Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПАТОЛОГО-АНАТОМІЧНОГО РОЗТИНУ ТРУПА ТВАРИНИ



‘‘10’’ квітня 2013 року

Навчально-дослідне господарство Мигійського коледжу Миколаївського НАУ

Село Мигія Первомайського району Миколаївської області

Комісія в складі: лікаря ветмедицини Кочет С.Л., управляючої Жолобенко А.А., завферми Дьяконова Г.В. в присутності студентів 3-го курсу відділення ветеринарної медицини провела огляд і розтин трупа кабанчика, крупної білої української породи, віком 2 місяці, живою вагою 7 кг, який належав (господарству, власнику): навчально-дослідній фермі Мигійського коледжу Миколаївського національного аграрного університету

І. Клініко-анамнестичні дані

Свині знаходяться у типовому приміщенні для свиней, з природною вентиляцією, гноївка несвоєчасно вивозиться; годують свиней кормо сумішшю – набір концкормів, зелений корм. Кормосуміш один раз на день запарюється, а двічі на день згодовують у сухому вигляді. На початку місяця серед поросят групи дорощування (2-4-місячного віку) виникло захворювання, яке характеризуються появою на шкірі різних ділянок тіла темно-червоних плям. Шкіра в таких ділянках потовщувалась, розтріскувалась, грубішала з утворенням сіро-коричневих кірочок, що міцно з’єднані із шкірою. Такі кірочки були розташовані навколо очей, губ, на шиї, на внутрішній поверхні грудних і тазових кінцівок. Хворі поросята мають знижений апетит, худнуть, відстають у розвитку. Траплялись поодинокі випадки загибелі таких тварин. 10 квітня 2013 року загинуло порося із групи дорощування і було доставлено на територію худобо могильника для проведення розтину.

ІІ. Патолого-анатомічний розтин трупа

Розтином встановлено:

А. Зовнішній огляд

І. Розпізнавальні ознаки: труп кабанчика віком 2 місяці, незадовільної вгодованості з ознаками відставання в розвитку, масою тіла близько 7 кг.

ІІ. Посмертні зміни: труп охолоджений, заклякання виражене

ІІІ. Спеціальна частина

1. Шкіра еластична, сіро-червоного кольору, рівномірно покрита довгою, тьмяною і скуйовдженою щетиною, що добре утримується в шкірі. Навколо губ, очей, на боковій поверхні тулуба, шиї, на животі, підгрудді та шкірі кінцівок виявлено струпоподібна утворення сіро-червоного забарвлення, які міцно з’єднані зі шкірою. Їх розміри досягають 1-1,5 см в діаметрі.

2. Слизова оболонка ротової та носової порожнини сіро-червоного кольору, помірно покрита слизом. Кон’юнктива сірого кольору. Рогівка помутніла, очні яблука запали в орбіти.

3. Скелетні м’язи розвинені слабо, злегка дряблуваті, сіро-червоного кольору, помірно вологі, рисунок збережений.

4. У підшкірній клітковині виявлено незначні прошарки жирової тканини світло-сірого кольору.

5. Кровоносні судини містять невелику кількість згорнутої крові темно-червоного кольору.

6. Соматичні лімфовузли (під щелепові, поверхневі шийні, колінної складки, пахвинні) не збільшені, дряблуваті, на розрізі сіро-червонуватого кольору, помірно вологі, рисунок не виражений.

Б. Внутрішній огляд

7. Органи черевної порожнини розташовані анатомічно правильно. Очеревина та костальна плевра гладенькі та блискучі.

8. Слизова оболонка язика сірого кольору і має сіро-білий наліт, що важко відокремлюється. М’язи язика пружної консистенції, сіро-червоного кольору, помірно вологі, малюнок збережений.

9. Слизова оболонка глотки сірого кольору з червонуватим відтінком, помірно покрита слизом. Заглоткові мигдалини не збільшені, сірого кольору, із крипт виділяється слизова маса.

10. Слизова оболонка стравоходу сірого кольору, помірно покрита слизом.

11. Слизова оболонка гортані і трахеї сірого кольору, помірно покрита слизом. Міжкільцеві судини містять незначну кількість крові.

12. Легені не спалі, сіро-червоного кольору, помірно вологі, еластичні. Легенева плевра гладенька і блискуча. На розрізі легені сіро-червоного кольору, помірно зволожені, малюнок збережений. Під час натискання на легеневу тканину із перерізаних бронхів виділяються міхурці повітря, а із судин незначна кількість крові.

13. Серцева сорочка відділяється від серця легко. Серце злегка збільшено за рахунок розширення правого шлуночка й неоднорідно забарвлене в сірий та сіро-червоний колір. Епікард гладенький та блискучий. У порожнинах серця міститься значна кількість згорнутої крові темно-червоного кольору, інтима гладенька і блискуча, білого кольору із жовтуватим відтінком.

14. Печінка не збільшена, дряблуватої консистенції, неоднорідно забарвлена в червоно-коричневий та плямисто-сіро-жовтуватий колір. На розрізі кровонаповнена, неоднорідно забарвлена в червоно-коричневий колір, малюнок не виражений. Жовчний міхур помірно наповнений густою тягучою жовчю жовто-зеленого кольору.

15. Селезінка не збільшена, злегка зів’яла, на розмірі паренхіма її не розм’якшена, темно-червоного кольору, помірно волога, рисунок не виражений.

16. Нирки не збільшені, злегка дряблуваті, неоднорідно забарвлені в червоно-коричневий колір. На розрізі кіркова речовина забарвлена переважно в сіро-коричневий колір, мозкова – у темно-коричневий, помірно волога, малюнок не виражений. Капсула нирок відділяється легко.

17. Шлунок добре наповнений сухуватими кормовими масами сіро-коричневого кольору, що складається із подрібненого зерна злакових культур. Слизова оболонка фундальної частини шлунка набрякла, темно-червоного кольору, покрита значною кількістю сірого тягучого слизу і пронизана поодинокими плямистими крововиливами.

18. У тонкому кишечнику міститься помірна кількість хімусу сіро-зеленого кольору. Слизова оболонка набрякла, дифузно забарвлена в червоний та темно-червоний колір і покрита значною кількістю сірого слизу.

19. У товстому кишечнику містяться слабо сформовані фекалії сіро-зеленого кольору. Слизова оболонка неоднорідно забарвлена в сірий та червоний колір, місцями набрякла і покрита значною кількістю сірого слизу.

20. Лімфатичні вузли брижі кишечника збільшені, пружної консистенції, на розрізі помірно зволожені, забарвлені в сірий та червоний колір, малюнок не виражений.

21. Кровоносні судини брижі і кишечник добре наповнені кров’ю темно-червоного кольору.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 235; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь