Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Перевірка S.M.A.R.T. параметрів HDD



 

Технологія моніторингу та передбачення відмов (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology, скорочено SMART) була введена в стандарт на жорсткі диски понад 10 років тому. Виходячи з того, що основних причин відмов дисків зазвичай не багато, була зроблена спроба класифікувати їх, а в накопичувачі стали вбудовувати спеціальні датчики з мікропрограмою самоконтролю. Показання датчиків регулярно обробляються і потім розміщуються в кілька таблиць у службовій області:

Таблиця атрибутів: у неї гвинт заносить важливі, з точки зору розробників, параметри - такі як відпрацьований час, кількість циклів паркування головок, кількість помилок читання, температуру, і багато іншого. Вінчестер постійно оновлює таблицю атрибутів, таким чином, усі важливі події відкладаються в лічильниках-накопичувачах, і залишаються там навіть під час вимкнення живлення. Більш того, вінчестер постійно порівнює поточне значення кожного атрибута з найгіршим (Vorst), яке вже мало місце, і заносить нові найгірші значення в спеціальний журнал (Vorst Table).

Таблиця граничних значень (TreshHolds Table). У ній зберігаються постійні величини для кожного атрибуту, вихід за межі яких вважається ненормальним.

 

На підставі аналізу отриманих значень атрибутів і їх порівняння з таблицею граничних значень, будується так званий SMART Report - інформація про швидке відмову жорсткого диска, а різні програми, отримуючи конкретні цифри з SMART-журналів у різні моменти часу, можуть проаналізувати динаміку змін, що здатне передбачити майбутнє цього накопичувача.

 

Вікторія теж намагається аналізувати таблиці, і виводить графіки для кожного атрибуту, що наочно показує, наскільки добре вінчестер себе "почуває" (ідея взята з програми SMARTUDM Михайла Радченка). Перехід графіка в червону зону говорить про те, що накопичувач потрібно викидати. Деякі вінчестери (наприклад Seagate, Quantum), навіть будучи новими, мають "завалені" атрибути температури, і, наприклад, Spin Up Time (час розкручування валу).

Тести позиціонування головок HDD

Вінчестер сильніше нагрівається саме тоді, коли працює - читає дані, позиціонує голівки і т. ін. Причому, в багатозадачних середовищах може виконуватися кілька операцій одночасно, в результаті чого мікросхема приводу головок може нагрітися до критичної температури. Розробники силових мікросхем зазвичай закладають у свої вироби алгоритми захисту від перегріву - при досягненні граничних температур чіп самовиключается, або уповільнює роботу (при цьому вінчестер може запаркувати, перервавши на час пошуку доріжки, і виставивши на інтерфейс сигнал "зайнято").

 

Операційна система не зобов'язана стежити за параметрами вінчестера. Вона чітко виконує те, для чого призначена - файлові операції, і вміє лише чекати готовність пристрою, якщо воно перестало відповідати. Дочекавшись, поки мікросхема охолоне, система термо-захисту дозволяє подальшу роботу, а вінчестер, у свою чергу, знімає сигнал "зайнято" і ОС продовжує використання HDD. Нікому і в голову не приходить те, що гвинт у граничному режимі, і періодично спрацьовує захист залишається таємницею для користувача

Висновок напрошується сам собою треба якось вчасно помітити небезпеку, щоб у подальшому прийняти заходи (поліпшити охолодження, замінити HDD, зробити копію інформації). Для цього потрібно змоделювати високе навантаження на систему позиціонування, але при цьому контролювати помилки, щоб не допустити руйнування мікросхем. Для цього служить клавіша F7 "SEEK", або консольні команди "CX", "CXR", "ACX", "ACXR".

Висновки

В ході виконання обов’язкового домашнього завдання я дослідив деякі програми для тестування персонального комп’ютера. Під час роботи розібрався, що таке діагностика. Багато користувача, тільки почувши, що їх комп'ютер збираються діагностувати, відразу починають сильно нервувати, думаючи, напевно, що виникла несправність або ще що-небудь погане. Це абсолютно не так.

Діагностика - це ретельне тестування всіх компонентів комп'ютера з метою з'ясування відповідності характеристик програм, а також визначення реальної продуктивності (швидкості роботи) і порівняння цих показників з еталонним обладнанням. Природно, що деякі функції діагностичних, або, як ще їх називають, тестових програм можна використовувати для виявлення обладнання, що працює зі збоями, але це не говорить про те, що такі програми застосовуються в основному для пошуку несправностей.

Діагностичні програми дозволяють без втручання в комп'ютера визначити модель, дату виробництва, характеристики встановлених компонентів. Це, наприклад, дозволяє переконатися в тому, що всі компоненти абсолютно нові.

Існує велика кількість програм, що визначають тактову частоту відеопроцесора, пам'яті, встановленої на відеоплаті, а також ширину шини пам'яті і подібну інформацію, але всі вони несуть не більше ніж інформаційний характер.

Незважаючи на таке високе різноманіття діагностичних програм, цілком можна обійтися програмою, яка входить в комплект операційної системи від Windows 95 до Windows 7. Це утиліта Відомості про систему, яка дозволяє отримати детальну інформацію про апаратних або програмних конфліктах, перевірити системний реєстр, драйвера DirectX, отримати детальну інформацію про встановлені пристрої, версії драйверів і багато іншого.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 168; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь