Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вручення поштових відправлення з післяплатою



Приймання і вручення поштових відправлень з повідомленням про вручення з здійснюється в порядку, встановленому для від повідних видів поштових відправлень, з у рахуванням доповнень, викладених у цій главі.

При бажанні одержати повідомлення відправник заповнює бланк повідомлення про вручення ф.119 на своє ім'я або на ім'я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресату. У верхній частині лицьового боку повідомлення зазначається його категорія: про стечи рекомендоване. На зворотному боці повідомлення відправник за означає вид поштового відправлення, що пересилається, дату його подання, адресу, за якою надсилається поштове відправлення, і найменування адресата. У відповідних випадках зазначається сума оголошеної цінності та післяплати.

Приймаючи поштове відправлення з повідомленням про вручення, працівник зв'язку повинен:

а) перевірити, чи є на відправленні (бланк у супровідної адреси до посилки) напис " З повідомленням" і яким саме;

б) перевірити правильність і відповідність записів з лицьового і зворотного боків бланка повідомлення про вручення;

в)зазначити в касовому чеку (квитанції ф.1): " З повідомленням" і яким саме;

г) про ставити на зворотному боці простого чи рекомендованого повідомлення найменування об'єкта поштового зв'язку місця приймання поштового відправлення, його номер, перевірити правильність оплати і погасити від битком календарного штемпеля марки на повідомленні.

При прийманні поштового відправлення з повідомленням про вручення (телеграфом чи електронною поштою)працівник зв'язку на клеює на поштове відправлення відповідний ярлик або ставить відбиток відповідного штампа.

У своєму чеку (квитанції ф.1) плата за повідомлення (телеграфне, електронною поштою) включається до загальної суми плати.

 

Поштові відправлення з повідомленням про вручення приписуються до накладних ф.16 (реєстрів ф.11) з відміткою" Повідомлення" і яке саме.Такавідміткаробитьсявнакладнихф.16(реєстрахф.11) по всьому шляху проходження поштового відправлення з повідомленням про вручення.

Повідомлення про вручення прикріплюється до не адресного боку поштового відправлення, а якщо це посилка, то до бланка супровідної адреси таким чином, щоб виключити можливість втрати його при пересиланні.

Якщо з повідомленням про вручення приймається бандероль в поліетиленовій оболонці, повідомлення вкладається під оболонку.

Обробка і вручення поштових відправлень з повідомленням про вручення. Оформлення та відправляння повідомлень про вручення

В об'єктах поштового зв'язку місць призначення рекомендовані поштові відправлення, що надійшли з повідомленням про вручення, записуються до книги ф.8 з відміткою " З повідомленням" і яким саме. Такі самі відмітки вразі їх відсутності робляться в накладних ф.16 на вхідні посилки, листи (бандеролі) з оголошеною цінністю і в реєстрах ф.11 на вхідні рекомендовані поштові відправлення.

Якщо поштове відправлення надійшло без бланка повідомлення про вручення, в об'єкті поштового зв'язку місця призначення не обхідно за наявними на відправленні даними скласти дублікат повідомлення ф.119.

У разі одержання повідомлення, неповністю оформленого об'єктом поштового зв'язку місця приймання поштового відправлення, дані, яких не вистачає, з гідно із зазначеними на поштовому відправленні записуються до повідомлення в об'єкті поштового зв'язку місця призначення. Поштові відправлення з повідомленням про вручення, що на дійшли до об'єкті в поштового зв'язку місць призначення, видаються листоношам в доставку (ті, що підлягають доставці) разом з повідомленнями про вручення.

Поштові відправлення з повідомленням про вручення вручаються адресатам відповідно до вимог пп.87, 89 Правил надання послуг поштового зв'язку.

Після вручення поштового відправлення на зворотному боці повідомлення, у відведених для цього місцях зазначається, коли видане поштове відправлення під розписку одержувача із зазначенням прізвища. У разі видачі поштового відправлення повнолітнім членам сім'ї зазначаються родинні зв'язки(батько, мати, син, донька тощо).

Бланк повідомлення підписується начальником відділення поштового зв'язку(цеху дільниці)місця видачі.

У низу праворуч на зворотному боці повідомлення ставиться від биток календарного штемпеля з датою відправляння повідомлення.

Рекомендованому повідомленню присвоюється номер, за яким прийняте поштове відправлення. Номер проставляється на лицьовому боці повідомлення.

Відповідно оформлені повідомлення передаються до відправляння з припискою до реєстру ф.11 за їх німино мерами із зазначенням місця призначення. Оформлені дублікати повідомлень відправляються в маркованих або спеціальних конвертах з логотипом ДППЗ.

Оформлені прості та рекомендовані повідомлення про вручення відправляються з першим відправлянням пошти.

Відмітка про дату відправляння повідомлення, про вручення зазначається:

На бланку повідомлення виданого листа (бандеролі) з оголошеною цінністю посилки;

У книзі ф.8 на виданий рекомендований лист(бандероль). На приклад: " Повід. дата, підпис".

Обробка і вручення повідомлень про вручення

Перед видачею в доставку керівник об'єкта поштового зв'язку повинен перевірити правильність оформлення повідомлення про вручення. Якщо воно не оформлене чи оформлене не правильно, сліду уточнити необхідні дані та зазначити їх на повідомленні. Не оформлені або неправильно оформлені повідомлення вручати забороняється.

Рекомендоване повідомлення про вручення вручається адресатові під розписку вкнизіф.8.

Якщо відправник звернувся до об'єкта поштового зв'язку місця приймання поштового відправлення із заявою про не одержання ним повідомлення про вручення, керівник об'єкта поштового зв'язку зобов'язаний з у рахуванням строків проходження поштового відправлення і повернення повідомлення вжити заходів для з'ясування дати вручення (повернення) поштового відправлення і про результат повідомити заявника.

Повідомлення – запит про вручення. Повідомлення – запити про вручення поштових відправлень приймаються від відправників (адресатів) протягом шести місяців від дня приймання поштового відправлення при пред'явленні відповідного документа (касового чека, квитанції). Не залежно від видує реєстрова нового від правлення відправником заповнюється бланк ф.119 із зазначенням адреси, за якою необхідно відправити повідомлення. Таке повідомлення називається запитом. У верхній частині бланка робиться відмітка: " Запит". Повідомлення оплачується за тарифом рекомендованого листа.

Приймаючи повідомлення - запит, працівник зв'язку звіряє зазначені на ньому дані з поданим документом про приймання (касовим чеком, квитанцією) на якому робить відмітку: " Запит(число місяць рік)" підписує його. Запит надсилається керівнику об'єкта поштового зв'язку місця призначення поштового відправлення (поштового переказу) рекомендованим пост пакетом з припискою його до реєстру ф.11. На пост пакеті робиться відмітка: " Рекомендоване повідомлення - запит".

За бажанням відправника запит про вручення раніше надісланого поштового відправлення може бути зроблено телеграфом (електронною поштою). Крім плати за повідомлення (телеграфне, електронною поштою), відправник оплачує запит(телеграфний, електронною поштою) за фактичною кількістю слів. У цьому випадку на ім'я керівника об'єкта поштового зв'язку місця призначення відправлення надсилається запит(телеграфом чи електронною поштою). Повідомлення залишається в об'єкті поштового зв'язку місця його подання для контролю за надходженням відповіді з місця при значення. На прийнятий запит телеграфом (електронною поштою) відправник видається квитанція встановленого зразка. На касовому чеку (квитанції) про приймання поштового відправлення робиться відмітка: " Подано запит телеграфом " чи" Подано запит електронною поштою", зазначається дата і підпис працівника зв'язку.

У разі одержання повідомлення – запиту об'єкт поштового зв'язку місця призначення у встановлені терміни з'ясовує, кому, коли вручене відправлення, і робить про це відмітку на повідомленні, яке оформляється і відправляється.

Якщо запит про вручення на правлений телеграфом (електронною поштою), на ім'я керівника об'єкта поштового зв'язку місця відправляння цього запиту у встановлені терміни надсилається повідомлення(телеграфом, електронною поштою).

Наприклад:

Миропілля Сумської ВПЗН

Посилка 153 від 17/6 Білому видана особисто 25/6

ВПЗН 12 Козинець

Якщо буде встановлено, що поштове відправлення у надходженні не значиться, топові до мління з відміткою про це надсилається до об'єкта поштового зв'язку місця відправлення для вжиття заходів до розшуку поштового відправлення та інформування відправника.

 

 

Мал.2 Повідомлення про вручення

 

 

мал.3 Накладна на поштові відправлення

 

2.1 ОХОРОНА ПРАЦІ ОПЕРАТОР ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ

Вимоги до монітору. Основним обладнанням робочого місця користувача комп'ютера є монітор, системний блок та клавіатура.

Робочі місця мають бути розташовані на відстані не менше 1, 5 м від стіни з вікнами, від інших стін на відстані 1м, між собою на відстані не менше 1, 5 м. Відносно вікон робоче місце доцільно розташовувати таким чином, щоб природне світло падало на нього збоку, переважно зліва.

Робочі місця слід розташовувати так, щоб уникнути попадання в очі прямого світла. Джерела освітлення рекомендується розташовувати з обох боків екрану паралельно напрямку погляду. Для уникнення світлових відблисків екрану, клавіатури в напрямку очей користувача, від світильників загального освітлення або сонячних променів, необхідно використовувати анти полискові сітки, спеціальні фільтри для екранів, захисні козирки, на вікнах - жалюзі.

Екран дисплея повинен бути розташованим перпендикулярно до напрямку погляду. Якщо він розташований під кутом, то стає причиною сутулості. Відстань від дисплея до очей повинна трохи перевищувати звичну відстань між книгою та очима. Перед екраном монітора, особливо старих типів, повинен бути спеціальний захисний екран. При його відсутності треба сидіти на відстані витягнутої руки від монітора.

Ще одним моментом, який стосується зору, є необхідність створення неоднорідного поля зору. Для цього можна розвісити на поверхнях (стінах) плакати та картини, виконані у спокійних тонах. Наприклад, пейзажі.

При роботі з текстовою інформацією (в режимі введення даних та редагування тексту, читання з екрану) найбільш фізіологічним правильним є зображення чорних знаків на світлому (чорному) фоні.

Монітор повинен бути розташований на робочому місці так, щоб поверхня екрана знаходилася в центрі поля зору на відстані 400-700 мм від очей користувача. Рекомендується розміщувати елементи робочого місця так, щоб витримувалася однакова відстань очей від екрана, клавіатури, тексту.

 

При напруженій роботі за комп'ютером щогодини необхідно робити перерву на 15 хвилин через кожну годину і треба займатися іншою справою. Декілька разів на годину бажано виконувати серію легких вправ для розслаблення.

Вимоги безпеки перед початком роботи:

- увімкнути систему кондиціювання в приміщенні;

- злегка вологою ганчіркою видалити пил з екрана і поверхні монітора, принтера і процесорного блоку, при цьому вимикач і рознімання електроживлення повинні бути виключені;

- перевірити надійність встановлення апаратури на робочому столі. Повернути монітор так, щоб було зручно дивитися на екран - під прямим кутом (а не збоку) і трохи зверху вниз, при цьому екран має бути трохи нахиленим, нижній його край ближче до оператора;

- перевірити загальний стан апаратури, перевірити справність електропроводки, з'єднувальних шнурів, штепсельних вилок, розеток, заземлення захисного екрана.

При виявленні механічних ушкоджень корпусів, екрана монітора, шнурів живлення й інтерфейсу користувач повинен негайно звернутися в ремонтну службу.

- відрегулювати освітленість робочого місця;

- відрегулювати та зафіксувати висоту крісла, зручний для користувача нахил його спинки;

- приєднати до системного блоку необхідну апаратуру. Усі кабелі, що з'єднують системний блок з іншими пристроями, слід вставляти та виймати при вимкненому комп'ютері;

- ввімкнути апаратуру комп'ютера вимикачами на корпусах в послідовності: монітор, системний блок, принтер (якщо передбачається друкування);

- відрегулювати яскравість свічення монітора, мінімальний розмір світної точки, фокусування, контрастність. Не слід робити зображення надто яскравим, щоб не втомлювати очей.

Забороняється підключати чи відключати рознімання живлення до мережі при включеному перемикачі на корпусі пристрою.

Підключення і відключення інтерфейс них кабелів між пристроями проводиться при виключеному живлення обох пристроїв.

Вимоги безпеки під час виконання роботи:

- необхідно стійко розташовувати клавіатуру на робочому столі, не опускати її хитання. Під час роботи на клавіатурі сидіти прямо, не напружуватися;

- для забезпечення несприятливого впливу на користувача пристроїв типу «миша» належить забезпечувати вільну велику поверхню столу для переміщення «миші» і зручного упору ліктьового суглоба;

- не дозволяються стороні розмови, подразнюючі шуми;

- періодично при вимкненому комп'ютері прибирати ледь змоченою мильним розчином бавовняною ганчіркою порох з поверхонь апаратури. Екран ВДТ та захисний екран протирають ганчіркою, змоченою у спирті. Не дозволяється використовувати рідинні або аерозольні засоби чищення поверхонь комп'ютера.

Вимоги безпеки по закінчені роботи:

- встановити в положення «виключено» усі тумблери пристроїв. Із якими ви працювали, а також перемикачі (рубильники) на електрощитах;

- відключити штепсельні вилки від розеток електроживлення;

- виключити вентиляцію;

- при експлуатації ПЕОМ у кілька змін оператор зобов’язаний передати ПЕОМ зміннику, повідомивши йому про усі неполадки, що були за минулу зміну.

Забороняється:

- класти будь-яку предмети на апаратуру комп'ютера;

- закривати будь-чим вентиляційні отвори апаратури, що може призвести до її перегрівання і виходу з ладу.

Для зняття статичної електрики рекомендується час від часу доторкатися до металевих поверхонь. Чіпати роз’єми з’єднувальних кабелів, торкатися до проводів живлення і пристроїв заземлення; доторкатися до екрана з тильного боку монітора; вмикати і вимикати апаратуру без вказівки викладача; класти диски, книги, зошити на апаратуру; працювати у вологому одязі та вологими руками; заходити до кабінету у верхньому одязі.

Необхідно дотримувати безпечної відстані від екрана монітора до очей тому потрібно працювати на відстані 60-70 см, зберігаючи правильну осанку; учням, що постійно носять окуляри, - в окулярах.

Перед початком роботи переконайтесь у відсутності видимих пошкоджень робочого місця; сядьте так, щоб дивитися в центр екрана та користуватись апаратурою і сприймати інформацію, що передається на екран монітора, не нахиляючись. Розмістіть на столі зошит, навчальний посібник так, щоб вони не заважали працювати на ЕОМ. Робота на ЕОМ потребує великої уваги, чітких дій та самоконтролю. Тому не можна працювати при недостатньому освітленні і при поганому самопочутті.

По закінченню роботи варто відключити монітор, блок живлення комп’ютера, принтер та інші пристрої, відключити рознімання живлення.

Забороняється експлуатувати техніку визнану фахівцем несправною чи непридатною до експлуатації, непідключену до контуру заземлення, яка має механічні ушкодження корпусів також несправне електроживлення та пошкодження плат

ВИСНОВОК

 

В курсовій роботі на тему «Технологія обробки внутрішні поштових відправлень з післяплатою за допомогою АРМ-ВЗ» я розглянула види та категорії внутрішніх поштових відправлень, предмети дозволені та заборонені до пересилання у внутрішніх поштових відправленнях.

Особливу увагу було приділено технології обробки внутрішніх поштових відправлень з післяплатою.

У залежності від умов прийому, обробки, пересилання і вручення поштові відправлення під розділяються на наступні категорії. Прості поштові відправлення (листи, поштові картки, бандеролі) приймаються без видачі квитанції, пересилаються без приписки до супровідних документів і вручаються адресатові без розписки. При прийомі рекомендованих листів, поштових карток, бандеролей відправникові видається квитанція, видача їх здійснюється під розписку одержувача, а в процесі пересилання оформляється супровідна документація. Листи, бандеролі, посилки, прямі контейнери з оголошеною цінністю, а також звичайні посилки і прямі контейнери відносяться до категорії страхових, тому що вони підлягають обов'язкової реєстрації в супровідних документах, при прийомі оформляється квитанція, а видача виробляється під розписку адресатові. Поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися з післяплатою, тобто при врученні з одержувача стягується сума накладеного платежу і пересилається переказом за адресою, за значеною відправником. Грошові перекази підрозділяються на прості і електроні.

Розмірмасайупакуваннявідправленьзпісляплатою, порядокїхприйманняіврученняповиннівідповідативимогам, щопред'являютьсяприоформленнілистів(бандеролей)зоголошеноюцінністюіпосилок, зурахуваннямособливостей, передбаченихуційглаві.Накожнийлист(бандероль)зоголошеноюцінністю, якінадсилаютьсязпісляплатою, відправникзаповнюєбланкпоштовогопереказуф.113, якиймаєсмугужовтогарячогокольоруподіагоналі.Напосилкузпісляплатоюзаповнюєтьсякомбінованийбланкф.117(бланксупровідноїадресиразомзбланкомпоштовогопереказу, якиймаєсмугужовтогарячогокольоруподіагоналі).

Приприйманніпоштовихвідправленьзпісляплатоюпрацівникзв'язкуперевіряє, чинеперевищуєсумапісляплатисумиоголошеноїцінностівідправлення, правильністьзасповненняпереказупісляплатиівідповідністьданих, зазначенихнаньому, записамнавідправленні.

Післяоформленнявідправленняпрацівникзв'язкупроставляєувідповіднійчастинінабланкупереказуф.113номервідправлення за касовим чеком та дату приймання відправлення.

Переказипісляплатиприймаютьсяйоформляютьсявтакомусамомупорядку, якпростіперекази, але при цьомудодатковоперевіряєтьсяправильністьвідповідноїчастинибланкапереказупісляплати, наявністьпідписупрацівниказв'язку, якийвидавпоштовевідправленнязпісляплатою, інаявністьвідбиткакалендарногоштемпеля.


 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 244; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.051 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь