Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІЗНЕСУ І ПРАВА



ІНСТИТУТ ПРАВА

 

КАФЕДРА АДМІНІСТРАТИВНОГО, КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА І ПРОЦЕСУ

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

ТА ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТА

ПРИ ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІНИ

" ПРАВОВІ ЗАСАДИ ПУБЛІЧНОЇ СЛУЖБИ В УКРАЇНІ"

(за вимогами кредитно-модульної системи)

для студентів всіх форм навчання

Спеціальності

7.03040101 " Правознавство"

 

 

Укладач:     А. І. Некряч, д.політ.н., доцент, завідувач кафедри ТДПФ та ГД

                       

 

Розглянуто та схвалено на засіданні

кафедри АКПП

(протокол №1 від 31.08.2011 р.)

 

Завідувач кафедри АКПП

                      

                                                        О.М. Клюєв

Херсон 2011

Методичні рекомендації до семінарських занять та до самостійної роботи студента при вивченні дисципліни “Правові засади публічної служби в Україні" (за вимогами кредитно-модульної системи) для студентів всіх форм навчання спеціальності 7.03040101 " Правознавство" /Укл. Некряч А.І. – Херсон: МУБіП, 2011. – 24 с.

 

Укладач:     А.І. Некряч, д.політ.н., доцент, завідувач кафедри ТДПФ та ГД

                       

 

Рецензент: О.С. Сотула, к.ю.н., доцент кафедри галузевого права юридичного факультету Херсонського Державного Університету

 

 

Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри АКПП

(протокол №1 від 31.08.2011 р.)

 

ВСТУП

 

В Україні за роки незалежності відповідно до Конституції України постійно змінюється структура та функціонування органів публічної влади всіх рівнів. Розвиток всіх форм власності та громадянського суспільства вимагають перетворення бюрократичного апарату на ефективну систему урядування, яка сприятиме задоволенню прав та законних інтересів громадян.

Визначальним критерієм для таких змін є впровадження в діяльності службовців України європейських стандартів обслуговування громадян та професійного обслуговування політичного керівництва. Заходи щодо такого впровадження передбачені Концепцією адаптації інституту державної служби до стандартів Європейського Союзу

Предмет дисципліни – вивчення сутності і природи публічної служби, законодавства, яке регулює порядок проходження публічної служби, а також практику його застосування.

Мета: надання студентам, які готуються до публічної служби, комплекс сучасних юридичних знань, умінь та навичок, необхідних для професійної діяльності по забезпеченню повноважень державних органів та наданню громадянам публічних послуг. Допомогти глибше зрозуміти сутність і природу публічної служби, вивчити законодавство, яке регулює порядок проходження публічної служби, а також практику його застосування.

Завданням дисципліни є: надання студентам глибоких і систематизованих знань про сутність публічної служби, її організацію і функціонування, завдання та функції, а також перспективи розвитку; сприяння вибору публічними службовцями належної моделі поведінки на службі, яка передбачає бездоганне виконання законів, глибоке знання своїх прав та обов’язків готовність і здатність забезпечувати на високому професійному рівні права та інтереси громадян; допомога в розумінні сутності і значення Європейських стандартів та зарубіжного досвіду організації та функціонування публічної служби для України.

Змістові модулі: Публічна служба: поняття та правові джерела. Посади в органах публічної влади. Управління державною службою. Поняття та правовий статус публічного службовця. Посадові особи в системі публічної служби. Вступ на публічну службу. Проходження публічної служби. Професійна підготовка кадрів для публічної служби. Юридична відповідальність публічних службовців. Припинення публічної служби

Перелік знань, умінь, навичок після вивчення дисципліни: Вивчаючи дисципліну студент повинен з нати: сутність публічної служби, її організацію і функціонування, завдання та функції, а також перспективи розвитку; законодавство про публічну службу, яке регулює всі публічно-службові відносини, починаючи з поступлення на публічну службу і закінчуючи її припиненням; сутність і значення Європейських стандартів та зарубіжного досвіду організації та функціонування публічної служби для України. Студент повинен вміти: орієнтуватись в законодавстві про публічну службу; сприяти вибору публічними службовцями належної моделі поведінки на службі; забезпечувати на високому професійному рівні захист прав та інтересів громадян.

Місце у структурно-логічній схемі: вивчається після дисциплін „Теорія держави та права”, „Конституційне право”, „Адміністративне право”.

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ

Вивчення цієї дисципліни потребує від студента не тільки наполегливої праці з конспектом лекцій і літературними джерелами, а й глибокого вивчення національного та міжнародного законодавства і застосування його в практичній діяльності. Час, призначений для вивчення дисципліни, студенту рекомендується розподілити і використати в такий спосіб:

1. Лекції                                                                                                         - 18 год.;

2. Семінарські заняття                                                                                     - 18 год.;

3. Вивчення та конспектування літературних джерел                                      - 4 год.;

4. Підготовка та оформлення індивідуальних завдань

(написання і захист реферату)                                                                            - 9 год.;

5. Консультація на кафедрі                                                                     - 1 год.;

6. Письмовий модульний контроль                                                       - 4 год.

Студент може коригувати на свій розсуд витрати часу на роботи за п. 3-5, але має пам’ятати, що в цілому на вивчення дисципліни відведено 54 години і виходити за межі цього обсягу недоцільно.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 257; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.038 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь