Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


За якими технологічними схемами може працювати дробарка КДУ- 2? Приведіть порядок її технологічного налаштування за цими схемами.



Кормодробарка КДУ-2 – це універсальна машина, призначена для подрібнення всіх видів зерна, качанів кукурудзи, сіна, зеленої маси, силосу і коренеплодів.

При подрібненні зернових та інших сипких кормів транспортери-живильники і та ножовий барабан вимикають. Для цього знімають відповідно приводні паси. Подачу зерна в камеру подрібнювання із завантажувального бункера регулюють заслінкою, а контролюють за показами амперметра-індикатора. Сила струму при цьому не повинна перевищувати 55...60 А.

Для одержання необхідної крупності продукту перед пуском дробарки встановлюють відповідне змінне решето.

Під горловиною бункера перед камерою подрібнення є магнітний сепаратор, який затримує металеві домішки. У робочій камері зерно подрібнюється молотками і разом з потоком повітря крізь отвори решета продукти подрібнення виносяться в зарешітний простір, звідки відсмоктуються вентилятором і подаються в циклон. У циклоні частинки подрібненого корму під дією відцентрової сили притискаються до стінок, за рахунок сил тертя втрачають швидкість, відокремлюються від потоку повітря, опускаються вниз і ротором шлюзового затвору розвантажуються в мішки. Повітря з циклона разом з пиловидними частками зворотним трубопроводом повертаються в робочу камеру дробарки. При цьому частина повітря крізь фільтр із тканини входить у навколишнє середовище. Таким чином, у дробарці реалізується напівзамкнутий цикл використання повітря.

При подрібненні кукурудзяних качанів, сіна на борошно та інших стеблових чи кускових кормів вмикають транспортер-живильник і ножовий барабан. Для цього до початку роботи на шківи валів електродвигуна і ножового барабана одівають клинові паси і натягують їх за допомогою ролика. Горловину зернового бункера закривають заслінкою. Пуск дробарки здійснюють при вимкненому транспортері-живильнику (для зниження пускового моменту).

Після досягнення номінальної частоти обертання ротора дробарки вмикають транспортер-живильник. Корми завантажуються на горизонтальний транспортер, ущільнюються похилим транспортером і подаються до ножового барабана. Попередньо подрібнені ножами, частки корму захоплюються потоком повітря і надходять до молоткової камери, де подрібнюються до кінцевих розмірів, просіваються крізь решето і вентилятором подаються в циклон.

Для забезпечення ефективного різання сіна та інших стеблових кормів ножі мають бути завжди гострими, а зазор між лезом і протирізальною пластиною – не перевищувати 0,3…0,5 мм. Для зручного доступу до ножів знімають пружини похилого транспортера і піднімають його вгору, повертаючи відносно верхнього ведучого валика. Для регулювання зазору між лезом ножа і протирізальною пластиною послаблюють болти, якими ніж кріпиться до хрестовин, контргайки регулювальних болтів і ними встановлюють необхідний зазор. Після регулювання зазору кріпильні болти міцно затягують, а регулювальні гвинти фіксують контргайками.

При подрібненні зеленої маси, коренеплодів та інших кормів з високою вологістю робота дробарки здійснюється за прямоточним варіантом. До початку роботи виймають решето, встановлюють розвантажувальну горловину і відкривають люк у кришці дробильної камери. Всмоктувальний патрубок вентилятора знімають, а на вхідному вікні вентилятора встановлюють сітку. Транспортером корм подається до ножового барабана, подрібнюється і надходить до молоткової камери, де додатково подрібнюється і розвантажується крізь вставну горловину в боковий люк у кришці камери. Муфта забезпечує автоматичне вимкнення ріжучого барабана при попаданні сторонніх предметів з подрібненим кормом.

Дробарку готують до роботи, перевіряючи стан всіх складальних одиниць, кріплень, натягнення пасів і ланцюгових передач, регулювання і змащування в редукторах і підшипниках. Регулюють зазор кожного ножа за допомогою двох настановних гвинтів, заздалегідь ослабивши кріплення ножа до хрестовин барабана. Болти кріплення переміщують з ножами в пазах хрестовин. Після досягнення необхідного зазору проводять затягування болтів кріплення і закріплюють контргайками гвинти. Перестановкою планки на протиріжучій пластині усувають зазор між стрічкою транспортера і протиріжучою пластиною. Натяжіння пасів приводу подрібнювального барабана проводять переміщенням електродвигуна по санчатах, а натягнення ланцюгів – за допомогою натяжних роликів і зірочок. Стрічку транспортера-живильника натягують болтами регулювання в його хвостовій частині, а підпресовуючого транспортера – переміщенням натяжних зірочок всередині корпуса транспортера шляхом перестановки кріпильних болтів в прорізах боковин. Прогин ланцюгів і транспортерної стрічки при зусиллі 60…70 Н повинен складати 10...15 мм, а ременів приводу 20...25 мм. Через 250...300 год. роботи міняють трансмісійну оливу в редукторах транспортера і шлюзового затвора.

 

Задача

Визначити кількість голів в кожній статевовіковій групі по структурі стада та розрахувати кількість умовних голів в стаді для свиноферми на відгодівлі, якщо поголів’я свиней на фермі М=1000 гол.

Рекомендована структура поголів'я свиноферми

Група тварин

Виробничий напрям
відгодівля
Відгодівельне поголів’я віком, місяці: 2…3 і масою 20…30кг 3…4 і масою 30…40кг 4…6 і масою 40…55кг 7…8 і масою 55…80кг 8…10 і масою 80…100кг   20 20 20 20 20

 

Коефіцієнт переводу тварин в умовне поголів’я

Види тварин Коефіцієнт переводу, Ку
Відгодівельне поголів’я віком, місяці: 2…3 і масою 20…30кг 3…4 і масою 30…40кг 4…6 і масою 40…55кг 7…8 і масою 55…80кг 8…10 і масою 80…100кг   0,2 0,4 0,65 0,85 1,0

Для свиноферми приймається така структура:

Відгодівельне поголів’я віком, місяці:

2…3 – 20%;

3…4 – 20%

4…6 – 20%

7…8 – 20%

8…10 – 20%

Кількість тварин в i-тій віковій групі визначається по формулі

,                                               (1)

де М – поголів’я тварин по завданню на свинофермі, М=1000 гол.;

dі – процентний вміст тварин і-тої вікової групи в структурі стада.

m1.=200 гол., m2.=200 гол.m3.=200 гол., m4.=200 гол.m5.=200 гол.,

Кількість умовних голів визначається за виразом

,                                (2)

де n – кількість вікових груп тварин в структурі стада;

mгр.і – кількість тварин в і-тій групі, гол.;

Ку.і – коефіцієнт переводу тварин і-тої групи в умовне поголів’я.

Мум.=200×0,2+200×0,4+200×0,65+200×0,85 +200×1 =620 гол.

 

 

Білет №7

 

Вам необхідно придбати дробарку з пропонованих КДУ- 2, ДБ- 5, ДКМ- 5. Якими технічними, технологічними, функціональними характеристиками Ви керуватиметеся при виборі, якщо відомо, що в господарстві містять корів, свиней?

Кормодробарка повинна мати можливість подрібнення всіх видів кормів, необхідних для згодовування як великій рогатій худобі, так і свиням. Її продуктивність повинна відповідати кількості корму, який необхідно переробити. З урахуванням того, що кількість голів на сучасних фермах невелика , немає потреби обирати подрібнювачі високої продуктивності та високої енергоємності, том у обираємо багатофункціональну дробарку невеликої енергоємності і достатньої продуктивності.

Кормодробарка КДУ-2 – це універсальна машина, призначена для подрібнювання всіх видів зерна, качанів кукурудзи, сіна, зеленої маси, силосу і коренеплодів. Крім того, на ній можна готувати суміш з двох-трьох компонентів і збагачувати її рідкими добавками.

Таблиця – Технічні характеристики дробарок

Найменування показників

Марка машин

ДКМ-5 ДБ-5 КДУ-2
Продуктивність, т/год.: - при подрібненні зерна - при подрібненні сіна, соломи Встановлена потужність, кВт   3,5 0,6 33,7   4 – 6 – 32,2   до 2 до 0,8 8

 

 

Задача

Визначити кількість голів в кожній статевовіковій групі по структурі стада та розрахувати кількість умовних голів в стаді для племінної птахоферми курей яєчного напряму, якщо поголів’я птахів на фермі М=1500 гол.

Рекомендована структура поголів'я птахоферми яєчного напряму

Група птиці

Кури

Племінні ферми Товарні ферми
Несучки 90 92
Самці 10 8

Коефіцієнт переводу птиці в умовне поголів’я

Види птиці Коефіцієнт переводу, Ку
Несучки Самці 1,0 1,1

 

Для птахоферми приймається така структура:

Несучки  – 90%;

Самці – 10%;

Кількість птиці i-тій віковій групі визначається по формулі

,                                               (1)

де М – поголів’я птиці по завданню на фермі, М=1500 гол.;

dі – процентний вміст птиці і-тої вікової групи в структурі стада.

mнес.=1350 гол., mсам.=150 гол.

 

Кількість умовних голів визначається за виразом

,                                (2)

де n – кількість вікових груп птиці в структурі стада;

mгр.і – кількість птиці в і-тій групі, гол.;

Ку.і – коефіцієнт переводу птиці і-тої групи в умовне поголів’я.

Мум.=1350×1+150×1,1 = 1515 гол.

 

 

Білет №8


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 209; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.029 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь