Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Станції швидкої медичної допомоги. 1.Загальні положення. Директор Департаменту



 

1.Загальні положення

1.1.Відділ госпіталізації (далі - Відділ) є структурним підрозділом станцій швидкої медичної допомоги І, ІІ категорій та некатегорійних, який забезпечує постійний цілодобовий облік вільного ліжкового фонду лікувальних закладів та оперативно розподіляє серед стаціонарних медичних закладів міста потік пацієнтів.

1.2.Відділ веде облік усіх пацієнтів, які доставлені бригадами швидкої медичної допомоги в медичні заклади міста, та по запиту населення видає усну інформацію про місце їх госпіталізації.

1.3.Відділ очолює завідувач, який несе відповідальність за всі види діяльності й виконання покладених на Відділ завдань та функцій.

У своїй діяльності Відділ підпорядковується головному лікарю станції швидкої медичної допомоги (далі – Станція), а в оперативної роботі - заступнику головного лікаря Станції з оперативної роботи. У разі відсутності адміністрації керівництво Відділом здійснює старший черговий лікар оперативного відділу.

1.4.У своїй діяльності Відділ керується чинним законодавством, директивними, нормативними та методичними документами органів управління охорони здоров`я відповідної адміністративної території, положенням про Станцію, наказами головного лікаря Станції, цим Положенням та іншими нормативними та регламентуючими документами.

1.5.Планування діяльності Відділу, визначення штатної структури, забезпечення кадрами, технічними засобами, інвентарем, спеціальною довідковою і медичною літературою, тощо здійснюється Станцією згідно з діючими нормативними документами.

1.6.Відділ повинен мати “Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Станції швидкої медичної допомоги”, графіки щорічних відпусток, щомісячні графіки роботи всіх працівників Відділу, посадові та спеціальні інструкції роботи кожного працівника Відділу та необхідні в роботі довідники.

1.7.Відділ працює згідно з планом, який формується щорічно, відповідно до поставлених завдань, та затверджується головним лікарем Станції.

1.8.Завідувач Відділу веде облік, аналіз роботи та звітує про неї в установленому порядку перед адміністрацією.

1.9.Працівники Відділу зобов`язані підвищувати свою кваліфікацію та проходити в установлені строки атестацію та переатестацію.

1.10.Обов`язки та взаємодія у процесі роботи між підрозділами та працівниками Відділу розподіляється завідувачем на основі посадових інструкцій.

 

2.Основні завдання

Основними завданнями Відділу є:

2.1.Ведення постійного обліку використання ліжкового фонду міських лікувальних закладів.

2.2.Забезпечення регулювання потоку пацієнтів по екстреній госпіталізації з метою раціонального використання ліжкового фонду медичних закладів міста та оптимізації при цьому пробігу виїзних бригад Станції.

2.3.Організація наступності в роботі Станції та приймальними відділеннями лікувальних закладів.

2.4.Вивчення обґрунтованості екстреної госпіталізації пацієнтів бригадами Станції.

2.5.Забезпечення обліку доставлених бригадами Станції у медичні заклади пацієнтів та видача населенню усної довідки про місце їх госпіталізації.

2.6.Участь в організації заходів по ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.

3.Функції

У своїй діяльності Відділ виконує такі функції:

3.1.Щодобове отримання та аналіз даних про наявність вільних ліжок в медичних закладах міста, готовності та можливості госпіталізації пацієнтів у профільні відділення.

3.2.Щодобове складання графіків чергувань медичних закладів по наданню ургентної допомоги пацієнтам і своєчасна передача цієї інформації на підстанції для доведення до відома медичного персоналу виїзних бригад.

3.3.Видача медичному персоналу виїзних бригад Станції нарядів на екстрену госпіталізацію пацієнтів в медичні заклади міста з метою рівномірного розподілення їх серед чергових медичних закладів міста.

3.4.Вирішення питання щодо оперативного переміщення пацієнтів із стаціонарних закладів, у випадках необхідності термінового закриття лікарень чи їх окремих відділень, та організації перевезення пацієнтів.

3.5.Вирішення питання щодо екстрених міжстаціонарних перевезень пацієнтів.

3.6.Вирішення спірних питань щодо екстреної госпіталізації пацієнтів, які виникають між персоналом виїзних бригад Станції та черговим персоналом приймальних відділень медичних закладів.

3.7.Збір інформації про випадки затримки бригад Станції в приймальних відділеннях медичних закладів більше 15 хвилин, аналіз причин затримок та інформування про них керівників Станції та медичних закладів.

3.8.Організація обліку та проведення аналізу причин відмов у госпіталізації пацієнтів доставлених бригадами швидкої медичної допомоги.

3.9.Контроль за виконанням діючих наказів та розпоряджень про порядок госпіталізації пацієнтів.

3.10.Приймання від персоналу виїзних бригад Станції інформації про місце госпіталізації пацієнтів та реєстрація її визначеним порядком. Інформування населення про місце госпіталізації пацієнтів, які доставлені в лікувальні заклади бригадами швидкої допомоги.

3.11.Вивчення проблем ліжкового фонду для потреб в екстреній стаціонарній допомозі, розробка пропозицій щодо його перепрофілювання та перспективного розвитку.

3.12.По узгодженню з головними спеціалістами місцевого органу управління охорони здоров`я проводити розробку та корегування графіків чергувань медичних закладів.

3.13.Ведення затвердженої облікової статистичної документації, складання звітів про діяльність Відділу та подання їх у встановлені строки керівникам Станції та місцевого органу управління охорони здоров’я.

3.14.Планування діяльності Відділу, складання графіків роботи та відпусток працівників.

3.15.Проведення заходів, спрямованих на виконання Відділом поставлених завдань, правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни, дотримання правил техніки безпеки, санітарно-гігієнічного режиму, посадових та методичних інструкцій.

3.16.Впровадження у роботу працівників Відділу досягнень науки та техніки, наукової організації праці.

3.17.Забезпечення професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників Відділу, їх атестація та переатестація.

4. ВзаємоДІЯ з іншими підрозділами

Станції та установами міста

У процесі своєї діяльності Відділ взаємодіє:

4.1.З відділами та головними спеціалістами місцевого органу управління охорони здоров’я з питань складання та корегування графіків чергувань медичних закладів по наданню екстреної стаціонарної медичної допомоги, оперативних змін щодо профілізації та розгортання додаткових ліжок відповідного профілю, потреби та перспективи відносно ліжкового фонду, взаємодії з іншими стаціонарними медичними закладами, що не входять в систему управління охорони здоров’я , з питань використання їх ліжкового фонду для надання екстреної стаціонарної медичної допомоги, доведення до відома та розгляду виявлених порушень і недоліків у приймальних відділеннях медичних закладів при госпіталізації.

4.2.З медичними закладами міста з питань їх готовності до екстреної госпіталізації пацієнтів, наявності у них вільних ліжок та додаткового їх розгортання, госпіталізації пацієнтів при виникненні в закладах надзвичайних ситуацій, порушень та невиконання порядку екстреної госпіталізації, розгляду конфліктних ситуацій, що виникають між персоналом приймальних відділень та бригадами Станції, екстреного вивезення з закладу пацієнтів, затримки в приймальних відділеннях бригад більше 15 хвилин, отримання статистичної інформації стосовно пацієнтів доставлених бригадами швидкої медичної допомоги та причин відмов у госпіталізації.

4.3.З медичною частиною Станції з питань підвищення кваліфікації та атестації працівників Відділу, планування роботи та звітів діяльності Відділу, впровадження в практику роботи працівників Відділу передового досвіду, досягнень науки і техніки, наукової організації праці, аналізу відмов в госпіталізації пацієнтів по швидкій допомозі, розробки методичних інструкцій, придбання і розробки необхідних довідників.

4.4.З інформаційно-аналітичним відділом медичної статистики Станції з питань збору та обробки інформації про госпіталізацію пацієнтів бригадами швидкої медичної допомоги, причини відмов у госпіталізації та розробки посадових інструкцій для працівників Відділу.

4.5.З відділом кадрів Станції з питань підбору та комплектування кадрами, затвердження графіків роботи та відпусток працівників Відділу, заохочення та притягнення їх до відповідальності.

4.6.З планово-економічним відділом та бухгалтерією Станції з питань штатного розкладу Відділу, фінансування та заробітної плати.

4.7.З відділом матеріально-технічного забезпечення Станції з питань забезпечення майном, канцтоварами, меблями тощо.

4.8.З відділом зв`язку Станції з питань забезпечення Відділу оперативним радіо- та телефонним зв`язком.

4.9.З відділом експлуатації автоматизованих систем управління Станції з питань забезпечення Відділу комп`ютерною технікою, її обслуговування, розробки та впровадження в діяльність Відділу.

4.10.З оперативним відділом Станції з питань приймання викликів, організації перевезень пацієнтів, вивезення пацієнтів з медичних закладів міста при виникненні в них надзвичайних ситуацій, довідкової інформації про місце госпіталізації пацієнтів.

4.11.З підстанціями та виїзним персоналом Станції з питань інформації про чергові на дану добу медичні заклади, видачі нарядів для екстреної госпіталізації, вирішення конфліктних ситуацій щодо екстреної госпіталізації, оперативного отримання інформації про місце госпіталізації пацієнтів.

 

5.ПРАВА

Відділ має право:

5.1.Оперативно вирішувати питання щодо вибору стаціонарного медичного закладу для екстреної госпіталізації пацієнтів.

Медичні заклади міста зобов`язані госпіталізувати пацієнтів, направлених Відділом, яким за життєвими показниками необхідна екстрена стаціонарна медична допомога навіть у випадках відсутності вільних ліжок.

5.2.Дозволити екстрене перевезення пацієнтів з одного стаціонарного медичного закладу в інший за умови взаємної домовленості між ними, після консультації пацієнтів лікарями-спеціалістами, при неможливості організації надання такої допомоги у цих медичних закладах.

5.3.Дати розпорядження залишити в медичному закладі пацієнта, доставленого в приймальне відділення, якщо стан пацієнта не дає можливості подальшого його транспортування.

5.4.При виникненні великого потоку пацієнтів чи надзвичайної ситуації у медичному закладу, перевести потік пацієнтів в інші медичні заклади.

5.5.При виникненні конфліктної ситуації в медичному закладі з приводу відмови в екстреній госпіталізації пацієнтів, дати дозвіл виїзній бригаді Станції залишити цього пацієнта в приймальному відділенні.

5.6.Вимагати від лікувальних закладів подання у Відділ згідно встановленого порядку інформацію про наявність вільних ліжок.

5.7.Розробляти та подавати пропозиції щодо удосконалення і покращення системи госпіталізації пацієнтів, складання графіків чергувань медичних закладів, перепрофілювання ліжкового фонду медичних закладів, закриття їх на ремонт тощо.

5.8.Вимагати від виїзного персоналу бригад Станції своєчасної передачі інформації про місце госпіталізації пацієнтів.

5.9.Видавати по запиту населення усну довідкову інформацію про місце госпіталізації пацієнтів.

5.10.Вимагати від керівництва Станції забезпечення Відділу необхідними директивними документами, засобами зв’язку, технікою, майном тощо.

 

6. Відповідальність

6.1.Всю відповідальність за своєчасність та якість виконання Відділом визначених цим Положенням завдань і функцій покладено на завідувача Відділу.

6.2.Ступінь відповідальності інших працівників Відділу визначається посадовими інструкціями.

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 146; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.031 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь