Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


У пацієнта П. 37 років після приймання жирної їжі раптово з’явився різкий біль у правому підребер’ї. Запідозрено гострий холецистит. Назвіть основний метод первинного обстеження пацієнтів



A. Термографічний

B. Рентгенологічний 

C. Радіонуклідний 

D. Магнітно-резонансний 

E. Ультразвуковий 

[ 3, с. 644 ]

Жінка 32 роки скаржиться на біль у лівому підребер’ї, який з ’ являється через 2 години після їжи, нудоту, здуття живота, схильність до проносу. Об’єктивно: с убіктеричність склер. Живіт болючий при пальпації  у точці Губергриця-Скульського. Печінка біля края       реберної дуги. У крові: амілаза - 288 ммоль/л, загальний білірубін – 20 мкмоль/л. Яке захворювання найбільш ймовірно?

A. Хронічний холецистит 

B. Хронічний гепатит 

C. Хронічний ентероколіт 

D. Хронічний панкреатит 

E. Хронічний гастрит 

[ 5, с. 546 ]

 

Хвора Г. 49 років скаржиться на сильний переймоподібний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в праве плече, невгамовну блювоту, що не приносила полегшення. Об ’ єктивно: стан середньої важкості. Склери субіктеричні. Пульс - 92 за хв. Язик обкладений білим нашаруванням, сухий. В правому підребер’ї визначається болючість та резистентність м’язів. Артеріальний тиск – 115/60 мм.рт.ст. Яка тактика лікаря?

A. Антибіотики 

B. Консервативне лікування 

C. Жовчогінні препарати 

D. Гепатопротектори

E. Хірургічне лікування 

[ 3, с. 643 ]

564. У хворого 47 років раптово з'явився різкий біль у лівій половині грудної клітки, що посилювався під час дихання, при кашлі та натужуванні. Температура тіла  - 37, 20С, Нв - 120 г/л, л - 6 х 109/л, п - 2%, е - 2%, с - 67%, л - 25%, м - 4%, ШОЕ - 20 мм/год. При ренгенологічному обстеженні відмічається обмеженість рухливості куполу діафрагми, зниження прозорості в області лівого синусу. Яка найбільш й мовірна патологія зумовлює таку картину?

A. Пневмонія

B. Напад стенокардії 

C. Інфаркт міокарда 

D. Міжреберна невралгія

E. Фібринозний плеврит 

[ 2, с. 89 ]

Чоловік 32-х років скаржиться на печію та ниючий біль в надчерев'ї через 2-3 години після прийому їжі. Загострення - весною та восени. Харчова непереносимість яєць та риби. Об'єктивно: при пальпації живота - болісність у гастродуоденальній ділянці. ЕФГДС: виразка 5 мм на передній стінці дванадцятипалої кишки. Позитивний уреазний тест. Який найбільш вірогідний ведучий механізм розвитку захворювання?

A. Хелікобактерна інфекція

B. Харчова алергія

C. Продукція ауто-антитіл

D. Зниження синтезу простагландинів

E. Порушення моторики шлунка

[ 3, с. 545 ]

Хвора 37 років скаржиться на різкий біль, який виник раптово у правому підребер'ї, а потім швидко розповсюдився на весь живіт. Живіт втягнутий, пальпація його болюча, симптом Блюмберга-Щоткіна позитивний. На оглядовій рентгенграмі органів черевної порожнини, виконаній у вертикальному положенні хворої, визначається серповидне просвітлення під куполом діафрагми. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Перфорація виразки шлунка 

B. Гострий холецистит 

C. Гострий апендицит 

D. Печінкова коліка 

E. Гостра кишкова непрохідність 

[ 3, с. 548 ]

Хворий 55 років скаржиться на здуття та бурчання в животі, підвищене відходження газів, рідке випорожнення  пінистого характеру з кислим запахом, якій з'являється після вживання блюд на молоці. Як іменується даний симптомокомплекс?

A. Синдром бродильної диспепсії

B. Синдром гнильної диспепсії

C. Синдром жирової диспепсії

D. Синдром дискінезії

E. Синдром мальабсорбції

[ 9, с. 351 ]

 

568. Хворий страждає на хронічний рецидивуючий панкреатит з вираженим порушенням зовнішньосекреторної функції. Після вживання жирної, гострої їжі, алкоголю, з`являється " жирний " кал. Зниження продукції якого фактору є найбільш ймовірною причиною стеатореї?

A. Трипсину

B. Ліпази 

C. Кислотності шлункового соку

D. Амілази 

E. Лужної фосфатази

[ 8, с. 530 ]

Хвора 41 ріку скаржиться на часте рідке випорожнення (10-12 раз на добу) з домішками слизу і крові, біль у нижній частині живота, схуднення. Хворіє 2 роки. Діагнози гострих інфекційних захворювань виключені. Шкіра брезкла, суха. Язик червоний, живіт м'який, пальпація сигмовидної кишки болюча. Фіброколоскопія: в ділянці сигмовидної кишки слизова оболонка бліда, з ділянками псевдополіпозних розростань, плоскі, поверхневі виразки. Який попередній діагноз?

A. Хвороба Крона

B. Хронічний коліт

C. Хронічний панкреатит

D. Неспецифічний виразковий коліт

E. Поліпоз кишечника

[ 8, с. 460 ]

Хворий 42 років скаржиться на рецидивні болі в лівому підребер'ї, які можуть бути спровоковані прийомом гострої їжі. Біль віддає в спину. Відзначається втрата ваги до 3-5 кг в період загострення. Випорожнення нестійке: запор змінюється кашкоподібним випорожненням з домішками жиру до 3-5 разів на добу. Живіт болючий в епігастрії та лівому підребер'ї. Рубець після холецистектомії. Відрізки товстої кишки при пальпації чутливі. Амілаза сечі в день госпіталізації - 1024 ОД. Патогенетичне лікування хворого повинно включати:

A. Антиферментні препарати

B. Антибіотики

C. Спазмолітики

D. Прокинетики

E. Жовчогінні засоби

[ 1, с. 330 ]

571. Хвора Ю., 47 р., хворіє виразковим колітом 8 років, лікувалась глюкокортикоїдами, скаржиться на переймоподібний біль в навколопупковій та в лівій здухвинній ділянках, який за останні 2 тижні значно підсилився, пронос із слизом та кров’ю 4-6 разів на добу, підвищення температури тіла до 38-390С, головний біль та біль в колінних суглобах. Об ’ єктивно: стан хворої середньої важкості, Рs -  108 за 1 хв., АТ -  90/60 мм рт. ст., серце і легені б/о, язик вологий, тонус м’язів живота значно знижений, перистальтичні шуми відсутні. Яке ускладнення розвинулось у хворої?

A. Стриктура товстої кишки 

B. Перфорація товстої кишки 

C. Кишкова кровотеча 

D. Токсична дилятація товстої кишки 

E. Рак товстої кишки 

[ 8, с. 466 ]

57 2. Хворого (40 років) турбує періодичний біль в епігастральній ділянці, який з'являється через 1, 5 години після прийому їжі та вночі. Об ’ єктивно: ЧСС – 70 уд. /хв, АТ - 125/75 мм рт.ст., болючість в епігастральній ділянці. ЕФГДС: виразка дванадцятипалої кишки до 0, 6 см у діаметрі. Тест на Н. Pylori – позитивний. Який з наведених протисекреторних засобів буде обов ’ язковою складовою схем лікування даного хворого?

A. Омепразол

B. Фамотидин 

C. Пірензепін 

D. Атропін 

E. Маалокс 

[ 1, с. 254 ]

Хвора, 25 років, скаржиться на ниючі болі, відчуття тяжкості, розпирання в епігастрії після їжі, раннього насичення. Описані скарги турбують протягом 3-х років (по кілька місяців на рік), іноді пов'язані зі стресовою ситуацією. В анамнезі вегетосудинна дистонія. При ФГДС та УЗД органів черевної порожнини органічної патології не виявлено. Провідним у патогенезі даного захворювання є:

A. Інфекційне запалення слизової оболонки шлунка

B. Аутоиммунне запалення слизової оболонки шлунка

C. Порушення моторики шлунка і 12-палої кишки

D. Низький рівень шлункової секреції

E. Високий рівень шлункової секреції

[ 2, с. 182 ]

До дільничного терапевта звернувся пацієнт 43 років із скаргами на печію, відрижку кислим, появи болю під час ковтання їжі, а також неможливість вживати тверду їжу. Хворий повідомив, що печія та відрижка кислим у нього спостерігається на протязі 8 років. Погіршення свого стану відзначає останні 3 місяці. Яке обстеження потрібно пройти пацієнту в першу чергу?

A. Фіброезофагогастродуоденоскопія 

B. Тест з інгібітором протонової помпи 

C. Добовий езофаго-рН-моніторинг 

D. Багатогодинний езофаго-рН-моніторинг 

E. Комп’ютерну томографію органів грудної клітини

[ 8, с. 98 ]

Хворий скаржиться на важкість та розпирання в епігастрії після вживання їжі, відрижку повітрям, схильність до проносів. В аналізі шлункового вмісту вільна хлористоводнева кислота відсутня в усіх порціях. ФГДС: вогнищеве витончення слизової оболонки, колір блідий, багато слизу. Який діагноз є найбільш ймовірним у даного хворого?

A. Хронічний гастрит тип А

B. Хронічний гастрит тип В 

C. Хронічний гастрит тип С 

D. Виразкова хвороба шлунка   

E. Функціональна диспепсія 

[ 1, с. 260 ]

Хворий страждає на виразкову хворобу шлунка більше 15 років, неодноразово лікувався з приводу загострень. Упродовж року відмічає відчуття важкості у шлунку, відрижку з неприємним запахом. За останні три дні декілька раз було блювання з’їденою неперевареною їжею. Який з наведених методів дослідження є найбільш інформативним для верифікації діагнозу?

A. рН-метрія 

B. Ультрозвукове дослідження 

C. Рентгенологічне дослідження 

D. Багатоетапне дуоденальне зондування 

E. Дослідження на наявність Helicobacter pуlori 

[ 8, с. 32 ]

 

577. Хвора Н., 32 р., скаржиться на біль в епігастрії, що виникає вночі і зранку натщесерце, та через 2 год. після прийому їжі, блювоту „кавовою гущею”, печію, періодичні запаморочення, загальну слабкість. Об ’ єктивно: болючість в гастродуоденальній зоні, позитивний с-м Менделя. ЗАК: Нв - 90 г/л; л - 8, 0х109/л; Ш О Е - 20 мм/год. Чим ускладнився перебіг захворювання?

A. Стеноз   

B. Пенетрація 

C. Перфорація 

D. Шлунково-кишкова кровотеча   

E. Малігнізація 

[ 3, с. 539 ]

Хворий П., 57 р. Скарги на відчуття важкості, розпирання, ниючий біль в епігастрії після вживання їжі, відрижку повітрям, відсутність апетиту, схильність до проносів, загальну слабкість. Об ’ єктивно: живіт м’який, болючий в епігастрії. Кал рідкий, без домішок. ЕФГДС: слизова оболонка шлунка бліда, з ділянками гіперемії, потоншена. Морфологічно: лімфоцитарна інфільтрація з формуванням фолікулів, атрофія слизової оболонки дна шлунка. Найбільш ймовірний діагноз?

A. Хронічний гастрит типу А   

B. Хронічний гастрит типу В   

C. Хронічний гастрит типу С   

D. Рак шлунка   

E. Хвороба Менетріє 

[ 2, с. 190 ]

 

Хворий 46 рок i в поступив у хірургічне в i дд i лення з i скаргами на бол i в еп i гастральн i й д i лянц i одразу після прийому їж i. При рентгенолог i чному обстеженн i підвищена кількість шлункового вмісту, в середн i й третин i т i ла по мал i й кривизн i визначається “н i ша” розм i рами 0, 4х0, 6 см, оточена запальним валом, біль при пальпац i ї черевної стінки в проекції “ніші”. Складки слизової потовщенi, звивистi. Перистальтика прискорена, евакуація вмісту шлунка не змінена. Який найбільш й мовірний діагноз?

A. Рак тiла шлунка 

B. Виразкова хвороба шлунка 

C. Дивертикул шлунка 

D. Хронiчний ерозивний гастрит 

E. Компенсований стеноз воротаря 

[ 8, с. 427 ]

Хвора 42 рок i в скаржиться на р i зку слаб i сть, значне схуднення, посиленне випад i ння волосся, кровоточив i сть ясен, порушення менструального циклу, б i ль в к i стках та м'язах, р i дкі випорожнення ( 5-10 раз на добу), здуття живота, бурчання. Хворi є з дитинства. Об ’ єктивно: язик вологий, сосочки з гладженi, живiт помiрно вздут ий, бiльше навколо пупка. Данi копрограмми: виявлено багато жирних к и слот, сполучнотканнi волокна, клiтковина. Діагноз:

A. Хронiчний ентерит 

B. Хронiчний колiт 

C. Хвороба Кона 

D. Синдром подразненої товстої кишки 

E. Неспецифичний виразковий колiт 

[ 3, с. 557 ]

Хворий В. 51 року скаржиться на відрижку, зригування шлунковим в містом, печію, яка посилюється при нахилі тулуба або у горизонтальному положенні, а також загрудинні болі. 5 років тому діагнозована жовчо-кам ' яна хвороба, 4 роки тому - з'явилися зригування, відчуття кислого в роті, яке посилювалося при нахилах. Об’єктивно: загальний стан задовільний. Живот м’який, чутливий у зоні проекції жовчного міхура. Печінка, селезінка – фізіологічна норма. Який Ваш попередній діагноз?

A. Виразкова хвороба шлунка 

B. Хронічний гастрит С 

C. Хронічний панкреатит 

D. Кила стравохідного отвору діафрагми 

E. Діскінезія жовчовідільної системи 

[ 8, с. 397 ]

Пацієнт 58-ми років працював вантажником, періодично скаржит ь ся на печію, регургітацію, пекучий біль в нижній частині грудини, здуття живота. 2 тижні тому після фізичного навантаження з' явилось відчуття стороннього тіла і посиленого тиску в животі в положенні лежачи, а також при нахилах і після їди. Ваш попередній діагноз?

A. Ахалазія стравоходу 

B. Дивертикул стравоходу 

C. Рефлюкс-езофагіт  

D. Дискінезія стравоходу 

E. Кила стравохідного отвору діафрагми 

[ 8, с. 397 ]

583. Хворий 54-х років скаржиться на постійний тупий біль у мезогастральній ділянці, втрату ваги, домішки темної крові в калі, закрепи. Протягом року втрата ваги до 10 кг. В крові: ер. - 3, 5 х 1012/л, Hb - 87 г/л, лейк. - 12, 6 х 109/л, паличко-ядерний зсув, Ш О Е - 43 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічнйий панкреатит 

B. Виразкова хвороба шлунка 

C. Хронічний коліт 

D. Рак поперечно-ободової кишки 

E. Рак шлунку 

[ 3, с. 569 ]

5 84. Хворий 52 років скаржиться на затруднення проходженя їжі. Вперше дисфагічні явища помітив 6 місяців тому. За останні два місяці вони підсилились. У момент затримки у стравоході щільної їжі виникають болі за грудиною. При огляді змін у внутрішніх органах не виявлено. В аналізі крові: лейкоцитоз – 11 х 109/л без змін у формулі, ШОЕ - 57мм/год. У сеч і: сліди білка. Під час рентгенологічного дослідження стравоходу у фазі „тугого наповнення” визначається звуження просвіту стравоходу у середній третині протягом 6 см. На передній стінці виявляється дефект наповнення з нерівними контурами, задня стінка на цьому рівні нерівна. Верхня третина грудного відділу незначно розширена, має чітки контури. Нижня третина стравоходу не змінена. Клініко-рентгенологічний діагноз?

A. Рак стравоходу 

B. Варикозне розширення вен стравоходу 

C. Рубцове звуження стравоходу 

D. Ахалазія стравоходу

E. Спазм стравоходу 

[ 3, с. 543 ]

 

585. Пацієнт М., 53 роки. Після похибок в їжі з'явилися інтенсивні болі у верхній половині живота з іррадіацією під праву лопатку, підвищення температури тіла до 37, 80С, озноб. Наступного дня відзначив жовтушність шкірних покривів, знебарвлений кал. Симптоми Мерфі, Кера, Ортнера різко позитивні. Найбільш ймовірно у пацієнта розвинулося одне з патологічних станів:

A. Гострий холангіт

B. Гострий калькульозний холецистит, який ускладнився механічної жовтяницею

C. Гострий вірусний гепатит А

D. Гострий алкогольний гепатит

E. Абсцес печінки

[ 5, с. 565 ]

586. Хворий Н., 68 років. Більше 20 років страждає виразковою хворобою 12-палої кишки. Протягом останніх 5 років лікувався самостійно. Протягом останнього тижня з'явилися болі в надчеревній ділянці, відрижка тухлим, блювання з'їденою їжею, загальна слабкість, прогресуюче зниження маси тіла. Напередодні з'явилися судоми нижніх кінцівок. Об’єктивно: визначається шум плескоту. Найбільш ймовірно у хворого розвинулося одне з нижче наступних станів:

A. Декомпенсований стеноз привратника

B. Спаечная кишкова непрохідність

C. Перфорація виразки 12-палої кишки

D. Перівісцеріт

E. Малігнізація виразки

[ 3, с. 541 ]

587. Чоловік 29 років скаржиться на нудоту, напади багаторазової блювоти" шлунковим вмістом", з появою в останніх порціях блювотних мас червоної крові зі згустками, болі в епігастральній ділянці та за грудиною, загальну слабкість, запаморочення. Курить, зловживає алкоголем. Напередодні випив 1, 0 л горілки. Загальний стан середнього ступеня тяжкості. Шкірні покриви бліді. Пульс- 110 уд. / хв. АД - 80/50 мм. рт.ст. Язик сухий, злегка обкладений білим нальотом біля кореня. Живіт м'який, чутливий при пальпації в епігастральній ділянці. Загальний аналіз крові: Hb -80 г / л, Ер. - 3, 02х1012 / л, лейк. - 12х109 / л, ШОЕ -12 мм / год. Яке дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?

A. УЗД органів черевної порожнини

B. Рентгенографію шлунка в положенні Тренделенбурга

C. Фіброгастроскопію

D. КТ органів черевної порожнини

E. Ендоскопічну ретроградну холангіопанкреатографію

[ 8, с. 98 ]

Чоловік 47 років скаржиться на різко виниклі болі в області обох підребер'їв, епігастральній ділянці, що іррадіюють в спину і за грудину, нудоту, неприборкану блювоту, що не приносять полегшення. Напередодні їв багато жирної, смаженої їжі, випив пляшку горілки. Загальний стан середнього ступеня тяжкості. Положення тіла вимушене - з приведеними до живота ногами. Шкірні покриви блідо - ціанотичні. Пульс - 110 уд / хв, ритмічний, АТ 100/60 мм рт. ст. Позитивні симптоми Грея - Тернера, Куллена і Керте. Язик обкладений білим нальотом, сухуватий. Живіт роздутий, при пальпації м'який, відзначається легке напруження м'язів в епігастральній ділянці. В ЗАК - лейкоцитоз. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Гострий панкреатит

B. Гострий холецистит

C. Інфаркт міокарда

D. Гострий апендицит

E. Кишкова непрохідність

[ 5, с. 543 ]

589. Хвора 50-ти років протягом року скаржиться на напади болю в правому підребер'ї, які виникають переважно після вживання жирної їжі. Останній тиждень напади повторювалися щодня, стали більш болісними. На 3-й день перебування в стаціонарі з'явились жовтяничність склер і шкірних покривів, випорожнення знебарвилися, сеча набула темного кольору. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз - 13, 1 х 109/л, ШОЕ - 28 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічний калькульозний холецистит

B. Хронічний панкреатит, рецидивна форма

C. Хронічний холангіт в стадії загострення

D. Гіпертонічна дискінезія жовчного міхура

E. Жирова дистрофія печінки

[ 5, с. 567 ]

Чоловік 55-ти років, хворий на рак шлунка, був прооперований 1, 5 роки тому, проведена хіміотерапія. Впродовж 4-х місяців відмічає важкість у правому підребер'ї, нудоту, гіркий присмак у роті, іноді блювання з домішками жовчі, субфібрилітет ввечері. УЗД: виявлені множинні об'ємні утворення в печінці. Жовчний міхур та підшлункова залоза не змінені. Попередній діагноз: метастатичне ураження печінки. Визначення якої речовини радіоімунологічним аналізом може підтвердити цей діагноз?

A. Інсулін

B. Гастрин

C. Пролактин

D. СА-19-9

E. b2 мікроглобулін

[ 3, с. 553 ]

Хворий на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу впродовж 5-ти років періодично, за рекомендацією фармацевта, приймає препарат, що знижує кислотніст ь. Виникли наступні побічні ефекти: остеопороз, м'язова слабкість, нездужання. Який препарат має такий побічний ефект?

A. Інгібітор протонної помпи

B. H2-блокатор

C. Метоклопрамід

D.Алюмінійвміщуючий антацид

E. Гастроцепін

[ 8, с. 248 ]

У хворого 25-ти років восени з'явився біль у епігастрії, що виникає через 1, 5-2 години після вживання їжі та вночі. Скаржиться на печію, закрепи. Біль посилюється при прийомі гострої, солоної та кислої їжі, зменшується - після застосування соди та грілки. Хворіє впродовж року. Об'єктивно: язик не обкладений, вологий. При пальпації живота - болючість у епігастрії справа, в цій же ділянці - резистентність м'язів черевного пресу. Яке захворювання найбільш імовірне?

A. Хронічний панкреатит

B. Виразкова хвороба 12-палої кишки

C. Виразкова хвороба шлунка

D. Діафрагмальна грижа

E. Хронічний холецистит

[ 8, с. 427 ]


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 872; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.067 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь