Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Хірургічне антирефлюксне лікування.



Показання:

- наявність грижі стравохідного отвору діафрагми;

- протяжність НСС менш ніж 3 см із переважно грудним його розташуванням;

- гіпо-, акінетичний тип порушення моторики стравоходу;

- наявність позастравохідних симптомів захворювання.

Найефективною вважається фундоплікація за Ніссеном, однак і цей метод лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби не гарантує одужання. Останнім часом у світі широко застосовують лапароскопічну фундоплікацію, перевага якої полягає у відсутності розрізу та швидкому відновленню здоров’я хворих після операції.

Пацієнти з ГЕРХ можуть направлятися на санаторне лікування в місцевості з природними гідрокарбонатно-натрієвими мінеральними водами (Поляна Квасова, Моршин, Мізунь).

Профілактика .

Первинна

У першу чергу не  можна переїдати і зловживати алкоголем. Не захоплюватись пивом, газованими і шипучим безалкогольними напоями, так як гази сприяють появі печії. Її іноді викликають навіть "пористі" страви на кшталт оладок, бісквітів, суфле і збитих вершків. Дуже важливо виключити куріння,яке подразнюэ слизову стравоходу. При появі печії потрібно виключити з раціону тугоплавкі тваринні жири (баранячий, гусячий), торти і тістечка, гострі соуси і приправи.

Не можна їсти кислі ягоди і фрукти, цитрусові, томати, а також їх соки, овочі з грубою клітковиною і пекучі рослини (білокачанну капусту, редис, редьку, ріпчасту цибулю, часник). Поменше чорного хліба, шоколаду, кави, та й міцного чаю. Всі напої краще пити теплими. Варто уникати всього, що містить ментол або м'яту, оскільки вони теж можуть спровокувати печію.

Необхідно надати перевагу у харчуванні нежирному м'ясі (краще птиці) і відвареній. запеченій рибі і так званих харчових антацидів: вершки, сметана, сир, яйця некруто, парові омлети. Овочі потрібно їсти у відвареному або запеченому вигляді, а при наполегливій печії - ще й протирати, роблячи з них пюре. Це ж відноситься до яблук та інших фруктів.

Не можна їсти перед сном. Останній прийом їжі має бути не менше ніж за три години до сну, та й то легким, без м'ясних страв. Протягом дня краще їсти частіше (5-6 разів на день), не переїдати, їсти повільно, ковтати невеликими порціями. Після їжі постояти, посидіти, ще краще - прогулятися. Щоб уникнути печії в нічні години, спати на ліжку з нахилом, піднявши подушку на 15-20 сантиметрів.
Не можна напружувати черевний прес: не нахилятися, особливо після їжі, не носити тугих поясів, корсетів, тісного одягу, які б давили на шлунок. Частіше їсти рослинну клітковину: буряк, фрукти, розпарений чорнослив, злаки, висівки.


Вторинна

Мета вторинної профілактики ГЕРХ: зниження частоти рецидивів, запобігання прогресуванню хвороби та її ускладненням.

Вторинна профілактика гастроезофагеальної рефлюксної хвороби передбачає такі заходи: диспансерне спостереження за всіма хворими на ГЕРХ із езофагітом; використання терапії «на вимогу» для профілактики загострень; вчасна адекватна антисекреторна й антирефлюксна фармакотерапія в разі загострення ГЕРХ; запобігання розвитку стравоходу Барретта; запобігання розвитку раку при стравоході Барретта; вчасне хірургічне лікування.

Критерієм успішної вторинної профілактики є зменшення частоти загострень хвороби, відсутність прогресування і розвитку ускладнень езофагіту, а також зниження ступеня його тяжкості.

 

Прогноз

Прогноз відносно життя — благоприємний, від­носно повного одужання - сумнівний. Частота рецидивування протягом першого року після вдалого завершення лікування складає 39-65% для ерозив­ної ГЕРХ та 78-91% для НЕРХ, що обумовлює необ­хідність тривалої підтримуючої терапії.

Прогностично несприятливі ознаки у відношенні можливого рецидивування ГЕРХ включають у себе:

• Нічні симптоми ГЕРХ

• Виражені порушення моторикі стравоходу

• Значне зниження тиску в ділянці НСС (менше5мм Не)

• Езофагіт високого ступеня важкості (ступінь С иД)

• Рефрактерність до стандартних доз ШП та Н2-блокаторів

• Тривалість (більше 6 тижнів) термінів загоєння езофагіту

• Збереження симптомів після лікування.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 227; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь