Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Щодо Прикінцевих положень законопроекту



Профспілками категорично не підтримується наступні пункти Прикінцевих положень законопроекту:

- пункт 6 щодо затвердження особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Фонду соціального страхування України на 2016 рік;

- пункт 7 щодо зупинення дії статті 1 Закону України «Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси».

Утверджуючи та забезпечуючи права і свободи громадян, держава окремими законами України встановила певні соціальні гарантії, що є складовою конституційного права на соціальний захист, а тому відповідно до ч. 2 ст. 6, ч.2 ст. 19, ч.1 ст. 68 Конституції України вони є загальнообов'язковими, однаковою мірою мають додержуватися органами державної влади, місцевого самоврядування та їх посадовими особами.

Враховуючи зазначене, профспілки не можуть погодитись з законодавчими ініціативами, які порушують конституційні норми. Так, профспілками категорично не підтримується пункт 9, яким передбачено норми і положення окремих Законів України на 2016 рік передати в ручне управління Кабінету Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів, а саме:

встановлення порядку та розмірів застосування пільг та соціальних гарантійдля працівників освіти, медицини, культури, науки, державної служби; для дітей шахтарів при здобутті освіти та працевлаштуванні (стаття 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»); відрахування коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу (стаття 44 Закону України " Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", статті 250 Кодексу законів про працю України); окремі норми Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей»; «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти»; «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про охорону дитинства»; щодо безоплатного отримання загальної середньої освіти, харчування; створення, ліквідації та реорганізації шкіл, поза шкільних, дошкільних навчальних закладів, бібліотек за рішенням громади; забезпечення стипендією учнів ПТУ, в т.ч. дітей сиріт; пільгового проїзду учнів; фінансування навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти, а також наукової та науково-технічної діяльності; соціального захисту учнів з особливими потребами; організації закладів культури; організації та фінансування театрів, музеїв, організацію фізичної культури у навчальних закладах; оздоровлення дітей; «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»; ст. 1, 9, 40 Житлового кодексу України.

Довідково: Зокрема потрапили під обмеження  ключові гарантії працівників охорони здоров’я,  визначені частиною другою статті 12, п. «ж» статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я – це забезпечення бюджетними асигнуваннями у розмірі не менше 10% національного доходу державної політики охорони здоров’я та встановлення у державних закладах охорони здоров'я посадових окладів (тарифних ставок) на основі Єдиної тарифної сітки у порядку, визначеному Кабміном.

ФПУ солідарна з Профспілкою працівників освіти і науки України, наголошує на неприпустимими є пропозиції щодо установлення Урядом умов та порядку, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів, реалізації норм Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту».

Також обмежено цілий Закон України від 17.11.2011 №4050-VI «Про державну службу» (примітка: в першому читанні прийнято нову редакцію закону – законопроект реєстр. №2490 від 30.03.2015).

Окрім того, застосування статті 119 КЗпП України у визначеному проектом Держбюджету порядку призведе до порушення гарантій, встановлених для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації.  

Щодо сфери культури

За оцінкою Профспілки працівників культури України, запровадження статті 9 Прикінцевих положень проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» призведе до:

- значного зменшення доходів працівників культури, адже недостатність бюджетних коштів позбавить їх можливості отримувати передбачені діючим законодавством (! ) надбавки та доплати, премії, винагороди за творчу діяльність, а також допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань,

- підвищення педагогічного навантаження в позашкільних навчальних закладах;

- збільшення граничних норм наповнюваності груп, які відповідно до Положення про позашкільні навчальні заклади повинні відповідати психофізіологічному розвитку вихованців;

- обмеження відрахувань на культурно-масову, фізкультурну, оздоровчу роботу та ін.

Абсолютно неприпустимим є також наміри Уряду, аргументуючи обмеженістю фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів, ігнорувати передбачені ЗУ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» державні соціальні нормативи у сфері обслуговування закладами культури та норму щодо обов’язкового погодження з Міністерством культури України рішень місцевої влади стосовно виключення закладів культури з базової мережі. Тож, включення частини третьої статті 22 ЗУ «Про культуру» до п. 9 Прикінцевих положень проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» містить загрозу прийняття органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на свій розсуд рішень щодо оптимізації та ліквідації закладів культури, а отже може призвести до знищення культурно-мистецьких закладів, особливо у сільській місцевості.

Включення до п. 9 Прикінцевих положень проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» частини першої статті 14 ЗУ «Про театри і театральну справу» позбавить в подальшому театральні заклади будь-якої підтримки з боку держави, що в умовах стрімкого підвищення тарифів на комунальні послуги та енергоносії може поставити театральне мистецтво на межу виживання.

Передача з 1 січня 2016 року вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації системи культурно-мистецької освіти з державної власності у комунальну відповідно до ст. 29 проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік» негативно вплине на рівень підго­товки культурно-мистецьких кадрів.

Вищезазначені законодавчі ініціативи порушують статтю 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відсутність на сайті Міністерства фінансів України додатків до проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік», які відповідно до закону, є його невід’ємною частиною, не дає можливості на сьогодні спрогнозувати подальшу долю системи культурно-мистецької освіти, яку попередньо планувалось передати у підпорядкування Міністерству освіти і науки України та проти чого неодноразово застерігала Профспілка працівників культури України за солідарної підтримки свого соціального партнера – Міністерства культури України.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 162; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь