Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Який з аускультативних симптомів зникає у хворих з мітральним стенозом при появі миготливої аритмії?



А. Хлопаючий І тон на верхівці

В.+ Пресистолічний шум

С. Протодіастолічний шум

D. Акцент ІІ тону на легеневому стов-бурі

Е. Акцент І тону у точці Боткіна-Ерба

[ 3, с. 426 ]

354. У хворого 55 років, який хворіє на дилатаційну кардіоміопатію, вночі раптово виник напад сильного серцебиття. Під час обстеження стан хворого середньої важкості, шкіра бліда, акроціаноз губ. АТ - 90/60 мм рт.ст. ЕКГ: ЧСС – 160/хв. Комплекси QRS розширені та деформовані (QRS = 0, 12с). Яке порушення серцевого ритму виникло у хворого?

А. Миготлива аритмія

В. +Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

С. Надшлуночкова пароксизмальна тахікардія

D. Пароксизмальна тахікардія з передсердно-шлуночкового сполучення

E. Часта шлуночкова екстрасистолія

[ 3, с. 246 ]

355. Хворий, 68 років, страждає на хронічний пієлонефрит упродовж 15 років. В останні 3 місяці скаржиться на інспіраторну задишку при фізичному навантаженні, серцебиття, періодичний біль у ділянці серця без іррадіації, загальну слабкість. Об`єктивно: а кроціаноз на тлі блідості шкіри. Пульс 104 уд. /хв., ритмічний, напружений. АТ 190/110 мм рт. ст. Ліва межа серця на 2 см вліво від лівої серединноключичної лінії, над верхівкою І тон серця ослаблений, систолічний шум, акцент ІІ тону над аортою. На ЕКГ: відхилення електричної осі серця вліво, дисметаболічні зміни. Кров: Hb – 66 г/л, креатинін - 1, 1 ммоль/л. Відносна густина сечі - 1, 012. У хворого артеріальна гіпертензія найвірогідніше:

A. +Ренопаренхіматозна 

B. Есенціальна 

C. Гемодинамічна 

D. Реноваскулярна 

E. Викликана недостатністю аортального клапана 

[ 6, с. 253 ]

Хворий А., 50 років, госпіталізований зі скаргами на серцевий біль та задишку, які виникли раптово після значного фізичного перенавантаження. На ЕКГ: зафіксовано елевацію сегмента ST у ІІ, ІІІ, а VF відведеннях. Підвищення КФК-МВ майже вдвічі відносно норми. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A. +Гострий задній інфаркт міокарду  

B. Гострий передній інфаркт міокарду 

C. Стенокардія напруження 

D. Гострий перикардит

E. Розшаровуюча аневризма аорти 

[ 5, с. 75 ]

У хворого Т., 47 років, який хворіє на ішемічну хворобу серця близько 5 років, протягом останнього тижня відмічено значне погіршення клінічного стану, а саме: посилення інтенсивності та частоти виникнення загрудинних болів на висоті фізичних навантажень. На ЕКГ: “коритоподібна” депресія сегменту ST в ІІ, ІІІ, аVF відведеннях. Реакції з боку крові не відмічається. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A. Вазоспастична стенокардія 

B. +Прогресуюча стенокардія

C. Стенокардія, що вперше виникла 

D. Гострий передній інфаркт міокарду 

E. Гострий задній інфаркт міокарду  

[ 5, с. 83 ]

У хворого Д., 46 років, вперше в житті з’явились болі, що локалізовані за нижньою третиною грудини та виникають на фоні фізичного навантаження.  На ЕКГ: депресія сегменту ST більше 2 мм в ІІ, ІІІ, аVF відведеннях. Реакції з боку крові не відмічається. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A. Стенокардія, що прогресує 

B. Стенокардія, що вперше виникла 

C. +Вазоспастична стенокардія 

D. Розшаровуюча аневризма аорти 

E. Гострий задній інфаркт міокарду  

[ 3, с. 324 ]

У хворого В., 48 років, відмічаються часті напади загрудинного болю, що виникає раптово. При цих станах допомагає ніфедипін або інші антагоністи кальцію. На ЕКГ, що була зареєстрована під час больового нападу, відмічалась швидкоплинна елевація сегменту ST в грудних відведеннях. Реакції з боку крові не відмічено. Який діагноз є найбільш вірогідним?

A. +Вазоспастична стенокардія 

B. Стенокардія, що вперше виникла 

C. Стенокардія, що прогресує 

D. Гострий передній інфаркт міокарду 

E. Гострий задній інфаркт міокарду  

[ 3, с. 325 ]

360. Хворий К., 58 років, скаржиться на різко виражену задишку інспіраторного характеру. Об`єктивно: ЧД 30 за хвилину, АТ 230/130 мм рт.ст., а кроцианоз, клокочуще дихання. При аускультації серця: акцент другого тону над легеневою артерією. Оберіть комбінацію медикаментів для лікування:

A. Еуфілін, преднізолон   

B. Сальбутамол, атропін 

C. +Морфін, фуросемід  

D. Строфантін, панангін 

E. Корглюкон, ізадрін   

[ 1, с. 205 ]

361. Пацієнту 40 років з кардіалгіями з метою диференціальної діагностики і призначення засобів кінезотерапії, що відповідають функціональному стану, проведена велоергометрія: навантаження складає 50% від належного максимального споживання кисню і 100 Вт, при ЧСС 160 уд./хв, АТ 170/90 мм рт.ст. У відновному періоді на ЕКГ спостерігалось горизонтальне зниження сегмента ST на 2 мм у відведеннях II, III, AVF, а також збільшення на 25% висоти зубця Т в лівих грудних відведеннях. До проби ЧСС складала 80/хв, АТ- 120/80 ммрт.ст., ЕКГ без патології. Які з наведених задач в лікуванні хворого можна вирішити використанням засобів лікувальної фізкультури?

A. Збільшення кінцевого систолічного об”єму крові 

B. Збільшення потреби міокарду в кисні 

C. +Підвищення стійкості міокарду до гіпоксії 

D. Зменшення кінцевого діастолічного об”єму крові 

E. Збільшення активності пресорних систем 

[ 3, с. 195 ]

Хворий, 65 років, який більше 17 років страждає на хронічний обструктивний бронхіт, скаржиться на задуху з переважним утрудненням вдиху, відчуття важкості у правому підребер’ї, набряки гомілок та стоп. При аускультації над легенями: жорстке дихання, сухі хрипи; акцент та розщеплення ІІ тону в ІІ міжребер’ї. Які зміни на ЕКГ слід очікувати?

A. +Гіпертрофія міокарда правого шлуночка 

B. Екстрасистолія 

C. Відхилення ЕВС вліво 

D. Гіпертрофія лівого передсердя 

E. Миготлива аритмія 

[ 3, с. 412 ]

У 55-річного хворого з артеріальною гіпертонією (АТ - 150/110 мм рт. ст., ЧСС – 100 уд. /хв.) при обстеженні виявлено ІХС, стенокардію,  II ФК, часті надшлуночкові екстрасистоли, СН І. Виберіть засіб для лкування артеріальної гіпертонії?

A. Клофелін

B. Ніфедипін 

C. Празозин 

D. Гіпотіазид 

E. +Атенолол 

[ 4, с. 474 ]

У 45-річного хворого на артеріальну гіпертонію (АТ 140/100 мм рт. ст.) виявлено ІХС, кардіосклероз, атеросклеротичний СН ІIБ, ІІІ ФК, цукровий діабет II типу ( субкомпенсований ). Який з наведених гіпотензивних засобів слід застосувати?

A. ++Еналаприл 

B. Верапаміл 

C. Атенолол 

D. Гіпотіазид 

E. Гідралазин 

[ 4, с. 527 ]

Хвора скаржиться на поганий апетит, схуднення. Шкірні покриви бліді з жовтушним відтінком. В аналізі шлункового вмісту вільна соляна кислота відсутня в усіх порціях. При морфологічному дослідженні: виражена лімфоцитарна інфільтрація з формуванням фолікулів, атрофія слизової оболонки дна шлунка. Виникнення якої анемії є найбільш ймовірним у хворої?

A. Залізодефіцитної анемія   

B. +В12- дефіцитної анемія

C. Постгеморагічної анемія   

D. Апластична анемія   

E. Аутоімунна гемолітична анемія. 

[ 5, с. 318 ]

366. Хворий М., 55 р., відмічає задишку при невеликому фізичному навантаженні та в спокої, набряки гомілок ввечері. Пульс 90 уд. /хв, ритмічний, АТ 130/90 мм рт. ст., І тон послаблений на верхівці, ІІ тон акцентований на легеневій артерії. При ультразвуковому дослідженні: КДО 190 см3, КСО 120 см3, фракція викиду 37%, ліве передсердя – 39 мм. Дайте оцінку патологічних змін з боку серця?

A. Змішана дисфункція лівого шлуночка 

B. Діастолічна дисфункція лівого шлуночка 

C. +Систолічна дисфункція лівого шлуночка 

D. Гіпертрофія лівого шлуночка 

E. Дилатація лівого передсердя 

[ 3, с. 278 ]

367. Хворий М., 21 р., скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, що супроводжується приступоподібним сухим кашлем. Об ’ єктивно: виявлено розширення судинного пучка легеневої артерії. Аускультативно: визначається грубий систолічний шум в 4-му міжребір‘ї біля грудини зліва (у пахвинну ділянку не проводиться), акцент ІІ т. на легеневій артерії. При УЗД: перерва ехосигналу міжшлуночкової перетинки. Ваш діагноз?

A. Стеноз вустя аорти 

B. Дефект міжпередсердної перетинки 

C. Недостатність трикуспідального клапану 

D. +Дефект міжшлуночкової перетинки 

E. Стеноз легеневої артерії 

[ 3, с. 443 ]

Хворий К., 16 років, скаржиться на задишку в спокої, набряки ніг. Ціаноз обличчя, шиї. На обліку у кардіолога з приводу вродженої вади серця. Права межа відносної серцевої тупості в ІV межребір’ї на 2 см зовні від края грудини, систолічне тремтіння та грубий пансистолічний шум в ІІ міжеребір’ї ліворуч, в ІV точці – зникаючий голосистолічний шум. Яка вроджена вада серця має місце у хворого?

A. Дефект міжшлуночкової перетинки 

B. Недостатність тристулкового клапана 

C. Дефект міжпередсердної перетинки 

D. +Вроджений стеноз легеневої артерії 

E. Незрощення Баталлова протока 

[ 3, с. 443 ]

У хворого з стабільною стенокардією напруги ІІ функціонального класу в останні кілька днів значно збільшилась кількість больових нападів, з’явилися больові напади у спокої, знизилась толерантність до фізичного навантаження, збільшилась потреба у нітрогліцерині. В даній клінічній ситуації найбільш виправданим буде слідуючий діагноз.

A. +ІХС, прогресуюча стенокардія напруги та спокою 

B. ІХС, гострий інфаркт міокарда 

C. ІХС, вперше виникла стенокардія 

D. НЦД з кадріальним синдромом 

E. ІХС: стабільна стенокардія, ІІІ функціональний клас 

[ 3, с. 332 ]

У дівчини 16 років при диспансерному огляді виявлений гучний інтенсивний систолічний шум над усією серцевою ділянкою з епіцентром в ІІІ–І V міжребер’ї зліва від груднини та систолічне тремтіння; ІІ-й тон над легеневою артерією посиленої гучності. АТ 120/70 мм рт.ст. Скарг немає. При рентгенологічному дослідженні: розміри і форма серцевої тіні не змінені. Який найімовірніший діагноз?

A. +Дефект міжшлуночкової перетинки 

B. Дефект міжпередсердної перетинки 

C. Відкрита артеріальна протока 

D. Стеноз гирла легеневої артерії 

E. Коарктація аорти 

[ 3, с. 443 ]

 

Хворого 44 років протягом 20 років турбує кашель з гнійним харкотинням, задишка постійного характеру, важкість в правому підребер’ї, набряки, збільшення живота. Об’єктивно: дифузний ціаноз. В легенях жорстке дихання,  розсіяні різного тембру сухі хрипи, ЧД - 36/хв. Тони серця ослаблені. АТ -  150/90 мм рт.ст. Асцит. Печінка на 6 см нижче реберної дуги. На ЕКГ: синусова тахікардія, відхилення електричної осі вправо. Ознаки перевантаження правого передсердя. Якому ускладненню відповідають зміни на ЕКГ?

A. +Легеневе серце 

B. Ішемічна хвороба серця 

C. Артеріальна гіпертензія 

D. Серцева недостатність ІІ-Б 

E. Мітральний стеноз 

[ 1, с. 180 ]

Хворий, 37 років, скаржиться на задишку при незначному фізичному навантаженні, напади інспіраторної задишки в горизонтальному положенні, набряки на ногах, біль в правому підребір ’ ї.  Хворіє з дитинства. Об ’ єктивно: пульс -  84 уд./хв., ритмічний. АТ - 130/80 мм.рт.ст. Права межа відносної тупості серця на  2, 5  см зовні від грудини. При аускультації: перший тон нормальної звучності, систолічний шум на легеневій артерії по правому краю грудини. На ЕКГ: гіпертрофія правого шлуночка, ознаки блокади правої ніжки пучка Гіса. ЕхоК: гіпертрофія задньої стінки правого шлуночку до 1, 5 см.  Який найбільш імовірний діагноз?

A. +Стеноз легеневої артерії 

B. Гіпертрофічна кардіоміопатія 

C. Недостатність мітрального клапану

D. Інфаркт міокарду

E. Коарктація аорти

[ 3, с. 443 ]

У хворого 56 років на ІХС, СН II А періодично (2-3 рази на тиждень) виникають напади миготливої аритмії, які самостійно проходять, супроводжуються болем за грудиною. Об ’ єктивно: стан задовільний. Пульс – 82 уд./хв., ритмічний, АТ - 130/80 мм.рт.ст. Яке лікування найбільш доцільне в даному випадку для попередження нападів аритмії?

A. Дігоксин 

B. Лідокаїн 

C. Новокаїнамід 

D. +Аміодарон 

E. Ритмілен 

[ 3, с. 230 ]

374. Чоловік, 43 років, скаржиться на значну задишку у спокої, відчуття тяжкості у грудях. Захворювання зв`язує з перенесеним 2 тижня тому грипом. Об ’ єктивно: положення вимушене, а саме сидить, нахилившись у перед. Обличчя одутле, ц і анотичне, шийні вени набряклі. Межи серця поширені в обидві сторони, тони серця глухі, ЧСС - 112 за 1 хв., АТ - 95/60 мм рт. ст. В крові: ШОЕ - 46 мм/год. На ЕКГ: низький вольтаж;  на рентгенограмі: трапец іє видна тінь серця, ознаки застою у легенях. Який препарат треба вживати з метою попередження тампонади серця?

A. +Фуросемід 

B. Гіпотиазід 

C. Еналаприл 

D. Верошпірон 

E. Метопролол 

[ 1, с. 157 ]

У дівчини 17 років після нервового стресу розвилася задишка, відчуття “стороннього тіла” у горлі, колючий та ниючий біль в області верхівки серця. Об ’ єктивно: плями червоного кольору на обличчі та шиї, дихання везикулярне, ЧД - 26 за 1 хв. Межі серця у нормі, тони чисті, ритмічні, ЧСС - 120 уд. за 1 хв.,  АТ - 130/80 мм рт.ст. Лікар “швидкої” вважає, що це - НЦД. Як и й препарат буде найбільш корисним в даній ситуації?

A. Панангін

B. Анальгін 

C. Нітроглицерин 

D. +Корвалол 

E. Но-шпа 

[ 4, с. 503 ]

Хворий, 70 років. Скарги на ядуху, різкий біль за грудиною з ірадіацією в ліву руку. Шкіра бліда. Діяльність серця ритмична, І тон ослаблений над верхівкою, ІІ тон ослаблений над аортою; в ІІ межребер’ї справа -  грубий систолічний шум, який проводиться на судини шиї. ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка. Яка найбільш вирогідна патологія, що зумовлює таку картину?

A. Лівосторонній плеврит 

B. Стенокардія напруження 

C. Інфаркт міокарду 

D. +Аортальний стеноз 

E. Сухий перикардит 

[ 3, с. 443 ]

37 7. Хворий А., 60 років. Скаржиться на інтенсивні болі здавлюючого характеру,  локалізовані за грудиною з ірадіацією у ліву лопатку та нижню щелепу. Біль тривалий, не знімається нітрогліцерином. Об`активно: холодний піт, х ворий збуджений. Аускультативно: тахікардія, приглушеність тонів. Артеріальний тиск - 100/70 мм рт. ст., ЕКГ: комплекси QS та підйом S-T вище ізолінії в І, а VL, V1, V2, V3, V4. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

A. +Інфаркт міокарду

B. Міжреберна невралгія 

C. Тромбоемболія легеневої артерії 

D. Стенокардія Принцметала

E. Лівосторонній плеврит 

[ 3, с. 347 ]

Хворий Л., 56 років. Скарги на періодичні болі в серці, які з’являються вночі. Болі здавлюючого характеру з ірадіацією у ліву лопатку, зменшуються після при йому нітрогліцерину. На ЕКГ: під час приступу -  S-T вище ізолінії на 5мм у V5, V6. Після приступу -  S-T повертається до ізолінії. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

A. +Стенокардія Принцметалу 

B. Інфаркт міокарду 

C. Остеохондроз шийного відділу 

D. Сухий перікардит 

E. Аортальний стеноз 

[ 3, с. 449 ]

379. Хворий С., 49 років, скаржиться на задуху при незначному фізичному навантаженні, головний біль. Протягом 6 років відзначається постійне підвищення артеріального тиску. Об`єктивно: межі відносної серцевої тупості розширені вліво, акцент ІІ тону над аортою. АТ - 160/100 мм рт.ст. ЕКГ: відхилення електричної осі серця ліворуч, г іпертрофія лівого шлуночка. Офтальмологічне дослідження: симптом Салюса ІІ. Яка найімовірніша патологія, що зумовлює таку картину?

A. Гіпертонічна хвороба ІІ стадії. Серцева недостатність ІІІ 

B. Гіпертонічна хвороба ІІ стадії. Серцева недостатність О 

C. Гіпертонічна хвороба ІІ стадії. Серцева недостатність ПБ 

D. Гіпертонічна хвороба ІІ стадії. Серцева недостатність І 

E. +Гіпертонічна хвороба ІІ стадії. Серцева недостатність ПА 

[ 1, с. 199 ]

 

Хвора В., 63 рок и. Скарги на задишку, серцебиття при фізичному навантаженні. Межі відносної серцевої тупості розширені вверх та вліво. Діяльність серця ритмічна, І тон ослаблений, акцент ІІ тону над A.pulmonalis гучний, систолічний шум над верхівкою проводиться у fossa axillaris sinistra. ЕКГ: лівограма, зубець Р дорівнюється 0, 12 сек, ФКГ - І тон у вигляді низькоамплітудних коливань, систолічний шум, що зливається з І тоном, але не досягає П тону. Яка найімовірніша патологія, що зумовлює таку картину?

A. +Мітральна недостатність 

B. Мітральний стеноз 

C. Аортальний стеноз 

D. Гіпертонічна хвороба 

E. Міокардит 

[ 3, с. 430 ]

Хворий, 49 років. Скаржиться на головний біль в потиличній області, мерехтіння перед очима. На протязі 5 років має місце постійне підвищення артеріального тиску - 160/100 мм рт.ст. Межі відносної серцевої тупості розширені ліворуч. Тахікардія, акцент ІІ тону над аортою. ЕКГ: лівограма, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Офтальмологічне дослідження: симптом Салюсу ІІ. Яка най імовірніша патологія, що зумовлює таку картину?

A. Гіпертонічна хвороба, І стадія 

B. +Гіпертонічна хвороба, ІІ стадія 

C. Гіпертонічна хвороба, ІІІ стадія 

D. Хвороба Іценко-Кушинга 

E. Гострий гломерулонефрит 

[ 5, с. 59 ]

У хворого С., 59 років, під час фізичного навантаження раптом з’явився сильний біль за грудиною, який віддавав у міжлопаткову ділянку, обидві руки. Лікар знайшов, що у хворого С. бліда, холодна, мокра шкіра, пульс майже не промацується, АТ - 180/100 мм.рт.ст. Тони серця ослаблені, над аортою систоло-діастолічний шум. Через короткий час біль появився у надчерев’ї, а згодом -  у попереково-крижовій ділянці та лівій нижній кінцівці. На ЕКГ: депресія сегмента ST у V3-V5 відведеннях. Вкажіть найімовірніший діагноз:

A. Інфаркт міокарда 

B. +Розшаровуюча аневризма аорти 

C. Недостатність аортальних клапанів 

D. Прогресуюча стенокардія 

E. Тромбоемболія легеневої артерії 

[ 3, с. 457 ]

У хворого В., 63 років, на 5 день від початку гострого Q-інфаркта міокарда передньо-верхівкової ділянки лівого шлуночка знову з’явились напади стенокардії з ще більш інтенсивним болеем, ніж при поступленні. На ЕКГ: сегмент ST знову піднявся високо над ізолінією у V4-5-6, а також – у V6-7 (при поступленні цього не було). Про яке ускладнення слід думати у даному випадку?

A. +Рецидив інфаркта міокарда 

B. Післяінфарктна стенокардія

C. Повторний інфаркт міокарда 

D. Інфаркт правого шлуночка 

E. Розрив міжшлуночкової перетинки 

[ 6, с. 204 ]

Хворий Б., 63 років, подає скарги на біль за грудиною, який з’являється при швидкій ході на від стань 500-600 метрів та при піднятті сходами на 2 поверх і більше. Йому запропонували обстеження. Який з наведених тестів показаний хворому у першу чергу?

A. Тест з ергоновіном 

B. Гіпервентиляційна проба 

C. Холодовий тест 

D. +Велоергометрична проба 

E. Хлоретиловий тест 

[ 3, с. 193 ]

Чоловік, 60 років, направлений у гастроентерологічне відділення з діагнозом хронічного гастриту з секреторною недостатністю із скаргами на щоденні болі в епігастральній ділянці тривалістю 30-40 хвилин. Захворювання почалося 2 тижні тому з гострого болю в животі і втрати свідомості. Потім приступи стали менш інтенсивними, у зв’язку з чим хворому провели фіброгастроскопію. При огляді: ознаки емфіземи легень, тони серця 100 за хв., послаблені, 5-6 екстрасистол за 1 хвилину. АТ - 100/70 мм.рт.ст. Органи черевної порожнини без особливостей. На ЕКГ: елевація сегмента ST у ІІ, ІІІ, aVF-відведеннях. Який діагноз найімовірніший?

A. Пенетрація виразки 

B. Розшаровуюча аневризма аорти 

C. Прогресуюча стенокардія 

D. Стабільна стенокардія 

E. +Інфаркт міокарда нижньої стінки 

[ 6, с. 204 ]

Хворий С., 46 років, скаржиться на задишку та нестерпний стискаючий біль за грудиною. Такий біль виникає періодично 1-2 рази на місяць, частіше між 5 і 6 годинами ранку, триває від 15 до 20 хвилин. Вдень почуває себе здоровим. Об’єктивно: пульс -  55 уд. /хв., АТ -  150/90 мм.рт.ст. Межі серця не змінені. Тони серця ритмічні, дещо ослаблені. При реєстрації ЕК Г  у спокої і після навантаження (велоергометрії) зміни не виявлені. Вночі, під час приступу, було зареєстроване короткочасне підвищення сегменту ST у відведеннях І, ІІ, aVL, V2-V6, брадикардію. Призначення якого середника є найбільш доцільним?

A. +Ніфедипіну 

B. Нітрогліцерину 

C. Анаприліну 

D. Строфантину 

E. Атропіну 

[ 1, с. 208 ]

У хворого Р., 55 років, із задишкою та раптовим інтенсивним пекучим болем за грудиною, який почався 2, 5 години тому назад н а ЕКГ: ритм синусовий, правильний, частота 100 уд. /хв., у V3-V5 сегмент ST на 8 мм над ізолінією. В анамнезі: упродовж 5 років страждає на стенокардію напруги. Об’єктивно: ЧСС – 60 хв., тони серця ослаблені, АТ – 140/90 мм.рт.ст. Який із вказаних лікувальних заходів є першочерговим?

A. +Тромболітична терапія 

B. Інфузія допаміну 

C. Інгаляція кисню 

D. Електрокардіостимуляція 

E. Інфузія поляризуючої суміші 

[ 3, с. 94 ]

Річна хвора госпіталізована у зв’язку з випотним перикардитом. Скаржиться на задишку, слабкість, стислість у грудях. Вважає, що захворіла 2 тижні тому після простуди. Яка із особливостей, виявлених при обстеженні, буде вказувати на хронічний характер ураження перикарда?

A. Зменшення вольтажу електрокардіограми

B. +Ознаки кальцифікації перикарда

C. Приглушення тонів серця

D. Ознаки застою по великому колу

E. Значне розширення серцевої тканини, ослаблення пульсації

[ 3, с. 449 ]

38 9. У хворого, що довгостроково страждає на туберкульоз легень, з`явил и ся здуті шийні вени, набряки нижніх кінцівок, збільшення печінки, асцит. При аускультації:  тони серця глухі. На ЕКГ: зниження вольтажу; на ехокардіоскопії: камери серця не збільшенні; на оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки в області тіні серця визначаються кальцифікати. Який механізм розвитку застою у великому колі кровообігу:

A. Зниження скорочувальної здатності правого шлуночка 

B. Недостатність тристулкового клапана 

C. +Порушення діастолічного наповнення правого шлуночка

D. Підвищення тиску у легеневій артерії 

E. Стеноз правого атріовентрикулярного отвору 

[ 5, с. 81 ]

Хворий, 65 років, після перенесеного інфаркту міокарда скаржиться на задишку у спокої. При об’єктивному обстеженні: ціаноз, у легенях вологі дрібнопухирчасті хрипи. Який механізм розвитку вказаних симптомів?

A. Бронхоспазм 

B. Застій крові у великому колі кровообігу 

C. +Застій крові у малому колі кровообігу 

D. Підвищення прониклості судині 

E. Звуження лівого атріовентрикулярного отвору 

[ 6, с. 205 ]

 

Хворий, 58 років. В анамнезі 3 роки тому перенесений гострий інфаркт міокарда. Об ’ єктивно: підвищеного живлення, ксантелазми. Пульс – 70 уд. /хв, АТ - 150/90 мм.рт.ст. На ЕКГ: ознаки перенесеного інфаркта міокарда по задній стінці ЛШ. Підвищення рівня холестерину і В-ліпопротеїдів. Яку групу препаратів ви виберете для вторинної профілактики коронарного синдрому?

A. Фібрати

B. Інгібітори АПФ 

C. Нітрати 

D. Прямі антикоагулянти 

E. +Статини 

[ 1, с. 170 ]

У хворого скарги на голо во кружіння, задишку та болі при фізичному навантаженні. Об ’ єктивно: ознаки синдрому Марфана, блідий, “пляска каротид”. Аускультативно: діастолічний шум зліва з краю грудини в ІІ міжребер ’ ї, який проводиться на верхівку, шум Дюроз ’ є над стегновою артерією, АТ-160/50 мм.рт.ст., P-celler at altus, 90 уд.хв. На ЕхоКГ: діастолічний розмір ЛШ – 7, 0 см. Який діагноз можна поставити?

A. Аортальний стеноз 

B. Мітральна недостатність 

C. Незарощення боталової протоки 

D. Ізольована систолічна гіпертензія 

E. +Аортальна недостатність 

[ 3, с. 431 ]

У хворого скарги на задишку, біль в ділянці серця при фізичному навантаженні, запаморочення. Об ’ єктивно: маленького зросту, зниженого харчування, систолічне тремтіння передньої грудної ділянки в ІІ-ІІІ міжребер ’ ї зліва. Грубий систолічний шум над легеневою артерією, проводиться на спину; на ЕКГ: високий R V1-V2, Т – від/ємний в V1-V3. Який діагноз?

A. Мітральний стеноз  

B. Дефект міжпередсердної перетинки 

C. Ідіопатична гіпертрофія лівого шлуночку

D. Відкритий артеріальний проток 

E. +Стеноз легеневої артерії 

[ 3, с. 443 ]

Хворий, 22 роки, скаржиться на слабість. Хворіє з дитинства. Об ’ єктивно: зі сторони серця вислуховується грубий систолічний шум в І V міжребер ’ ї  зліва, акцент ІІ тону над легеневою артерією. На ЕКГ: перевантаження лівого шлуночка. Який метод діагностики найбільш інформативний для встановлення діагнозу?

A. +Вентрикулографія 

B. Ехокардіографія 

C. Коронарографія 

D. Полікардіографія 

E. Фонокардіографія 

[ 3, с. 193 ]

 

Хворий, 16 років, скаржиться на приступи ядухи. Хворіє з дитинства. Об ’ єктивно: ціаноз, грубий систолічний шум в ІІ міжребер ’ ї зліва від грудини, там же акцент ІІ тону. Який метод інструментальної діагностики найбільш інформативний для встановлення діагнозу?

A. +Контрастна вентрикулографія 

B. Фонокардіографія 

C. Електрокардіографія 

D. Ехокардіографія 

E. Рентгенографія з контрастованим стравоходом 

[ 3, с. 194 ]

396. Хворий, 58 років, переніс трансмуральний передній інфаркт міокарда. Скаржиться на задишку при помірному фізичному навантаженні, загальну слабість, набряки гомілок. Об’єктивно: в легенях вологі хрипи в нижніх відділах. ЧСС – 106 уд /хв. Тони серця ритмічні, ослаблені, ритм галопу. АТ -  110/85 мм.рт.ст. Печінка +4, 0см. На ЕКГ: відсутні гострі ознаки порушення коронарного кровообігу. На рентгенограмі: кардіальний індекс 65%. Який препарат може посилити прояви серцевої недостатності?

A. +Верапаміл 

B. Еналаприл 

C. Верошпірон 

D. Карведілол 

E. Фуросемід 

[ 6, с. 205 ]

 

Хворий, 68 років, поступив в інфарктне відділеня з болями у лівій половині грудної клітки. На ЕКГ: ритм синусовий, ЧСС -102/хв., патологічний зубець Q у I, aVL, V1-V5 відведеннях та дугоподібний підйом ST з від’ємним T. Який препарат слід обов’язково призначити незалежно від успіху тромболізису, щоб вплинути на ремодулювання міокарду та запобігти систолічній дисфункції лівого шлуночка?

A. В-блокатори 

B. +Інгібітори АПФ 

C. Антагоністи рецепторів ангіотензину 2  

D. Антагоністи кальцієвих рецепторів 

E. Серцеві глікозиди 

[ 3, с. 88 ]

У реанімаційне відділення доставлено хворого 48 років зі скарженнями на сильний біль за грудниною, що ірадіює у ліву руку. Біль з’явився 1 годину тому. Стан важкий. Шкіра бліда, ціаноз губ. Тони серця глухі, ритм правильний. ЧСС -  88 уд. /хв., АТ -  110/70 мм рт. ст. На ЕКГ: елевація сегменту ST на 5 мм у відведеннях ІІ, ІІІ, ІІІ, aVF. Який препарат може запобігти прогресуванню захворювання?

A. +Стрептаза 

B. Фентаніл

C. Промедол

D. Гепарин

E. Нітрогліцерин

[ 1, с. 170 ]

Хворий, 36 років, звернувся до лікаря зі скарженнями на пекучий біль за грудниною без ірадіації, що виникає при швидкій ходьбі і припиняється при зупинці на декілька хвилин. Вперше такий біль виник 1 тиждень тому. Шкіра звичайного кольору. Тони серця дещо ослаблені, ритмічні. ЧСС  - 68 уд. за 1 хв., АТ – 140/95 мм рт. ст. На ЕК: депресія сегменту ST на 1-2 мм у відведеннях V2-4. Ваш діагноз:

A. Стабільна стенокардія ІІ функіонального класу 

B. Гострий інфаркт міокарду 

C. Нестабільна прогресуюча стенокардія напруги 

D. +Стенокардія, що вперше виникла  

E. ВСД за кардіальним типом 

[ 3, с. 324 ]

У хворого 52 років, що страждає на стенокардію на протязі двох тижнів, почастішали напади болю за грудниною, зросла потреба у нітрогліцерині. Стан середньої важкості. Шкіра бліда. Тони серця ослаблені, ритмічні. ЧСС - 84 уд. за 1 хвилину. На ЕКГ: ознак вогнищевого ураження міокарду немає. Ваш діагноз:

A. +Прогресуюча стенокардія 

B. Стенокардія, що вперше виникла 

C. Стабільна стенокардія ІІ функціонального класу 

D. Варіантна стенокардія 

E. Гострий інфаркт міокарда 

[ 6, с. 183 ]



РЕВМАТИЧНІ ХВОРОБИ

Хвора 46 років звернулася зі скаргами на обмеження відкривання рота, підвищення температури тіла, набряк тканин довкола обох скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС). З анамнезу відомо: 2-3 місяці тому протягом декількох днів були нетривалі несильні двобічні болі у привушно-жувальних ділянках, обмеження відкривання рота, відчуття напруження і дискомфорту у ділянках лівого і правого СНЩС. Який попередній діагноз найбільш вірогідний?  

A. Інфекційний артрит 

B. Артроз 

C. Фіброзний анкілоз 

D. +Ревматичний артрит 

E. Деформуючий артроз 

[5, с. 295]

Хвора звернулася зі скаргами на обмежене відкривання рота. З анамнезу відомо про наявність внутрішньосуглобових розладів у лівому скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС). Рентгенологічне дослідження: сплощення передньоверхньої поверхні лівої суглобової головки, наявність екзофіта в її передньому відділі та зміна форми даної ділянки. Який діагноз слід виставити пацієнту?

A. +Деформуючий артроз 

B. Ревматичний артрит  

C. Інфекційний артрит

D. Кістковий анкілоз 

E. Фіброзний анкілоз 

[5, с. 281]

Хворий 53 років скаржиться на біль, тріск, клацання при прийомі їжі в ділянці суглоба нижньої щелепи зліва. При рентгенологічному обстеженні виявлено крайові кісткові розростання суглобових поверхонь. Зуби інтактні. Який попередній діагноз?

A. Гострий артрит 

B. +Деформуючий артроз 

C. Підвивих нижньої щелепи 

D. Невралгія трійчастого нерва 

E. Запалення жувального м’яза  

[5, с. 281]

 

До стоматолога звернувся хворий 60 років зі скаргами на клацання і хряскіт у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС), закладеність і шум у вухах, печію у язиці. Об’єктивно: нижня третина обличчя зменшена, носо-губні складки значно виражені. Коронки зубів стерті на 1/2, на рентгенографії при центральній оклюзії головка СНЩС зміщена дистально, визначаються зміни кісткових структур субхондральних замикальних пластинок суглоба у вигляді екзостозів, узур. Поставте діагноз.

A. Гострий травматичний артрит СНЩС

B. Нейромускулярний дисфункціональний синдром СНЩС

C. +Деформуючий артроз СНЩС

D. Звичний вивих СНЩС

E. Кістковий анкілоз СНЩС

[5, с. 281]

405. Хворий 58-ми років скаржиться на відчуття оніміння, різкого збліднення ІІ - ІV пальців кистей, відчуття скутості в м’язах, перебої в роботі серця. Присутні поліартралгія, прояви дисфагії, закрепи. Обличчя хворого “маскоподібне”, щільний набряк кистей. Розміри серця збільшені, в легенях вислуховуються сухі хрипи. В крові: Ш O Е - 20 мм/год, заг.білок - 85 г/л, гама - глобуліни -25%. Який діагноз є найбільш ймовірний в даному випадку?

A. Дерматоміозит 

B. Ревматоїдний артрит 

C. Системна склеродермія 

D. +Системний червоний вовчак 

E. Хвороба Рейно

[3, с. 682]

406. Хвора 22 років, після родів, стала відчувати біль у великих і малих суглобах, «летючого» характеру, періодично з припуханням але без почервоніння, з’явилась субфебрильна температура тіла у вечірній час, задишка при ходьбі та тупі болі в області серця, попереку, сеча стала червоною, з’явилась параорбітальна припухлість, а згодом почервоніння і злущування шкіри лиця у формі «метелика». Стан хворої прогресивно погіршувався і вона була госпіталізована в терапевтичне відділення. При огляді лікарем виявлена генералізована лімфоденопатія, жорстке дихання, тахікардія, тони серця слабкі, припухлість суглобів китиць. При обстеженні виявлено зміни в сечі: білок – 0, 98 г/л; ер. –50-100; л. – 1-3, гіалінові циліндри – 4-5; в ан. Крові: Нв- 90г/л, ер.-2, 5, Л- 3, 2, ШОЕ-46 мм/год. Ваш попередній діагноз:

A. Гострий гломерулонефрит

B. Хронічний гломерулонефрит

C. Гострий пієлонефрит

D. Ревматоїдний артрит

E. +Системний червоний вовчак.

[3, с. 678]

407. Хвора 22 років, після родів, стала відчувати біль у великих і малих суглобах, «летючого» характеру, періодично з припуханням але без почервоніння, з’явилась субфебрильна температура тіла у вечірній час, задишка при ходьбі та тупі болі в області серця, попереку, сеча стала червоною, з’явилась параорбітальна припухлість, а згодом почервоніння і злущування шкіри лиця у формі «метелика». Стан хворої прогресивно погіршувався і вона була шпитальована в терапевтичне відділення. При огляді лікарем виявлена генералізована лімфоденопатія, жорстке дихання, тахікардія, тони серця слабкі, припухлість суглобів китиць. При обстеженні виявлено зміни в сечі: білок – 0, 98 г/л; ер. –50-100; л. – 1-3, гіалінові циліндри – 4-5; в ан. Крові: Нв- 90г/л, ер.-2, 5, Л- 3, 2, ШОЕ-46 мм/год. Для уточнення діагнозу найбільш доцільне обстеження:

A. Визначення швидкості клубочкової фільтрації

B. Добова протеінурія

C. Загальний аналіз сечі, аналіз сечі за Нечипоренко

D. +Аналіз крові на LE- клітини

E. Екскреторна урографія

[3, с. 680]

Хвора 42-х років скаржиться на висипку на шкірі обличчя. Пов’язує з ультрафіолетовим опромінюванням. Об’єктивно: на шкірі обличчя інфільтровані бляшки, покриті лусочками. Відокремлення лусочок з поверхні бляшки болісне. Невеликих розмірів плями розміщені на шиї, на шкірі грудей, спини. Ваш попередній діагноз?

A. +Дисемінований червоний вовчак

B. Рожеві вугрі

C. Екзема

D. Алергічний дерматит

E. Туберкульозний вовчак

[3, с. 679]

Жінка 42 років скаржиться на почуття оніміння губ та кистей, біль у суглобах, ранкову скутість, утруднення при ковтанні, задишку під час руху. Об’єктивно: гіперпігментація шкіри, на груді телеангіектазії, припухлість дрібних суглобів кистей, помірна слабкість проксимальних м’язів, згинальні контрактури. В нижніх відділах легенів крепитації. Який найбільш вірогідний діагноз у хворої?

A. Дерматоміозит

B. Системний червоний вовчак

C. +Системна склеродермія. 

D. Ревматоїдний артрит

E. Аддісонова хвороба. 

[3, с. 682]

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 904; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.196 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь