Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Глобалізація «паблік рилейшнз» як комунікативної системи.



Глобалізація - відображає процес трансформації комунікаційної системи, такої трансформації, яка пов’язана з утворенням більш широкої мережі комунікаторів, що обслуговуються й покриваються на великому інформаційному просторі єдиною, але розгалуженою системою засобів масової комунікації та контролюються більш організованою спілкою їх виробників.

Невід'ємною складовою частиною розвитку системи паблік рилейшнз стала організація асоціацій та об'єднань фахівців зі зв'язків з громадськістю (США) з 1936 року, що і є місцем народження ПР. У порівнянні зі США розвиток професійної системи паблик рілейшнз в інших країнах Заходу активізувалося дещо пізніше. У 1933 році вперше у Великобританії в Міністерство поштового зв'язку було створено відділ паблік рілейшнз, який очолив відомий фахівець цієї справи Стефан Таллентс. У 1984 році у Великобританії почав свою діяльність Інститут паблік рілейшнз, що заклав фундамент цієї професії в країні і почав підготовку фахівців-професіоналів зв'язків з громадськістю. Подібні процеси становлення і розвитку національних систим паблік рілейшнз спостерігалися і в інших країнах Заходу, в часности в Канаді, Франції, Голландії, Німеччини, Австрії, Греції, Іспанії, а в цілому більш ніж в 60 країнах світу, де також створені національні асоціації паблік рілейшнз. І В таких умовах очевидною стала потреба координації діяльності національних асоціацій на міжнародному рівні - 1 травня                   1955 року в Лондоні була заснована Міжнародна асоціація паблік рілейшнз (International Public Relations Association). Тоді ж був схвалений офіційний Статут МАПР (IPRA), а також обраний її Рада.

Серед країн світу з професійною системою паблік рилейшнз найбільш розвиненою вона як і раніше залишається в Сполучених Штатах Америки - місці свого зародження.

Незважаючи на труднощі, пережиті американської та світової економікою і вимушене подекуди скорочення числа працюючих у сфері паблік рілейшнз, роль і значення інституту зв'язків з громадськість. продовжують зростати.

Про це свідчать такі факти:

• За даними Американського бюро статистики, в цій країні паблік рілейшнз стали багатомільярдним бізнесом, котрим займаються близько 200 тис. професіоналів.

• Близько 200 коледжів і університетів США і ще більше в інших країнах світу готують дипломованих фахівців з паблік рілейшнз. У ще більшій кількості вищих навчальних закладів читаються спеціальні курси з цього предмету. У більшості вузів, що готують журналістів, курси паблік рілейшнз займають перше або друге місце серед навчальних дисциплін, обираних студентами.

• До кінця цього століття очікується феноменальне збільшення кількості працюючих у цій галузі, де, як предполагается, буде зайнятий 1 млн. чоловік.

• Більше 5400 американських компаній мають власні віддели паблік рілейшнз.

• Більше 500 торгових асоціацій мають свої власні підрозділи паблік рілейшнз.

• Суспільство паблік рілейшнз Америки, засноване в 1948 году, нині має 107 відділень і налічує 15 тис. аркушів-професіоналів.

• У США сьогодні працюють понад 5080 агентств паблік рилейшнз, прибуток деяких з них становить сотні мільйонов доларів щорічно.

• Заробітна плата провідних фахівців з питань комунікацій в більшості компаній і агентств паблік рілейшнз досягає шестизначної цифри

• Суспільство паблік рілейшнз студентів Америки, утворенийве в 1968 році з метою сприяння спілкуванню цікавлющихся цією професією студентів з професіоналами паблік рілейшнз, нині нараховує в своїх рядах 5 тис. студентів з 180 коледжів і університетів.

Концентрація та конгломерація українських ЗМІ.

Концентрація

Створення потужних комунікаційних медіа-систем, або глобальних систем масової комунікації, відбувається завдяки концентрації й конгломерації систем масової комунікації.

Під концентрацією систем масової комунікації в інформаційній індустрії слід розуміти тенденцію, пов"язану з посиленням присутності однієї або кількох компаній на кожному з ринків унаслідок її/їх злиття (інтеграції) з іншими компаніями цієї ж сфери індустрії при збереженні провідної ролі однієї з компаній, що часом призводить і до зникнення конкурентів взагалі.

Прикладами концентрації в індустрії масової комунікації наприкінці 80-х - на початку 90-х років можуть стати такі відомі альянси в                                         секторі медіа, як кооперація між Р. Максвеллом і С. Берлусконі у виробництві програм телевізійних новин; договір між Р. Мердоком і Р. Максвеллом щодо співпраці мердоківського супутника Sky Television і компанії кабельного телебачення Максвелла The Maxwell Cable Television Company.

Виділяють дві форми концентрації систем масової комунікації - вертикальну й горизонтальну. "Вертикальна - це така концентрація, внаслідок якої одна фірма поглинає інші, які стоять, так би мовити, в одному ланцюгу виробничого процесу певного медіуму"

Горизонтальна концентрація - "процес, внаслідок якого фірма з однієї сфери медіа-індустрії (скажімо, газетно-журнальне видавництво) купує компанію з іншої сфери мас-медіа (наприклад, телестанцію

Конгломерація

Конгломерація - це процес, внаслідок якого компанії комунікаційного сектору утворюють єдину компанію-конгломерат і стають її частинами, зберігаючи при цьому свої риси й властивості. Медіа-конгломерати виникають в результаті інтеграції й концентрації фірм, компаній. Конгломерати зменшують фінансові ризики й отримують великі прибутки та мають успіх шляхом диверсифікації - форми такої концентрації капіталу в умовах науково-технічної революції, коли компанія проникає у нові для себе сфери й галузі, розширює асортимент товарів і поступово перетворюється на багатогалузеві комплекси. Якщо процес конгломерації перетинає кордони країни, то виникають транснаціональні мультимедіа-конгломератів.                У результаті процесу транснаціоналізації виникають транснаціональні медіа-імперії. До таких імперій можна віднести Time Warner, Sony, Matsushita, Walt Disney і т. д.

Підсумовуючи сказане, можна зробити висновок, що системи масової комунікації у своєму розвитку проходять шлях від звичайної системи масової комунікації, коли є людина-комунікант, через дисперсію функції мовлення й дивергенцію комуніканта та виникнення розгалуженої системи виконавців ролі комуніканта аж до глобальної системи масової комунікації.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 176; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь