Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Перегляд мультфільму «Как обманули змея»



З подальшим обговоренням

Питання для обговорення:

З чиєї вини сталося нещастя в пташиній сім'ї?

Чи звинуватив муж дружину? Чи надав їй самій виправляти ситуацію?

Чи можна цю сім'ю назвати щасливою?

 

Слово вчителя

Повернемося до повчань св. Іоанна Златоуста. Що ж він радить дружинам?

«Когда муж раздражен, уступи ему; а когда утомлен, помоги нежными словами и добрыми советами. И укротитель львов не силою смиряет разъяренного зверя, у которого в бешенстве прерывается дыхание, но укрощает его, гладя рукою и приговаривая ласковые слова.

Сколько бы ни была ты раздражена, никогда не укоряй супруга в понесенном ущербе, потому что он лучшее для тебя приобретение…

Кого не любит твой муж, того не хвали с хитрым намерением неприметно уязвить мужа словом…

Радости и все скорби мужа почитай общими. Пусть и заботы у вас будут общие, потому что через это возрастает дом. И твой совет может иметь место, но верх должен быть мужнин.

Когда муж скорбит, поскорби с ним и ты несколько, но вскоре потом, приняв светлое лицо, рассей грустные его мысли, потому что сетующему мужу самая надежная пристань – жена».

Тепер повернемося до казки Андерсена. Послухайте думку професійного психолога: «З точки зору психології в цій казці найцікавіша позиція дружини. Поведінка чоловіка мені здається відверто провокаційною і безвідповідальною, безглуздою. Єдине, що можна сказати в його користь, - він непогано до своєї дружини відноситься і навмисної шкоди в його діях немає. Те, що чоловік виграє парі і отримує хороші гроші, відбувається завдяки духу злагоди і любові, який в цій сім'ї існує. Те, що робить ця чудова дружина з казки Андерсена, це не з області логіки, це з області вищої мудрості. В рамках земних вона виглядає дуркою або блаженною. Це логіка любові, яка вище за справедливість і розсудливість, вище за розум. Тій любові, про яку говорив апостол Павло: «Любовь не превозносится, не ищет своего». «Якщо ми збережемо коня, а любов втратимо, то навіщо нам цей кінь?» - так міркує героїня Андерсена».[25]

Таким чином, казка великого казкаря не про терпіння і слухняність чоловікові, а, перш за все, про любов. Як то кажуть, «правда - добре, а щастя – краще». 

А зараз я хочу вас познайомити ще з однією дружиною з мультфільму «Сказка про глупого мужа». 

 

Перегляд мультфільму «Сказка про глупого мужа»

З подальшим обговоренням

Питання для обговорення:

Чи згодні ви з поведінкою героїні мультфільму?

Як би ви вчинили на її місці?

Що ви можете сказати про героя мультфільму?

Чому чоловік повертається в сім'ю? 

 

Практичне завдання

Я гадаю, що ви добре засвоїли уроки народної мудрості. Спробуйте пояснити значення прислів'їв і приказок. Чи згодні ви з ними?

Доброй жене домоседство не мука.

Жена верховодит, так муж по соседям бродит.

Жена мужу пластырь, муж жене пастырь.

Жена не гусли: поиграв, на стенку не повесишь.

Муж - голова, жена - душа.

Муж жене отец, жена мужу венец.

Пропади то серебро, когда жить нехорошо.

Родители берегут дочь до венца, а муж жену до конца.

Учи жену без детей, а детей без людей

Чужая жена - лебедушка, а своя - полынь горькая.

 


Виховна година « Ми з майбутнього ».
(перегляд однойменного фільму Андрія Малюкова
с наступним обговоренням)

 




Мета :

- виховувати в підлітках почуття патріотизму, повагу до історії своєї країни.

Обладнання:

- DVD-програвач, телевізор, фільм «Мы из будущего»[26]

 


Хід заняття


Вступне слово вчителя

Ми поступово починаємо забувати про Велику Вітчизняну війну. Усе частіше на вулицях можна зустріти демонстрації пронацистських угрупувань. Молоді хлопці носять свастику на рукавах і піднімають руки в привітальному жесті. Бойові ордена й медалі стали предметом торгівлі. До Великої Перемоги ми ставимося зі зневажливою байдужістю, начебто це не наша війна, не наша перемога. Куди важливішими стали злободенні потреби, у тому числі - фінансові.

Четверо молодих людей, герої фільму Андрія Малюкова «Мы из будущего», які дотримуються саме таких поглядів, живуть чорним слідопицтвом - розкопують братські могили й продають знайдену на солдатських кістках амуніцію. Усі вони дуже різні. Лідер слідопитів на прізвисько Борман - начитаний і багато знає про Велику Вітчизняну війну. Чуха - аматор комп'ютерних ігор, і ні на хвилину не розстається з вірним ноутбуком. Войовничого репера, голову якого прикрашають дреди, друзі називають Спирт. І, нарешті, не менш войовничий скинхед, якому друзі дали цілком характерний псевдонім - Череп. Ось цих молодих людей з такими різноманітними інтересами втримує в одній упряжці спільна справа.

Одного разу на місці розкопок починає відбуватися щось дивне: у знайдених солдатських книжках, що належали загиблим солдатам Червоної армії, раптом виявляються фотографії самих «слідопитів». Намагаючись отямитися, колеги по чорному бізнесу відправляються купатися в озері й... попадають в 1942 рік. У самий розпал важких боїв.

Отже, дивимося фільм «Мы из будущего».

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 224; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь