Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ухвала суду про закриття кримінального провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку.



1. Закриття кримінального провадження - це закінчення досудового розслідування, яке відбувається в силу наявності обставин, що виключають кримінальне провадження або за наявності підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності. Подальше розслідування, після закриття кри­мінального провадження, є неможливим до того часу, коли постанова про за­криття кримінального провадження не буде скасована в установленому КПК порядку.

2. Прийняття рішення про закриття кримінального провадження можливе лише після дослідження всіх обставин кримінального провадження та безпо­середнього дослідження і оцінки слідчим, прокурором показань, речей і доку­ментів, які стосуються цього провадження, у їх сукупності.

3. Підстави для закриття кримінального провадження прийнято розподі­ляти на реабілітуючі та нереабілітуючі.

До реабілітуючих (тобто тих, які повністю знімають з особи підозру) під­став необхідно віднести ті, що вказані в п.п. 1-4 ч. 1 коментованої статті.

До нереабілітуючих (тобто тих, які не знімають підозру, але звільняють від кримінальної відповідальності) підстав відносяться такі, які вказані в п.п. 5-7 ч. 1 коментованої статті.

4. Частина 2 коментованої статті передбачає, що кримінальне проваджен­ня закривається судом у таких випадках: 1) при звільненні особи від криміналь­ної відповідальності; 2) якщо прокурор відмовився від підтримання обвинува­чення, за винятком випадків, передбачених КПК (див. ст. 340 КПК).

5. Про закриття кримінального провадження слідчий, прокурор прийма­ють постанову, яка складається згідно з ч. 5 ст. 110 КПК. Постанова про за­криття кримінального провадження, прийнята слідчим, може бути оскаржена заявником, потерпілим, його представником чи законним представником. Ця постанова, прийнята прокурором, може бути оскаржена заявником, потерпілим,

 619

його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисни­ком чи законним представником.

6. Якщо в конкретному кримінальному провадженні жодній особі не пові­домлялося про підозру, то слідчий складає постанову про закриття такого про­вадження з підстав, лише передбачених п.п. 1, 2, 4 ч. 1 ст. 284 КПК.

7. Прокурором складається постанова про закриття кримінального про­вадження щодо підозрюваного за будь-яким із пунктів (1-7), передбачених ч. 1 цієї статті.

8. Частина 4 коментованої статті передбачає, що рішення прокурора про закриття кримінального провадження щодо підозрюваного не є перешкодою для продовження досудового розслідування щодо відповідного кримінального правопорушення.

9. У кожному випадку закриття кримінального провадження слідчий зобов'язаний надіслати копію постанови заявнику, потерпілому, прокурору.

10. Протягом двадцяти днів з моменту отримання копії такої постанови прокурор має право її скасувати у зв'язку з незаконністю чи необґрунтованіс­тю. Крім того, прокурор може скасувати постанову слідчого про закриття кри­мінального провадження за скаргою заявника, потерпілого, якщо така скарга подана ним протягом десяти днів з моменту отримання заявником, потерпілим копії постанови.

11. Копію постанови про закриття кримінального провадження прокурор надсилає заявнику, потерпілому, його представнику, підозрюваному, захиснику.

13. Суд зобов'язаний ухвалити виправдовувальний вирок, якщо обставини, передбачені п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК, виявляються під час судового розгляду.

14. Судом виноситься ухвала про закриття кримінального провадження, якщо обставини, передбачені п.п. 5, 6, 7 ч. 1 ст. 284 КПК, виявляються під час судового провадження, а також у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 ст. 284 КПК.

15. Якщо підозрюваний, обвинувачений заперечує проти закриття кримі­нального провадження або ухвалення вироку на підставі його звільнення від кримінальної відповідальності, то в цьому разі кримінальне провадження про­довжується в загальному порядку, передбаченому КПК.

16. Про закриття кримінального провадження ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

§ 2. Звільнення особи від кримінальної відповідальності

Стаття 285. Загальні положення кримінального провадження під час звільнення особи від кримінальної відповідальності


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 164; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь