Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заняття 3. Конституційні форми сучасної держави



 

План

1. Поняття і класифікація форм держави у конституційному праві.

2. Форма державного правління, поняття та різновиди:

а) монархічна форма правління та її види;

б) республіканська форма правління та її види.

3. Форма державно-територіального устрою:

а) проста (унітарна) держава, її різновиди;

б) федеративний державний устрій та способи розподілу компетенції.

4. Державно-політичний режим:

а) демократичний політичний режим і його ознаки;

б) тоталітарний та авторитарний політичні режими, поняття та відмежування.

Методичні рекомендації

Відповідаючи на перше питання, слід розкрити поняття форми держави, дослідити класифікацію форм держави в конституційному праві. Пояснити різноманітність конституційно-правових форм зарубіжних держав та їх причинна обумовленість. Складові форми держави: форма правління, форма державно-територіального устрою, державно-політичний режим.

Відповідаючи на друге питання, слід надати поняття та класифікацію форм правління. Дати загальну характеристику монархічної та республіканської форм правління.

При відповіді на третє питання слід дати поняття та проаналізувати види державно-територіального устрою. Дати загальну характеристику унітарного та федеративного державно-територіального устрою.

Відповідаючи на четверте питання, слід розкрити поняття та проаналізувати види державно-політичного режиму. Дослідити сутність та характерні риси демократичного та недемократичних режимів.

 

Заняття 4-5. Система вищих органів влади зарубіжних країн

План

1. Основні риси і тенденції, властиві системі вищих органів державної влади зарубіжних країн.

2. Парламент і парламентаризм. Структура і порядок формування парламентів. Функції і повноваження парламентів. Законодавчий процес та його основні стадії. Правовий статус депутатів.

3. Глава держави та його види. Порядок заміщення посади, обсяг повноважень. Підстави дострокового припинення повноважень глави держави.

4. Уряд: порядок формування, структура, функції та повноваження.

5. Судова влада: судові органи, судові системи, конституційне
правосуддя.

Методичні рекомендації

Відповідаючи на перше питання, слід визначити основні риси і тенденції, властиві системі вищих органів влади зарубіжних країн.

Слід розкрити поняття та проаналізувати ознаки парламенту, надати загальну характеристику інституту парламентаризму. Дослідити порядок формування, структуру й організацію парламентів. Двопалатні парламенти, особливості правового статусу палат. Роль верхніх палат. Внутрішня структура палат. Посадові особи, їхній правовий статус. Органи палат. Проаналізувати порядок роботи парламенту: сесії й загальні парламентські процедури. Дослідити класифікацію парламентів за обсягом компетенції. Повноваження парламенту. Розглянути статус парламентарів, юридичну природу мандата. Права та обов'язки парламентарів. Парламентський імунітет та індемнітет. Об'єднання парламентарів.

Проаналізувати поняття, основні ознаки, різновиди глави держави. Розкрити питання щодо місця глави держави в системі вищих органів державної влади. Дослідити правове становище глави держави при різних формах правління. Розглянути статус монарха та найбільш поширені моделі монархії в сучасному світі. Дослідити статус президента республіки. Правове становище президента та способи заміщення посади (основні системи та умови обрання президента спеціальною колегією, парламентом). Розглянути функції і повноваження глави держави. Проаналізувати відповідальність президента республіки за конституцією і на практиці. Дострокове звільнення з посади (відставки, імпічмент). Особливості процедури імпічменту в різних країнах.

Визначити поняття уряду як органу виконавчої влади. Дослідити структуру уряду. Види та партійний склад уряду. Порядок формування уряду залежно від форми правління. Розглянути статус глави уряду, порядок його призначення, правовий статус і роль. Загальні та специфічні риси правового статусу глави уряду в різних країнах. Розкрити функції і повноваження уряду як органу виконавчої влади.

Визначити поняття судової влади. Проаналізувати види судових систем в зарубіжних країнах.

 


Модуль 2


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.036 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь