Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Його особливості, переваги та недоліки.



Ін’єкції – це введення лікарських препаратів поза травним шляхом за допомогою шприца і голки. Шляхом ін’єкції ліки вводять в плевральну або черевну порожнину, у серце, у порожнину суглобів, кістковий мозок, спинномозковий канал.

Переваги: швидкість дії, велика точність дозування та підтримання певної концентрації ліків у крові, бо виключено вплив шлункового соку та ферментів травного тракту, виключається бар’єрна роль печінки.

Недоліки: можливість потрапляння інфекції, неприємні відчуття при проколюванні шкіри, неможливе самостійне застосування хворим, певні хворобливі стани, коли парентеральне введення ліків стає утрудненим або неможливим ( психічне збудження, значні опіки та ін.)

 

Шприц – це найпростіший насос, придатний для нагнітання та відсмоктування рідини. Складається з циліндра на якому нанесені поділки і поршня. Один кінець у циліндра закінчується конусом для насадки муфти голки, другий відкритий для введення поршня. Для ін’єкцій застосовують шприци одноразового використання та ін’єкційні голки.

 

Види шприців:

- За ємністю: 1ml (інсуліновий з градуюванням 1 мл – 40 ОД інсуліну, 1мл – 100ОД), 2 ml, 5 ml, 10 ml, 20 ml. Вибір шприца залежить від виду ін’єкції та кількості ліків, яку треба ввести.

- Шприц «Жане» ємністю від 50 до 200мл – для промивання порожнин і відсмоктування з них вмісту.

- Шприц-тюбик.

 

Ціна поділки шприца – кількість розчину, що знаходиться між 2 найближчими поділками.

 

Ін’єкційні голки – порожнисті вузькі металеві трубки, виготовлені з нержавіючої хромнікелевої сталі, один кінець яких косо зрізаний і загострений, а на другому щільно закріплена муфта. Довжина – від 1, 5 до 10 см, діаметр просвіту від 0, 3 до 2мм. Голки для в/в ін’єкцій зрізані під кутом 450, для п/ш і в/м – 350.

Види голок:

1) для в/м ін’єкцій – довжина 60 мм

2) для в/в - 40мм

3) для п/ш - 20мм

4) для в/ш - 15мм

5) повітровод

6) голка Дюфо

7) голки для спинномозкової пункції (голка Біра) та плевральної пункції.

 

Ін’єкції виконують в маніпуляційному кабінеті, в палаті тільки тяжкохворим. В маніпуляційному кабінеті повинна бути укомплектована аптечка «Анти-СНІД» відповідно до наказу МОЗ України №120 «Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД».Стіни і стеля пофарбовані емалевою фарбою, або стіни покриті кахлем, підлога вкрита лінолеумом. Обладнання: 2 раковини, робочий стіл, маніпуляцій ні столи, шафи з ліками, холодильник, металевий сейф, кушетки, бактерицидна лампа, достатня кількість пінцетів, затискачів, стерилізаційних коробок, центрифуга, промарковані ємності для дезінфікуючих розчинів, прибиральний інвентар, сміттєзбірник.

Підготовка маніпуляційного кабінету до роботи. Перед початком роботи здійснюється прибирання з використанням дезінфекційного розчину, кварцювання і провітрювання. М/с здійснює миття рук, надягає маску, готує необхідне для роботи. Перевіряє дату стерилізації перев’язувального матеріалу, наявність відповідних лікарських засобів, стерильних простирадл, пелюшок, затискачів, пінцетів, ниркоподібних лотків. Накриває стерильний маніпуляційний стіл.

 

Внутрішньошкірні ін’єкції.

Лікарську речовини вводять в товщу шкіри, не доходячи до підшкірної жирової клітковини. Застосовують при виконанні алергійних проб, імунологічних проб на туберкульоз (Манту), бруцельоз (Бюрне), проб на чутливість організму до антибіотиків, на приховані набряки (Мак-Клюра – Олдріча), для місцевого знеболення.

Використовуютьголку діаметром 0, 3-0, 4 мм, довжиною 1, 2-1, 5см, із зрізом під кутом 450і шприц ємністю 1мл.

Місце ін’єкції: внутрішня (медіальна) поверхня передпліччя (рука пацієнта повинна лежати долонею догори).

 

Проба Манту

Показання: рання діагностика туберкульозу, визначення інфікованості або чутливості організму до туберкуліну, відбір дітей на ревакцинацію БЦЖ.

Протипоказання: шкірні захворювання, гострі та хронічні інфекційні захворювання в період загострення, алергічні стани (ревматизм, бронхіальна астма), епілепсія.

Особливості проведення проби Манту:

- Перевірити дозвіл на проведення дитині проби Манту.

- Виконують туберкуліновим шприцом.

- З ампули набрати у шприц 0, 2 мл туберкуліну (під час перевірки прохідності голки і видаленні повітря витрачається 0, 1 мл).

- Ампулу із залишком туберкуліну ставлять в продезінфікований посуд і накривають стерильною серветкою.

- Не торкаючись стерильної ватної кульки кінцем голки, видалити у неї зі шприца залишки туберкуліну.

- Шкіру внутрішньої поверхні середньої третини передпліччя після оброблення ватними кульками, зволоженими 70%р-ном спирту висушити насухо стерильною ватною кулькою.

- В/ш вводять чітко 0, 1мл туберкуліну (1 дозу). При правильному введенні на шкірі утворюється «лимонна кірка».

- Швидким рухом вийняти голку, не притискаючи ватною кулькою.

- Залишки туберкуліну на шкірі зняти сухою стерильною ватною кулькою.

- Попередити пацієнта, що протягом 3-х днів місце ін’єкції не можна мочити, травмувати, обробляти антисептиком, одягати одяг, що подразнює шкіру.

- Через 72 год. оцінити результат. Для вимірювання діаметра папули використовують прозору пластмасову лінійку, яку накладають перпендикулярно ості руки. Розмір гіперемії не враховується.

Розмір папули 0-1мм – реакція негативна;

2-4мм – сумнівна;

5мм – позитивна;

Понад 17мм – гіперергічна.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 340; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь