Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ці ігри ви можете провести у приміщенні, якщо на вулиці буде



несприятлива погода.

" Дощик"

Сядьте зручно, де хто забажає. Прислухайтесь до шуму літнього дощу за вікнами і спробуйте відтворити його наступними рухами.

На рахунок " раз, два, три, чотири" — вказівним пальцем правої руки вдаряйте в долоню лівої руки. Тоді двома пальцями, трьома, чотирма, долонею, а потім долонями обох рук об стегна обох ніг і, на кінець, ступнями ніг об підлогу, щоб відтворити гуркіт грому.

Щоб відтворити відхід дощової хмари, повторіть ті ж самі рухи у зворотному порядку.

" Зіпсований телефон"

Гравці сідають на стільцях в коло, або в рядок на лаві. Ведучий каже тихенько на вухо гравцеві, що сидить справа від нього, слово, що є назвою предмета. Наприклад: парта, книжка, зошит, стіл, сонце, небо і т.д.

Не перепитуючи, якщо нечітко почув, гравець так само тихенько каже це слово наступному, а той — іншому і т.д.

Коли ж крайній гравець, що сидить від ведучого зліва, скаже йому, яке слово він почув, ведучий вимовляє його голосно. Якщо слово без будь-яких перекручень відповідає тому, що він сказав першому гравцеві, — гра починається спочатку. А якщо хтось із гравців його " зіпсував", то він дає ведучому " фантик" і гра починається знову. " Фантиком" може бути олівець, ручка, монетка, гумка і т. д.

Після того, як ведучий набирає 5-6 " фантиків", їх розігрують. Для цього обирають з числа гравців суддю, зав'язують йому очі, а потім, тримаючи в руці один із " фантиків" ведучий запитує: " Що цьому " фантику" присудити? " Суддя пропонує затанцювати, розказати вірш, заспівати, загадати загадку і т.д., а тоді повертає " фантик". Коли всі " фантики" у такий спосіб повернуть їх власникам, гра починається спочатку.

" Гра в камінчики"

Для цієї гри потрібно запасти торбинку з морськими, або річковими плескатими камінчиками.

Гравці можуть сидіти навколо великого ігрового стола, або на застеленій підлозі. На кожного з гравців — по 5 камінчиків. Кожний гравець по черзі бере в руку свої камінчики, підкидає їх вгору і цією ж рукою старається їх впіймати. Виграє той, хто впіймає більше.

Цю гру можна урізноманітнити ще такими завданнями:

1. Взяти в руку 5 камінчиків, один з них підкинути догори, решту швидко відкласти в сторону і встигнути цією ж рукою впіймати підкинуті.

2. Підкинути вгору 2 камінчики, взяти 3 і встигнути впіймати підкинуті.

" Мотогонки"

Для проведення гри потрібно дві іграшкові машинки, дві мотузки по 4 - 5см дві круглі палички.

Палички і машинки з'єднайте мотузкою. Два гравці сідають поруч на стільцях, відводять від себе машинки на довжину мотузки. За сигналом ведучого обидва гравці намотують мотузку на паличку, намагаючись якомога швидше наблизити до себе машинку.

   Перемагає той, хто швидше це зробить.

" Танцюристи"

В центрі кімнати поставте колом 6 стільців. 7 гравців за командою ведучого під веселу мелодію починають танцювати навколо стільців. Несподівано ведучий вимикає музику. Гравці припиняють танцювати і кожен старається сісти на вільний стілець. Той, кому це не вдається — вибуває з гри, а ведучий по-черзі забирає по-одному стільцю. Гра продовжується доти, поки не залишається один стілець.

   Перемагає той, хто добре танцював і зайняв останній стілець.

" Зрозумій мене"

Розділіться на дві команди з однаковою кількістю гравців і виберіть командирів. Поставте на видному місці пісочний годинник.

Члени команди шикуються в колони на відстані витягнутої руки, зліва і справа від ведучого.

За сигналом командири команд підходять до ведучого, а всі учасники команд повертаються до них спиною. Ведучий пропонує командирам витягнути карточки, на яких написано слово, що називає добре відомий предмет (шафа, телевізор, пилосос, душ, і т.д.).

Завдання командирів — підійти до команди, повернути обличчям до себе першого гравця і мімікою та жестами пояснити йому, який предмет називає слово, написане на карточці. Цим же способом перший пояснює другому, другий — третьому і т.д.

Перемагає та команда, яка швидко (поки у пісочному годиннику пісок пересиплеться з верхньої частини в нижню) і правильно відгадає слово.

Підсумовуючи викладене про умови оптимізації розвиваючого впливу народних, рухливих та спортивних ігор, підкреслимо, що нагальна необ­хідність їх використання у навчально-виховному процесі початкової школи насамперед зумовлена недостатнім рівнем фізичної активності дитини, що негативно позначається на розвитку її рухової діяльності та на стані психічних процесів.

Максимальний вплив рухливих та спортивних ігор як засобу гармонійного розвитку особистості в початковій ланці загальноосвітньої школи залежить від оптимально створених педагогічних умов їх проведення, серед яких можна відзначити:

- систематичність проведення упродовж дня;

- забезпечення взаємодії навчальної та позанавчальної діяльності з фізичного виховання;

- оптимальне поєднання прийомів і методів педагогічного керівництва грою в її підготовчій, основній і заключній частинах;

- використання педагогічних методів, адекватних значенню кожного з етапів керівництва грою для гармонійного розвитку особистості школяра.

Безперечно, гра має значні резерви для соціалізації дитини, що теорією та традиційною методикою ще недостатньо враховується.

Розвиваючий вплив рухливих і спортивних ігор визначає їхнє важливе місце в системі форм фізичного виховання і в режимі дня молодших школярів. Життєдіяльність дитини цього віку та її ігри - нероздільні.

Література

1. Андрощук Н.В., Леськів А.Д., Мехоношин С.О. Рухливі ігри та естафети у фізичному вихованні молодших школярів. - Тернопіль: Підручники і посібники, 1998.

2. Баранцев С.А., Берегуцин Г.В., Довгаль Г.И., Столяк И.Н. Физкультурно-оздоровительная работа в школе. - М.: Просвещение, 1998.

3. Борисенко А.Ф., Цвек С.Ф. Руховий режим учнів початкових класів: Навчально-методичний посібник. - К.: Рад. шк., 1989.

 4. Ващенко О.М., Романенко Л.В. Організація і методика проведення „годин здоров'я" в режимі навчального дня молодшого школяра: Навчально-методичний посібник. - К.: Навчальна книга, 2002. - 64 с. - (Сер. „Здоров'ятко" ).

5. Ващенко О.М., Люріна Т.І., Романенко Л.В. Організація і методика проведення " фізкультурних пауз" у режимі навчального дня молодшого школяра: Навчально-методичний посібник. - К.: Навчальна книга, 2002. - 32 с. - (Сер. „Здоров'ятко" ).

6. Ващенко О.М., Кудикіна Н.В., Люріна Т.І., Романенко Л.В. Рухливі ігри в початковій школі: Навчально-методичний посібник. - К.: Навчальна книга, 2002. - 80 с. - (Сер. „Здоров'ятко" ).

7. Ващенко О.М., Люріна Т.І., Романенко Л.В. Фізкультхвилинки в початкових класах: Навчально-методичний посібник. - К.: Навчальна книга, 2002. - 48 с. - (Сер. „Здоров'ятко" ).

8. Віхров К.Л. Футбол в школі: Навчально-методичний посібник. - К.: КОМБІ-ЛТД, 2001.

9. Демчишин А.П., Артюх З.М. та ін.. Рухливі та спортивні ігри в школі: Посібник для вчителя. - К.: Освіта, 1992.

10.  Дитячий фольклор. - К.: Дніпро, 1986.

11.Дубогай О.Д., Панчелов Б.П. та ін. Інтеграція пізнавальної і рухової  діяльності в системі навчання і виховання школярів. - К.: Оріяни, 2001.

12.Горохова скриня: Українські народні ігри для дошкільного і молодшого    шкільного віку. - К.: Веселка, 1993.

13.Гуреев Н.В. Активный отдых. - М.: Советский спорт, 1991.

14.Дубовис М.С., Кочеров О.Б. та ін. Абетка здоров'я. 1-2 клас. - К.: Просвіта,  1996.

15.3авацький В.І., Цьось А.В. та ін. Козацькі забави. - Луцьк: Надстир'я, 1994.

16.Іова В.Ю., Красномовець Л.В. Літній „Сонцеграй": Збірник ігрових програм та методичних рекомендацій. - Кам'янець-Подільський: Абетка, 1998.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 282; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь