Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Філософсько-психологічне консультування чоловіків



На ведичному порталі «audioveda.info» знаходимо інформацію, що дуже близько резонує зі школою андрогін-аналізу: «Є ще дуже важливий момент, якому сучасна психологія не приділяє великої уваги, хоча в рамках розвитку особистості це дуже важливо. Чоловік повинен підтримувати рівновагу між відносинами зі своєю сім'єю та власним самовдосконаленням. Він завжди повинен пам'ятати, що збільшення прихильності, розвиток особистих відносин з дружиною і дітьми, в кінцевому підсумку, не збільшить його щастя. Так, воно зросте, але лише до незначного рівня, якщо порівнювати з тим щастям, яке приходить в процесі цілісного розвитку особистості» [35].

Читаємо в Мудрості Світових Релігій: «Краще жити в пустині, ніж з дружиною сварливою і сердитою» [67, c. 88]. Про що це говорить? Це говорить про те, що якщо чоловіки себе будуть погано поводити, то вони відчують на собі сердитість жінки, що порівнюється з життям в пустелі. Тому чоловікам треба вчитись себе пристойно поводити, щоб викликати в жінці теплі почуття.

«Якщо чоловік не виконує свої обов'язки перед жінкою, перед сім'єю, а вимагає, щоб його почуття потішали, він несе за це відповідальність за законами карми, за законами Всесвіту» [49].

Завдання консультанта – допомогти клієнту з готовністю прийняти на себе соціальну відповідальність, вдихнути в нього мужність, яка допоможе клієнту звільнитися від невідступного почуття неповноцінності, і направити його прагнення в соціально корисне русло [66, c.18]. Що вже казати про соціальну відповідальність, якщо чоловік не може взяти відповідальність за власну жінку?

«Головна якість, яка повинна бути в чоловіків – це відповідальність за свою сім'ю і за тих, хто знаходиться під його заступництвом». В своїй лекції на тему сімейних відносин проповідник ведичної філософії Сергій Серебряков стверджує, що якщо чоловік не виконує своїх обов'язків, жінці не хочеться його слухати [32].

Шановні чоловіки, будьте уважні та обережні, оскільки згідно з ведичною культурою жінка може залишити вас, якщо ви перестаните бути людиною, та станете занепалим. Про те, хто такий занепалий дізнаємось в "Бхагавад-гіті": «Проте, Господь говорить: "Негідники, що не піддаються мені, є нижчими з людей". Слово "нарадхама" означає "невідданих"» [24].

Шрі Чайтанья також говорив: «Піклуйтеся про те, щоб цнотлива дружина не спілкувалася з занепалим чоловіком». Занепалим чоловіком вважають того, хто прив'язаний до чотирьох принципів гріховної діяльності: незаконному сексу, м’ясоїдству, до азартних ігор на гроші, та до прийому одурманюючих речовин. Якщо людина не є душею, відданою Всевишньому, то вона вважається нечистою. Тому цнотливій дружині не рекомендується служити такому чоловікові.

Цнотлива жінка не повинна бути подібна рабині, поки її чоловік –"нарадхама", найнижчий з людей. Обов'язки жінки відрізняються від чоловічих, все ж цнотлива жінка не повинна служити занепалому чоловікові. Їй необхідно залишити суспільство занепалого чоловіка. Залишити суспільство свого чоловіка не означає, однак, що дружина повинна вийти заміж знову і так залучитися до проституції. Якщо цнотливій жінці випало вийти заміж за занепалого чоловіка, вона повинна жити окремо від нього.

Подібним чином чоловік може ізолювати себе від жінки, яка не цнотлива відповідно до описів шастр. Висновок такий, що чоловік повинен бути відданим Всевишньому, а жінка – цнотливою дружиною з усіма належними якостями. Так кожен з них буде щасливий і досягне духовного прогресу» [20].

Жінка завжди потребує уваги. Їй завжди треба робити компліменти, принаймні тричі на день. Ісламський сайт https://islam-today.ru/ розміщує на своїх сторінках цілком слушні поради для чоловіків. Сім'я і шлюб – це благословення Всевишнього, але на людських плечах лежить його збереження і міцність. Чоловік і дружина, виконуючи покладені на них обов'язки, зможуть зробити шлюб справді щасливим. Дружину щасливою зробить наступне.

 Нехай з вами ваша дружина почуває себе в безпеці, не будьте агресивні. Коли даєте своїй дружині поради, робіть це м'яко в спокійній відокремленій обстановці. Не озвучуйте недоліки своєї дружини на людях. Намагайтеся мати гарний вигляд та пахнути для своєї дружини, такі речі сприяють збереженню тепла у взаєминах. Хваліть свою дружину. Все, що дружина робить, вона робить для вас і для сім'ї. Поважайте і хваліть її за працю [26]. На тому ж сайті на іншій сторінці знаходимо ще 35 порад: «Чоловікові потрібно вміти вислуховувати свою дружину, її думки, побоювання та ідеї, її інтереси і захоплення. Не ставстесь зневажливо до того, чим займається ваша дружина, підтримуйте її в усьому благом і не чиніть перешкоди» [3].

«Обов'язок чоловіка – одягати, навчати, прикрашати дружину, брати на себе відповідальність за матеріальне забезпечення дружини, та за її духовне зростання. Про те, як прикрашати дружину, на жаль українські сучасні чоловіки в більшості своїй поняття не мають. Ось як про ці обов'язки пише в своїй книзі Альбедиль: «В Індії, як і в інших країнах Сходу, для жінок вважалося непристойним з'являтися без прикрас. Ось чому індійські жінки виблискували золотом, перлами і дорогоцінними каменями, пахли ароматними притираннями і одягалися в ніжний шовк і квіткові гірлянди» [6, c.77].

    Цитуючи Махабхарату, священну книгу вішнуізму або крішнаїзму, дослідник Артур Бешем пише: «Дружина – половина чоловіка, найкращий з друзів, джерело трьох цілей життя і всього того, що допомагає чоловікові долати межі іншого світу. Завдяки дружині чоловік здійснює подвиги. Завдяки дружині чоловік знаходить мужність. Дружина – найнадійніший притулок. Коли душа чоловіка охоплена сумом або коли він хворий, він знаходить розраду в своїй дружині, як той, кого спалює спека, рятується від неї свіжою водою. Навіть перебуваючи у владі гніву, чоловік не надто суворий з жінкою, він пам'ятає, що від неї залежать радощі любові, щастя та мужність. Бо жінка – вічне поле, на якому народжується він сам [11, 178 с].

Відомий проповідник ведичної культури Олександр Хакімов в одній із своїх лекцій [98] стверджує про те, що згідно з Вед коли чоловік одружується, він віддає половину свого благочестя дружині. Таким чином дружина стає сильнішою після заміжжя. Тому Веди настійно рекомендують чоловікові одружитися на цнотливій дружині, тому що цнотлива дружина, яка візьме ваше благочестя, силу, авторитет, заступництво, примножить це для вас же ще краще.

 Якщо жінка не цнотлива, егоїстична, вона використовує перераховані вище надбання проти чоловіка. В такому випадку її називають тигрицею, що п'є кров. Для того щоб отримати людям приклади піднесеного цнотливого життя, Веди рекомендують людям читати стародавні історії під назвою Пурани, в яких описуються якості богів і богинь, наводяться приклади з їхнього життя.

Ведичний проповідник Лалана в своїй лекції говорить: «Взагалі чоловікові і жінці потрібно розуміти, що вони недосконалі особистості, і в них, природно, є якесь бажання, в них є якісь недоліки. І цей чоловік є, в принципі, ідеальним партнером для того, щоб удосконалювати свій характер, щоб вчитися терпінню, хорошим релігійним якостям» [17].

І від цього нікуди не піти. Не має сенсу ходити від однієї жінки до іншої, розлучатися, бо якщо чоловік не вирішує свої завдання розлучившись з однією дружиною, і знайшовши іншу, він зіткнеться знову з тими ж проблемами, з тими ж труднощами. Всі релігії говорять про те, що розлучення не має сенсу» [49].

    Конспектуючи відеолекцію всесвітньо відомого викладача ведичної філософії та культури Торсунова О. Г., ми підкреслили основні думки та поради, що виділяє вчений. Вони в наступному. Найголовніший обов'язок чоловіка та жінки – навчитися поважати один одного. Потрібно просто знати як це робити правильно. Більшість людей не розуміє що таке повага. Повага до жінки полягає в тому, щоб поважати її темперамент, поважати всі тонкощі її характеру, поважати її емоції, її почуття, її настрій. Ставлення до жінки має бути дуже обережним.

З жінками треба поводитися обережно, тому що їхня психіка набагато чутливіша за психіку чоловіків. Причому самі жінки не завжди обережно поводяться, але тим не менш, до їх почуттів потрібно ставитися обережно. Основна помилка чоловіків – неуважність і дурість. Це відбувається не через те, що чоловік за своєю природою такий злісний. Це відбувається несвідомо. Найчастіше такі помилки відбуваються через біль, що бере свій початок в егоїзмі.

Жінка заподіює біль чоловікові за допомогою емоцій. Коли чоловікові стає психічно боляче він грубіє. Коли чоловік грубіє – жінка відчуває біль, і починає говорити ще більш емоційно, в результаті чого чоловік може ще більше грубіти, і так назріває конфлікт.

Якщо жінка емоційно каже, потрібно розуміти, що в цей час немає сенсу щось переконливо доводити. Коли жінка емоційно поводиться – вона нічого не чує в цей час. В цей час чоловікові потрібно просто її не чіпати. Згодом жінка сама зрозуміє те, що вона себе неправильно веде, якщо вона себе веде неправильно. Жінка виходить заміж з тієї причини, що їй одній складно контролювати свої емоції. Жінці дуже важко жити одній, тому що є дві причини, які у жінки викликають страждання.

Перша причина полягає в тому, що жінці страшно бути однією. Друга причина полягає в потребі емоційної підтримки і захисту. Оскільки емоції впливають на настрій, жінці потрібен емоційний захист для того, щоб мати гарний настрій. Чоловік також потребує емоційної підтримки, але не на стільки сильно, як жінки.

Жіночий розум контролюється за допомогою спілкування. Чоловічий розум контролюється за допомогою роботи над собою. Якщо жінка не спілкується, вона відчуває те, що нічого не розуміє. Через спілкування жінка дуже легко переймає настрій та знання. Чоловікові щоб щось зрозуміти потрібно зробити роботу над собою, думати. Проблема жінки полягає в тому, що коли вона піклується про когось, їй потрібна вдячність. Якщо подяки немає, вона починає сходити з розуму» [27].

    Брайан Трейсі в своїй книзі «Вийди із зони комфорту» дає наступні рекомендації: «Зберігайте бадьорість духу, повністю взявши на себе відповідальність за своє життя і за все, що з вами відбувається. Відмовтеся від ниття та скарг, утримуйтеся від бажання критикувати оточуючих, ніколи нікого ні в чому не звинувачуйте. Рухайтеся вперед, не виправдовуючись і не оглядаючись на минуле. Сконцентруйте думки і сили на те, що попереду і що ви можете зробити зараз для поліпшення життя. Решта додасться [12, 34].

Чоловік завжди повинен мати перед собою мету, інакше він не чоловік. Давньогрецький філософ Сократ одного разу сказав: "Бідний не той, в кого немає грошей, а той, в кого немає мрії" [2]. Бо якщо людина замотивована метою, вона обов'язково знайде кошти для її реалізації.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-22; Просмотров: 229; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь