко з гвинтовою різзю і зубцюватою торцевою насічкою для приєднання ноги до вкладиша основи станка, скоби для закріплення в'ючного і переносного ременів і закінчується сошником з направляючим полозком і отвором для карабінчика ременя. До середньої частини задніх ніг прикріплені гвинтами пластмасові упори для поліпшення прилягання станка до спини при його перенесенні. На правій нозі у верхній частині є упор і кронштейн із пружиною для закріплення коробки з патронною стрічкою. З внутрішньої сторони вушка передньої ноги є упор для обмеження повороту ноги при установленні станка в положення для стрільби лежачи й у нижній частині ноги — зуб для закріплення стійки в похідному положенні.

3

1-стакан; 2-зубцюваті поверхні; 3-упор

Малюнок 56 – Втулка

 

Затискачі ніг (мал. 58) служать для закріплення ніг на вкладишах основи станка. Затискач задньої ноги складається з рукоятки, болта із шайбою, двох тарілчастих пружин, гайки і шплінта. Затискач передньої ноги складається з рукоятки, болта з пружинною шайбою, гайки і шплінта

1-вушко; 2-зубцювата шайба; 3-кронштейн з упорами; 4-упор

Малюнок 57 - Вкладиші

 

 

Сектор служить для обмеження повороту кулемета при стрільбі з розсіюванням по фронту в секторі ±30°. Він має зубцювату насічку для установлення обмежників повороту вертлюга і два пази, через які проходять упори вкладишів при зведенні задніх ніг під час переведення станка в положення «по-похідному».

Обмежники повороту вертлюга знаходяться в зачепленні із сектором, для приведення їх в дію треба віджати нагору і поворотом убік вони встановлюються на секторі в будь-яке положення.

а- затискач задньої ноги; б — затискач передньої ноги; 1- рукоятка; 2 — болт; 3 — тарілчасті пружини; 4 — пружинна шайба; 5 - гайка; 6 — шплінт

Малюнок 58 - Затискачі ніг

 

34. Вертлюг (мал. 59) обертається в стакані втулки основи станка і забезпечує горизонтальне наведення кулемета в ціль. Він складається з вушка, штиря, повідця і фіксатора. У вушку кріпиться рама станка. Фіксатор стопорить раму станка при стрільбі по повітряних цілях. Повідець служить для закріплення вертлюга рукояткою затискача горизонтального наведення. Штир кріпиться в стакані втулки підставки станка і має в нижній частині паз для зуба стопора обойми стояка.

 

 

1-вушко; 2-штир; 3-повідець; 4-фіксатор; 5-паз

Малюнок 59 - Вертлюг

35. Затискач горизонтального наведення (мал. 60) складається з рукоятки, осі з кулачком, болта, осі болта, притиску, упора, гайки із шайбою і шплінта. При повороті рукоятки кулачок через притискач і упор притискає повідець вертлюга до сектора основи станка.

36. Рама (мал. 61) служить для кріплення кулемета на станку. Вона має: у передній частині — напівкруглі вирізи для кріплення передньої частини кулемета за цапфи ствольної коробки, отвір під осі кріплення рами до вертлюга, паз для фіксатора вертлюга; у задній частині— виступи і фіксатор для кріплення задньої частини кулемета за виступи і виїмку спускової коробки (фіксатор також стопорить стійку в положенні для стрільби по повітряних цілях); знизу-прилив з отворами для осі кріплення стійки й одночасно для осі механізму точного наведення. Ліва втулка має виступ для обмеження повороту важеля механізму точного наведення. На осях, що з'єднують раму з вертлюгом, кріпляться захвати для фіксації ніг сошки кулемета. Фіксатор складається зі стопора, пружини, штифта і важеля.

1-рукоятка; 2 — вісь з кулачком; 3 - притискач; 4— упор; 5 - вісь болта; 6 - болт;

 7 - шайба; 8 - гайка; 9 — шплінт

Малюнок 60 - Затискач горизонтального наведення

 

 

1 — напівкруглі вирізи; 2 — отвори для осі кріплення рами до вертлюга; 3 - виступи;

4 — фіксатор із пружиною; 5 — важіль фіксатора; 6 — втулка

Малюнок 61 – Рама

 

37. Стійка (мал. 62) служить для забезпечення вертикального наведення кулемета в ціль і для кріплення кулемета при стрільбі по повітряних цілях. Вона складається з трубки, штиря, обойми, кронштейна, вушка зі стопором і рукоятки затискача вертикального наведення. Трубка має головку з отвором для її з'єднання з рамою і зачіп для закріплення стійки фіксаторами при стрільбі з кулемета по повітряних цілях. У трубку вставлений штир, по якому переміщається обойма з кронштейном, стопором та рукояткою затискача вертикального наведення, з'єднаними разом віссю і закріпленими гайкою і стопорними шайбами.

Вушко надівається на кінець штиря вертлюга й утримується на ньому стопором, чим досягається з'єднання стійки з вертлюгом і забезпечується вертикальне наведення при стрільбі по наземних цілях. Кронштейн із напівкруглими вирізами служить для кріплення кулемета при стрільбі по повітряних цілях. З внутрішньої сторони кронштейн має виступ, що забезпечує фіксацію кронштейна на обоймі при стрільбі по наземних цілях. Рукоятка затискача вертикального наведення забезпечує надійне закріплення обойми на штирі.

1 — трубка; 2 - штир; 3 — обойма; 4 — кронштейни; 5-вушко; 6-стопор;

7 — рукоятка затискача вертикального наведення; 8 — зачіп

Малюнок 62 - Стійка

 

38. Механізм точного наведення (мал. 63) служить для уточнення вертикального наведення кулемета (у межах ±0—08). Він складається з ексцентричної осі з важелем, розрізного конуса, шайби, гайки і фіксатора. При повороті важеля внаслідок ексцентричності осі відбувається переміщення закріпленої на ній стійки і зміна кута нахилу рами станка; фіксатор утримує вісь у середньому (нульовому) положенні.

 

1 — ексцентрична вісь; 2 — важіль; 3 — розрізний конус; 4 — пружина фіксатора;

5 — кулька; 6 — шайба; 7 — гайка

Малюнок 63 - Механізм точного наведення

 

39. Ремені до станка (мал. 64) служать для забезпечення зручності перенесення станка. У комплект входять: два переносних і один нагрудний ремені для перенесення станка й один в'ючний ремінь для кріплення до станка двох коробок на 200 патронів (мал. 93).

1 — переносні ремені; 2 — нагрудний ремінь; 3 — в'ючний ремінь

Малюнок 64 - Ремені до станка

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 210; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.024 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь