Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


При реактивних артритах, крім уражень суглобів, може спостерігатись наступна патологія, крім:



А. Сакроілеїт

В. Кон’юнктивіт

С. Ентерит

D. +Геморагічний васкуліт

Е. Уретрит

[ 3, с. 661 ]

 

Хворий 36 років, хворіє на ревматоїдний артрит впродовж 8 років. Два місяці тому з’явилось припухання лівого колінного суглобу, резистентне до лікування. Об’єктивно: синовіт лівого колінного суглобу. Проведено пункцію цього суглобу і отримано 50 мл ексудату. Які клітини будуть виявленні при дослідженні суглобового пунктату?

A. +Фагоцити

B. LE-клітини

C. Клітини Березовського

D. Еритроцити

E. Еозинофіли

[ 4, с. 79 ]

Хвора 82 років, поступила у відділення кардіологічної реанімації із скаргами на гострий біль за грудиною, відчуття браку повітря, слабкість. При рентгенологічному дослідженні органів грудної порожнини: поперечний розмір тіні серця збільшений, форма тіні трикутна із закругленими кардіодіафрагмальними кутами. Скорочення серця малої амплітуди, аритмічні. Виявлені рентгенологічні ознаки з найбільшою ймовірністю відповідають:

A. +Ексудативному перикардиту

B. Артальному стенозу 

C. Триаді Фалло 

D. Ділятаційній кардіоміопатії 

E. Міокардит 

[ 3, с. 449 ]

Жінка, 27 років, пред’являє скарги на задуху, біль в ділянці серця, серцебиття, кашель. Тони серця аритмічні, 1 тон на верхівці хлопаючий. При рентгенівському дослідженні: легеневий малюнок підсилений за рахунок венозного застою. Корені легень розширені, безструктурні. Серединна тінь збільшена, по лівому контуру випинається дуга легеневої артерії. В першому косому положенні ретрокардіальний простір звужений збільшеним л і вим передсердям, яке зміщує стравохід назад по дузі малого радіусу. В другому косому положенні виявляється збільшення дуги правого шлуночка. Аорта не змінена. Найбільш ймовірне заключення?

A. +Мітральний стеноз

B. Недостатність аортального клапану 

C. Кардіоміопатія 

D. Аневризма аорти 

E. Тетрада Фалло 

[ 4, с. 2 83 ]

Хворий, 17 років, на приз и вній комісії поскаржився на шум в ухах, який підсилюється при фізичному навантаженні. АТ - 150/30 мм рт. ст., вислуховувся діастолічний шум над аортою. На обзорній рентгенограмі: тінь серця аортальної конфігурації, збільшені дуга аорти та лів ий  шлуноч ок. Легеневий малюнок не змінений. Пульсація аорти підсилена. Виявлені рентгенологічні зміни найбільш ймовірно відповідпють:

A. Атеросклерозу аорти 

B. +Аортальна недостатність

C. Гіпертонічній хворобі 

D. Декстрапозиції аорти 

E. Коарктації аорти 

[ 3, с. 431 ]

 

444. У наркомана 26 років протягом 2-х місяців підвищується температура тіла до 38-39оС, з’явились задишка, набряки ніг. Визначається позитивний венозний пульс, пульсація печінки. Над нижньою частиною грудини вислуховується голосистолічний шум, що посилюється під час вдиху. Необхідне ехокардіографічне дослідження для діагностики:

A. +Недостатності тристулкового клапана 

B. Недостатності клапана аорти 

C. Ексудативного перикардиту 

D. Недостатності мітрального клапана 

E. Недостатності клапана легеневої артерії 

[ 3, с. 436 ]

 

445. В стаціонар поступила жінка 38 років зі скаргами на болі в дрібних суглобах, субфебр и літет. Хворіє протягом 4 років. Спочатку відмічались лише повторні атаки поліартриту дрібних суглобів кисті. Під час огляду: деформація проксимальних міжфалангових суглобів, розширення серця в обидва боки, систолічний шум на верхівці, АТ-150/100 мм рт.ст. При рентгенографії: ОГК-плевродіафрагмальні спайки, збільшення лівого шлуночка. Аналіз крові: Нв - 98 г/л, ер -3, 4x1012/л, лейк -  4, 0x109/л, Ш О Е - 50 мм/год. Аналіз сечі: біл - 1, 3 г/л, ер - 8-9 в п/зору, г іалінові циліндри - 3-4 в п/зору. Най і мовірн іш ий діагноз?

A. Ревматоїдний поліартрит 

B. +Системний червоний вовчак

C. Системна склеродермія 

D. Хронічний гломерулонефріт 

E. Ревматизм

[ 3, с. 678]

Чоловік 35 років звернувся до кардіолога з приводу серцебиття, болей в ділянці серця, запаморочення. Хворіє біля 10 років. При обстеженні виявили блідість шкірних покровів, наявність симптомів Мюссе і Квінке, а також діастолічний шум над аортою з розповсюдженням вліво і вниз. Який інший симптом може відповідати цьому захворюванню?

A. Зменшення пульсового АТ 

B. +Підсилена пульсація сонних артерій 

C. Мерехтлива аритмія 

D. Гіпертрофія правого шлуночка 

E. Малий твердий пульс 

[ 5, с. 80 ]

447. Хвор ому, 19 років, що страждає на системний червоний вовчак з гострим перебігом, ураженням нирок, міокарду, плеври, суглобів, планується призначити патогенетичне лікування. В аналізі крові: еритроцитів - 3, 8 х 1012 /л, Нв - 120 г/л, лейкоц. - 2, 9 х 109/л, тромбоц.– 150 х 10 9 /л, сечовина 6, 9 ммоль/л. Оберіть правильний варіант лікування:

A. Тимолін 10 мг в/м щоденно. 

B. Циклофосфан 200 мг в/в через день 

C. +Преднізолон 60 мг/добу. 

D. Лаферон 5 млн од.в/м 2 рази на тиждень. 

E. Левамізол 150 мг/добу по схемі

[ 3, с. 681]

448. У хворого 44 років з ревматичним стенозом гирла аорти з`явилися приступи задухи вночі. Об ’ єктивно: I тон послаблений, систолічний шум на верхівці серця, акцент II тону над легеневою артерією, грубий систолічний шум над аортою. На рентгенограмі: серцева талія згладжена, ліва межа серця зміщена ліворуч на 5 см. Чим обумовлена поява систолічного шуму на верхівці серця?

A. +Мітралізацією аортальної вади 

B. Розвитком стенозу лівого атрівентрикулярного отвору   

C. Приєднанням аортальної недостатності   

D. Збільшенням ступеня стенозу гирла аорти   

E. Тромбоемболія легеневої артерії   

[ 3, с. 433 ]

У хворого 40 років, який раніше тривалий час хворів ангінами і не лікувався, виявлено послаблення І тону та систолічний шум на верхівці, що проводиться в ІІ міжребір'я зліва та в ліву підпахвинну впадину, акцент ІІ тону на легеневій артерії. Для якого патологічного стану характерні наведені клінічні симптоми?

A. Недостатності напівмісячних клапанів аорти 

B. +Недостатності мітрального клапану 

C. Стенозу гирла аорти 

D. Недостатності тристулкового клапану 

E. Мітрального стенозу 

[ 3, с. 429 ]

В ревматологічне відділення поступила хвора 20 років з явищами поліартриту. На шкірі обличчя - почервоніння у вигляді “метелика”. В аналізі сечі – білок 4, 8 г/л.  Лікар запідозрив наявність у хворої системного червоного в о вчака. Який додатковий метод дослідження є найбільш інформативним для верифікації діагнозу?

A. +Аналіз крові на антинуклеарні антитіла

B. Загальний аналіз крові 

C. Імунологічне дослідження крові 

D. Аналіз крові на Le-клітини 

E. Аналіз крові на ревматоїдний фактор 

[4, с. 132]

451. Хворий 54 років скаржиться на біль в колінних і променевозап’ястних суглобах. Хворіє 6 років. Об ’ єктивно: потовщення та болючість міжфалангових суглобів, при згинанні - хрускіт і болючість в колінних суглобах. В крові: лейкоцити – 8, 2 х109, ШОЕ – 14 мм/год. На рентгенограмі колінних суглобів: звуження суглобової щілини, узури, остеопороз. Який найімовірніший діагноз?

A. Ревматичний поліартрит 

B. Подагрична артропатія 

C. Деформуючий остеоартроз 

D. Реактивний артрит 

E. +Ревматоїдний артрит 

[4, с. 77]

452. У хворої після екстракції зуба підвищилась температура тіла до 40оС, з’явилась лихоманка, яка супроводжується значним потовиділенням. Об ’ єктивно: шкіра бліда, геморагії на кон’юктиві, пульс лабільний, слабкого наповнення 100 уд /хв., АТ – 140/60 мм.рт.ст. Поперечник серця 15 см, мінливий діастолічний шум над аортою. В крові: лейкоцитоз, Ш О Е – 28 мм/год, позитивна формолова проба. На УЗД: потовщення та нечіткість контуру стулок аортального клапану, регургітація І ст. Який найімовірніший діагноз?

A. Респіраторно-вірусне захворювання 

B. Вірусний гепатит 

C. Ревматична лихоманка 

D. Аспіраційна пневмонія 

E. +Бактеріальний ендокардит 

[5, с. 95]

 

453. Хворий 23 років скаржиться на припухлість та болі в колінних, ліктьових суглобах, серцебиття, підвищення температури тіла до 38оС. Два тижні назад переніс респіраторно-вірусне захворювання. Об ’ єктивно: пульс – 94 уд./хв., поперечник серця – 14 см. П ри аускультації: ослаблення І тону, систолічний шум на верхівці, припухлість колінних та ліктьових суглобів. В аналізі крові: лейк. – 9, 1 х109, Ш О Е – 18 мм/год.  Ан аліз сечі: білок – 0, 033 г/л, лейкоцити – 6-8 в полі зору. На ЕКГ: синусова тахікардія, інтервал PQ – 0, 24. Який найімовірніший діагноз?

A. Подагра

B. Ревматоїдний артрит 

C. Хвороба Рейтера 

D. Остеоартроз 

E. +Гостра ревматична лихоманка

[4, с. 195]

У хворого К.  22 років,  який хворіє на ревматизм впродовж 11 років, з’явилися скарги на відчуття пульсації в голові, ритмічне похитування голови, запаморочення. При обстеженні хворого виявлено позитивний пульс Квінке, наявність симптомів Ландольфі, Мюссе, АТ – 170/40 мм.рт.ст. Чим зумовлені геодинамічні розлади у хворого?

A. +Недостатністю аортального клапана 

B. Стенозом аортального клапана 

C. Недостатностю трикуспідального клапана 

D. Комбінованою мітральною вадою серця 

E. Проявами “малої хореї”

[ 3, с. 432 ]

 

455. Хвора 20 років скаржиться на задишку, лихоманку впродовж двох тижнів, біль в грудній клітці зліва, скутість у суглобах кистей, еритему на обох щоках. Об ’ єктивно: пульс – 94 уд. /хв, систолічний шум на верхівці, шум тертя плеври зліва. Суглоби кистей припухлі. Кров: лейкоцити - 3, 7х109/л, Ш О Е – 60 мм/год, у сечі білок - 0, 4 г/л. Який діагноз є найімовірніший?

A. +Системний червоний вівчак 

B. Ревматична лихоманка 

C. Склеродермія

D. Синдром Рейтера 

E. Ревматоїдний артрит 

[5, с. 300]

456. Хвора 38 р., скарги на ранкову скутість у суглобах кистей, відчуття стягнутості шкіри обличчя, утруднення при ковтанні їжі. Об-но: амімія обличчя, звуження ротової порожнини по типу ”кисета”, кінчики пальців рук бліді, холодні на дотик. Тони серця аритмічні, ослаблені, систолічний шум на верхівці. Кров: ер - 3, 2х1012/л, лейк.- 6, 7х109/л, Ш О Е- 35 мм/год. Який діагноз є найімовірніший?

A. Ревматоїдний артрит 

B. +Склеродермія 

C. Синдром Шегрена 

D. Системний червоний вівчак 

E. Ревматизм

[ 5, с. 306]

Хвора С., 48 р оки, скаржиться на болі в дрібних суглобах кистей, особливо інтенсивні в другу половину ночі та вранці, які на протязі дня і особливо під вечір зменшуються. Турбує скутість ранком, яка продовжується 2 години. Об’єктивно знайдене симетричне враження суглобів кистей, їх деформація, підвивихи, атрофія міжкісткових м’язів та хруст при активних і пасивних рухах. Хворіє 5 років. Який попередній діагноз?

A. Ревматичний артрит 

B. +Ревматоїдний артрит 

C. Подагра 

D. Деформуючий артроз 

E. Псоріатичний артрит 

[4, с. 77]

458. У хворої К., 17 р оків, на 18 день після перенесеної ангіни з’явились сильні мігруючі болі в симетричних великих суглобах. На шкірі проксимальних відділів кінцівок – кільцеподібна висипка блідорожевого кольору. Т емпература тіла 38, 3оС. Пульс – 100 уд. /хв. Ніжний систолічний шум на верхівці серця. Лейкоцити – 10, 2 х 109 /л, Ш О Е - 22 мм/год., С – реактивний білок +++. На ЕКГ P – Q - 23 сек. Який найімовірніший діагноз?

A. Бруцельозний артрит 

B. Ревматоїдний артрит 

C. +Ревматичний артрит 

D. Туберкульозний артрит 

E. Гонококовий артрит 

[6, с. 549]

Хвору 22 років через 5 тижнів після переохолодження турбує підвищення температури тіла, слабкість, м’язевий біль, неможливість самостійно рухатись. Об ’ єктивно: болючість, ущільнення м’язів плечей, гомілок; активні рухи мінімальні; еритема грудної клітки спереду; периорбітальний набряк з геліотропною еритемою. Позитивний симптом Готтрона. Яке дослідження необхідно провести для верифікації діагнозу?

A. Титр АСЛО 

B. Активність амінотрансфераз 

C. Рентгенографія суглобів 

D. +Біопсія м’язів 

E. Ревматоїдний фактор 

[5, с. 278]

Хвора 35 р оків скаржиться на зниження працездатності, тривалий фебрилітет, висипку, біль у дрібних суглобах кистей. Об ’ єктивно: на щоках – еритематозний “метелик”, суглоби симетрично припухлі; над легенями  –  шум тертя плеври. ЗАК: анемія, лейкопенія, лімфопенія. У сечі -  протеїнурія, цилідрурія. Ваш діагноз?

A. +Системний червоний вовчак 

B. Дерматоміозит 

C. Реактивний артрит

D. Ревматична лихоманка

E. Ревматоїдний артрит 

[3, с. 678]

461. Хвора М. 22 років, з підозрою на системний червоний вовчак, скаржиться на “летючий” біль в суглобах рук і ніг, підвищення температури до 38, 5-39°С впродовж 3-х тижнів, задишку, серцебиття, слабкість. Об ’ єктивно: еритема на щоках та носі. У крові: Нв  - 90 г/л, тромбоцити  - 135х109,  ШОЕ  -  43 мм/год. У сечі: білок - 2, 66 г/л, еритроцит и - 8-10 в п/з. В иявлення яких антитіл у хворої найбільш значим і для постановки діагнозу?

A. Ревматоїдний фактор   

B. До тромбоцитів   

C. До фосфоліпідів   

D. +До нативної ДНК   

E. Кріоглобуліни   

[4, с. 132]

462. Хвора Р., 59 р., поступила в ревматологічне відділення з підозрою на склеродермію у дуже важкому стані. Об ’ єктивно: спостерігається „маскоподібність” обличчя, остеоліз нігтьових фаланг пальців. В крові:  ер. – 2, 2 х 109/л, Ш О Е – 40 мм/год. В сечі: підвищення рівня вільного оксипроліну. Однією з найімовірніших ланок патогенезу є:

A. Утворення антитіл до судинної стінки 

B. Утворення антитіл до нативної ДНК 

C. Утворення антитіл до формених елементів крові 

D. Утворення антитіл до поперечносмугастої мускулатури 

E. +Поява антитіл до колагену 

[3, с. 683]

463. Хвора 35-ти років скаржиться на болі, скованість суглобів більш 30 хвилин ( к и стей рук, щелепних суглобів ). Х воріє 2 роки. Об`єктивно: набряк проксимальних міжфалангових суглобів к и стей, обмеженість руху в суглобах к и стей. Яке необхідно провести обстеження хворо ї?

A. +Рентгенографія кистей рук 

B. Загальний аналіз крові 

C. Реакція Ваале-Роузе 

D. Імунограма 

E. Протеінограма 

[4, с. 79]

464. Хвора М., 42 роки, скарж и ться на враження шкіри живота, яке помітила три місяці назад. Враження визиває відчуття легкої напруги шкіри. Об`єктивно: на животі спостерігається два вогнища овальної форми, враження шкіри розмірами 10х15 см та 5х8 см. Шкіра в них суха, блискуча, має жовтуватий відтінок з рожево-синюшним вінчиком. Пальпаторно визначається затвердіння шкіри. Волося в вогнищах враження шкіри відсутнє. Поставте кліничний діагноз:

A. +Бляшкова склеродермія 

B. Фіксована еритема 

C. Обмеженний нейродерміт 

D. Дерматіт 

E. Трихофітія гладенької шкіри 

[3, с. 683]

465. Хвора 20 років скаржиться на підвищення температури тіла до 38оС, задуху, серцебиття, набряки на ногах, болі у суглобах. На щоках – еритема. Тахікардія, сістоличний шум на верхівці, помірне збішення печінки, селезінки. В алізі крові: анемія, лейкопенія, ШОЕ - 52 мм/год. В аналізі сечі: протеінурія – 5, 6 г/л, еритроцити 20 – 30, циліндри гіалінові до 10. Який метод необхідний для постанови діагнозу?

A. +Виявлення антитіл до ДНК 

B. УЗД нирок  

C. Кров на антистрептолізін О 

D. ЕХО-КС 

E. Біопсія нирки 

[4, с. 132]

Хворий З. 36 років хворіє на ревматоїдний артрит протягом 8 років. Два місяці тому з’явилось припухання лівого колінного суглобу, резистентне до лікування. Об’єктивно: синовіт лівого колінного суглобу. Проведено пункцію цього суглобу і отримано 50 мл ексудату. Які клітини будуть виявленні при дослідженні суглобового пунктату?

A. Клітини Березовського 

B. LE-клітини 

C. +Рагоцити 

D. Еритроцити 

E. Еозинофіли 

[5, с. 297]

Хвора на склеродермію останім часом почала відмічати виражену сухість у роті, відчуття “піску в очах”, почервоніння склер. Навколовушні слинні залози збільшенні в розмірах, на дотик ущільнені. Проявою якого ускладнення стало вищезазн а чене?

A. Синдрому Рейтера 

B. +Синдрому Шегрена 

C. Синдрому Фелті 

D. Хвороба Шегрена 

E. Муковісцедоз 

[ 4, с. 130 ]

При рентгендослідженні суглобів кистей та колінних суглобів у хворого виявлений крайовий остеофітоз, звуження суглобової щілини, кальцифікація запальних пластин епіфізів. Хворий висловлює скарги на “стартові” болі, деформацію суглобів, хрускіт, “ниття”суглобів в кінці дня. Про яке захворювання слід думати?

A. +Деформуючий остеоартроз 

B. Подагричний артрит 

C. Ревматоїдний артрит 

D. Гонорейний артрит

E. Хондрокальциноз  

[ 5, с. 281 ]

Хвора О., 65 років, скаржиться на ниючі болі в суглобах. Прийом нестероїдних протизапальних препаратів полегшення не приносить. З анамнезу відомо, що понад 20 років страждає дисфункцією кишківника, випорожнення 7-10 разів на добу. В крові ревматоїдний фактор (РФ) відсутній, ШОЕ -  25 мм/год. Лікування яким препаратом є найбільш ефективним в даному випадку?

A. +Салазопіридазином 

B. Плаквенілом 

C. Індометацин

D. Д-пеніциламіном 

E. Кризанолом 

[ 1, с. 351 ]

470. Хворий З., 28 років, звернувся до терапевта зі скаргами на болі у поперековому та крижовому відділі хребта, обмеження рухів у них, ранкову скутість до 3 годин. Позитивні симптоми Кушелевського. Ан. к рові: ШОЕ – 38 мл/год, Нв – 98 г/л, Л – 4, 9 х 109, Ер – 3, 2 х 1012. На рентгенограмі кісток тазу: склероз крижово-клубових з’єднань. Про який діагноз слід подумати в першу чергу:

A. +Анкілозуючий спондилоартрит 

B. Системний червоний вовчак 

C. Остеохондроз 

D. Ревматоїдний артрит 

E. Подагра 

[ 3, с. 661 ]

  471. Хворий К., 24 роки,  викликав лікаря додому у зв’язку з тим, що виникла виражена приступоподібна біль в лівій поперековій ділянці. В анамнезі ревматизм. Вже місяць як відчуває слабкість, пітливість, підвищену температуру, подекуди вона сягає до 39-40оС з лихоманкою. Об’єктивно: шкіра бліда з помірним жовтушним відтінком, є “синці”, тахікардія, над аортою систолічний і діастолічний шуми, які змінюють свою інтенсивність. Збільшена печінка і селезінка. Який попередній діагноз?

A. Інфаркт нирки 

B. Лівобічна нижньодольова пневмонія 

C. Абсцес нирки 

D. +Інфекційний ендокардит 

E. Інфаркт селезінки 

[ 3, с. 423 ]

472. Хворий К., 18 років, скаржиться на загальну слабість, підвищення температури до 37, 8оС, серцебиття, задуху під час ходьби, болі в колінних суглобах. Захворів місяць тому назад після ангіни. Об’єктивно: п ульс -  98 уд. /хв., АТ - 100/60 мм рт.ст. Ліва межа серця на 0, 5 см зовні від середньоключичної лінії. І тон на верхівці послаблений. Прослуховується ніжний систолічний шум. Лікар запідозрів ревматизм. Яка подальша тактика?

A. Направити на консультацію до ревматолога поліклініки 

B. Провести обстеження та лікування амбулаторно 

C. Виписати лікарняний лист і лікувати до нормальної tоС 

D. +Направити на стаціонарне обстеження та лікування 

E. Направити на консультацію до отоларінголога 

[ 4, с. 197 ]

 

Хвора, 42 р оки, поступила із скаргами на ниючий біль в попереку ( більше справа ), інколи підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, головний біль. 10 років назад під час вагітності у пацієнтки був приступ болю в правій половині попереку, який супроводжувався ознобом, різким підвищенням температури. 5 років назад було відмічено підвищення АТ до 200/110 мм рт.ст. В аналізі сечі: білок - 0, 99 г/л, лейкоцити - 10-15, еритроцити - 2-4, циліндри гіалінові 1-2 в полі зору. Креатинін сироватки крові - 102 мкмоль/л. Який з діагнозів найбільш вірогідний у даної хворої?

A. +Хронічний пієлонефрит 

B. Хронічний гломерулонефрит 

C. Туберкульоз нирок 

D. Амілоїдоз нирок 

E. Гіпертонічна хвороба 

[ 4, с. 245 ]

Хворий, 52 рок и, скаржиться на біль в суглобах, м’язах, слабість у м'язах. Хворіє біля року. Лікування нестероїдними протизапальними препаратами було без ефекту. При огляді: самостійні рухи тулуба та кінцівок утруднені, в параорбітальній області –  темна ерітема. Пальпація м'язів плечового поясу та стегон болюча. Тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Який найімовірніший основний патогенетичний механізм розвитку цього захворювання?

A. Утворення антитіл до РНК 

B. Гіперпродукція колагену

C. +Синтез міозин - специфічних антитіл 

D. Утворення антитіл до нативної ДНК 

E. Утворення циркулюючих імунних комплексів

[ 3, с. 686 ]

475. У юнака 16 років через 2 тижні після ангіни з'явилися різкі болі і припухлість дрібних суглобів кистей рук і колінних суглобів, підвищення температури до 38оС, серцебиття, задуха. Болісність в суглобах нос и ть мігруючий характер, без стійкого порушення функції. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз із помірним палочкоядерн и м зсувом, ШОЕ - 30 мм/год., С-реактивний білок “+”. Ваш діагноз?

A. Реактивний артрит  

B. +Ревматизм  

C. Бактеріальний (гнійний) артрит

D. Хвороба Рейтера  

E. Ревматоїдний артрит  

[ 5, с. 286 ]

476. У хворої 42 років через 1, 5 місяця після лікування (сульфаніламідами і ампіциліном) з’явилася загальна слабкість, біль в суглобах, температура підвищилась до 38оС. При обстеженні виявлено збільшення лимфатичних вузлів, печінки, селезінки, папульозний висип з лехеніфікацією шкіри. В аналізі крові: помірна анемія, лейкопенія, ШОЕ ускорена до 40 мм/год. Виберіть найбільш важливий лабораторний показник для діагнозу захворювання:

A. +Визначення антитіл до нативної ДНК 

B. Визначення LE-клітин (вовчаночних клітин) в крові 

C. Титр реакції Ваалера-Роузе 

D. Клінічний аналіз крові 

E. Гострофазові показники 

[ 4, с. 132 ]

Хвора, 37 років, 10 років страждає на ревматоїдний артрит. На протязі року спостерігається високий титр ревматоїдного фактора (1: 512, 1: 1024), з’явилась сухість у роті, неприємні відчуття в очах (“ніби пісок”), не може ковтати суху їжу, вимушена запивати її водою. Розвиток якого синдрому спостерігається у хворої?

A. +Синдром Шегрена 

B. Синдром хронічної втомлюваністі  

C. Синдром Мікулича (неспеціфічний паротит) 

D. Синдром Фелті 

E. Синдром Стіла 

[ 3, с. 688 ]

 

Хворий, 28 років, хворіє 2 місяці після ангіни. Скарги на ранішню скутість, біль проксимальних міжфалангових II та III пальців рук, колінних, ліктьових суглобів. При лабораторному обстеженні: гіпохромна анемія, Ш О Е - 40 мм/год, реакція Ваалер-Роузе -  1: 128. Який препарат слід використати для внутрішньосуглобового введення?

A. Афлутоп 

B. +Депо-медрол

C. Апізартрон

D. Румалон

E. Лідаза 

[3, с. 75]

 

У хворої 36 років після фізичного навантаження з'явилася ядуха, кашель з виділенням харкотіння. Страждає ревматичною мітральною вадою серця. Аускультативно: над нижніми відділами легенів дрібно- та середньопухирчасті вологі хрипи. Який механізм погіршення стану є ведучим?

A. +Підвищення гідростатичного тиску крові 

B. Зниження онкотичного тиску крові 

C. Підвищення агрегації ерітроцитів та тромбоцитів 

D. Зниження лімфатичного відтоку

E. Підвищення гіпоксії та зниження дифузії газів 

[3, с. 430]

У хворої із синдромом Рейно, набряком, індурацією та атрофією шкіри обличчя, кистей зроблена біопсія шкіри і м'язів. Отримано результат: порушення мікроциркуляції з проліферацією ендотелія, потовщення стінки зі звуженням просвіту судин, деформація і редукція капілярної сітки. Для якого із системних захворювань сполучної тканини найбільш характерні такі ознаки?

A. +Системної склеродермії 

B. Вогнищева склеродермія 

C. Системного червоного вовчака 

D. Дерматоміозиту 

E. Вузликового періартериту 

[ 3, с. 683 ]

Хвора, 30 рок ів, страждає ревматичною вадою серця. Під час огляду: зміщення правих меж серця праворуч, пульсація шийних вен, печінки, систолічний шум над мечоподібним відростком з посилнням на вдиху. Про яку ваду можна думати?

A. Стеноз устя аорти 

B. Стеноз тристулкового отвору 

C. Недостатність аортального клапану 

D. +Недостатність тристулкового клапана 

E. Стеноз мітрального отвору 

[ 3, с. 435]

 

У хворого С., 38 років, в анамнезі перенесений інфекційний ендокардит. В даний час визначається посилений серцевий поштовх, виражений ціаноз, зсув правої межі серця вправо, позитивний вен озн ий пульс, систолічний шум над мечоподібним відростком, з посиленням на вдиху. Про формування якої вади серця варто думати?

A. +Недостатність тристулкового клапана 

B. Мітральний стеноз 

C. Аортальний стеноз 

D. Недостатність мітрального клапана 

E. Недостатність аортального клапана 

[ 3, с. 435]

Хвора 35 років скаржиться на задишку інспіраторного характеру, нічне ортопное, періодичне кровохаркання, перебої в роботі серця. В анамнезі  ревматизм. При вислуховуванні серця: тони аритмічні, І тон посилений на верхівці, акцент ІІ тону на легеневому стовбурі, в точці Боткіна подвоєння ІІ тону, на верхівці - діастолічний шум. Який порок серця найімовірніше сформувався у хворої?

A. +Мітральний стеноз

B. Недостатність клапана аорти

C. Недостатність мітрального клапану

D. Недостатність тристулкового клапану 

E. Стеноз гирла аорти 

[ 3, с. 4 26 ]

4 84. Хворий 32 років скаржиться на озноб, біль у попереку, мяз ах гомілок, втрату ваги до 10 кг, терпкість ки стей. Об ’ єктивно: шкіряні покрови бліді. Т они серця приглушені, t до 38, 5оС, ЧСС = ПС = 110 за хв., АТ - 190/115 мм рт. ст. Симптом Пастернацького слабко позитивний с обох сторін. В крові: ер и тр.– 2, 8 х 1012/л, Hb – 65 г/л, ШОЕ – 58 мм/год., ЦП – 0, 82. Ан. с ечі: білок – 0, 8 г/л, лейк. - 20-25 у п/з, ер. - до 100 у п/з, креатинін – 0, 190 ммоль/л. Який найімовірніший діагноз у даному випадку?

A. +Вузликовий періартеріїт 

B. Системний червоний вовчок 

C. Гострий нефрит 

D. Дерматоміозит 

E. Нирково-кам`яна хвороба  

[ 3, с. 693 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 571; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.125 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь