Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


З первинною закритокутовою глаукомою



 

Код МКХ-10

Н40.2

 

Ознаки та критерії діагностики:

Первинна закритокутова глаукома -прогресуюче захворювання, яке виникає при частковій, або повній блокаді КПК, що супроводжується періодичним, або стійким підвищенням ВОТ, призводить до ураження зорового нерва з розвитком специфічної оптичної нейропатії, характерних змін в полі зору.

Розрізняють первинну закритокутову глаукому:

1. з функціональним зіничним блоком

2. повзучу

3. з пласкою райдужкою

4. з вітреокришталиковим блоком

За перебігом процесу розрізняють - підгострий напад, гострий напад, хронічну закритокутову глаукому.

Первинна закритокутова глаукома з функціональним зіничним блоком - зустрічається частіше, кут передньої камери блокується вип'ятим уперед коренем райдужки, виникає у осіб середнього, або старшого віку у вигляді підгострого, або гострого нападів, з переходом в подальшому в хронічну форму. Факторами ризику є гіперметропія, мілка передня камера, вузький КПК, великий кришталик, тонкий корінь райдужки, переднє положення циліарного тіла та кореня райдужки.

Гострий напад глаукоми - біль в оці і навколо з іррадіацією у скроню, нудота, блювання, затуманювання зору, зниження зору, райдужні кола навколо джерела світла, застійна ін'єкція очного яблука, набряк епітелію та строми рогівки, мілка передня камера, зміщення та розширення зіниці, відсутня реакція на світло, різко підвищений ВОТ, задні сінехії, преципітати, кут передньої камери закритий, брадикардія.

Підгострий напад глаукоми - як правило не спостерігається странгуляції судин, запальна реакція з боку райдужки відсутня, клінічна картина залежить від ступеню блокади КПК, періодична поява райдужного сяйва перед очима при погляді на джерело світла, незначні болі в оці та головний біль, незначне пониження зору, легка змішана ін'єкція очного яблука, легкий набряк рогівки, незначне розширення зіниці, ВОТ - до 35 мм рт. ст., при гоніоскошї - кут передньої камери блокований не на всьому протязі.

Хронічна закритокутова глаукома - з відносним зіничним блоком виникає після повторних гострих нападів в результаті утворення гоніосинехій, ушкодження та дистрофічних змін в трабекулі. Спостерігається підвищенний ВОТ, зниження легкості відтоку, видно гоніосинехії при гоніоскопії, КПК на окремих ділянках постійно закритий. Перебіг має багато спільного з ПВКГ - розвивається оптична нейропатія, атрофія зорового нерва, зміни в полі зору на фоні підвищенного ВОТ.

Глаукома з пласкою райдужкою - може спостерігатись спочатку гострий, а потім хронічний перебіг. Факторами ризику, окрім зазначених вище, є потовщений корінь райдужки, переднє положення його та циліарного тіла. Напади виникають при відсутності зіничного блоку в результаті блокади КПК потовщеною прикореневою складкою райдужки при розширенні зіниці. Передня камера середньої глибини і периферія райдужки не прогинається вперед, при гоніоскопії - кут вузький, щілинний.

Повзуча глаукома - глаукома з скороченням кута передньої камери внаслідок зрощення кореня райдужки з передньою стінкою кута, починаючи з вершини кута, а потім поширюється на трабекулу. Хвороба має хронічний перебіг, часто не помітно для пацієнта, але може супроводжуватися підгострими нападами глаукоми.

Глаукома з вітреокришталиковим блоком - це рідка форма глаукоми, яка виникає в анатомічне схильних очах (мале око, великий кришталик, велике війчасте тіло) внаслідок скупчення рідини в задньому відділі ока, що призводить до зміщення іридокришталикової діафрагми вперед і виникає вітреокришталиковий блок на рівні циліарної корони та КПК Найчастіше ця форма глаукоми спостерігається після операцій, які супроводжуються розтином очного яблука. Захворювання має характер перманентного гострого нападу глаукоми (glaucoma maligna).

Рівні надання медичної допомоги:

Третій рівень – стаціонар.

Обстеження:

1. Збір скарг та анамнезу (звернути увагу на генетичний)

2. Візометрія

3. Рефрактометрія

4. Біомікроскопія (при необхідності - ультразвукова біомікроскопія)

5. Гоніоскопія

6. Компресійна проба Форбса

7. Ультразвукова біометрія, b-scan

8. Офтальмоскопія (при необхідності - HRT, ОСТ)

9. Тонометрія (добова)

10.Периметрія (кампіметрія, комп'ютерна периметрія Humphrey - порогова

стратегія, програма 30-2, або 24-2)

11.Топографія

Обов'язкові лабораторні дослідження:

1. Загальний аналіз крові

2. Загальний аналіз сечі

3. Кров на RW

4. Цукор крові

Консультації спеціалістів за показаннями:

1. Терапевта

2. Ендокринолога

Характеристика лікувальних заходів:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 280; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь