Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Особливості роботи з протитуберкульозними засобами



- необхідно суворо дотримуватися режиму дозування;

для запобігання нейротоксичності слід призначати з ізоніазидом піридоксин (вітамін В6), глютамінову кислоту, тіамін (вітамін В1), седуксен;

при застосуванні етамбутолу потрібен систематичний контроль функції зору. Пацієнту радять звернути увагу на можливість читати;

лікувальна терапія при туберкульозі має бути тривалою та безперервною;

на початку лікування слід призначати 3-4 препарати. Важливо, щоб вони відрізнялись за механізмом дії на мікробну клітину;

лікарські препарати необхідно призначати, як правило, 1 раз на день;

доцільно хоча б один з них вводити внутрішньовенно;

при комбінації препаратів обов’язковим є призначення 1 або 2 основних засобів, особливо похідних ГІНК. Є готові комплексні лікарські засоби: пасоміцин (стрептоміцин + ПАСК), стрептосалюзид (стрептоміцин + салюзид) тощо;

не слід приймати препарати, що мають однакові побічні ефекти (наприклад, стрептоміцин і канаміцин або флориміцин), оскільки всі вони виявляють ото- і нефротоксичність.

 

Противірусні засоби

Віруси - це внутрішньоклітинні паразити. Впливати на них за допомогою ліків і не ушкодити при цьому клітини макроорганізму неможливо.

Противірусні засоби - препарати з обмеженим спектром терапевтичної дії. Найбільшого ефекту можна досягти при їх застосуванні з профілактичною метою або місцево. Найбільше практичне значення мають засоби для профілактики та лікування грипу. До них відносять: ремантадин, оксолін, інтерферони (лаферон тощо), мідантан. Усі ці препарати захищають клітини людини від проникнення в них вірусу грипу. Призначають їх у період хвороби, але тільки у перші 2 доби захворювання з метою обмеження поширення вірусу в організмі і зменшення ускладнень захворювання, а також для індивідуальної та масової профілактики грипу під час епідемії. При вірусних герпетичних ураженнях на шкірі та слизових оболонках ефективні препарати оксолін, герпевір, ацикловір, неовір, флореналь, бонафтон.

Для лікування хворих на СНІД призначають азидотимідин (зидовудин).

Фармакокінетика. Усі препарати (крім оксоліну) призначають всередину. Із травного каналу вони добре всмоктуються в усі тканини і рідини організму. Виділяються нирками.

Оксолін- противірусний засіб у  формі мазі, якою змащують 2 рази на день (вранці та ввечері) слизові оболонки носа, або у формі розчину, який закапують у кон'юнктивальний мішок по 2 краплі 5-6 разів на добу.

Активний до вірусів грипу, герпесу, аденовірусів.

Показання до застосування: профілактика та раннє лікування респіраторних вірусних інфекцій, лікування вірусних уражень шкіри та слизових оболонок.

Побічні ефекти: чхання, підвищене виділення слизу.

Інтерферони - глюкопротеїди, що виробляються клітинами макроорганізму у відповідь на інфікування вірусами. Препарат інтерферон лейкоцитарний одержують з донорської крові людини.

Для профілактики грипу і гострих вірусних захворювань розчин інтерферону закапують у носові ходи по 5 крапель 2 рази на добу. При перших ознаках грипу препарат краще вводити інгаляційно.

Існують противірусні препарати для лікування герпесу (ацикловір, флореналь, бонафтон).

Ацикловір виявляє антивірусну та імуномодулювальну дію.

Механізм дії: гальмує синтез нуклеїнових кислот вірусу. Препарат при прийомі всередину неповністю всмоктується з травного каналу, проникає через ГЕБ. Виділяється нирками.

Показання до застосування: простий герпес шкіри і слизових оболонок (всередину і місцево), усі форми простого і оперізувального герпесу (внутрішньовенно).

Побічні ефекти: нудота, блювання, пронос, кишкова коліка, головний біль, подразнення шкіри і слизових оболонок, алергійні реакції.

Протипоказання: гіперчутливість до препарату; період вагітності та годування груддю.

Флореналь - високоактивний противірусний препарат при захворюваннях, спричинених вірусами герпесу і аденовірусами.

Показання до застосування: аденовірусний кон’юнктивіт, епідемічний кератокон’юнктивіт, кератит.

Побічні ефекти: печіння в очах, дерматоз повік.

Бонафотон активний у відношенні вірусу герпесу та аденовірусу.

Показання до застосування: герпетичний кератит, герпес простий та оперізувальний, герпетичний стоматит, гінгівіт, герпес статевих органів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 295; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь