Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Комунікативні канали та комунікативні бар’єри.



Від засобів масової комунікації прийнято відрізняти її канали, під якими розуміється конкретна газета, розрахована на визначену читацьку аудиторію, улюблена слухачами радіостанція або постійна програма.

Канали комунікації  - 1) комплекс засобів зв'язкуміж джерелом і приймачем інформації: телефонних, радіомовних,комп'ютерних і тд.;

 2) це спеціально сформована середу, через якупередається інформація від комуніканта до реципієнта.

Таким каналом може бути і рекламний плакат, зміст якого дійшло доодержувача реклами; і мітинг, за допомогою якого передається інформація відйого організаторів до учасників; та відеофільм, через який його творецьпередає певний комплекс відомостей глядачам, і ін У самому загальному виглядіпід каналом комунікації мається на увазі спосіб, яким передаєтьсяповідомлення (лицем до лиця, письмово, на плівці, через технічні засобизв'язку тощо).

 З функціонуванням каналу масової комунікації пов'язані поняття потенційної і реальної аудиторії.

Потенційну аудиторію визначає кількість людей, інтереси яких орієнтовані щодо інформаційної продукції даного каналу масової комунікації і який можуть стати її одержувачами.

Реальна аудиторія - це та частина потенційної аудиторії, що фактично вступає в контакт із даним каналом масової комунікації і сприймає його продукцію.

Комунікаційний вплив, як правило, змушений переборювати відому інертність, а те і визначений внутрішній опір аудиторії. У ході масових інформаційних процесів преодолеваются перешкоди декількох родів: фізичні - у виді простори і часу, соціальні - обумовлені статусом і ролями індивідів, що складають аудиторії, гносеологічні - виникаючі через відсутність або хибу досвіду і знань або ж через неразвиненість абстрактного мислення, ідеологічні - що виявляються як результат засвоєння світогляду або стереотипів, що суперечать ідеологічним основам здійснюваного впливу, і, нарешті, психологічні - у виді вже наявних у свідомості аудиторії соціальних установок, сформованих думок , навичок, забобонів, пасивності уваги і т.д. Сукупність цих чинників визначає "висоту" бар'єрів, що коштують між джерелом і одержувачем інформації.

Комунікативні бар'єри можуть бути викликані різними причинами. Тому можна виділити такі їхні типи: бар'єри розуміння, бар'єри соціально-культурного розходження і бар'єри відносини.• Бар'єр взаєморозуміння. Може виникати через огріхи в процесі передачі інформації. Наприклад, коли комунікатор говорить невиразно, надто швидко, нечітко або вживає велику кількість звуків-паразитів.

• Семантичний бар'єр. Виникає, коли одне і те ж слово різні люди розуміють по-різному, вкладають в них свій власний сенс. Таке викривлення може бути наслідком особливостей особистісного сприйняття людини, її професійної діяльності.

• Стилістичний бар’єр. Він виникає при невідповідності стилю мови того, хто говорить, і ситуації спілкування або стилю мови, стану того, хто в цей час слухає.

• Логічний бар'єр. Виникає, коли логіка міркування того хто говорить або занадто складна для розуміння слухаючого, або здається йому неправильною, суперечить властивій йому манері доказів.

• Соціально-культурний бар'єр. Його причиною стають соціальні, політичні, релігійні і професійні розбіжності в поглядах, звичках, традиціях, що призводять до різного пояснення і сприйняття тих або інших понять, явищ, розумінь.

• Бар'єр відносин. Йдеться про виникнення почуття ворожості, недовіри до того хто говорить, а потім — і до інформації, яку він передає.

• Бар'єр авторитету. Іноді перешкодою може стати саме несприйняття того, хто говорить через його неавторитетність в очах слухача. Або ж навпаки, під час спілкування з людиною, яка є для співрозмовника дуже авторитетною, він може губитися, бути неуважним, не знати, що відповісти.

 

 

Класифікація аудиторій

За розміром: велика та невелика (не більше 25 осіб)

Вважається, що у Великій аудиторії виступати легше, так як вона більш охоче вірить комунікату, оскільки людина краще підтримає пропозицію всієї аудиторії, ніж виступить проти. Там сильніше діє механізм зараження, тому якщо ви переконали кількох, то вони переконають інших. У Невеликий аудиторії виступати складніше, так як вона зазвичай налаштована по відношенню до комуніката критично.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 236; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь